06.10.22, 17:04
Ma swoje plusy. Pozwala uczyć się na błędach. Jeśli nie ma się swojej inni narzucają własną żeby zrobić z ciebie niewolnika.

Ale ma jeden olbrzymi minus. Determinuje i wgniata w ziemię. Bo jest jak ziemia. Może być podstawą egzystencji i może być jej grobem.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Pamieć 06.10.22, 17:10
   Taka prosta refleksja wynikła z tematu czym jest tzw. samodoskonalenie. Bywa niezwykle zamulające bo ciągle jest powtarzaniem jcudzej pamięci. Droga cudzymi ścieżkami w procesie edukacji. A powinien to być tylko starter. Rozwój i życie jest gdzie indziej.
   • dotera Re: Pamieć 06.10.22, 17:26
    Jest to tematyka postmodernistyczna. Świata konkurujących cudzych pamięci i targu zmiennych tożsamości. Czyli wszechobecnej zazdrości i zamulenia miliardami informacji.

    Umiejętność oddzielenia własnej od cudzej jest pożądana. Może też dlatego jest tylu samotnych ludzi bo połączenie różnych pamięci jest niezmiernie męczące.
  • dotera Re: Pamieć 06.10.22, 19:39
   Zaprowadzili dzieci do szkoły żeby walczyły na dawno już przegranej wojnie w dodatku nie swojej. A później całe życie muszą oduczyć się żeby pójść na swoją. Na nowe życie czas po śmierci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka