Dodaj do ulubionych

Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.04, 00:26
cool, zeby tylko nie bylo jak z wirtualnymi autostradami Ministra Winietki
vel Pol'a. tez byly piekne plany i plany pozostaly, a autostrad jak nie bylo
tak nie ma w rzeczywistosci... pozostaly na planach...
Obserwuj wątek
    • Gość: konstancinianin Re: Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.04, 01:31
      Gratuluję refleksu mokotowskim urzednikom! Uff udalo sie... o ile oczywiście
      pójdzie zgodnie z planem. Wreszcie jak normalny czlowiek będę mógł przejechać
      skrótem na Kabaty a nie czaić się i wypatrywać panów w niebieskich mundurach.
      Mam nadzieję, że terminy realizacji rozbudowy dróg będą, mimo wszystko,
      dotrzymane. Nadrabianie ponad 15 km jest czystą głupotą, tak jak umieszczenie
      tam znaku zakazu wjazdu. Powodzenia!
      • Gość: jaa_ga Ursynowskim urzędnikom należy gratulować! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 23.03.04, 14:36
        A nie mokotowskim. Mokotów to inna bajka.
        Po prostu to inna dzielnica Warszawy.
        Nie mylcie takich podstawowych prawd o ustroju Wawy, proszę:)
        Pozdrawiam
        • Gość: SMUTEK STOLYCA SIE "ROZWIJA".. JAK PAPIER TOALETOWY !! IP: 5.2.* / *.chello.pl 24.03.04, 01:43
          stolyca sie ciagle rozwija, alez sie rozwija! gdzie tam Sztokholm i Kopenhaga
          czy Paryz zamykajace kolejne odcinki ulic miejskich dla ruchu kolowego i
          zamieniajace je w deptaki
          wasiawa pokaze calej Europie jak sie rowijac nalezy!
          wsiawiacy pokaza swoja kulture i NOWOCZESNY styl zycia: 22% VAT na budownictwo
          - mniej metrow kwadratowych mieszkalnych na osobe, za to wiecej asfaltu i
          jeszcze wiecej "okazow" z zachodnich zlomowisk!
          "SUPER" ROZWINETA SLUZBA ZDROWIA i wiecej spalin, mniej ruchu na "swiezym
          powietrzu" + WIECEJ HALASU od nisko przelatujacych samolotow :(

          naprawde myslicie cwaniczki co na tym zarobia, ze was te zniszczenia nie beda
          dotyczyc?
          PO WAS CHOCBY POTOP!
          myslicie, ze uciekniecie od tego i wykpicie sie?
          wasza ograniczonosc jest przerazajaca, ze tez takie kreatury bez wyzszych
          funkcji psychicznych, takie scierwo tak zapaskudzilo zycie w Polsce!
    • cbacba I nikt jeszcze nie zaprotestowal????????????????? 23.03.04, 05:15
      Dziwne
      • Gość: Ale Bedzie SUPER! POSZERZYC TESCO I PRZEDLUZYC TEZ KEN PRZEZ LAS !!! IP: 5.2.* / *.chello.pl 24.03.04, 01:08
        ...i wyburzyc pare blokow, zeby bylo miejsce dla SUPER-szerokich ulic,
        poprowadzic wreszcie 6-jezdniowa autostrade wzdluz i w poprzek Ursynowa, zeby
        cala stolyca i okolice wygodnie dojezdzala do rozbudowujacego sie
        hiper-marketu "Tesco", i oczywiscie wykarczowac szerokie pasmo lasu zeby to
        zielsko nie tamowalo ruchu - tam bedzie SUUPER-trasa!
        • Gość: ... ACHA, I ZLIKWIDAWAC KOLEJE, WSZYSTKIE !!! IP: 5.2.* / *.chello.pl 24.03.04, 01:18
    • Gość: dts Re: Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.04, 07:33
      No to juz szczyt kretynizmu... Poszerzac ulice biegnaca bezposrednio nad
      metrem. Rozumiem, ze ta "arteria" bedzie biec przez miasto i konczyc sie na
      mlocinach? Czy moze z czterech pasow nowej KEN wbije sie w jednopasmowy
      wiadukt? Brawo brawo brawo!!! I do tego prawie 10 baniek!! To ja zglaszam nowy
      pomysl: zrobmy 15 pasow na marszalkowskiej!! Ale sie bedzie jechac, no nie?
      • Gość: gość Re: Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: *.atman.pl / *.atman.pl 23.03.04, 08:34
        Sprawa jest prosta: ktoś puszcza kasę (do kieszeni kolegów). Przy okazji
        urządzą na Ursynowie tor wyścigowy dla dresów (już teraz szaleją
        swoimi "furami" po nowym odcinku KEN-u). No i wygeneruje się dodatkowe korki
        w miejscach gdzie wcześniej ich nie było. Dodatkowo sporo głupków
        przesiądzie się z metra w samochody. Tak trzymać, jeszcze szersze ulice
        i jeszcze więcej samochodów.
        • Gość: lajkonik Re: Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.04, 12:58
          Przesadzasz, natomiast pewne jest, że zakończenie KEN jednopasmówką jest bez
          sensu. A przedłużenia do Wałbrzyskiej czy Alei Wilanowskiej i dworca
          południowego póki co ma nie być. Zresztą jakie tam dopiero by korki powstały.
          Dlatego mam nadzieję, że po poszerzeniu tych ulic wszystkie skrzyżowania z
          mniejszymi ulcami będą równorzędne i jadący KEN czy Rosoła będą musieli ustąpić
          im pierszeństwa przejazdu. To sprowadzi ruch do rozsądku i udowodni, że to
          tylko lokalny deptak z dobrym dojazdem do sklepów i stacji metra.
        • Gość: Sasiad Re: Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: *.aster.pl / *.aster.pl 23.03.04, 20:42
          Twoja glupota mnie oslabia. Nie chce mi sie z toba gadac.
        • Gość: marian Re: Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: 5.2.* / *.chello.pl 27.03.04, 20:05
          ej, ludzie, czy wy wogóle myślicie??? Widzieliście kiedykolwiek jak te dwie
          ulice wyglądaja w godzinach szczytu, i wogóle jak one wyglądają? przecież to
          jest tragedia i BARDZO DOBRZE, ŻE WRESZCIE REMONTUJĄ I POSZERZAJA!!! KEN to
          jeszcze, ale na rosoła, to można podwozie uszkodzić - i ja wcale nie zartuję! W
          jednym miejscu to asfalt tak wystaje, ze trzeba ten fragmencik omijać, co
          utrudnia ruch, ja juz nie wspomn e jaki na tych ulicach jest tłok. Błagam,
          mysleć nim sie coś napisze, rozumiem, ze wiosna itd, ale myśleć nadal trzeba, a
          jak sie nie zna sytuacji, to się nie wypowiadać! Nareszcie od lat wyczekiwana
          inwestycja, a wy jeszcze to krytykujecie! od lat było tam miejsce na drugi pas
          jezdni, ale nie było kasy, a jak jest, to sie jeszcze wam nie podoba. I co z
          tego, że jest metro? dużo ludzi jednak kożysta z samochodów, bo metrem można
          djechać tylko d mokotowai do centrum, a to nie są jedyna miejsca pracy
          ursynowian! I wogóle co wy piszecie o rozbudowie TESCO?! Od jego otwarcia ANI
          RAZU nie był rozbudowywany, wiem, bo mieszkam niedaleko i chyba widzę co się
          tam dzieje. I jeszcze jedno - przeraża mnie wasz brak kultury, i kto tworzy
          nasze społeczeństwo?! płakać sie chce...

          A to POLSKA właśnie...
      • Gość: jaa_ga Re: Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: *.aster.pl / *.acn.pl 23.03.04, 14:42
        Nie pleć bzdur, jeśli nie wiesz co mówisz.
        KEN od początku jest tak zaprojektowana.
        Teraz trzeba tylko DOBUDOWAĆ brakujące odcinki!
        A Rosoła od początku miała być obwodnicą Ursynowa,
        podobnie jak Pileckiego, tylko zawsze brakowało pieniędzy.
        Teraz jest szansa na realizację planów sprzed lat
        i za to chwała Zarządowi Ursynowa.
        Powtarzam - nie pleć bzdur! Ja tu mieszkam ponad 20 lat!
        • Gość: jacek Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: *.u.mcnet.pl 23.03.04, 14:46
          tylko, ze wtedy

          1. nie bylo metra
          2. smaochodow nie bylo nawet 5 proc obecnej liczby ... i to same maluchy ...
          • Gość: marian Re: Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: 5.2.* / *.chello.pl 27.03.04, 20:11
            ale metro było tam planowane wraz z ursynowem...
    • Gość: Sylwek Re: Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: *.acn.waw.pl 23.03.04, 08:34
      Te zwezenia z dwupasmowki na jednopasmowke na KEN-ie to jest tragedia. Dobrze,
      ze ktos o tym pomyslal a jeszcze lepiej,ze znalazly sie pieniadze.
    • Gość: MZ Re: Autostrada Ursynow IP: *.pwpw.pj / 217.168.193.* 23.03.04, 09:53
      "..al. Komisji Edukacji Narodowej i ul. Rosoła staną się dwukrotnie szersze.."
      No i Ursynow nie chcial autostrady w tunelu, to bedzie mial ja na wierzchu. Te
      poszerzenia to przygotowania do drogi ekspresowej na wierzchu.
      • Gość: gość Re: Autostrada Ursynow IP: *.atman.pl / *.atman.pl 23.03.04, 10:04
        Tak, nowi towarzysze budują nowy "maskjewskij praspjekt", ulice tak szerokie,
        że z jednej strony nie widać drugiej, tylko asfalt aż po horyzont. A kaska
        wpadnie komu trzeba, oj, on nie odpuści takiego "zamówienia".
        • Gość: ursynowianin Re: Autostrada Ursynow IP: *.acn.pl 23.03.04, 10:12
          Remont i poszerzenie ulicy Rosoła, a także budowa wzdłuż niej chodników i
          ścieżek rowerowych z prawdziwego zdarzenia jest palącą koniecznością, oczywistą
          dla każdego, kto musi z niej korzystać. To samo dotyczy alei KEN, która jest
          szczególnie niebezpieczna ze względu na liczne przewężenia. Widać, że nie
          mieszkasz na Ursynowie, tylko ironizujesz sobie "z daleka".
          • Gość: gość Re: Autostrada Ursynow IP: *.atman.pl / *.atman.pl 23.03.04, 10:35
            Ulice osiedlowe powinny mieć "liczne przewężenia", progi zwalniające
            i zakręty utrudniające jazdę z dziką prędkością. To nie jest
            autostrada. Co do chodników i ścieżek rowerowych, to jestem za, bo
            mieszkam właśnie na Ursynowie.
            • Gość: ursynowianin Re: Autostrada Ursynow IP: *.acn.pl 23.03.04, 10:46
              To dziwne (skoro mieszkasz na Ursynowie), że nie wiesz, iż aleja KEN nie jest
              żadną "ulicą osiedlową", tylko centralnym kręgosłupem komunikacyjnym 120-
              tysięcznego miasta, rozciągającym się na długości około 5 kilometrów. W
              dodatku, w przyszłości stanie się także jedną z trzech głównych arterii
              łączących Ursynów z Mokotowem i dalej z centrum (gdy aleja KEN zostanie
              wreszcie przedłużona aż do Puławskiej w okolicach Dworca Południowego na
              Mokotowie). Przejmie także część ruchu od strony Konstancina do centrum
              Warszawy (po wybudowaniu połączenia z Wilanowem przez ul. Rosnowskiego).
              W związku z powyższymi uwarunkowaniami, poszerzenie KEN-u na całej długości
              jest konieczne, bo takie są realia.
              • Gość: jacek inzynier Karwowski !!!! IP: *.u.mcnet.pl 23.03.04, 13:20
                serdecznie witam - myslalem ze tez styl myslenia typowy za Gierka - juz
                zanikl ...

                • Gość: mega Re: inzynier Karwowski !!!! IP: *.aster.pl / *.acn.pl 07.04.04, 15:19
                  Przestań się wpieprzać ludziom do ich ogródka, Jacek
                  Zajmij się Okęciem a z Ursynowa - spadaj, bo nie mieszkasz tu;((
                  • Gość: jacek zasciankowe myslenie !!! IP: *.u.mcnet.pl 07.04.04, 16:20
                    Warszawa jest jedna - i wspolnie trzeba bronic jej przed glupimi pomyslami
              • Gość: MZ Re: Autostrada Ursynow IP: *.pwpw.pj / 217.168.193.* 23.03.04, 13:28
                ... A potem szybko polaczenie z drogami wlotowymi do stolicy i tranzytowka jak
                sie patrzy!
          • balabanek Sciezki rowerowe??? 23.03.04, 11:17
            W Warszawie (W Polsce?) nie ma i nie bedzie sciezek rowerowych z prawdziwego
            zdarzenia. Zaprojektowanie takich sciezek lezy dalego poza zdolnosciami
            inzynierskimi (umyslowymi?) polskich inzynierow drogowych.
          • Gość: Sylwek Re: Autostrada Ursynow IP: *.acn.waw.pl 23.03.04, 17:11
            Ursynowianin ma racje. W ostatnim czasie dochodzilo do licznych wypadkow
            spowodowanych m.in. przez owe przewezenia, ktore sa zmora mieszkancow Ursynowa
            jak rowniez przejezdnych.
            • Gość: jacek Autostrada Ursynow IP: *.u.mcnet.pl 24.03.04, 09:54
              to te przewezenia atakuja kierowcow - czy raczej cwaniaczki wymuszajacy
              pierwszenstwo ???
              wierzysz w to ze rajdowcy przestana lamac przepisy na szerszej drodze ???
        • Gość: marian Re: Autostrada Ursynow IP: 5.2.* / *.chello.pl 27.03.04, 20:14
          jak nie mieszkasz na ursynowie, to sie nie wypowiadaj, bo ursynowianie chyba
          lepiej wiedzą, przeprowadx sie tutaj, to odrazu zobaczysz jak te poszerzenia są
          ważne, a jak na ursynowie mieszkasz, to przepraszam, każdy w takim razie może
          mieć swoje zdanie, ale jak nie, to takie "własne zdanie" jest nieuzasadnione
    • Gość: jaa_ga Brawo, brawo, brawo !!! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 23.03.04, 10:47
      Ręce same się składają do oklasków za znakomite
      i strategiczne dla udrożnienia Ursynowa decyzje.
      PS. Ale też Zarząd Dzielnicy mamy znakomity :
      u nas widać merytoryczny pozapolityczny Team,
      który diagnozuje i leczy nasze bolączki.
      Panowie Machowski, Dziubecki, Lasota, Jagnieża i Komorowski -
      moje wyrazy uznania:)
    • Gość: Drogowiec Re: Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: *.u.mcnet.pl 23.03.04, 15:10
      Bardzo dbora decyzja, wreszcie nalezy kierowac sie inresem miasta i
      usprawnieniem komunikacji, a nie protestami tych, co sami chcieliby wszedzie
      dojezdzac autostradami, ale najlepiej, zeby kolo ich domu nikt nie jezdzil. No
      coz, jak ktso chce miec spokoj, to fora z miasta. Niech sie wyniesie do domku
      pod lasem, ale wtedy oczywiscie bedzie oczekiwac, ze ktos wybuduje szybka i
      dobra droge dojazdowa do tej wsi. A inny bedzie protestowac.
    • Gość: Drogowiec Re: Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: *.u.mcnet.pl 23.03.04, 15:11
      Bardzo dobra decyzja, wreszcie nalezy kierowac sie inresem miasta i
      usprawnieniem komunikacji, a nie protestami tych, co sami chcieliby wszedzie
      dojezdzac autostradami, ale najlepiej, zeby kolo ich domu nikt nie jezdzil. No
      coz, jak ktso chce miec spokoj, to fora z miasta. Niech sie wyniesie do domku
      pod lasem, ale wtedy oczywiscie bedzie oczekiwac, ze ktos wybuduje szybka i
      dobra droge dojazdowa do tej wsi. A inny bedzie protestowac.
      • Gość: jacek Dwie ursynowskie arterie mozgowe będą poszerzone IP: *.u.mcnet.pl 23.03.04, 15:18
        te, Drogowiec - co to jest 'inres' ???

        czy kazdemu miastu taki 'inres' do kierowania wyrasta ???

    • Gość: Norman Re: Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.04, 23:17
      Tylko 2 lata bedą budować ten łącznik Ursynów - Wilanów ?? No pogratulować !
      Nie wiedziałem, że to będzie wielopasmowa autostrada.

      Ku.., w 2 lata to się most z dojazdami stawia, a nie jakąś uliczkę na uboczu !
      Ręce opadają, a nawet odpadają.
      • Gość: oja Re: Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: *.aster.pl / *.aster.pl 24.03.04, 09:59
        Widać człowieku, że nie masz bladego pojęcia co i jak się odbywa. Most
        Siekierkowski jak zbudowali, to do tej pory zjazdów nie ma, bo grunty nie
        wykupione.
        • Gość: driver Re: Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: *.imcpl.org / 12.166.1.* 25.03.04, 02:24
          Gość portalu: oja napisał(a):

          > Widać człowieku, że nie masz bladego pojęcia co i jak się odbywa. Most
          > Siekierkowski jak zbudowali, to do tej pory zjazdów nie ma, bo grunty nie
          > wykupione.

          A jakie Ty masz pojecie, bo nawet do bladego Tobie daleko. Jakos tysiace ludzi
          codziennie jezdzi tym mostem i potrafi na niego wjechac, a pozniej (rzecz
          jasna) zjechac z niego. Raczej zjezdzaja z niego po zjazdach. Ale Ty moze nawet
          nie potrafisz wjechac na ten most ... ha ha
        • Gość: driver Re: Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: *.imcpl.org / 12.166.1.* 25.03.04, 02:24
          Gość portalu: oja napisał(a):

          > Widać człowieku, że nie masz bladego pojęcia co i jak się odbywa. Most
          > Siekierkowski jak zbudowali, to do tej pory zjazdów nie ma, bo grunty nie
          > wykupione.

          A jakie Ty masz pojecie, bo nawet do bladego Tobie daleko. Jakos tysiace ludzi
          codziennie jezdzi tym mostem i potrafi na niego wjechac, a pozniej (rzecz
          jasna) zjechac z niego. Raczej zjezdzaja z niego po zjazdach. Ale Ty moze nawet
          nie potrafisz wjechac na ten most ... ha ha
          • Gość: albert KEN IP: *.aster.pl / *.acn.pl 25.03.04, 22:15
            Na razie większa cześc KEN jest jednojezdniowa i ma mały ruch.
            Jak będą 2 jezdnie to ruch WIELOKROTNIE zwiększy się
            i stanie się niebezpieczna.

            Jednoczesnie nie przedłuża sie ulicy Pileckiego do Kabat
            bo zaprotestowało KILKU mieszkańców, którzy na spacer do lasu
            musieliby przejść przez jezdnię.

            Tak trzymać !!!!
            • Gość: marian Re: KEN IP: 5.2.* / *.chello.pl 27.03.04, 20:29
              MUAHAHAHAHAHA!!! Na KEN mały ruch??? A mieszkasz chociaż na Ursynowie? może na
              KENie w okolicach dojazdu do stacji postojowej metra jest i mały ruch, ale
              trochę dalej w kierunku centrum sytuacja ma zupełnie inny obraz.

              A co do przedłużania Pileckiego, to mimo wszystko, że ma mi przebiegać niemalże
              pod nosem, to jestem za, bo jest bardzo potrzebna, zresztą planowana od wielu,
              wielu lat...
    • Gość: Lolo Re: Dwie ursynowskie arterie będą poszerzone IP: 5.2.* / *.chello.pl 07.04.04, 12:07
      To multikino zgodnie z mapka jest w Leclerku.Wejscie na dziale z chipsami.
      • Gość: Dyzio Może by tak bez epitetów ... IP: *.starnettelecom.pl 07.04.04, 13:27
        ja należe do tych, którzy starają się nie obrażać na rzeczywistość i działać na
        zasadzie sklep (plac zabaw, pub, ulica - niepotrzebne skreślić/wstawić) musi tu
        być ale NIE POD MOIM BLOKIEM / MOIMI OKNAMI. Dlatego uważam, że racje mają ci,
        którzy są za tym by to ponad 120 tysięczne miasto z 3 (!!!) ulicami łączącymi
        je z "cywilizacją" (Rosoła, KEN, Pileckiego) miało je w standardzie
        typu "dwujezdniowa/dwupasmowa", by "zamknięto" obwodnice Ursynowa tj.
        doprowadzono do "spotkania" Pileckiego z Rosoła tudzież udrożniono przejazd do
        Wilanowa (połąćzono Gąsek z Nowoursynowską/Relaksową). I prosze mniej demagogii
        w szermowania hasłami o ochronie Lasu Kabackiego i dostepu doń ...
        • Gość: antyTIRowiec JEST JESZCZE METRO - MNIEJ UCIĄŻLIWE DLA OTOCZENIA IP: 5.2.* / *.chello.pl 08.04.04, 01:53
          > za tym by to ponad 120 tysięczne miasto z 3 (!!!) ulicami łączącymi
          > je z "cywilizacją" (Rosoła, KEN, Pileckiego)

          Po pierwsze:
          to METRO łączy z cywilizacją - znacznie MNIEJ UCIĄŻLIWE DLA OTOCZENIA!

          Po drugie:
          to jest OSIEDLE MIESZKANIOWE - o ścisłej i WYŁĄCZNEJ FUNKCJI MIESZKANIOWEJ!
          a nie ŻADEN KOMBINAT PRZEMYSŁOWY!
          tutaj powinny być OPTYMALNE WARUNKI DO MIESZKANIA i WYPOCZYNKU, do ROZWOJU
          DZIECI, SPORTU i REKREACJI FIZYCZNEJ, warunki ekologiczne i sprzyjające ZDROWIU!
          (Czy wiecie, że głównym problemem zdrowotnym wśród dzieci w rejonie Ursynów-
          Kabaty jest ALERGIA WZIEWNA?!)

          a NIE DO TRANZYTU NIEMCY-ROSJA pełnego ochydnie KOPCĄCYCH TIR-ów!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka