Gość: chelminianka IP: 80.51.140.* 24.05.09, 19:28 widzialem ze na dworcowej w piwnicy pod sklepem wszystko za 5 zl otworzyli jakic coffe pub czy cos takiego. byl ktos? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: smakosz Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.chelmno.mm.pl 26.05.09, 14:14 Byłem, widziałem i postanowiłem tylko tam chodzić z moim towarzystwem. -pełna kultura -poziom wykraczający daleko poza chełmińskie standardy -tego w Chełmnie brakowało, gdyż w końcu jest gdzie miło posiedzieć. -gratuluję właścicielowi dobrego gustu. Smakosz "dobrej" kawy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mmakiod9rf Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.chelmno.mm.pl 26.05.09, 15:55 dobra wzystko ładnie pieknie a piwo w jakich cenach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Assasin Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.09, 17:45 cena piwa jest właśnie taka wysoka gdyż właścicielowi chodzi o to by sie nie zrobiła kolejna chełmińska speluna gdzie miłośnicy taniego piwa z rynku i okolic będą się schodzić i robić oborę... Za to ceny innych alkoholi są bardzo przyzwoite. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 5zł Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: 80.51.140.* 26.05.09, 17:24 Mogło by być też tam wszystko po 5zł :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.05.09, 19:03 byłam na chwilke zobaczyć, fajoski wystrój Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: FRANEK Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.chelmno.mm.pl 27.05.09, 23:02 Po 5 złoty to w ERZE a PLAY jeszcze taniej. Klub dla klientów ligowych a nie bywalców Baryłki czy im podobnych pijalni piwa czy wódki pod krążek kaszanki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: !!!!!!!!!!! Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.mobile.playmobile.pl 29.05.09, 11:48 Byłam,sprawdziłam i szczerze POLECAM!!!Brakowało takiego lokalu w Chełmnie.Będę na pewno odwiedzać ten pub. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: 94.254.160.* 29.05.09, 12:37 kto jest wlascicielem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: @ Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.09, 13:39 Lokal i owszem.Tylko co to jest.Ceny z kosmosu, bo zapora antyżulowa.Wystrój tak jak nazwa ni kawiarnia ,ni pub,czyli co pomieszczenie antyklimaciarski.Taki sklep za 6zł bo tyle piwo kosztuje.Chyba to ma być lokal dla wysokich sfer co się dopiero dorobiły bo jeszcze mało widziały i gust skrzywiony. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: FRANEK Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.chelmno.mm.pl 29.05.09, 16:20 Słyszałem, że właściciel jest z Gdańska i tam również ma kilka takich pubów o tej samej nazwie. Do niego też nalezy lokal "Młodzi-Piękni i Bogaci" pod Złotą Bramą na głównej ulicy Gdańska. Gościu chyba wie co robi bo ma doświadczenie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Astai Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.09, 03:08 Wielki pozytyw dla właściciela lokalu,skoro jest jak piszą inni to trzeba tam zawitać. W końcu normalny pub w cch,jeszcze jak jest tam zakaz palenia to byłby to lokal naprawdę na wysokim poziomie,gdzie np taki zakaz w UK jest w każdym lokalu,co mi się tam bardzo podobało. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mm Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: 80.51.140.* 30.05.09, 12:24 do ktorej jest czynny ten pub?i czy mozna tam cos zjesc? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: minister Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.adsl.inetia.pl 31.05.09, 12:36 to pub bobina młodego syny! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zainteresowany Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.adsl.inetia.pl 31.05.09, 13:02 Jakie mają piwa i w jakiej cenie dokładnie proszę...dziś otwarte nie wiecie??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.09, 07:21 swietny pub swietny wystroj naprawde warto tam bywac i ceny calkiem normalne a aranzacja wystroju starej piwnicy fantazja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.09, 13:33 Zajefajny klimat, brakowało takiego pubu w Chełmnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: moim zdaniem.... Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: 89.231.148.* 04.06.09, 15:10 moim zdaniem w obecnej formie troszkę to nie ma racji bytu. Nie nadaje się zbytnio na miejsce do dłuższego posiedzenia, bo nie można za bardzo zjeść, palenie - temat względny, ale przy odrobinie chęci łatwo rozwiązywalny. Życzę im jak najlepiej, niemniej fakty są takie, że na samą kawkę lub samo piwko wyskoczyć szczególnie teraz, gdy coraz częściej pogoda zachęca do korzystania ze świeżego powietrza, można sobie gdzie indziej wypić... Ale fakt. Wystrój i klimacik bardzo fajny. Ja co prawda piłem piwko, ale moja Lepsza Połówka chwaliła kawę (poza tym, że była nieco za zimna przy podaniu ;) ). Warto się samemu przekonać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bywalec Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.09, 20:14 Zawsze jedna knajpe wiecej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: 188.33.34.* 04.06.09, 22:30 Dajcie się im rozkręcić, spokojnie będzie ok. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ludzie co z wami.. Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.adsl.inetia.pl 06.06.09, 15:41 Powie ktos w końcu jaki mają asortyment i ceny?? Prosze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktoś Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.09, 16:01 Jest zakaz palenia fajek- duży plus Kawa- zarąbista Piwo- 6zł bardzo dobrze przynajmniej menele beda dalej siedzieć w rusałce Piwo jest drogie ale za to drinki są tanie i b. dobre ! Ja tam bede chodził nie przeszkadza mi piwo za 6 zł przynajmniej nie bedzie mi nikt dymem od fajek w twarz dmuchał. Klimacik elegancki ja tam wróże jak najlepiej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xzc Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.chelmno.mm.pl 08.06.09, 08:39 byłaem fajna knajpka, tyko zmarzłem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc do xzc Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.06.09, 12:45 stary tam jest super proponuje dodatkowy drinks jest wtedy goraco ale na pewno uwagi zostana przyjete ze zrozumieniem gosc pubu ktory tam bywa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lklklkkl Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: 188.33.6.* 09.06.09, 18:17 Wiec kogo to jest do konskiej szczoty????Kolejny interes króla Bobina czy ktos z zewnatrz??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Digdug Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.09, 18:50 Fajny pubik w koncu cos na poziomie:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.09, 18:54 Dwa tygodnie temu wszedłem zobaczyć i co się nie spodobało to : 1. "zapach" - zawilgoconego pomieszczenia (pewnie po adaptacji pomieszczeń jeszcze nie wyschło) 2. to że troszkę przesadzili z muzą Ale poza tym naprawdę nieźle - lokal z jakich wiele można znaleźć w większych miastach . Klimat lokalu tworzą głównie goście i wysilanie się nie dokońca da zamierzony efekt (kto tak naprawdę lubi tą muzykę?) Ludzie przyjdą bo wkońcu jest miejsce w którym nie spotkają pijanych dzieciaków itp. Oczywiście nie pasuje tam klubowa ale troszkę odpuśćcie i będzie lux. Mimo wszystko oceniam na plus Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pawel Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.06.09, 20:13 szanowny gosciu xxx na poczatku byl zapach porenowacyjny to w koncu tylko piwnica ze wspanialym pomyslem odrestaurowana zycze pomyslodawcy sukcesu takich miejsc naprawde nie za duzo mozna znalezc nawet w duzych miastach wlascicielowi zycze wielu podobnych pomyslow ktore przyniosa na pewno sukces pawel Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asa Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.09, 22:23 Tak to kolejny interes Bobina ale tym razem jego syna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.chelmno.mm.pl 09.06.09, 23:26 Przestań chłopcze pajacowawać i reklamować sie bez przerwy. Jak jest fajnie to ludzie przyjdą nie musisz sie tu produkować na forum o adaptacji swoich (tatusia) piwnic. Pomysł fajny więc bedzie sie kręciło. Daruj sobie tą autoreklame bo skutek może być odwrotny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yyy Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.06.09, 07:59 poprzedniku wyluzuj jak znam mlodego jest to od poczatku jego pomysl wykonywalem tam rozne prace i tylko z nim sie kontaktowalem a najlepie zrobic cos lepiej i sie nie czepiac jak pijany tramwaju powodzenia w chelmnie fajny lokalik zyczymy sopbie wiecej takich mlodzi beda bardziej zadowoleni majac gdzie pojsc Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: nowy pub dla geja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.09, 09:42 Daleko nie trzeba szukać.Toruń ,czy Bydgoszcz tam można znaleść "fajny" lokalik zrobiony stylowo-klimatycznie.Nazwa i styl tego lokalu kojaży się z kolorem różowym i pudrem,a to zaprzeczenie pubu.Jednak wykonanie to taniocha z marketu,bo kto wiesza szyld pasujący do sklepu nad pubem.Bardziej wygląda to na miejscówkę dla geja.Może takie było zamierzenie właściciela,bo kasy to chyba mu nie brakuje? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szczery Re: nowy pub dla geja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.09, 14:11 Co ty bredzisz... Sam jesteś gejem i jak chcesz mieć pub dla gejów to sobie otwórz taki. Widzę stary że ktoś to komuś zazdrości pomysłu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robi Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.09, 16:24 Ostatnio odwiedziłem ze znajomymi ten pub...lokal pierwsza klasa! Świetny wystrój, klimat, pyszne drinki i smaczna kawa. No i obsługa miła i sympatyczna. Wszystko na wysokim poziomie. Brakowało takiego miejsca w Chełmnie. A co do muzyki...jest ok, idealnie pasuje do takiego miejsca. Leci tam rock & roll, troche rocka, nawet kawałki Dżemu tam słyszałem, który bardzo lubie wiec muza bardzo mi odpowiada. Jak ktoś chce spędzić miło czas w porządnym miejscu to polecam, ja obiście nie raz jeszcze odwiedze ten lokal. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: widzący Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.09, 19:59 ostatnio byłem i byłem zaskoczony taki ładny lokal i ładni panowie chyba trzymali się za ręce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agentka wywiadu do widzącego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.09, 08:12 głodnemu chleb na myśli...stary ciebie to chyba już nikt nie kocha...i chyba coś ze wzrokiem nie tak...:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yyy Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.chelmno.mm.pl 14.06.09, 11:24 i co chciales do nich dolaczyc? haha ale nie bylo cie stac na piwo za 6 pln... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mjut Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.06.09, 09:36 Tak więc. Za namową w zasadzie tego forum poszedłem z przyjaciółmi do owego pubu. Pomijając kwestię, że to oczywiście dobrze, że powstaje coś nowego (z nową koncepcją) w Chełmnie, to byliśmy troszkę zawiedzeni. Dlaczego? Dlatego, że ktoś wymyślił sobie główny zarys wystroju (może i słusznie nawet i z jakimś smakiem) ale ostatecznie został owy zamysł spartolony (być może z powodu oszczędności czy też pośpiechu). Trochę nie zrozumieliśmy chyba też wymieszania ładnych, wygodnych, czerwonych obić połączonych z knajpianymi ławami na środku sali. Właściciel/dekorator musiałby popracować nad szczegółami, gdyż lokalowi ewidentnie brakuje charakteru. Jeżeli chodzi o drinki (bo na nie się wybraliśmy), zamówiliśmy 3 różne na próbę. Dwa spośród trzech zrobione zostały poprawnie, w trzecim użyto złych proporcji. Szkoda, że przekąski to tylko paluszki, chipsy i inne suche rzecze, ale po części rozumiem, że właściciel nie chciał mieć dodatkowego kontaktu z Sanepidem. Kończąc należałby wspomnieć jeszcze o umiejscowieniu pubu. Prawda jest niestety taka, że jeżeli pub nie zostanie okrzyknięty jako "genialny", to dość szybko może mieć kłopoty. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, że lokal taki ma największe szanse w obrębie starego miasta, bo tam dotrą turyści. A teraz możecie mnie biczować:D Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maniek Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.chelmno.mm.pl 15.06.09, 10:33 Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że pretendujesz do przyznawania sobie prawa oceny gustów innych osób. Może Twoja ocena lokalu jest prawidłowa a może nie. Ciekaw jestem czy Twoja ocena wypływa z autopsji czy tylko tak Tobie się wydaje. Wystrój lokalu jest sprawą dowolną i klient go oceni /również myślę nim jesteś/ przychodząc lub nie do tegoż lokalu co będzie świadczyło o tym czy czuje się dobrze. Odnośnie turystów o których mówi się od lat to nie przesadzajmy, autokary z rencistami z Niemiec owszem bywają, przelecą kościoły, Rynek, czasami obiad w Karczmie i dalej, do Torunia lub na Mazury odwiedzić strony z dawnych lat. Nasze Chełmno jest za małym miasteczkiem aby stać go było na reklamę ogólnoeuropejską, i niech tak zostanie. Władze miasta powinny raczej skupić się na innym kierunku a tą turystyką niech mieszkańców nie szachują bo ten temat jest już dawno zgrany od lat siedemdziesiątych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mjut Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.06.09, 11:44 Momento Mister, Nie wiem, dlaczego poczułeś moją ocenę, jako ocenę gustów innych klientów. Ja oceniam subiektywnie; przedstawiam ocenę swoją i cytuję ocenę moich przyjaciół, ale ocenę lokalu, nie gustów innych bywalców. Nic poza tym. Fakt jest taki, jak piszesz- klienci ocenią. Ja właśnie oceniam. Wiesz, nikt nie mówi, że Chełmno jest europejskim centrum turystyki, tyle, że w tej chwili myślę, że to jest jedna ze stabilniejszych gałęzi, z których miasto i mieszkańcy mogą czerpać korzyści (oczywiście trzeba ruszyć troszkę głową, bo bez swojego wkładu nic nie zarobisz). Nie mieszkam w Chełmnie długo, ale widzę, że większość zakładów nie osiąga progresu. Więc czemu nie turystyka? Miasto dostało fundusze na odrestaurowanie starego miasta. Z tego punktu widzenia, lokalizacja jest ważna. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cafik Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.09, 13:11 stary malkontenci znawco wystrojow masz pole do popisu stworz cos samemu a pozniej wez sie do powaznej dysputy na temat wystroju wnetrz nie musisz tam chodzic zasuwaj do barylki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mjut Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.06.09, 13:53 Gość portalu: cafik napisał(a): > stary malkontenci znawco wystrojow masz pole do popisu stworz cos > samemu a pozniej wez sie do powaznej dysputy na temat wystroju > wnetrz nie musisz tam chodzic zasuwaj do barylki To właśnie rzeczowa dyskusja ;) Nie skreśliłem tego pubu, poddaję tylko pod KONSTRUKTYWNĄ dyskusję wystrój i atmosferę. Swoją drogą coś mi mówiło, że jeśli nie będę podzielał tego hurra optymizmu, zostanę tu zbiczowany :D Cóż, takie koszty braku chęci płynięcia z nurtem. Pozdrawiam P.S. Nie tak dawno obchodziliśmy dwudziestą rocznicę dania nam możliwości swobodnego wypowiadania się :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ;) Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: 80.51.140.* 16.06.09, 15:57 mjut, jeżeli ktoś nie ma argumentów, to nie będzie dyskusji i tyle ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CLEO brak pubow-zle a jak sa to tez zle IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.06.09, 11:27 WSZYSCY NARZEKALI ZE NIE MA GDZIE ISC NA PIWO,POSIEDZIEC,POROZMAWIA, ŻE BRAKUJE KAWIARNI I MIEJSCA GDZIE MOZNA ISC TEZ NA KAWE. POWSTAL NOWY PUB I ZNOWU LUDZIE NARZEKAJA....TO IM ZA DROGO, TO WYSTROJ BEZ SMAKU, TO SUCHE PRZEKASKI....BRAK SLOW! DLACZEGO TAK SIE DZIEJE? KOSZMAREM JEST PIWO ZA 6ZŁ?-SMIESZNE!! 4,50 TO KOSZTUJE NA RYNKU POD BRUDNYM PARASOLEM NA DREWNIANEJ KLEJACEJ LAWCE A W PORZADNYM PUBIE BY CHCIELI ZA 3ZL ALBO I MNIEJ. DLACZEGO LUDZIE SA NASTAWIENI TAK KRYTYCZNIE DO WSZYSTKIEGO? A DOBRZE ZE ISTNIEJE JAK KTOS NAPISAL "KROL BOBIN" I OTWORZYL PORZADNY PUB BO NARZEKACZE BY SIEDZIELI W ZAPIERDZIALYCH KANAPACH W DOMU A NIE W MILEJ ATMOSFERZE PIJAC FAJNE DRINKI. LUDZIE.TROCHE OPTYMIZMU!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kate Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.06.09, 00:58 Byłam - oceniłam. A więc : miła obsługa, świetne drinki, klimatowa, inna niż wszędzie muzyka- pasuje do tego stylu:)) jeszcze wiele razy tam pójdę! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mjut Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.06.09, 09:17 Cleo, a od kiedy to krytyka jest synonimem narzekania?? Mam prawo krytykować jeśli mam argumenty. To nie jest forum gloryfikujące Marylin, tylko miejsce, gdzie zbiera się opinie na temat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CLEO Krytyka/narzekanie IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.06.09, 10:46 KRYTYKA TO NIE NARZEKANIE ALE CZESTO LUDZIE KRYTYKUJA KOGOS A SAMI NIE POTRAFIA CZEGOS ZROBIC CO ZROBILA OSOBA KRYTYKOWANA.... A TAK WOGOLE TO KAZDY M AINNY GUST I NIE MUSI SIE WSZYSTKO KAZDEMU PODOBAC CO NIE OZNACZA ZE TRZEBA KRYTYKOWAC.....ANI NARZEKAC Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fafik Re: Krytyka/narzekanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.09, 20:25 mjut proponuje daj sie zbadac ale niestety w chelmnie nie ma takiego lekarza proponuje wypad za rzeke Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: on Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.09, 09:27 cena piwa jest jak najbardziej uzasadniona! Gdyby browar kosztował około 4 zł to zrobiłaby się tam jedna, wielka melina. Obsługa musiałaby się użerać z miejscowymi żulami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mjut Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.06.09, 09:55 Oczywiście, że cena piwa jest uzasadniona. Cleo, masło maślane. Oczywiście, że każdy ma gust. Ja tutaj nie dyskutuję z gustami klientów, absolutnie. Ja przedstawiam swoje stanowisko wobec tematu. Uspokójcie się; to, że piszę na forum, to co sądzę, nie zamknie Wam tego przybytku ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ! Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: 80.51.140.* 20.06.09, 12:39 + W końcu lokal tolerancyjny dla NIEPALĄCYCH. - Ceny ciut przesadzone. = Polecam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pani Re: nowy pub na dworcowej byl ktos? IP: *.chelmno.mm.pl 24.08.09, 19:46 Ja bylam i co Odpowiedz Link Zgłoś