16.12.05, 17:15
Mam do Was pytanie, jakiej firmy kosmetyki poleciłybyście dla noworodków? Czy
Johnson&Johnson, Nivea czy może inne?
Obserwuj wątek
    • ka-ka Re: Kosmetyki 16.12.05, 17:50
      ja uzywałam i uzywam (córcia ma 14 mies.) zamiennie johnsona,nivea,ziaja-krem
      do pupy
      ogolnie te firmy sa ok jedynie fioletowa seria johnson troszke uczula mala
      --
      Karolina
      • alfikus Re: Kosmetyki 16.12.05, 18:00
        A czy używasz oliwki, bo słyszałam, że zatyka pory i lepiej nasmarować ciałko
        kremem ochronnym, albo wlać do kąpieli np. Oilatum.
        • mamaoli7 Re: Kosmetyki 16.12.05, 18:08
          Ja polecam polską firmę -Skarb Matki. Kosmetyki tej firmy wygrały wiele
          konkursów i nie uczulają jak Jonson. Ja stosowałam oliwkę od początku i było ok
          • fiona_sz Re: Kosmetyki 16.12.05, 18:55
            Ja stosuję nivea i penaten. Oliwkę używam w tradycyjny sposób, czyli smaruję
            całe ciałko po kapieli. Jest ok.
            --
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=22493596&a=31668637
        • ka-ka Re: Kosmetyki 16.12.05, 23:21
          kupilam zestaw emulsja do kapieli + balsam po fioletowy ulatwiajacy zasypianie
          i wlasnie ta seria wysuszyla skorke
          oliwka (johnsona) pomogla i juz jest ok
          wczesniej tez stosowalam johnsona tylko inna seria i nic sie nie dzialo
          a i jeszcze jak bardziej zaczerwieni sie malej pupa (mimo ze zawsze wycieram
          chusteczkamiismaruje przy przewijaniu)to tylko linomag nam pomaga
          pozdr
          --
          Karolina
    • majowa77 Re: Kosmetyki 16.12.05, 19:13
      Ja nakupiłam wszystko Nivea, bo słyszałam, że Johnson uczula. Okazało się, że
      mała jest uczulona na Niveę. teraz lecimy na Bambino i Sudokremie do pupy.
      --
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=32326796&a=32326796
    • lirio zastanówcie się nad Oilatum 16.12.05, 19:13
      Nie ma dobrych i złych kosmetyków dla dzieci. Jednemu pasuje to drugiemu coś
      innego. Ja się wypowiem na temat Oilatum - czysta parafina z odrobiną zapachu
      za 40zł. Ta sama czysta parafina w zwykłej butelce kosztuje w aptece 3zł.
      Czysta parafina z apteki jest lepsza, bo nie ma środków nadających zapach i nie
      uczula. Możecie sprawdzić skład Oilatum na butelce. Generalnie nie warto
      wydawać kupy kasy, bo droższe nie znaczy lepsze. Można za te pieniądze kupić
      coś innego dziecku. Dermatolog podpowiedział mi zmianę Oilatum na parafinę -
      promowanie takich kosmetyków przez gazetki dla dzieci, robi dobrze tylko paniom
      redaktorkom wyjeżdżającym na wczasy promocyjne.
      --
      .oOo.oOo.oOo.oOo.oOo.oOo.oOo.oOo.oOo.oOo.oOo.oOo.oOo.oOo.oOo.

Wszystko co napiszesz będzie użyte przeciwko Tobie
    • majorka77 Re: Kosmetyki 16.12.05, 21:02
      Myślę, że będziesz musiała sama się przekonać, jedno wiem że oliwka Johnsona
      uczuliła mojego synka, a p. doktor powiedział mi że to nie pierwszy przypadek z
      jakim się spotkała. Ja uzywałam na początku Hermala i się sprawdził. Poza tym
      nie presadzm z tymi kosmetykami. powodzenia.
    • myszka2810 Re: Kosmetyki 17.12.05, 12:26
      Ja używam Nivea - od położnej zalecone. Jeszcze przed narodzinami synka w
      szkole rodzenia już slyszalam ze dżonsony uczulaja bo sa perfumowane czy cos
      takeigo. Kolezanka nie wierzyla w te opowiesci i kupila wszystko dżonsona po
      czym zmieniala (i to syzbko) na Nivea bo tamte oczywisci uczulily.
      • achmielka Re: Kosmetyki 17.12.05, 18:13
        U nas zwykłe mydło- Bobas jakos nie uczula nie wysusza i jest ok. Raz na tydzień
        stosujemy Hermal Balneum bo żeby jednak troche natłuścic cos niecoś. Oliwkę
        Jonsona kupił maż na ciemieniuche ale i pod paszkami i wpachwinkach czasem
        przecieram małemu. jak był naprawdę dopierko co urodzony to do pupki "maść cudo"
        czyli Sudocrem. Chyba zasada jest taka że trzeba wybrubowac na maluchu co jest
        dobre a co jednak uczula..
        Serdecznie pozdrawiamy
        mama Maciejka i Agatki
        • bulkaz Re: Kosmetyki 17.12.05, 23:14
          Zwykłe Bambino - mydło i ewentualnie oliwka też tej firmy. Johnson uczulił
          najpierw syna a potem mnie /stosowałam oliwkę/ i to był jedyny kosmetyk po
          którym kiedykolwiek dostałam wysypki.
          • ewa.m.kaminska Re: Kosmetyki 10.01.06, 09:39
            To, czy dany kosmetyk uczula, czy nie, jest sprawą indywidualnej wrażliwości.
            Można w jakiś sposób zmniejszyć to ryzyko, stosując zasadę "im mniej, tym
            lepiej". Dotyczy to także substancji zapachowych, czyli im mniej kosmetyk
            pachnie, tym lepiej dla dziecka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka