Gość: lolek IP: *.ols.vectranet.pl 20.06.07, 17:53 Jutro w Urzędzie Wojewodzkim Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: saga Re: twarze bezpieki IP: *.tktelekom.pl 20.06.07, 18:17 Dzięki za info . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: twarze bezpieki IP: *.olsztyn.mm.pl 21.06.07, 20:52 Byłem -widziałem te "tłumy"-dziadków- kombatantów-poszkodowanych- zainteresowanych wystawą- pozwole sobie tematu nie komentować. Swoja obecnościa wystawę zaszczycił emerytowany Piszcz w stroju służbowym. Poczestunku - nie było jak to na "wernisażach" bywa-liczyłem na czerwone wytrawne-obyłem się smakiem.- widocznie w IPN-nie z funduszami cieniutko.W opisach szukałem wysokości emerytur-z zasłyszanych rozmów słyszalem różne kwoty-a poza tym było cicho -spokojnie-nastrojowo .poważnie. Odpowiedz Link Zgłoś
mike.recz Faktycznie teatrzyk dla gawiedzi czynny przez mies 20.06.07, 18:18 Otwarcie wystawy „Twarze olsztyńskiej bezpieki” – Olsztyn, 21 czerwca 2007 r. W dniu 21 czerwca 2007 r. o godz. 15.30 w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. J. Piłsudskiego 7/9 odbędzie się otwarcie wystawy „Twarze olsztyńskiej bezpieki”, przygotowanej przez pracowników olsztyńskiej delegatury OIPN w Białymstoku. Wystawa na 40 panelach prezentuje twarze i życiorysy 78 funkcjonariuszy UB i SB z dawnego woj. olsztyńskiego z lat 1945–1990 oraz najciekawsze dokumenty z ich akt osobowych. Wystawa będzie prezentowana w Olsztynie przez miesiąc. Wstęp wolny. www.ipn.gov.pl/portal/pl/308/5262/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wera Re: Faktycznie teatrzyk dla gawiedzi czynny przez IP: *.ols.vectranet.pl 20.06.07, 18:38 I kto tam będzie ze znajomych? Odpowiedz Link Zgłoś
mike.recz Re: Faktycznie teatrzyk dla gawiedzi czynny przez 20.06.07, 19:07 Z ojców lub dziadków moich znajomych na prezentowanych fotografiach ktoś będzie na pewno i nie ulega to wątpliwości tak samo jak to,że ktoś z moich znajomych tę wystawę odwiedzi jako widz.Dlaczego pytasz? Gość portalu: wera napisał(a): > I kto tam będzie ze znajomych? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wera Re: Faktycznie teatrzyk dla gawiedzi czynny przez IP: *.ols.vectranet.pl 20.06.07, 20:06 zastanawiam się, czy będą niespodzianki dla gawiedzi. Odpowiedz Link Zgłoś
mike.recz Re: Faktycznie teatrzyk dla gawiedzi czynny przez 20.06.07, 21:00 Czyli jednak ubodło cię słowo gawiedź.Tak to właśnie widzę. Gość portalu: wera napisał(a): > zastanawiam się, czy będą niespodzianki dla gawiedzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Alfred Kulbacki Nareszcie! Witamy w naszej bajce! TKM! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.06.07, 07:45 A dlaczego tylko 78? Wszystkich pokazać od naczalstwa do sprzątaczki! Super będzie! A wata cukrowa też będzie? Przyjdę z dziećmi! Lubię igrzyska! A może będzie wieszanie publiczne? Ale nie tablic, tylko delikwentów! Lubię! Często bywam na publicznych egzekucjach! Nigdzie się tak człowiek nie rozerwie jak na publicznych pokazach! Igrzyska się zaczęły. Ciekawe czy będą chleb rozdawać? Władza jest wspaniałomyślna, dba o nas! A tak poważnie! W starożytnym Rzymie, gdy zmieniała się władza, najpierw ogłaszano listy proskrypcyjne obywateli wyjętych spod prawa i wieszano je przy budynkach publicznych. Potem każdy mógł naostrzyć miecz i bezkarnie zabić proskrybowanego.Ciekawe jak teraz będzie? Ale to było 2000 lat temu! Formacja zwana UB I SB była niedobra, uciążliwa i zbrodnicza! Nie ma co do tego wątpliwości! Ale niedobre było państwo , które ją stworzyło! Ale czy ktoś, sobie wyobrażał państwo totalitarne bez sprawnej policji politycznej? Polowała na przeciwników politycznych! Skutecznie lub mniej! Teraz CBA o budżecie -podobno 100 milionów rocznie - jak na razie łapie lekarza! Po 1989 zaczęły sie dziać w kraju takie rzeczy, które były znane tylko w średniowieczu: bezkarne zbójnikowanie po gościńcach - napady na TiRy, porywania zacnych obywateli dla okupu i trzymanie ich w lochach, wymuszanie za pieniążki ochrony. Dziki Wschód, tylko szeryfów brak. Wolą babrać się w historii! Pozdrowienia dla olsztyńskiego IPN Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olsztyniak_2 Re: Nareszcie! Witamy w naszej bajce! TKM! IP: *.olsztyn.mm.pl 21.06.07, 21:18 > tylko szeryfów brak. szeryfki/szeryfek główny jest,ale siakiś taki cieniutki.No i woli telewizornie trwam i ściganie lekarzy podejrzanych o aborcyjki-och z jakim żalem dzisiaj to wypowiadał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: trefl Re: twarze bezpieki IP: *.olsztyn.mm.pl 20.06.07, 20:14 Kolejne PiSiorowskie napuszczanie jednych na drugich.Komu to potrzebne?Większośc tych ludzi nie żyje-działali w strukturach legajnego uznawanego przez świat panstwa.A poniewaz historia sie lubi powtarzać- za kilka lat beda twarze UOP-u i Agencji Bezpieczeństwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antymenel Re: twarze bezpieki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.07, 21:40 Bardzo mnie to podnieca. Nie wiem na czym to polega ale działalność oszołomów z IPN działa na mnie moczopędnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: twarze bezpieki IP: *.olsztyn.mm.pl 21.06.07, 09:16 Czytam dzisiejszą GO-ogladam-zdjęcia "Twarze Olsztynskiej Bezpieki"- gazetaolsztynska.wm.pl/Twarze-olsztynskiej-bezpieki,26216 -mam mieszane uczucia- komu to potrzebne. Znów jątrzenie-wywoływanie uczucia grozy minionych lat PRL-u. Wychodzę z załozenia ze jezeli ci faceci z kierowniczych gremiów bezpieki byli sk...... bili,poniżali ludzi to nalezy im wytoczyć procesy nawet pośmiertnie-skazać- a wyroki opublikować do wiadomości potomnych-historii- niech pozostaną w pamięci z piętnem.Ostatnie orzeczenie TK pozwoliło na -sporządzenia list tych osób ,ale publikowanie ich wizerunku -zdjęć w prasie? Na wystawę też pójdę-moja próżna ciekawość do tego mnie skłania Jest zapotrzebowanie na "igrzyska"? - a sezon ogórkowy przed mami. Odpowiedz Link Zgłoś
saskiaplus1 Re: twarze bezpieki 21.06.07, 11:17 A ja chętnie obejrzę. Do bezpieki nikogo na siłę nie wcielali, rozmaite szuje tam szły z własnej woli. Kto wie, może z takim teraz pracuję? Będę wiedzieć, kto zacz i że trzeba się mieć na baczności. Ludzie się nie zmieniają aż tak, kto był szują, szują pozostał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gośc Re: twarze bezpieki IP: *.olsztyn.mm.pl 21.06.07, 11:19 a przy okazji "igrzysk" moze IPN pomyśli o twarzach PZPR-u i "przystawek" -w gruncie rzeczy "Oni" rządzili. SB-ecja to tylko jedna z "firm" w katalogu PRL-u i zaraz takie "wyróżnienie"? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Big Brother Re: twarze bezpieki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.06.07, 12:42 Po tej wypowiedzi już wiem kim jesteś? Podam ci twój statystyczny profil. Wykształcenie: ukończona szkoła zawodowa - fryzjerstwo lub stolarstwo, później zaoczne technikum budowlane lub odzieżowe, następnie rozpoczęte zaoczne studia licencjackie, na kierunku pedagogika lub krajoznawstwo przy TWP, nieukończone . Pochodzenie społeczne: robotniczo-chłopskie, później szybki awans wielkomiejski.Poprzednio : bezrobotny/a bez prawa do zasiłku, obecnie zatrudniony/a na czas określony z możliwością dwutygodniowego wypowiedzenia. Zainteresowania : brak. Nałogi : czasami piwo w pubie.Nikotynizm. Lat ok.30 . Rodzina : jest! Praktykujący/a. Opinia z pracy: konfliktowy/a! Odpowiedz Link Zgłoś
theedge Re: twarze bezpieki 21.06.07, 14:31 Powinno sie pokazywać twarze bandytów i zdrajców choćby z tego powodu żeby obecni złoczyńcy wiedzieli ze wcześniej czy później ich prawdziwe oblicze i tak wyjdzie na jaw. Oczywiście zawsze znajdą sie ludzie, które będą chcieli ukrywać kanalie powołując sie na prawa człowieka itd. nie słuchajcie ich. Wystawa to publiczne potępienie zdrajców narodu. I o to właśnie chodzi. Uprzedzając ewentualne posty prymitywnych komuszków - do Kościoła nie chodzę i PiS-u nie lubię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Alfred Kulbacki Re: twarze bezpieki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.06.07, 15:35 Tak jest popieram. Całym swoim chrześcijańskim sercem! Pokazywać, piętnować, wieszać! Jak wieszaliśmy Niemki ze Stutthofu w Biskupiej Górce w 46-tym, to był niezły ubaw. Było jak na festynie. Młodzież, wojsko , dzieci na ramionach rodziców. Każdy chciał zająć jak najlepsze miejsce. Tu na tym drugim zdjęciu to ja jak byłem mały z tatusiem. max.mmvi.de/ssfrauen/wanda.htm było na co patrzyć. Dawno nie było podobnych imprez. Precz z kanaliami i prymitywnymi komuszkami! Odpowiedz Link Zgłoś
theedge Re: twarze bezpieki 21.06.07, 17:47 To nie czasy komuny gdy bestialsko mordowano ludzi za "poglądy". Teraz wieszają jedynie zdjęcia zdrajców. Choć kto wie który z nich ma krew na rękach i już dawno nie powinien wisieć. Karę śmierci w Polsce zniesiono i nawet zdrajcy i mordercy mogą teraz spać spokojnie. Jedyne co może ich czekać to publiczne potępienie. To jedyne ale jakże sprawiedliwe i jakże wymowne ukaranie komunistycznych zdrajców. Odpowiedz Link Zgłoś
mike.recz Re: twarze bezpieki 21.06.07, 17:57 Przecież ty wypisujesz bzdury człowieku.IPN posiada bardzo dużą liczbę całkiem nieźle opłacanych prokuratorów.Nic nie stoi na przeszkodzie w karaniu funkcjonariuszy policji politycznej, którzy popełniali przestępstwa. Ta wystawa nie jest żadną karą, a o jej "wymowie i sprawiedliwości" szkoda gadać. theedge napisał: Odpowiedz Link Zgłoś
kecawa a go znam żekł sarzec 21.06.07, 18:04 Byłem na wystawie a przy mnie stanął stary człowiek i zaniemówił gdy użal fotografię! Ja go znam powiedział to mój sąsiad ma 4,7 tysiąca emerytury i chwali sobie Wolną Polskę zadziwiny kecaw Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olsztyniak_2 Re: a go znam żekł sarzec IP: *.olsztyn.mm.pl 21.06.07, 21:14 > Byłem na wystawie a przy mnie stanął stary człowiek Ty to masz farta,akurat stanął koło ciebie-rozśmieszyłeś mnie do łez Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: a go znam żekł sarzec 22.06.07, 08:41 rzekł,rzekł. to dziwne,znajomość polszczyzny nie przeszła z arcypasterza na ciebie nieuku? dziwisz się,że masz maturę? ja też! Odpowiedz Link Zgłoś
tygryzja theedge 21.06.07, 23:34 Niektóre działania IPN w 2006 r. były utrudnione z powodu "kontrowersji politycznych", jakie towarzyszyły przyjmowaniu nowych przepisów lustracyjnych - informuje sprawozdanie IPN. Według niego, od uruchomienia w 2000 r. pionu śledczego IPN (zatrudniającego 104 prokuratorów), do sądów skierowano do końca 2006 r. 149 aktów oskarżenia, obejmując nimi łącznie 207 oskarżonych o zbrodnie komunistyczne i hitlerowskie. W 2006 r. sądy wydały wyroki skazujące wobec 21 osób oskarżonych przez IPN. W tym czasie przedstawiono zarzuty i przesłuchano jako podejrzanych 184 osoby. Większość śledztw zakończyła się w 2006 r. ich umorzeniami. W 2006 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wyniosło w IPN 3815 zł (wzrost o 4,1 proc. w porównaniu z 2005 r.). Instytut na 31 grudnia 2006 r. zatrudniał 1533 osoby. wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4243681.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rita godzina modlitwy? IP: *.olsztyn.mm.pl 21.06.07, 18:17 saskiaplus1 napisała: > A ja chętnie obejrzę. Do bezpieki nikogo na siłę nie wcielali, rozmaite szuje > tam szły z własnej woli. Kto wie, może z takim teraz pracuję? Będę wiedzieć, kt > o > zacz i że trzeba się mieć na baczności. Ludzie się nie zmieniają aż tak, kto by > ł > szują, szują pozostał. - „Godzina nauki w życiu nowoczesnego apostoła jest godziną modlitwy.” (św. Josemaría Escrivá, Droga, 335). I to będzie Twoja Godzina Modlitwy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ???? Towarzyszom z Bezpieczeństwa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.07, 09:50 TOWARZYSZOM Z BEZPIECZEŃSTWA (...) tyle nocy .. nie dospanych, mętnych, poplątanych, od dymu ciasnych, "wyprowadzić" rzekł konwojentom i zasnął Śpij, majorze, świt niedaleko, widzisz: księżyc zaciąga wartę; szósty rok już nie śpi Bezpieka, strzegąc ziemi panom wydartej. Brnęła noc przez serce, przez rżyska, kolejami się snuła, po torach i przyszedł towarzysz Dzierżyński do towarzysza majora. Z krzesła zrywając się, patrząc, (przecież twarz tę od dziecka znałeś), major stanął na baczność i słów nie potrafił znaleźć Barki zdrętwiałe ból ciął, tętno waliło w skroniach. - Towarzyszu Dzierżyński, pozwólcie. Opowiem o nas. Chyba chcecie wiedzieć, jak dzisiaj, jakie sprawy i jakie troski? Zwyciężyliśmy, towarzyszu, nową budujemy Polskę. Z gruzów, z ruin rośnie budowa, robociarz rządzi, kolejarz, hutnik. Towarzyszu, wam tylko powiem, jakże bywa tu czasem trudno. (...) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: więcej światła Re: Towarzyszom z Bezpieczeństwa IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.06.13, 20:59 ślady ich zbrodni ipn.gov.pl/publikacje/ksiazki/sladami-zbrodni.-przewodnik-po-miejscach-represji-komunistycznych-lat-19441956 Odpowiedz Link Zgłoś