01.09.22, 09:48
1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
Wszechobecna kultura celebrytów autorytetów ekspertów i bożka konsumpcji

2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.
Dyskurs sprowadzony do szantaży moralnych i potepien

3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
Pamiętaj żebyś nic nie świecił i zapomniał o sacrum

4. Czcij ojca swego i matkę swoją.
Psychoanalityczna kultura obalania figury rodziców i ciągła krytyka twojej tradycji historycznej przez globalnych kolonizatorow

5. Nie zabijaj.
Kolorowe rewolucje
6. Nie cudzołóż.
Rewolucja seksualna
7. Nie kradnij.
Teorie marksistowskie które przejęły uniwersytetu
8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
Kultura etykietowania socjologów psychologów mediow
9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.
10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest.
Podkręcanie zawiści nieustanne w mediach, sklocanie ludzi

Obserwuj wątek
  • dotera Re: 10/10 01.09.22, 09:53
   To nie jest przypadek. To są planowe ideologie wymyślane specjalnie żeby zło pokazać jako dobro i diabeł odniósł zwycięstwo nad człowiekiem. Tym jest diabeł. Tym który przychodzi kusić iluzjami żeby podzielić ludzi. Tym jest amerykańska wolnosc
   • dotera Re: 10/10 01.09.22, 09:57
    A czym są przykazania które diabeł pokazuje jako niewole? Właśnie wyjściem z niej bo ich jednym zbiorczym celem jest wyjście z uzależnienia od pożądania. Już na starcie. jeśli odrzucisz transcendencję nie wierząc uwierzysz w dokładnie każda bzdurę.
    • dotera Re: 10/10 01.09.22, 10:00
     Wiarę przedstawia się jako zespół dogmatów. To narośl historyczna. Ale jeśli weźmiesz filozofów czy to właśnie nie skrajne wątpienie, wiem że nic nie wiem było droga do Boga? Tym był cały kartezjanizm wprost.
  • dotera Re: 10/10 03.09.22, 02:04
   Nowoczesność jako zmiana wartości jest kłamstwem. Jest tylko jeszcze większym uzależnieniem się od iluzji co kończy się rozbiciem główki na końcu w efektownym upadku . Odwrotnie, z tego że nowe czasy są nieustannym faktem wnioski należy wyciągnąć że trzeba być niezależnym od nich.
   • dotera Re: 10/10 03.09.22, 08:17
    Równość która obiecuje nowoczesność jest iluzja. Pierwszy bo mówią ci że jesteś równy w konkurencji z nieustannie rosnącymi gigantami. A drugi dziwnym trafem mimo że wszyscy mają mieć rowna godność w demokracji nie znaleziono lepszego sposobu na mamienie wyborców niż ciągle redystrybuowanie im godności. A w tym celu ciągle nakręcanie nienawiści , upokorzania jakiś grup. To wynika z samej istoty a nie jest przypadkiem demokracji. Bo to tylko teatrzyk. Prawdziwi władcy zrozumieli że będąc na świeczniku moga stracic głowę więc zbudowali budy cyrkowe parlamentów i tam w kółko biegają klauny kopiąc się po tyłkach w ramach walki o godność w demokracji. dokładnie jak freak figury.
    • dotera Re: 10/10 03.09.22, 08:21
     Freak fighty. Tak jak nie da się utrzymać widzów telewizji bez uzależniania ich od agresji, seksu, tak samo musi to być w polityce demokracji. Bo mniej więcej po trzech czterech cyklach wyborczych każdy zaczyna rozumieć że politycy to jedna banda iluzjonistow i głosowanie na nich nie ma najmniejszego sensu
    • dotera Re: 10/10 03.09.22, 08:35
     Zresztą na poziomie psychologicznym jeśli się spojrzy na tych wszystkich ludzi z prawej i lewej którzy walczą o wolność i równość są do niej najmniej zdolni w praktyce. Bo to tylko roszczeniowa mentalność, zaś gdy samemu czuje się swój interes i przewagę raptem nie tylko jest świętym prawem ale całkowitym powodem do dumy.
     • dotera Re: 10/10 03.09.22, 08:42
      Chodziło mi bardziej o powód do pogardy dla słabszych niż pozytywną dumę.

      Najkrócej na temat wątku. Ludzie się miotają, frustruja między tym za kogo się uważają a tym czego nie mają. Tożsamość godnosciowa i pragnienia. Same iluzje. Przykazania są droga żeby odetchnąć od pierwszego i drugiego. Bo jesteśmy kimś o wiele więcej niż etykietki przypadkowe które przyjęliśmy za swoją tożsamość, a pragnienia poza zużyciem energii i rozczarowaniem niewiele więcej przynoszą. To wewnętrzny spokój przynosi wartościowe rzeczy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka