Dodaj do ulubionych

I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !!!

IP: 62.233.173.* 02.02.04, 22:41
Warte ponad 400 mln zł olbrzymie centrum handlowo-gastronomiczno-usługowe ma
stanąć przy al. Niepodległości. Przeszkodą do rozpoczęcia jego budowy są
problemy z przejęciem przez inwestora terenu zakładów odzieżowych Odra,
które znajdują się w miejscu planowanego centrum. Właścicielem nieruchomości
jest skarb państwa. Według przedstawicieli ECE i budowlańców szczecińska
delegatura skarbu państwa robi wszystko, żeby Odry nie oddać.

- Teren musi zostać przekazany miastu. Potem miasto wniesie go aportem do
spółki z ECE - mówi Jan Szut, pełnomocnik Grupy Szczecińskiej zrzeszającej
budowlańców. - Jeżeli inwestor zniechęci się i wyjdzie ze Szczecina, będzie
to olbrzymia strata dla miasta i regionu.

Szef szczecińskiej delegatury SP twierdzi, że skomunalizowanie Odry nie
wchodzi w grę. - Niczego nie blokujemy celowo - mówi Marek Hermach. - To
jest mienie poleasingowe i w grę wchodzi jedynie sprzedaż lub wniesienie do
spółki w trybie publicznym.

Skarb państwa być może zdecydowałby się na wystawienie terenu do przetargu,
ale chce bronić ponad setki pracownic Odry sp z o.o., które mają podpisaną
umowę na dzierżawę powierzchni w fabryce przy Niepodległości.

- Te kobiety mają pracę, którą same sobie wywalczyły - przypomina Hermach. -
One są najważniejsze. Miałyby problemy ze znalezieniem nowego zajęcia.

Sytuacją coraz bardziej zniechęcony jest inwestor. Galeria miała powstać do
2004, góra - 2005 r. Już na początku zeszłego roku ECE sugerowało, że może
kobietom z Odry sfinansować budowę fabryki np. na obrzeżach miasta. Z tego
pomysłu firma jeszcze nie zrezygnowała.

- Wszystko musi mieć swoje uzasadnienie ekonomiczne - przekonuje Jan Dębski,
dyrektor ECE Projektmanagment Polska. - Gdybyśmy stanęli potem do przetargu,
musielibyśmy go wygrać. Jednak lepsze jest wniesienie przez miasto do spółki
skomunalizowanego terenu.

Dotychczas w konflikt nie włączali się szczecińscy przedsiębiorcy, ale dziś
sprawa wygląda inaczej. Podobno mają ustną obietnicę inwestora, że
członkowie Grupy Szczecińskiej będą zatrudniani jako podwykonawcy przy
budowie Galerii "Kaskada".

- To jest tort wart 400 mln zł - przypomina Szut. - Przez kilka lat pracę
przy realizacji inwestycji znalazłaby rzesza ludzi.

Spór być może zostanie rozwiązany w połowie lutego na sesji Rady Miasta, na
której spotkają się wszyscy zainteresowani. To
nie tylko Jurczyk broi w tym mieście, a co ze sprawą w sądzie przeciw
Łuszczewskiemu ? śmierdząca sprawa, a co na to wojewoda nasi kochani
posłowie gdzie pani profesor Lubińska i inni? Jurczyk tu nie tylko
winien !!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Ekspans Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! IP: 62.233.173.* 02.02.04, 23:05
      PANIE WOJEWODO NIC PAN NIE ROBI ! NIC PANA NIE OBCHODZĄ SPRAWY SZCZECINA !
      WOJEWODA W ŁODZI NIE RAZ INTERWENIOWAŁ ! OSTANIO ANULOWAŁ DECYZJE PREZYDENTA
      ŁODZI KROPIWNICKIEGO ! A PAN TYLKO SIEDZI I SIEDZI I NIC !!!
      • Gość: pan_wojewoda Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! IP: 213.155.188.* 02.02.04, 23:09
        wszystkom robiem dobrzem i też nie ustompiem
        • Gość: Ekspans Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! IP: 62.233.173.* 02.02.04, 23:16
          Gdzie nasi posłowie ? na czele z Jackiem Piechotą orędownikiem sukcesu
          Szczecina. To Wy panowie z SLD odpowiadacie za tę zapaść w Szczecinie !!! Jak
          nie byliście u steru władzy w szczecinie to miasto kwitło wylansowaliście
          Jurczyka a teraz mamy tego efekty brr
          • Gość: lekarz Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! IP: 213.155.188.* 02.02.04, 23:19
            Proszę się nie denerwować bo nie starczy panu nerwów na kolejne 3 lata tej
            zapaści i parodii rządów. Lepiej, żeby ludzie Pana pokroju uchowali się do
            czasu, kiedy to piekło się skończy. Szkoda by było, żeby wszystkich szlag
            trafił przez tą bandę debili.
            • Gość: Ekspans Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! IP: 62.233.173.* 03.02.04, 04:20
              Szczecińska delegatura skarbu państwa swoim działaniem narazi Szczecin nie
              tylko tym że pozbędzie miasto tak reprezentacyjnego obiektu ale zablokuje
              budowę nowego zakładu Odry,teatru lalek Pleciuga i rewitalizację ulicy
              Kaszubskiej z odnową tamtejszych kamienic. Postawić trzeba sobie pytanie jaki
              jest prawdziwy cel działania delegatury celowo blokując tak wielką inwestycję
              w Szczecinie dającą tyle dobrego i tyle nowych miejsc pracy w czasie budowy
              jak i po.
              • Gość: syk Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.04, 09:25
                Jak to jaki ma cel a no taki, żeby nie robić konkurencji GALAXY i o to w tym
                wszystkim chodzi. Co do rządów SLD to prawda, że rozwalili wszystko. TO chyba
                nie przypadek, że jak rządziła "UW" to coś się działo w tym mieście. Niech
                przykładem będzie Wrocław tam od lat rządzcą ludzie z obozu UW i widzimy jak to
                miasto dobrze prosperuje.
        • Gość: der Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! IP: 148.223.251.* 03.02.04, 20:11
          test
    • rrado Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! 03.02.04, 09:36
      zawsze musi sie rozbic o jednego barana. albo jakas pani konserwatora albo ten
      teraz. pan hermach twierdzi ze najwaznejsze sa szwaczki i ma gdzies ze ece moze
      im postawic nowa szwalnie on nie sprzeda on nie chce klopotu nie bedzie lepiej
      tego ruszal zeby nie bylo potem ze to przez niego. przez takich idiotow
      szczecin nigdy sie nie rozwinie. w warszawce 84 proc studnetow chce wyjechac za
      granice u nas pewnie 99 proc chce wyjechac za granice wojewodztwa. obojetnie w
      ktora strone. pozdrawiam rado
      • Gość: syk Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.04, 09:48
        > szczecin nigdy sie nie rozwinie. w warszawce 84 proc studnetow chce wyjechac
        za
        >
        > granice u nas pewnie 99 proc chce wyjechac za granice wojewodztwa. obojetnie
        w
        > ktora strone.
        I o to właśnie chodzi SLD i Milerowi niech wszyscy wyjadą wtedy się zmniejszy
        bezrobocie, i to bedzie sukces tego rządu.

        Chory kraj chore miasto ale kochame je.

      • arkadiusz_litwinski Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! 03.02.04, 11:01
        rrado napisał:

        > zawsze musi sie rozbic o jednego barana. albo jakas pani konserwatora albo
        ten
        > teraz. pan hermach twierdzi ze najwaznejsze sa szwaczki i ma gdzies ze ece
        moze
        >
        > im postawic nowa szwalnie on nie sprzeda on nie chce klopotu nie bedzie
        lepiej
        > tego ruszal zeby nie bylo potem ze to przez niego. przez takich idiotow
        > szczecin nigdy sie nie rozwinie. w warszawce 84 proc studnetow chce wyjechac
        za
        >
        > granice u nas pewnie 99 proc chce wyjechac za granice wojewodztwa. obojetnie
        w
        > ktora strone. pozdrawiam rado


        Szef Delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa z pewnością nie jest baranem i
        dobrze wie co robi.
        Niektóre drapieżniki na początku jedynie lekko podgryzają ofiarę, gdy widzą, że
        ta jest słaba stają się coraz bardziej bezczelne konsumując ją czasem niemal na
        żywca. Zwłaszcza gdy dzieje się to pod okiem silnego przewodnika stada, który
        sam się ni brudząc w swoim czasie przychodzi po swoją część "mięsa".

        Tyle dygrsji zoologicznych ;) Banalnym byłoby ograniczyć się do przysłowia "jak
        nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze". W takich sytuacjach należy
        stawiać publicznie konkretne pytania konkretnym osobom, którym najwygodniej
        milczeć i udawać przysłowiowego "greka".
        • rrado Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! 03.02.04, 15:07
          arkadiusz_litwinski napisał:

          > Szef Delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa z pewnością nie jest baranem i
          > dobrze wie co robi.
          > Niektóre drapieżniki na początku jedynie lekko podgryzają ofiarę, gdy widzą,
          że
          >
          > ta jest słaba stają się coraz bardziej bezczelne konsumując ją czasem niemal
          na
          >
          > żywca. Zwłaszcza gdy dzieje się to pod okiem silnego przewodnika stada, który
          > sam się ni brudząc w swoim czasie przychodzi po swoją część "mięsa".
          >
          > Tyle dygrsji zoologicznych ;) Banalnym byłoby ograniczyć się do
          przysłowia "jak
          >
          > nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze". W takich sytuacjach należy
          > stawiać publicznie konkretne pytania konkretnym osobom, którym najwygodniej
          > milczeć i udawać przysłowiowego "greka".


          nie wiem czy dobrze rozumiem ze pan herman gering jest na wodzy siegajacej do
          kielc? znowu w panu nasza nadzieja. sesja nadzwyczjna jakies spotkanie stron.
          potrzeba szybkich decyzji i chyba juz przeprosin ece. a ten koles dalej
          wybnajmuje pomieszczenia. w ogole co to jest za chore panstwo gdzie panstwo
          jest walsciecielem szwalni. bardzo pana prosze nich pan cos z tym zrobi to
          10000 razy wazniejsze niz praca w um i jurczyk. i prosze mi jeszce powiedziec
          czy dobrze mi sie wydaje ze ten facet zmieni sie wraz zodejsciem rzadu millera.
          pozdrawiam rado
          • piotr33k2 Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! 03.02.04, 15:55
            litwiński ma rację ,tu chodzi o pieniądze i póki delegatura nie bedzie miała
            pewności (bo na razie to były tylko niejasne i mgliste obietnice ,w sprawie
            pleciugi chyba zresztą też)że są pieniądze na nowy zaklad dla odry (gdzie też
            pracuje kilkaset osób)to niechetnie odda teren.inwestor co zrozumiałe wolałby
            aby to gmina wniosła aportem ziemie a sam nie zawracał sobie głowy
            szwaczkami .ten teren to jest łakomy kąsek dla wielu, stąd te za długie
            przepychanki.
        • peter.ka Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! 03.02.04, 15:46
          arkadiusz_litwinski napisał:


          > Szef Delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa z pewnością nie jest baranem i
          > dobrze wie co robi.
          > Niektóre drapieżniki na początku jedynie lekko podgryzają ofiarę, gdy widzą,
          że
          >
          > ta jest słaba stają się coraz bardziej bezczelne konsumując ją czasem niemal
          na
          >
          > żywca. Zwłaszcza gdy dzieje się to pod okiem silnego przewodnika stada, który
          > sam się ni brudząc w swoim czasie przychodzi po swoją część "mięsa".
          >
          > Tyle dygrsji zoologicznych ;) Banalnym byłoby ograniczyć się do
          przysłowia "jak
          >
          > nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze". W takich sytuacjach należy
          > stawiać publicznie konkretne pytania konkretnym osobom, którym najwygodniej
          > milczeć i udawać przysłowiowego "greka".


          Rozumiem ze wie pan o jakis zakulisowych interesikach, ktore moga doprowadzic
          do wycofania sie ECE z planowanej inwestycji....
          wystepuje pan tutaj jako (moze nie jedyny) ale uczciwy polityk, majacy na celu
          dobro miasta itp, itd... pora przejsc od slow do czynow - nie uwaza pan??
          Co zrobil pan w zwiazku z posiadana na ten temat wiedza????
          Postawil pan komus publicznie pytanie, czy tylko zbija kapital polityczny
          wypowiadajac sie na forum, nic nie robiac w rzeczywistosci????
          • arkadiusz_litwinski Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! 03.02.04, 17:06
            peter.ka napisał:

            > arkadiusz_litwinski napisał:
            >
            >
            > > Szef Delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa z pewnością nie jest baranem i
            >
            > > dobrze wie co robi.
            > > Niektóre drapieżniki na początku jedynie lekko podgryzają ofiarę, gdy widz
            > ą,
            > że
            > >
            > > ta jest słaba stają się coraz bardziej bezczelne konsumując ją czasem niem
            > al
            > na
            > >
            > > żywca. Zwłaszcza gdy dzieje się to pod okiem silnego przewodnika stada, kt
            > óry
            > > sam się ni brudząc w swoim czasie przychodzi po swoją część "mięsa".
            > >
            > > Tyle dygrsji zoologicznych ;) Banalnym byłoby ograniczyć się do
            > przysłowia "jak
            > >
            > > nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze". W takich sytuacjach należy
            >
            > > stawiać publicznie konkretne pytania konkretnym osobom, którym najwygodnie
            > j
            > > milczeć i udawać przysłowiowego "greka".
            >
            >
            > Rozumiem ze wie pan o jakis zakulisowych interesikach, ktore moga doprowadzic
            > do wycofania sie ECE z planowanej inwestycji....
            > wystepuje pan tutaj jako (moze nie jedyny) ale uczciwy polityk, majacy na
            celu
            > dobro miasta itp, itd... pora przejsc od slow do czynow - nie uwaza pan??
            > Co zrobil pan w zwiazku z posiadana na ten temat wiedza????
            > Postawil pan komus publicznie pytanie, czy tylko zbija kapital polityczny
            > wypowiadajac sie na forum, nic nie robiac w rzeczywistosci????


            Na forum rozmawiam, tak jak teraz, z Panem. W ubiegłym tygodniu zadałem te
            pytania pisemnie p.Jurczykowi, który nie ukrywa sympatii dla firmy będącej
            właścicielem konkurencyjnego Galaxy (kupili teren za pierwszej prezydentury
            p.J). Ma 7 dni na odpowiedź. Wczoraj - w rakcie konferencji -zadałem te pytania
            p.Chwatowi jako zastępcy M.J. pytając dodatkowo, czy nie byłoby dobrze
            zorganizować publicznej dyskusji np. na Sesji RM ( podobnej jak ta w Stoczni
            tydzień temu) w celu szybkiego, dogłębnego wyjaśnienia o co i komu chodzi.
            P.Chwat uzanł ten pomysł za dobry. Dzisiaj nasz klub radnych PO i PiS wystąpił
            do Przewodniczącego RM o umieszczenie takiego punktu w porządku obrad
            najbliższej sesji i zaproszenie przedstawiciela inwestora,Dyrektora Delegatury
            Ministerstwa Skarbu, Wojewodę i szczecińskich parlamentarzystów. Jutro jest
            tzw. prezydium RM gdzie ustala się ten porządek.
            Mam nadzieję, że te i następne działania w tej sprawie pozwolą Panu choćby
            nieco zmienić zdanie co do moich intencji.

            p.s. najbliższa sesja 16 lutego. Miała być wcześniej - wyjątkowa- w celu
            powołania nowego Skarbnika, ale Prezydent ma kłopot ze znalezieniem kandydata.

            • albert_c Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! 03.02.04, 17:15
              arkadiusz_litwinski napisał:

              > p.s. najbliższa sesja 16 lutego. Miała być wcześniej - wyjątkowa- w celu
              > powołania nowego Skarbnika, ale Prezydent ma kłopot ze znalezieniem
              kandydata.
              >
              * skarbnicy to zazwyczaj z definicji rozsadni ludzie, wiec sie nie dziwie ze
              jurczyk zadnego znalezc nie moze. poza tym przy jurczyku to chyba robota dla
              wariata i samobojcy.
              pozdrawiam,
              albert_c
            • peter.ka Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! 04.02.04, 15:32
              arkadiusz_litwinski napisał:

              Na forum rozmawiam, tak jak teraz, z Panem. W ubiegłym tygodniu zadałem te
              > pytania pisemnie p.Jurczykowi, który nie ukrywa sympatii dla firmy będącej
              > właścicielem konkurencyjnego Galaxy (kupili teren za pierwszej prezydentury
              > p.J). Ma 7 dni na odpowiedź. Wczoraj - w rakcie konferencji -zadałem te
              pytania
              >
              > p.Chwatowi jako zastępcy M.J. pytając dodatkowo, czy nie byłoby dobrze
              > zorganizować publicznej dyskusji np. na Sesji RM ( podobnej jak ta w Stoczni
              > tydzień temu) w celu szybkiego, dogłębnego wyjaśnienia o co i komu chodzi.
              > P.Chwat uzanł ten pomysł za dobry. Dzisiaj nasz klub radnych PO i PiS
              wystąpił
              > do Przewodniczącego RM o umieszczenie takiego punktu w porządku obrad
              > najbliższej sesji i zaproszenie przedstawiciela inwestora,Dyrektora
              Delegatury
              > Ministerstwa Skarbu, Wojewodę i szczecińskich parlamentarzystów. Jutro jest
              > tzw. prezydium RM gdzie ustala się ten porządek.
              > Mam nadzieję, że te i następne działania w tej sprawie pozwolą Panu choćby
              > nieco zmienić zdanie co do moich intencji.
              >
              > p.s. najbliższa sesja 16 lutego. Miała być wcześniej - wyjątkowa- w celu
              > powołania nowego Skarbnika, ale Prezydent ma kłopot ze znalezieniem kandydata.
              >

              Dziekuje bardzo za odpowiedz!!!!!
              Mam nadzieje ze taka publiczna debata sie odbedzie, a jurczyk bedzie raczyl
              udzielic odpowiedzi nie w stylu p. domagaly, tylko zrozumialej i sensownej :-)))

              Zdanie o intencjach zmieniam (i tak nie bylo na poczatku az takie zle jak Pan
              sadzil ;-))))

              Pozdrawiam!
              • baba_w_oknie Kaskada! 04.02.04, 15:34
                Kaskada! - To byly czasy!
                To wlasnie tu stracilam cnote, wnuczeta kochane, ale nie z dziadkiem...
                • rrado Re: Kaskada! 04.02.04, 15:46
                  baba_w_oknie napisała:

                  > Kaskada! - To byly czasy!
                  > To wlasnie tu stracilam cnote,

                  ktory raz?
                  pozdrawiam rado
      • Gość: Derwisz Re: I pewnie Kaskada odpłynie baj baj Szczecin !! IP: 212.14.0.* 10.02.04, 06:17
        Nie ma przypadkow ...ten facet siedzi tam 13 lat...ma kasy jak lodu.Protegowany
        bylego ministra skarbu Kaczmarka...koles Kwapisza(udzialowiec Galaxy) Te bajki
        o szwaczkach to zenujace.Nie ma przypadkow!!!Najpierw ta nienazarta hiena byla
        w AWS potem zapisal sie do SLD...dziala w PZZ..synus jachtem plywa...a jego
        ukochane szwaczki zap......za kilka stow."Ochrania" ich los blokujac pomoc ECE
        a przy okazji...konkurenta GALAXY...Nie ma chlopie przypadkow,tylko sa swinie u
        zlobu.
        • Gość: stasiek Kaskada odpłynie Szczecin dzięki Hermachowi? IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 10.02.04, 07:18
          To twierdzisz Derwisz, że Marek Hermach Szef Delegatury Ministerstwa Skarbu
          Państwa w Szczecinie z pewnością nie jest baranem i dobrze wie co robi
          działąjąc w interesie nie Skarbu państwa i szwaczek tylko w interesie
          współwłaścicieli Galaxy i swoim własnym, czy dobrze Twój wywód rozumiem?
          • Gość: Ekspans Re: Kaskada odpłynie Szczecin dzięki Hermachowi? IP: 62.233.173.* 10.02.04, 08:14
            W TYM KRAJU POTRZEBA NAM PINOCZETA ON BY WIEDZIAŁ CO Z TAKIMI I INNYMI GNOJAMI
            ZROBIĆ !!!
    • Gość: Gradus Ekspans... IP: *.biomag.uni-jena.de 03.02.04, 10:30
      ... czy nie sadzisz, ze zmieniasz sie powoli w Kubusia Fataliste?? Ostatnio tyle
      fatalistycznych watkow wyprodukowales jakby swiat sie zawalal...
      To jest normalne, ze tego typu inwestycje niosa ze soba problemy i nie stawia
      sie ich od tak sobie... Szczegolnie duzo problemow powstaje wtedy kiedy sa rozni
      wlasciciele gruntow. Jesli inwestor bedzie mial wole to to zalatwi... Jesli nie
      to byc moze znajdzie sie inny bardziej zdeterminowany inwestor...

      Ekspans przez te Twoje ostatnie watki wyobrazam sobie Ciebie jako czlowieka
      wiecznie zalamanego i pytajacego sie z prezrazeniem "Boze co to teraz bedzie??"...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka