21.11.06, 21:21
Moja córka ma 6,5 miesiąca, waży ok 9 kg. Podaję jej 3 kropelki Vigantolu
(było to zalecenie pediatry). Od pewnego czasu zauważyłam,że mała mocno się
poci-szczególnie rano-poci jej się główka, karczek i stópki. Zaczynam wątpić
czy podaję jej dobrą ilość tych kropelek??! i do jakiego wieku powinna je
dostawać??
Obserwuj wątek
    • barbara.gierowska Re: Vigantol 21.11.06, 23:04
      Witam,
      Nie znam dokładnie sytuacji zdrowotnej córeczki,ale jak na dawke profilaktyczną
      3 krople to wg mnie trochę za duzo. Nie wiem jaki był zamysł i cel państwa
      pediatry.
      Opisywane objawy sa prawdopodobniem objawem przegrzania ,a nie zwiastunem
      krzywicy.
      Proszę w najbliższym czasie skonsultowac się z pediatrą,czy nadal zaleca taką
      dawkę leku.
      Do profilaktyki wystarczy 1 lub 2 krople dziennie. Podaż profilaktyczna odbywa
      się w zasadzie przez cały 1 rok zycia oraz w 2 roku zycia w sezonie jesienno
      -zimowym
      Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka