Dodaj do ulubionych

Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.12.04, 14:33
Związana z Radiem Maryja Telewizja Trwam ojca Rydzyka atakuje Wielką
Orkiestrę Świątecznej Pomocy. "Lepszy Rydz niż nic" - odpowiada na firmowych
koszulkach Jerzy Owsiak

TV Trwam w ostatni weekend pięć razy pokazała film "Woodstock - przemilczana
prawda". Emitowała go też w lipcu, chcąc przeszkodzić w
organizacji "Przystanku Woodstock" w Kostrzynie nad Odrą. Teraz cel jest
inny: podważyć sens zbliżającej się styczniowej zbiórki XIII Finału Wielkiej
Orkiestry Świątecznej Pomocy.


serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,2434148.html
Obserwuj wątek
    • venus99 Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak 08.12.04, 15:34
      zawiść.sami nic nie potrafią pozytecznego zrobić to rozrabiają innych.
      takie mendy co zrobiły skok na publiczne pieniądze.
      • Gość: * Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.12.04, 18:12
        Przemożna chęć odwrócenia uwagi od postępowania Gocłowskiego, Zimonia,
        Życińskiego, Jankowskiego i wiwlu wielu innych funkcjonariuszy tego wrażliwego
        na krzywdę i moralnego Kościoła.
        Np. sprawa śmiertelnego wypadku drogowego spowodowanego przez bp.
        Białogłowskiego w Połomii do dnia dzisiejszego jest mataczona. Jednostronna
        racja typu Ludwik XV :)
      • Gość: praktyk Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: 116.251.223.* 22.01.14, 23:29

        dadzą owsiakowi, to potem skąpią księdzu na kolędzie, albo i w ogóle koperty nie wręczą
        • Gość: jr Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.play-internet.pl 07.01.15, 11:16

          tłem ataków na owsiaka i w tym roku jest kasa, a jest to duża kasa
          niezalezna.pl/50517-pytania-o-faktury-denerwuja-owsiaka-o-finansach-jego-firmy-spolki-zony-i-wosp-zobacz-film
          • edico Sumieniowa Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak 10.01.15, 06:20
            Kazdy, kto chociaż na chwilę zastanowi sie nad czynami Owsiaka, wie ile korzysci wynika z jego działalności. Jakoś w szpitalach nie widziałem jakiegoś sprzętu zakupionego przez Caritas. A przecież wciąż doi wcale nie mało nie tylko z budżetu. Czy usłyszymy coś w mediach na temat zbiórki przez cały rok przez wiernych na Caritas Polska?! Nic zmowa milczenia, żadnego rozliczenia i cisza. A Kościół i Caritas angażuje się w organizację zbiórek pieniężnych przu kżdej nadażającej się okazji pod każdą postacią formą i hasłam. Do dzisiaj nic nie wiadomo, co stało się z pieniędzmi zebranymi przez abp Zimonia z Katowi c na glodujących murzynów. Na poszkodowanych w tragedii Hali Katowickiej tylko z oficjalnych i sprawdzalnych wpłat (przelewy firm, sms-y itp.) zebrała ponad 12 mln zł, z czego na poszkodowanych wg. ostatnich doniesień przowych wydano 67 tyz. zł w tym 50 tys. zł na organizowaną pielgrzymkę do papieża. O pozostałych pieniądzach wiadomo jest tyle samo, co o pieniądzach zebranych na głodujących murzynów. Mam przekonanie graniczące wręcz z
            pewnością, że takie same losy spotkały by fudusze zebrane przez WOŚP, gdyby trafiły w ręce funkcjonariuszy tego Kościoła.

            Wolontariat to sprawa powszechna na świecie. Również w krajach bogatych. WOŚP jest szeroko znana nie tylko w Europie. Wszyscy podziwiają tę inicjatywę,

            twierdząc że to wspaniała sprawa. Są tacy, którzy zazdroszczą, a są tacy Polacy, którzy narzekają. Jedni snują jakieś horrendalne bzdury o układach politycznych dawnego systemu, utożsamiają Owsiaka z kultywowaniem szatańskich praktyk, drudzy twierdzą, że to żebranina jakaś. Trudno jest to zrozumieć nie kierując się w stronę znanego stosunku psychicznego "nie bo nie".

            Jak sobie radzą bez "zbawiciela" w innych krajach? Pewnie jakoś sobie radzą i na tyle sensownie, że nigdy nie słyszałem by krzyczeli - "Jarosław - zbaw nas". Jacy oni muszą być pod tym względem szczęśliwi, że los ich nie obciążył takim przypadkiem. Nie mają także wielu innych jego przy***sów i popleczników, co znacznie uzdrawia atmosferę w ich społeczeństwach.

            Składam tą drogą wielkie słowa uznania i olbrzymie gratulacje Jurkowi Owsiakowi z okazji 23 występów WOŚP i niech ona gra nawet odczas sądu ostatecznego. Może chociaż wówczas w chwili ostatniej wzruszy się w nich coś, co szumnie nazywają ludzkim sumieniem.
    • Gość: waga Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl 11.12.04, 10:50
      Rydzyk Owsiak - gminne towarzystwo mimo zadęcia. Tu i tam dużo cwaniactwa
      • Gość: radca Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.olsztyn.mm.pl 11.12.04, 19:52
        Ale mają szansę zeby przy tobie babrać wielkomiejskiego splendoru.
    • Gość: Aguska Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.ols.vectranet.pl / 62.29.133.* 11.12.04, 20:20
      bo prawda co tam sie dzieje na tym woodstok!!
      zdziczenie!!Orkiestra ok!Woodstok dno!
      • Gość: mk Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.adsl.inetia.pl 14.01.14, 04:28
        Prawda katolicka, bo biskupi tak chcą?
    • Gość: Jolanta Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.play-internet.pl 11.01.14, 23:05

      Nie chcecie, to nie popierajcie, a ja chcę i poprę WOŚP jak od wielu, wielu lat, czyli od początku ich działania.
      • Gość: Martyna Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.me 14.01.14, 00:03

        Owsiak dał czadu i prawdopodobnie znów pobije rekord, czyli ludzie wiedzą, co dobre i wiedzą komu dać. Choć wielu jest takich, co za wredne pióro łapią i mało z zawiści nie pękną, to ja uważam, że WOŚP jest tym, czym przed światem możemy się poszczycić.
        • Gość: Siostra Prakseda Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.olsztyn.mm.pl 14.01.14, 06:41
          n4eu napisał:
          > Wczoraj podeszla do mnie taka mocna zmarznieta mala dziewczynka z puszka. Oczywiscie dalem na orkiestre bo cel szczytny jednak sposob realizacji (jak zawsze przy zebraninie) bardzo daleki od doskonalosci.

          Bo powinna to być nie mała zmarznieta dziewczynka, ale starsza kasjerka w ciepłym futrze. A razem z nią księgowa z pieczątką, która wypisze faktury. Żadnej żebraniny. Porządek musi być jak w Caritasie.
          • n4eu Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak 14.01.14, 14:27
            Przeciez wystarczy zmienic troche pore roku a juz tym dzieciakom stojacym z puszkami pod wejsciami do sklepow byloby troszke wygodniej. Nie sadzisz?
          • akant_ol Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak 15.01.14, 11:04
            Gość portalu: Siostra Prakseda napisał(a):
            > Bo powinna to być nie mała zmarznieta dziewczynka, ale starsza kasjerka w ciepł
            > ym futrze. A razem z nią księgowa z pieczątką, która wypisze faktury. Żadnej ż
            > ebraniny. Porządek musi być jak w Caritasie.
            Np. taki Caritas katowicki i abp Damian Zimoń mogą być wzorem zamiatania swoich pieniężnych zbiórek pod dywan a nie działania przy otwartej kurtynie. Zresztą to samo dotyczy tajemnych finansów Rydzyka.
            • privus Majątek uzyskany w wyniku przestępstwa 15.01.14, 11:53
              prawo.univ.gda.pl/pdf/Studenckie_Zeszyty_Naukowe/studeckie_zeszyty2010.pdf
              Tusk w tym wypadku rozwiązując Komisję Majątkową zastosował przewrotnie regułę "lex retro non agit" chroniąc Kościół przed zwrotem uzyskanych w ten sposób majątków.
              • Gość: mk Re: Majątek uzyskany w wyniku przestępstwa IP: *.adsl.inetia.pl 13.01.15, 15:17
                Może tym gestem kupił na pewien czas zapewnienie, że Kościół będzie go mniej atakował?
    • Gość: Greg Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.01.14, 10:34
      Tobie myślenie jest zbędne - bierzesz za dogmat - co kilku nawiedzonych idiotów prezentuje nie mając pojęcia w liczbach przytaczanych na KAŻDE rozliczenie takiej akcji. Ale cóż - pan rydzyk (pisownia celowa) tak zapodał - to tak musi być. Produkujące takie artykuły paszkwilowcy nie zadadzą sobie trudu przeanalizować DANE (no bo po co) - trzeba mieć jakiekolwiek własne myślenie i rozum , a z tym im "nie po drodze". Jak Bozia dawała rozum - to oni byli "gdzie indziej" i się nie załapali. A Ty nie mający(a) własnego rozumu - tylko "zapodany" przez jaśnie (nie)poinformowanych łykasz wszystko jak pelikan.
      NIKT nie wymaga od Ciebie wspierania TAKICH akcji. Po prostu zamilcz.
      • Gość: mk Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.adsl.inetia.pl 14.01.14, 21:04
        Susan Blackmore w Maszynie memowej dosyć dobrze opisuje taką mentalność i jej zwolenników.
        forum.gazeta.pl/forum/w,721,137138096,137176111,_Maszyna_memo%3E%20wa_susan_Blackmore.html
        :Walka o przetrwanie to walka o władzę to walka o prymat. A w tej walce liczy się każda metoda bez przebierania w środkach. Tu nie ma żadnej litości czy szlachetnych zasad. Pozbawione są ich najbardziej te idee i używające ich organizacje, które najdłużej i najskuteczniej przetrwały (zdobywając największą władzę) stosowały te metody. O konkretnym zestawie reguł (treść np. religii lub zasady nacjonalizmu, rasizmu itp.), którymi się one posługują, decyduje najczęściej przypadek.
      • edico Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak 09.01.15, 17:01
        Od dawna odnoszę bardzo dziwne wrażenie, że w tym Kościele religijne to są jedtnie dogmaty. Ci prawda miłość bliźniego jest gdzieś tam wspomniana w literaturze religijnej, ale w praktyce jest sprzeczna z obwiązującyn w realiach statusem tej organizacji. A co bardziej zadziwiające, nie ma również nic wspólnego z postępowaniem ludzi kościoła, którzy mnie także otaczają. Tak, niektórzy z nuvh rzeczywiście wierzą i nawet ochodzą dbywają w tym kościel, ale na co dzień żyją według swoich i nie biskupich a raczej na zwyczajnych ludzkich i nieagresywnych zasadach współistnienia. Przypyszczalnie mogą oni jeszcze identyfikować je jako zasady religijne - ale nie jest to prawda. To są zasady jedynie najbardziej ogólne wpracowane uorzednio przez ludość i inne rekigie, przygarnięte przez kar]tolicyzn i wypisane na sztandarach, ale nie przestrzegane. Organizacja religijna zrzesza członków i czegoś od nich wymaga. Kto się z nią identyfikuje, ten POWINIEN bronić najistotnirjszego interezu władzy tej organizacji. Jeśli sam nie dostrzeże, że interesowi temu w nahbliższą niedzielę "zagraża" Jurek Owsiak lub lub Magdalena Środa to organizacja odpoweidniu mu przypomni i stosoenir upomni, że dotąd stanowczi za mało aktywnie zwalczał występujące zagrożenie i postraszy zemstą pamiętnego mściwego boga. Posłuch musi być jak za czasów papieża Strfana VII.. Działać trzeba solidarnie, kupą mości panowie tak, jak to było na Krakowskim Rynku jak na Krakowsjim Rynku.

        Na szczęście miłość bliźniego i poczucie solidarności istnieją naprawdę i realnie, a nie jako nakazowy element tej religii do politycnej działalnościm ale jako właściwość codziennych cudziennych ludzkich umysłów. I niech religia sobie nie przypisuje wyłączności lub prawa do wynalazku. Co jest wynalazkiem religii to widzimy - nienawiść i szczucie. Tego ukryć się nie da.
    • antymenel.1 Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak 12.01.14, 12:09
      Matka Kurka ma kurzy rozum więc nic dziwnego,że głupoty pisze.Inne kury to bezmyślnie powtarzaja.
      Jak masz wątpliwości to sprawdź dokładnie jak to wygląda i jak przebiega wydawanie zebranych pieniędzy.
      I odpowiedz publicznie na pytanie-a co ty zrobiłeś pożytecznego dla swojego miasta,kraju?
      Oczywiście oprócz pisania głupich paszkwili.
      • Gość: aya Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: 200.98.197.* 13.01.14, 09:58

        rozliczenia winny być przejrzyste
        bzzy.pl/kwestie
        • Gość: Greg Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.01.14, 10:17
          Właśnie WOŚP ma bardzo przejrzyste rozliczenia - tylko trzeba wiedzieć i rozumieć co te liczby oznaczają.
          • n4eu Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak 13.01.14, 11:46
            Takie to wszystko "jawne" ze Pan Owsiak zarzadal utajnienia procesu o finansowaniu WOSP.
            Wczoraj podeszla do mnie taka mocna zmarznieta mala dziewczynka z puszka. Oczywiscie dalem na orkiestre bo cel szczytny jednak sposob realizacji (jak zawsze przy zebraninie) bardzo daleki od doskonalosci.
        • privus Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak 15.01.14, 19:21
          Gość portalu: aya napisał(a):

          >
          > rozliczenia winny być przejrzyste
          > bzzy.pl/kwestie

          Niestety, rozliczenia Caritas do takich nie należą. Zdziwieniem napawa fakt, że wszyscy wiedzą o tyn od dawna i nic w tym kierunku się nie robi.
          • Gość: Greg Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.01.14, 20:23
            Vide Poznań i zwrot i budynku (wyremontowanego) i pięć dużych "baniek.".
            • Gość: SD Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.olsztyn.mm.pl 15.01.14, 22:15
              Ludzie, to tak wszyscy na jednego ? Dlaczego nikt tutaj nie broni biskupów, takiego np. Głódzia.
              To b. skromny człowiek - wzór cnót i ubóstwa. A jak Pan biskup powie, że coś jest dobre - to tak jest. Bo rzeczywiście - cały ten Przystanek to zdziczenie, sodomia i gomoria. To wszystko prawda. Bo co to za hasło "Róbta co chceta" ? Polska ginie.
              • Gość: irena Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.play-internet.pl 18.01.14, 10:35
                hmmm, jak by to delikatnie powiedzieć...?
                przyjmijcie ode mnie wyrazy szacunku, podziwu, itp., że będąc takimi idiotami jesteście w stanie posługiwać się klawiaturą
                • Gość: SD Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.olsztyn.mm.pl 18.01.14, 16:13
                  Kobieto, zamiast czytać wpisy, które Cię widocznie irytują, zrób mężowi obiad, a na jutro np. ulep mu pierogi, zajmij się dziećmi, odrób z nimi lekcje. Albo idź np. jeszcze do kościoła i posłuchaj wykładu tj. listu episkopatu polskiego np. o "gender" - b. pouczające, czy też na spotkanie parafialnego kółka różańcowego, albo też koła przyjaciół Radia Maryja.
                  Ostatecznie, jest też dużo portali dla kobiet. Można tam np. wymieniać się przepisami, ponarzekać na dzieci, czy też na swoich partnerów życiowych.
                  Nie trzeba czytać, czegoś co Cię irytuje.
                • Gość: mk Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.adsl.inetia.pl 19.01.14, 02:16
                  Czy kicia ma coś z uszkiem, bo motylkowy łan nie tak kwitnie?
                  • Gość: SD Re: Brawo panowie z PiS-U, TV TRWAM, itp. IP: *.olsztyn.mm.pl 08.02.14, 12:01
                    Panowie niepokorni odnieśliście sukces : wyborcza.pl/1,91446,15420700,Jerzy_Owsiak__rezygnuje_ze_wszystkiego.html
                    O to wam chodziło.
                    Bo przecież tylko wy macie moralne prawo nagradzać i potępiać, określać, co jest dobre, a co jest złe. I tak np. akcja o. pana dr T. Rydzyka ze zrzutką na stocznię gdańską zasługuje u was na najwyższe uznanie - można o tym zdarzeniu mówić i pisać tylko dobrze. Wasz osąd jest moralnym wzorcem. Brawo.
                    Idźcie dalej panowie niepokorni - zamknijcie Owsiaka tam gdzie jego miejsce tzn. w kryminale. A jak by miał kiedyś wyjść (bo w Polsce niestety nie ma kary śmierci), skierujcie go na badania psychiatryczne, tak by nigdy nie wyszedł (jako śmiertelne dla społeczeństwa zagrożenie) na wolność wśród normalnych ludzi.
                    • n4eu Re: Brawo panowie z PiS-U, TV TRWAM, itp. 08.02.14, 14:41
                      Nie zapomnij jeszcze dodac ze ci co nie lubia Owsiaka to z pewnoscia nie zaluja chorych dzieci i w ogole to takie moski moherowe no i oczywiscie bez watpenia sympatycy PIS.
                      Swoja droga reakcja tego 60-letniego faceta w kolorowych okularkach bardzo dziwi.
                      Facet zbiera kase od ludzi a na werydykt sadu o przedstawieniu dokumentow ksiegowych focha sie jak bezsliny przedszkolak. Wyglada mi to za zachowanie podobne do ksiezulkow ktorym sie wydaje ze sa swieci i w zwiazku ztym nikt nie moze ich krytykowac. Albo...jak nie wiadomo o co chodzi to....

                      • privus Re: Brawo panowie z PiS-U, TV TRWAM, itp. 11.01.15, 01:22
                        Nie jest tajemnicą, że jest to moherowy elektorat Kaczora, najczęsciej słabo wykształcony, czyli małomiasteczkowi lub wiejscy gamonie, w wieku średnim lub zaawansowanym o prymitywnej mntalności typu ex fansld a aktualnie n4eu.
                • privus Ireno, zrzęzisz jak dziewica po klimakterium 09.02.14, 18:00
                  nad starą pralką typu Frania.
    • privus Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak 08.02.14, 17:31
      To nie Rydzyk rozpoczął katolicką wojnę przeciwko Owsiakowi a prominentni członkowie Episkopatu. Rydzyk przez swoją telewizję tylko kontynuuje to dzieło episkopatowe.
      • n4eu Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak 08.02.14, 19:45
        A to wredny episkopat. Jak mozna miec inne zdanie niz Owsiak i jeszcze o swoje zdanie walczyc? Co privusku? Toz to zbrodnia. :D Jak sie komus nie podoba "robta co chceta" to ma zamknac morde bo jak cos marudzi to sie go do razu przyrowna go hitlerowca:D
        • Gość: SD Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.olsztyn.mm.pl 09.02.14, 14:47
          Episkopat niech Pan ocenia jak chce. Ale faktem jest, że to nie Episkopat wymyślił Przystanek Woodstock i to nie Owsiak za wszelką cenę usiłował się do niego przykleić. Przyjeżdżali nawet na motocyklach - że niby oni też są tacy cool, przybijali piątki, robili żółwiki. Jak nic z tego nie wyszło, bo młodzież nie przyjeżdża na Przystanek z całej Polski, by ich słuchać i z nimi przybijać piątki, więc wypuścili na człowieka wszystkie swoje wilki.
          A przecież tak naprawdę to chodzi tylko o to, że Owsiak nie zapytał się Kościoła, czy można. W zw. z czym nie mogli przyjść i poświęcić. Bo przecież żadna wielka impreza, w ogóle nic, w Polsce nie może się odbyć bez ich zgody. Z każdego święta państwowego chcą uczynić swoje własne, a jednocześnie każde swoje święto chcą uczynić państwowym. Sformułował to kiedyś J. Łopuszański - "Polak = katolik".
          Panowie z PiS-u, TV TRWAM itp. - spróbujcie sami zrobić takie imprezy jak WOŚP, czy ww. Przystanek. Nic nie zrobicie, bo nawet nie wiecie, jak się do tego się zabrać. Jesteście po prostu starymi zrzędami - mocni w gębie potraficie tylko krytykować i rozwalać.
          • Gość: cyt Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak IP: *.olsztyn.mm.pl 09.02.14, 15:28
            n4eu napisał:

            > Jak sie komus nie podoba "robta co chceta" to ma zamknac morde bo jak cos marudzi to sie go do razu przyrowna go hitlerowca:D

            To już Ojcowie Kościoła trafili (w Polsce!) na Indeks Ksiąg Zakazanych?

            - Święty Augustyn: Dilige et quod vis, fac – Kochaj i czyń, co chcesz (Homilie na Ewangelię i Pierwszy List św. Jana).

            - Owsiak: Kochajta i róbta co chceta.
          • edico Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak 09.02.14, 17:25
            To są specyficznie ustawiane politycznie opcje kościelne, których jedynym celem jest walka o fundusze i współrządzenie z łaski tego Kościoła. Gdyby tego było mało, to w tym zakresie jeszcze rywalizują między sobą, która z nich lepiej przymili się i dogodzi purpuratom. Aktualny stan nie budzi żadnych poważnych nadziei na zmianę występujących tendencji w tych środowiskach.
            Fundusz Kościelny został powołany na mocy art. 8 ustawy z 20 marca 1950 roku o przejęciu przez państwo dóbr martwej ręki, poręczeniu proboszczom posiadania gospodarstw rolnych i utworzeniu Funduszu Kościelnego i znajdować się miał pod nadzorem ministra administracji publicznej. Po roku 1989 było dużo krzyku i zamieszania w sprawie tego Funduszu. Najprzeróżniejsze propozycje, przymiarki m.in. min. Bomiego chyba tylko po to, by w końcu sejm zagłosował za przywróceniam starej konstrukcji Funduszu Kościelnego, mimo, Iż Kościół już dawno odzyskał tzw. "swoje" z nawiązką. Wielokrotnie podnoszony fatalny argument zwolenników funkcjonującej opcji kościelnej, że kościół też płaci są tyle samo warte, co asceza abp Józefa Wesołowskiego czy księdza Wojciecha Gila, skoro koszt jednego kościelnego pogrzebu przewyższa znacznie kwartalne opodatkowanie księdza. Średnie średnim miesięczne wynagrodzenie księdza otrzymywane ne rękę po odjęciu, comiesięcznych składek, podatków itp. jakie ksiądz zapłacić musi z własnej kieszeni (w sumie ok. 352 zł) wynosi w wysokości 5 564 zł. W kościołach wiejskich wynagrodzenie to wynosi w granicach 3 150 zł. Przykładowo portal colaska.pl jest wirtualną mapą polskich parafii. Umożliwia on przejrzenie rankingów cen ślubu (50 - 2 000 zł), chrztów (20-500 zł), pogrzebów (50 – 4 000 zł), mszy (10 - 300 zł), wypominek (5 – 200 zł) i wystawienia zaświadczeń (2 - 200 zł). Dane można przeglądać według cen, jak i również parafii, w których obowiązują.
        • antymenel.1 Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak 07.01.15, 13:07
          Episkopat nie jest wredny.Episkopat jest kościelny czyli prostacki,parafialny,agresywny,
          nietolerancyjny i bez kontaktu z rzeczywistością.Można więc powiedzieć,że sytuacja jest korzystna bo każde otwarcie ust przez tych talibów przysparza kościołowi kolejnej porcji sławy i zainteresowania.A ilość owieczek maleje,maleje,maleje.....
          • privus Re: Telewizja Trwam kontra Jerzy Owsiak 07.01.15, 18:42
            Od lat ciągle powtarza się ta sama sceneria i to ze środowisk nieustannie zachwalających się swym katolickim identyfikatorem oraz wrodzoną religijną miłością bliźniego. Jakiż musi być strach tych elit propagandowych, by również inne,dziedziny potrzeb społeczeństwo nie wzięło w podobny sposób w swoje ręce inne sprawy obnażając doszczętnie fałsz, obłudę i zupełną nieudolność w trosce o życiowe problemy społeczeństwa zabezpieczone prawem konstytucyjnym. Przecież nawet ostatnia wojna lekarska o apanaże w służbie zdrowia zakończyła się bezprawnym zaaresztowaniem historii choroby pacjentów, stawiając ich w sytuacji poważnych utrudnień w dostępie do lecznictwa. Nie chcę wskazywać, kto tu w tym konflikcie niby o troskę i właściwą opieką nad pacjentami zawinił, ale zablokowanie kart dostępu do choroby jest naruszeniem prze konstytucyjnych i skarga konstytucyjna na takie powtarzające się - bo przecież nie pojedyncze wypadki - w moim przekonaniu jest w pełni uzasadniona. A jak się popisze w tej sprawie Rzecznik Praw Pacjentów, czy Rzecznik Praw Obywatelskich? Ich reakcja będzie wyraźnym papierkiem lakmusowych wystawiającym właściwą oceną na ich kondycję w możliwości realizacji nałożonych na nich zadań i sensu utrzymywania Urzędów, które poza korzystaniem z budżetu nawet zareagować nie potrafią na oczywiste łamanie praw obywatela zagwarantowane w Konstytucji.
            • Gość: SD Re: Panie Jurku, tak trzymać : IP: *.olsztyn.mm.pl 08.01.15, 17:07
              wiadomosci.dziennik.pl/media/galeria/479721,owsiak-wyrzucil-dziennikarza-konferencji-wosp.html
              Brawo. Wreszcie ktoś pokazał, tej szczujni, gdzie jest ich miejsce.
              A teraz te wszystkie wasze Fakty, Trwamy, Republiki ... (można wyliczać bez końca) ujadajcie.
              • edico Panie Jurku, tylko tak trzymać :) 09.01.15, 15:03
                Taka właśnie wydaje się podstawowa cecha "katolickiego patriotyzmu solidarnościowego". Chyba najbardziej trafnie sprawę Kościoła do Jurka Owsiaka określiła prof. Magdalena Środa słowami:

                "W najbardziej narodowych, katolickich i najbardziej "polskich" środowiskach opiniotwórczych Owsiak nigdy nie był lubiany. "Patriotów" drażniło to, że bawi i wychowuje, że jest idolem, ale że zarazem stanowi autorytet moralny, że udaje mu się przyciągać rockową młodzież, ale też wyznaczać wyraźne granice ich wolności. Wreszcie - że organizuje, jednoczy i rozśpiewuje całą Polskę, by "zbierać na dzieciaki". Czyż może być coś bardziej okropnego w kraju, w którym było tyle wojen, przegranych powstań, tyle ofiar, zdrady (ostatnia Tuska); w kraju, w którym kwitnie martyrologia i który dotknęła katastrofa smoleńska?! Nie może! Owsiak jest za dobry, za skuteczny, za wesoły, za wysoko zaszedł, za dużo osiągnął, a do tego ciągle mu się udaje.
                Dawniej atakowano go za "ideologię". Nieskutecznie. Dziś spece od zawiści wiedzą, że lepiej jest niszczyć "podejrzeniami finansowymi". W prawicowo-katolickich pismach, niemal jak w PiS, wszystko podporządkowane jest odgórnej politycznej instrukcji: "niszczyć Owsiaka". Po kilka tekstów dziennie ma dowodzić, że "charytatywny terror" i "terror sekta" Owsiaka związane są "przekrętami finansowymi".
                Obrzucanie błotem, niszczenie spójności społecznej, instytucjonalna podejrzliwość i zwykła prywatna zawiść stały się jakąś szczególną pasją prawicowych publicystów. Czy uda im się zniszczyć solidarnościowy efekt nadchodzącej niedzieli? Mam nadzieję, że nie. A to, że po niedzieli przyjdzie kolej na kogoś następnego, to już inna sprawa."

                Cały tekst: wyborcza.pl/1,75968,17217340,Efekt_solidarnosciowy.html#ixzz3OKfRDb31
    • privus TV Telewizja Trwam przegrała proces z WOŚP 10.01.15, 06:42
      Owsiak: Uważajcie na kamery TV Trwam

      Fundacja Lux Veritatis, nadawca TV Trwam, przegrała proces z Fundacją WOŚP. Sąd uznał, że film "Przystanek Woodstock - przemilczana prawda" zawierał nieprawdziwe informacje i nakazał TV Trwam przeproszenie fundacji Jurka Owsiaka. Jednak stacja ojca Rydzyka od czterech lat nie spieszy się z wykonaniem tego wyroku.
      • n4eu Re: TV Telewizja Trwam przegrała proces z WOŚP 10.01.15, 17:43
        1. W dniu 3 kwietnia 2014 roku Sąd Rejonowy w Złotoryi wydał zarządzenie, w którym zażądał od WOŚP i „Złotego Melona” przekazania kopii dokumentacji odzwierciedlającej „wszelkie operacje finansowe” w trójkącie: „Mrówka Cała”, „Złoty Melon” i WOŚP.

        2. 16 kwietnia 2014 roku, po zarządzeniu Sądu Lidia Niedźwiedzka-Owsiak biegnie do urzędu i zawiesza działalność „Mrówki Całej”.

        3. 24 kwietnia 2014 roku, po zarządzeniu Sądu, Jerzy Owsiak zakłada swoją firmę "Jasna Sprawa".

        4. 1 maja 2014 roku firma Jerzego Owsiak „Jasna Sprawa” rozpoczyna działalność gospodarczą.

        5. 12 maja 2014 roku do Sądu trafia kilkanaście nieistotnych i wewnętrznie sprzecznych świstków, z czego spora część została wyprodukowana w Excelu.

        6. 17 czerwca 2014 roku Sąd uznając dokumenty za niewiarygodne, wydaje nowe zarządzenia, w których żąda od fundacji WOŚP i "Złotego Melona" dostarczenia kopii ksiąg rachunkowych.

        7. 5 września 2014 roku pełnomocnik Owsiaka i WOŚP, po wielu tygodniach kluczenia, przysyła do Sądu pismo, w którym oświadcza, że fundacja i "Złoty Melon" nie wykonają prawomocnych zarządzeń, które dotyczyły kopii ksiąg rachunkowych.
        • privus Re: TV Telewizja Trwam przegrała proces z WOŚP 10.01.15, 17:53
          Pomówień można stwarzać mnóstwo. Od rozstrzygania spraw jest sąd a nie moherowe kółko różańcowe.
          • antymenel.1 Re: TV Telewizja Trwam przegrała proces z WOŚP 10.01.15, 18:49
            I tu jesteś w błędzie.To jest Polska orzeczenia parafialne są najważniejsze.
            • privus Re: TV Telewizja Trwam przegrała proces z WOŚP 16.01.15, 19:09
              Dla parafian. Ściganie i niszczenie przez lata jednoznacznie dowodzi, że katolickie sumienia otwarte są tylko dla nakazów z konfesjonału.
          • n4eu Re: TV Telewizja Trwam przegrała proces z WOŚP 10.01.15, 21:40
            Napisales privusku biedaczku ze TRwam nie wykonalo polecenia sadu wiec CI zacytowalem ze Owsik robi podobnie.
            choc w zasadzie i tak nie oczekuje ze zrozumiesz :D
            • privus Re: TV Telewizja Trwam przegrała proces z WOŚP 11.01.15, 01:12
              Nie pochlebiaj sobie UPR-owski gamoniu, że potrafisz jeszcze coś sensownego napisać oprócz nieustannego wznoszenia prowincjuszowskich gorzkich żali na tutejszym forum. Nawet Kononowicz dokonał refleksji swego słynnego politycznego motto, a ty ciągle ganiasz tym samym świńskim truchtem i tej samej percepcji stymulacyjnej.
        • antymenel.1 Re: TV Telewizja Trwam przegrała proces z WOŚP 10.01.15, 18:48
          Tyle razy juz o tym szczekacze z psiarni Rydzykowo-republikańskiej ujadali,że aż wstyd kolejny raz powielac.
          Sprawa dawno wyjaśniona i możecie jedynie Owsiaka w dupę pocałować.
      • antymenel.1 Re: TV Telewizja Trwam przegrała proces z WOŚP 10.01.15, 18:46
        Dziwisz się?Taki jest ich stosunek do prawa ,praworządności i do państwa polskiego.
        • Gość: SD Re: TV Telewizja Trwam przegrała proces z WOŚP IP: *.dynamic.mm.pl 10.01.15, 19:41
          Z tymi ludźmi to nawet szkoda jest czasu by z nimi rozmawiać. Ich nic nie przekona. I dlatego na konferencji prasowej Owsiak zrobił b. dobrze. Kazał gościa (to nie był dziennikarz, to był zwykły prowokator i awanturnik) po prostu wyrzucić. Oni nawet z Gandhiego i Mandeli zrobiliby oszusta i kryminalistę - z zazdrości i dlatego też, że oni w swoją działalność podjęli bez zgody ojca derektora.
          A tak ze 400 lat temu toby pewnie Owsiaka spaliliby na stosie. A mają w tym doświadczenie.
          Dalej by chcieli nauczać o zbawieniu, o raju, o aniołach, że ziemia jest płaska itp. I to wg nich powinno Polakom wystarczyć. Bo Polak = katolik.
          • n4eu Re: TV Telewizja Trwam przegrała proces z WOŚP 10.01.15, 21:45
            Jak wiadomo Owsiak jest nietykalny a nietykalnym nie zadaje sie pytan w stylu - dlaczego nie wykonal Pan polecenia Sadu?
            Kto je zadaje jest szmata i prowokatorem no i PIS-owcem oraz katolikiem.

            Tak to juz jest jak sie nie ma argumentow to sie bredzi :D
            • antymenel.1 Re: TV Telewizja Trwam przegrała proces z WOŚP 10.01.15, 22:29
              Jesteś w błędzie.Szmata,kłamca,prowokator to domena bardzo okreslonej grupy i nie ogranicza sie ona do członków i sympatyków PiS.
              Napisz jakiego polecenia(?-czy sąd wydaje polecenia) nie wykonal Owsiak a jeżeli nie wykonał to dlaczego?
              Jak dotąd miano nietykalnych należy do zupełnie innej grupy niż Owsiak.Tak na marginesie-masz pojęcie kim są nietykalni i dlaczego tak ich nazwano?
            • Gość: mix Biedny n4eu IP: *.adsl.inetia.pl 12.01.15, 17:29
              Do dynamicznie rozrastającej się galerii wrogów cywilizacji n4eu poczynając od in vitro, przez heavy metal, krótkie spódniczki, "gumisie", Harry Pottera, terrorystow, prywaciarzy, kapitalistow, imperialistow, lewicowców, prawicowcow - a jak nie ma kapitalistow to wybiera jakiegos niekapitaliste i go tak nazywa... żeby tylko byl jak dzwon na dzwonnicy - ciągle dołączają jacyś nowi wrogowie. Tym razem przeszkadzają mu dzieci zbierające datki na WOŚP.

              Wiadomo nie od dzisiaj, że przecież nie ma nic gorszego jak brak wroga. Staje się wtedy zupełna bezpłciowość, brak koguta a sama boruta nicością się ściele.

              Chyba rzeczywiście narasta ci n4eu nie lada kłopot teologiczny. I to nie tylko z Potterem. "Władca Pierścieni" i "Hobbit" odpadają już na samym starcie. Mnóstwo czarodziejów, czarowników, czarnoksiężników i innych sił zła zabija wręcz zabija należny bogobojno-moherowy spokój. Co gorsze a nawet jeszcze gorsze - bo niesprawiedliwe, Hobbity jakoś sobie radzą. Elfy też niezgorzej szlusują. Wśród Smerfów papa Smerf nadal czaruje ku zadowoleniu swoich smertwiątek. Gumisie mają sok z gumijagód, który z czarami ma wiele wspólnego. Prawie we wszystkich bajkach są czary, czarownice, ognie piekielne lub przemoc.

              A tu tfu!!! Na psa urok! N4eu ciągle płacze i narzeka na otaczające go siły nieczyste. Słowem, czara ognia piekielnego dopadła biedaka.
              • n4eu Re: Biedny n4eu 12.01.15, 19:59
                Podle lzesz miksiu jak zwykle zwykle zreszta
                Nie przeszkadzaja mi zadne dzieci zbierajace jakiekolwiek datki na szczytne cele.
                Przeszkadzaja mi ludzie ktorzy na bazie szlachetnego i szczytnego celu robia sobie podloze do wystawnego bogatego zycia fundujac sobie ministerialne pensje i wystawne zycie z humanitarnych datkow ludzi biednych - ktorzy musza sie liczyc z kazdym gorszem.
                • Gość: mix Re: Biedny n4eu IP: *.adsl.inetia.pl 12.01.15, 22:19
                  Bez Owsiaka się nie załapiesz.
    • edico Kacze loty nielotów 12.01.15, 21:25
      Czasami zastanawiam się, czym lub kim są ci ludzie z Kościoła. Czy któryś z księży z ambony wystękał chociaż jedno słowo pozytywne pod adresem WOŚP? Może gdzieś tam czasem zdarzył się jakiś nieznany mi wyjątek. Dlaczego stamtąd - tej czeluści miłości - wylewa się taki kondensat nienawiści i zawiści? Dlaczego z tego dostojnego zgromadzenia nikt nie protestuje, że tak nie należy, że to jest sprzeczne z głoszonym dekalogiem? Przecież oni już nawet się nie kryją ze swoimi intencjami. Dlaczego???
      Odnoszę wrażenie, że ostatnie kilkanaście a może kilkadziesiąt lat działalności polskiego kleru, - co tu ukrywać - pod przewodnictwem "genialnego" wodza Rydzyka działającego pod patronatem Michalika zrobiło swoje. Oswoiło nas z religijnym, zakłamanym i nieustannym bluzgiem. Zresztą tej samej retoryki używa cały czas prawica w polityce. Jest to styl narracji reeksportowany zza oceanu, od takich jak Kobylański, spadkobierca przedwojennej, zionącej nienawiścią do innych nacji i wyznań. Podchwycili ten bluzg także dziennikarze i ich szefostwo - niestety niezbyt wyszukanej jakości, goniący za tanią sensacją, o mentalności kibola, gotowi zrobić wszystko dla mamony. Najsmutniejszy jest jednak wynik naszego, Polaków kontaktu z tym chłamem. Nie reagujemy już nań. Nie razi nas. Tolerujemy go, bo stał się codzienną rzeczywistością. Z nabożną pieśnią na ustach i krzyżem na Krakowskim Przedmieściu wylądowaliśmy po prostu w rynsztoku.
      • Gość: mix Re: Kacze loty nielotów IP: *.adsl.inetia.pl 12.01.15, 21:56
        Problem polega na tym, że Kościół przez 70 lat dojąc sowicie budżet państwowy nie zrobił tego, co Jurek Owsiak zrobił dla służby zdrowia w ciągu roku nie biorąc ani grosza z budżetu. Wydaje się, że obnażył tym samym do cna hipokryzję tej instytucji nawet w tej dziedzinie. Pozostaje więc za wszelką cenę zastosować od dawna wypróbowaną metodę zakrzyczenia za wszelką cenę problemu zamiatając fakty pod dywan.
    • Gość: mix Dzień nikczemności i wielkości IP: *.adsl.inetia.pl 12.01.15, 22:09
      Już powiedziano chyba wszystko na temat spektaklu nienawiści, bezsilnej złości i moralnej marności, jaką znów zaprezentowała Polsce pewna część niepokornej prawicy przy okazji finału WOŚP.

      Na szczęście, skutek tego szczucia był bardzo niewielki, gdy wziąć pod uwagę efekty finansowe Finału, a jest jedna niewątpliwa korzyść: przynajmniej raz jeszcze okazało się, kto jest kim. Można bowiem spierać się o rozmaite sprawy: o katastrofę smoleńską, o kondominium czy nawet o morderstwo w Charlie Hebdo i udawać, że jest to uprawniony spór w demokracji pluralistycznej. Ale walczyć z największym polskim wydarzeniem humanitarnym, zorientowanym na medyczną pomoc dzieciom i seniorom – to już naprawdę trzeba być osobnikiem najgorszego sortu.

      Zwłaszcza portal wPolityce braci Karnowskich, Zaremby i Pyzy stał się trybuną napaści, ukazujących jak samobójcze może być zgłupienie, podyktowane ideologicznym zaperzeniem. Wzajemnie potwierdzając się w swej nikczemności: „Ty nie zapłaciłeś na WOŚP?” – „To świetnie, ja też nie dałem ani grosza, i wcale nie czuję się z tym źle”, niepokorni bezskutecznie starali się podnieść skrajny egoizm do rangi pryncypium, być może na tej zasadzie, że jeśli kogoś Kościół nie lubi, to należy go zwalczać.

      (Między bajki bowiem wkładam twierdzenia, że Owsiak oszukuje na pieniądzach. Nigdy tego nie udowodniono. Zarobił coś Owsiak na tym? Naprawdę? To bardzo dobrze – należy mu się dwa razy tyle ile twierdzicie, że wziął. Zróbcie cos podobnego, chłopaki, też wam pobłogosławię. Moge obiecac bo wiem, ze nie zrobicie...).

      Nie wykluczam zresztą, że w pewnej mierze pozytywnym efektem ataków szczujni na Owsiaka było to, że niektórzy zapłacili więcej. Tak było w każdym razie w moim przypadku: mój przelew zagraniczny był wyższy niż zazwyczaj. Być może po tym, jak przeczytałem, że analityk polityczny brukowców (niesłusznie w Polsce nazywanych „tabloidami”) red. Warzecha nazwał WOŚP-owców „sukinsynami”. Ale także niepokorni z nieco wyższej półki zainspirowali mnie do tego.

      Chciałbym jednak, przy tej okazji, zwrócić uwagę na jeden argument przeciwko WOŚP, o którym obrońcy tej akcji nie piszą wiele. „Wszystkie te sprzęty, które kupuje Owsiak i jego drużyna, powinny być kupowane przez państwo: w końcu płacimy podatki na opiekę zdrowotną”- słyszymy czasem. Pół biedy, gdy takim argumentem szermują ci, którzy domagają się wzrostu funkcji państwa i zwiększenia podatków. Wtedy można odpowiedzieć tylko, że dopóki ich marzenia o wysokich podatkach i hojniejszym państwie nie ziszczą się, ileś dzieci umrze, ale przynajmniej nie można zwolennikom wyższych podatków zarzucić hipokryzji. Ale gdy mówią to ci, którzy jednocześnie domagają się niższych podatków i chudszego państwa, sprzeczność jest porażająca. No chyba, że powiedzą: nasze podatki są trwonione; gdyby państwo było lepiej zorganizowane, kupiłoby za te same, a może i mniejsze wpływy z podatków, wszystkie te urządzenia medyczne. Empiryczna wartość tego argumentu jest żadna, bo to wyłącznie gdybanie. Zresztą: potrzeby medyczne są zawsze wyższe niż zasoby dla ich urzeczywistnienia, dlaczego więc nie uzupełnić kasy państwowej dobrowolnymi, powtarzam dobrowolnymi, datkami?

      Nawet w krajach bogatych, taka komplementarność działań charytatywnych względem wydatków publicznych jest oczywista. U nas, gdzie potrzeby są duże wyższe, a przy tym są ludzie, których stać na dawanie, trzeba idei działań charytatywnych bronić… Chociaż, może nie? Piękny wynik Finału 2015 pokazuje, jak mało ludzie robią sobie z nienawistników. Ciekawe tylko, co powiedzą ich dzieci kolegom w szkole? „A moja mama i tata nic nie dali”. Ale to już nie mój kłopot.
      (Wojciech Sadurski)

      Autor artykułu ma rację kończąc go wezwaniem "Do następnego Finału!"
      Karawana pojedzie jak zwykle swoim własnym rytmem, czego też serdecznie życzę.
      • n4eu Re: Dzień nikczemności i wielkości 13.01.15, 07:27
        Między bajki bowiem wkładam twierdzenia, że Owsiak oszukuje na pieniądzach. Nigdy tego nie udowodniono.

        Skoro jest taki uczciwy dlaczego nie chce pokazac faktur?
        Pewnie dlatego za takich "wielkich"postac nie wolno o nic nawet podejrzewac bo samo "pomyslenie" o jakis oszustwach Owsiaka powoduje ze facet po 50 -tce zaczyna chodzic po stolach :D:D
        • edico Dzień nikczemności nienawistnego człowieka 13.01.15, 10:40
          Czytam te wypociny z wielką przykrością zastanawiając się, jak można doprowadzić się do takiego stanu charakterystycznego dla ludzi o daleko idącym odlocie. Jeszcze trochę, a wyczytam, że jako jeden z najtęższych umysłów tej części świata ogłosiłeś się Napoleonem olsztyńskiego moheryzmu. Daj więc sobie - jak to mówią - na luz, i zamiast funta kłaków wartych dywagacji podrap się w najbardziej odpowiednim sobie miejscu. Pojęcie uczciwości postępowania jest adresowane do wszystkich i absolutnie nie da się jej zastąpić przez jakieś katolickie bez względu na to, czy to będzie sumienie faryzejskie, katolickie czy znanego z Sienkiewicza Kalego. Chcesz iść drogą uczciwości, pokaż mi rozliczenie finansowe abp Damiana Zimonia za 500 tys. zł zebranych na głodujących murzynów czy ponad 12 mln zebranych na poszkodowanych w tragedii Hali Katowickiej. O rozliczeniach za tragiczny koncert w Stoczni Gdańskiej zorganizowany przez abp Tadeusza Gocłowskiego ze względu na cierpienia poszkodowanych i ignorancję rzeczonego lepiej nie wspominać. Za aferę aferze Stella Maris skazany został jego kapelan, tak jakby ta firma nie była "erygowana" przez Leszka Millera bezpośtednio na Gocłowskiego osobiście. A przecież te przykłady są zaledwie kroplą w morzu powszechnie znanych i udowodnionych przekrętów katolickich nauczycieli boskiej uczciwości.
          Ideologiczny pęd ataków na Pana Jerzego Owsiaka, w którym z taki zaangażowaniem bierzesz udział, jest niczym innym jak perfidnym powielaniem kalumi pewnych kręgów kościelnych od samego początku przypisujących Owsiakowi i WOŚP złe intencje. Stosowanie innej wagi i miarki dla swoich a innej dla innych od tysiącleci ma swoje zasłużone miano.

          Na takiej mentalnej samej zasadzie ktoś może twierdzić i powielać opinię, ża masz jedno ucho poniżej brody. Grunt to ochlapać kogoś błotem z nadzieją że się przyklei i przypisać sobie rolę zasłużonego demiurga uprawianych błotnych igrzysk.
          • n4eu Re: Dzień nikczemności nienawistnego człowieka 13.01.15, 10:56
            Edico stac Cie na jakis konkret czy tylko umiesz wyzywac?? :D:D

            I jeszcze raz napisze bo widze ze nie kumasz. . Jezeli ktos zbiera kase od ubogich pod znakiem pomocy humanitarnej i zyje wystawnie na ich koszt jak np. Rydzyk czy inna koscielna szycha jest to oczywiste dranstwo i skandal.
            Nikt nie ma prawa pod zaslona humanitarnej pomocy nabijac sobie kasy . Tyle tylko ze wg. mnie tyczy to sie wszystkich a nie (jak Twoim zdaniem) tylko czarnych.

            • edico Re: Dzień nikczemności nienawistnego człowieka 13.01.15, 11:21
              Jeślo ktoś czegoś nie rozumie, to bardzo wątpię, czy tym człowiekiem jastem ja. Krytykowałam za określone posunięcia czy zajęte stanowiska w określonych sprawach zarówno Piusa XII jak i Stalina czy Hitlera, Pawła II jak i Putina, Millera jak i Gocłowskiego, Zimonia jak i Gidrtycha, Michalika jak i Kaczyńskiego, Małkowskiego jak i Ziembę, ale w oparciu o argumenty i ich źródła a nie bezpodstawne marnego pochodzenia pomówienia, jak to nieustannie i nieodpowiedzialnie sam czynisz. Nie przypisuj więc własnych niedostatków kultury dyskusji innym.
        • Gość: mk A słyszałeś o tym, że... IP: *.adsl.inetia.pl 13.01.15, 14:46
          oskarżony nie ma obowiązku udowadniać swojej niewinności?
          Poza tym zanim zaczniesz ponownie upuszczać gorącego dymu spod swej czupryny, zapoznaj się wcześniej, w czym tkwi różnica między poleceniem sądowym a orzeczeniem sądowym. Nie wypada człowiekowi uważającemu się za dorosłego kompromitować się w sprawach, z którymi poradził by sobie uczeń szkoły średniej z przedmiotem wykładowym bodajże dzisiaj nazywanym prawoznawstwo. Myśl co piszesz i mówisz, a nie pisz i nie mów tego co wiesz jest bardzo dobrą wskazówką.
    • privus Centrum nienawiści tkwi w polskim Kościele 15.01.15, 19:24
      www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,17233582,Kocha__szalonych_Polakow___walczy_z__hejterami___Owsiak_.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka