mixed_moods
22.05.06, 10:46
I nie pytam o zakres terytorialny, mam na mysli zakres kompetencyjny
poszczególnych organów Autonomicznego Województwa Śląskiego, kto miałby być
najwyższym organem (jakie prerogatywy by przysługiwały np. wojewodzie, jeśli
to on miałby stać na czele najwyższej władzy wykonawczej w autonomii), jaki
zakres przedmiotowy miałyby regulować ustawy Autonomicznego Sejmu Śląskiego,
jaki miałby być system finansów publicznych. Co pozostałoby w zakresie
kompetencji centralnych?