Dodaj do ulubionych

Lotnisko w Goleniowie ma nową wieżę kontroli lotów

IP: 87.207.88.* 23.11.05, 19:15
cyt. "Chciałby Pan popracować w tej wierzy?"

Boze jedyny czy w redakcji GW zatrudniaja ludzi bez skonczonej szkoly
podstawowej??? Boze najdrozszy, ale byk ortograficzny.
Redaktorzy GW do szkol a nie do pisania artykulow!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Madchomik Re: Lotnisko w Goleniowie ma nową wieżę kontroli IP: 80.53.170.* 23.11.05, 22:38
      Gość portalu: asd napisał(a):

      > cyt. "Chciałby Pan popracować w tej wierzy?"
      >
      > Boze jedyny czy w redakcji GW zatrudniaja ludzi bez skonczonej szkoly
      > podstawowej??? Boze najdrozszy, ale byk ortograficzny.
      > Redaktorzy GW do szkol a nie do pisania artykulow!!!

      A w artykule o Hangarowej redaktor wymyślił sobie 'szef', zamiast szwu. Metoda 'bezszfowa' :( Normalnie ręce opadają, korekta na urlopie, a oni tam nawet Worda nie mają zeby Im poprawił orty.
    • Gość: Cezary Re: Lotnisko w Goleniowie ma nową wieżę kontroli IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 24.11.05, 00:03
      Jaka gazeta tacy "redaktoży". Ale spuśćmy na to zasłonę litości i miłosierdzia.
      Ważne że coś fajnego sie dzieje. Coś wybudowano dobrego. Ważne że to lotnisko
      funkcjonuje. Niech się rozwija prężnie! Szkoda tylo że nie potrafią się tym
      pochwalić nawet na własnej stronie internetowej www.airport.com.pl
      Bo tam są wiadomości z pierwszego września 2005.

      • Gość: Olej Klucze ptaków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.05, 08:55
        Co oni będą z tej "wierzy" obserwować? Wędrówki ptaków? Gody dzików w lasach?
        Bo chyba nie te marne kilka samolotów dziennie.
        • Gość: zona pijaka Bezsens z Goleniowem IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 24.11.05, 09:35
          Mam swoje wewnętrzne przekonanie, NIKT mnie nie przekona, do końca swoich dni
          będę uważała że cały ten interes z Goleniowem, jest nadymany. I prędzej czy
          później padnie.
          Racje bytu, racje ekonomiczne prędzej czy później - zwycięzają. A jakie są
          racje?
          Najwiekszy koszt eksploatacji samolotu występuje podczas wznoszenia całej
          maszyny na te kilometry w górę. I po co? By potem międzylądować na
          międzynarodowym lotnisku w Berlinie? I stamtąd rozpoczynać swoją przygodę z
          całym światem. Jeśli chodzi o samych Szczecinian to w przyszłości o wiele
          szybciej, taniej, będzie dotarcie do Berlina BEZPOŚRENIO - anizeli z
          jakimikolwiek pośrednimi drogami, Szczecin-Goleniów - Parę kilometrów w górę -
          Berlin.
          Zauważcie ze bez dotacji cały ten interes z Goleniowem już dawno by upadł. I
          lotnisko to będzie trwało tak długo, doputy my podatnicy będziemy z naszych
          podatków utrzymywali ten stan bezsensu.
          Jedynie co powinno powstać, to male lotnisko sportowo- bizneso- sanitarne w
          Dąbiu. Ale myślę ze lobby Goleniowskie do tego nie dopusci.
          • ergie Re: Bezsens z Goleniowem 24.11.05, 09:40
            Gość portalu: zona pijaka napisał(a):

            > Najwiekszy koszt eksploatacji samolotu występuje podczas wznoszenia całej
            > maszyny na te kilometry w górę. I po co? By potem międzylądować na
            > międzynarodowym lotnisku w Berlinie?

            podobno ryanair lata z goleniowa do londynu
            bez międzylądowania w berlinie ;-)
          • jkammer Re: Bezsens z Goleniowem 24.11.05, 10:16
            A kto teraz w Szczecinie oprócz forumowiczów ma głowę do racji ekonomicznych
            skoro najwięksi eksperci są teraz w rządzie (vide Lubińska)
            :-)
          • Gość: andrut marudzisz kobieto IP: 217.96.3.* 24.11.05, 10:55
            twoje zdanie ma tu małę znaczenie, liczą się konkrety. z goleniowa są 4 loty
            dziennie i chętnych nie brakuje. jest też połączenie do londynu, które cieszy
            się dużym zainteresowaniem, bo jest tańsze niż z berlina, do którego też
            jeszcze trzeba dojechać. sądzę że połączenie do irlandii też by się cieszyło
            dużym powodzeniem, bo dużo polaków jeździ tam do pracy (teraz nie opłaca im się
            lecieć do londynu i dalej do dublina lub kork, bo sam bilet z anglii do
            irlandii kosztuje więcej niż z berlina bezpośrednio do irlandii).
            poza tym berlin to nie takie super skomunikowane lotniczo miasto, jak w wakacje
            leciałem do pekinu to nie było lotu bezpośredniego, tylko przez zdaje się
            frankfurt lub amsterdam do wyboru, więc może połączenie z tymi miastami
            realizowane przez któregoś z członków star alians (chodzi o możliwość
            wykupienia jednego biletu na całą trasę, bo wtedy dolot do głównego lotniska
            wychodzi prawie za darmo i linie opiekują się pasażerem w razie kłopotów z
            przesiadką) by się sprawdziło? a może na inne duże lotnisko, nie jestem
            specjalistą w tej dziedzinie.
            oczywiście lepiej by było gdyby lotnisko było bliżej miasta, ale nic już na to
            nie poradzimy. wybudowanie go gdzieś bliżej (bo w dąbiu to też praktycznie od
            zera trzeba by zacząć) to koszt rzędu setek milionów (jak np zsumować kolejne
            inwestycje w goleniowie), czyli raczej marne szanse (ale gdyby jednak się
            znalazł np inwestor chętny do takiej inwestycji to powinien oczywiście mieć
            pełne wsparcie miasta, teren za darmo i zwolnienie z podatków).
            • Gość: zona pijaka Re: marudzisz andrut IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 24.11.05, 11:14
              Gość portalu: andrut napisał(a):
              > twoje zdanie ma tu małę znaczenie, liczą się konkrety. z goleniowa są 4 loty
              > dziennie i chętnych nie brakuje. jest też połączenie do londynu, które cieszy
              > się dużym zainteresowaniem, bo jest tańsze niż z berlina,

              Czy Ty w ogóle wiesz co piszesz? Polaczenie z Goleniowa do Londynu jest tansze
              niż z Berlina do Londynu. Przy trzech rejsach dzienne i utrzymywaniu calej
              infrastruktury? Przy dofinansowaniu z naszych podatków mozna uczynić ze bilet z
              Goleniowa do Londynu bedzie za darmo. To prawda. Tylko jak długo? Jak długo
              bedzie równiez boom inwestycyjny w Irlandii, jak długo Polacy beda się pchali
              do Londynu Dublinu - a nie będą wybierali prawdziwe wyjazdy, plaże Tajlandii,
              SriLanki i innych. Parę lat i się skończy cała ta Irlandia i tych stu
              szczecinian jeżdzących tam do pracy.
              • Gość: xxx Re: marudzisz andrut IP: 80.51.22.* 24.11.05, 12:00
                Do żony pijaka:

                Jesteś wyraźnie uprzedzona do tego lotniska. A skoro tak, to trudno z taką osobą
                dyskutować.

                Piszesz, że kieydś skończą się loty do Anglii. I dobrze, bedą inne, bo zmienią
                się potrzeby.

                Porządne lotnisko w Dąbiu bardzo by mnie ucieszyło, ale ono ma tylko 900m. To
                stanowczo za mało. Poza tym, na ten teren ma zakusy jakaś banda
                hipermarketowo-komercyjna, więc lotniska pewnie wkrótce w Dabiu nie będzie -
                żadnego.


                Ja widzę inne problemy - Moim zdaniem, lotnisko zupełnie nie potrafi zadbać o
                swój wizerunek. Strona internetowa jest taka, że chce się rzygać. Żeby chociaż
                ktoś ją aktualizował...

                Absolutnie nie da się nawiązać z lotniskiem kontaktu. Pisałem na adresy e-mail
                które podają na stronie www. Proponowałem zrobienie im pewnej darmowej (jako
                miłosnik lotnictwa) przysługi, która mogłaby trochę ich zareklamować i
                uatrakcyjnic stronę. Olali zupełnie, a wiem że pocztę czytają.

                x





                • Gość: zona pijaka Re: do xxx-a IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 24.11.05, 12:49
                  > Do żony pijaka:
                  >
                  > Jesteś wyraźnie uprzedzona do tego lotniska. A skoro tak, to trudno z taką
                  osobą dyskutować.

                  Nie przesadzaj Tomaszu lub Grzegorzu z Byss-a
                  Widzę ze robicie strony. Wasza główna tez jest w php. Jakbyś kiedys miał jakiś
                  problem, ale wyjątkowy z php (jakąś małą implementacją) to moge pomoc.
              • Gość: andrut Re: marudzisz andrut IP: 217.96.3.* 24.11.05, 12:31
                > Przy dofinansowaniu z naszych podatków...
                no to co? np do mzk też się dokłada z podatków, ale jednak warto to robić, bo
                przynosi to zyski w innej formie.

                > Parę lat i się skończy cała ta Irlandia...
                nie skończy dopóki zarobki się nie wyrónają i nie spadnie u nas bezrobocie,
                czyli jeszcze długo... poza tym w ten sposób rozumując to za parę lat skończy
                się to całe lotnictwo, bo nie będzie ropy.

                > SriLanki i innych
                a na wczasy ludzie latają z lotniska w goleniowie już teraz, czarterami, które
                organizaują biura podróży. w ten sposób całe dwutygodniowe wczasy w egipcie
                (razem z przelotem) kosztują tyle, co sam przelot z berlina do egiptu i z
                powrotem lufthansą. może teraz tych przelotów jest mało, ale nie będzie więcej
                dopóki ludzie nie będą bogatsi. ewentualnie może zaczną korzystać z naszego
                lotniska niemcy.
          • xxtoja Re: Bezsens z Goleniowem 24.11.05, 12:56
            Gość portalu: zona pijaka napisał(a):

            > Jedynie co powinno powstać, to male lotnisko sportowo- bizneso- sanitarne w
            > Dąbiu. Ale myślę ze lobby Goleniowskie do tego nie dopusci.

            Pan prezes wie o tym, dlatego stara sie te lotnisko w Dabiu ztorpedować,
            udawadniajac, że murawa się na to nie nadaje. Nie musisz mysleć, bo on działa w
            tym temacie.
    • Gość: Dino Re: Lotnisko w Goleniowie ma nową wieżę kontroli IP: *.chello.pl 24.11.05, 14:43
      Przeczytałem uważnie zarówno sam artykuł , jak i załączone do niego komentarze.
      Przeraża mnie w nich krótkowzroczność i ignorancja ludzi wypowiadających się .
      Bez znajomości zasad marketingu, planów rozwoju turystyki i przewozów
      wypowiadają się , byle tylkoo coś wystukać na klawiaturze. A wszystko w
      stylu "pijanej żony skacowanego pijaka". I jeszcze udają ,że znają się na
      temacie!
      • Gość: wojtexc Re: Lotnisko w Goleniowie ma nową wieżę kontroli IP: *.dhl.com / 165.72.200.* 24.11.05, 17:05
        Dino ma racje..

        a teraz do zony pijaka: nie jestem fachowcem ale przytocze pare liczb:
        odleglosc z CNETRUM Szczecina na lotnisko Goleniow to 42 km (wczoraj jechalem)

        odleglosc z CENTRUM Szczecina na lotnisko SXF to 195 km (jechalem w wakacje,
        oczywiscie obwodnica, przez centrum berlina nie polecam, moze jest troche
        krocej ale ani czasowo, ani kosztowo nie jest lepiej..)

        odleglosc z CENTRUM Szczecina na lotnisko TXL to 175 km (jechalem w wakacje,
        tez obwodnica)

        wiec nie mow mi ze mozna szybciej dojechac, jak jeszcze zrobia ten szynobus
        (oby, dobry pomysl) to bedzie jeszcze szybciej, a teraz autem nie jest zle...

        a loty do STN rzeczywiscie sa tansze niz z berlina, sprawdzilem to dokladnie,
        oplacalo sie (i to bardzo) leciec wlasnie z goleniowa...

        do andruta: lot z STN do Cork kosztuje doslownie grosze, takze nie wypisuj
        bzdur tylko sprawdz to albo kup taki bilecik i sie przelec, dokladnie to
        sprawdzilem i oplaca sie leciec z Goleniowa przez STN do Cork niz bezposrednio
        z Berlina..

        takze nie jest zle, oby wiecej lotow a bedzie dobrze ;)
        • Gość: andrut Re: Lotnisko w Goleniowie ma nową wieżę kontroli IP: 217.96.3.* 24.11.05, 18:16
          akurat sprawdzełem (do dublina co prawda), raz sam, a raz sprawdzała moja
          znajoma. może akurat na ten termin były tak drogie bilety (było to ponad
          miesięczne wyprzedzenie), ale koleżanka była tak zdesperowana (z powodu tej
          ceny), że szukała nawet połączeń przez warszawę...
        • dino808 Re: Lotnisko w Goleniowie ma nową wieżę kontroli 24.11.05, 23:17
          Uff. Wreszcie jakaś rozsądna wypowiedż. Właśnie wróciłem z SXF , zahaczając o
          TXL. Czas - ponad 6 godzin. Tym razem bez wiekszych stauów .Ilość przebytych
          kilometrów 412 ( jazda przez miasto oraz miejską autobahną). Koszt paliwa 150
          zł.
          Spostrzeżenia:Lotnisko TXL - planowane zamknięcie w 2012 roku.Cargo-na poziomie
          25 %. Tempelhof - praktycznie nieczynne(zamykane), bez cargo. - w tym miejscu
          analogia do lotniska w Dąbiu.
          Odległość z centrum Berlina na SXF porównywalna z odległością ze Szczecina do
          Goleniowa (32 km). SXF - Cargo 60%. W niedługim okresie czasu będzie
          rozbudowane do jednego z największych lotnisk w Europie z bardzo dużymi
          (niemieckimi) kosztami własnymi ( w tym tzw. opłaty lotniskowe). W SAM RAZ DLA
          BIEDNEGO POLAKA , który leci do Angli , czy gdzies tam na pewno nie po
          wypoczynek.
          Teraz dalej: Przy tak zdiagnozowanym rynku , koniecznością stanie sie
          utrzymanie w pobliżu takiego giganta jak SXF , lotniska mniejszego , tańszego w
          eksploatacji, przejmującego obsługę części tzw. tanich linii, czarterów, oraz
          cargo. Za pare lat , gdyby STN nie rozwijałby się , to stracilibyśmy jedyną
          szansę na rozwój regionu związany z tego właśnie radzajem usług transportowych.
          Ponieważ nie ma luki w przyrodzie to zamiast STN powstałoby być może podobne
          lotnisko np gdzieś w Pasewalku.Natomiast w przypadku STN niestety całkowicie
          leży część promocyjna jego działalności - a szkoda!
          Co do lotniska w Dąbiu , to rzeczywiście zostało ono wybudowane na ponad 12
          metrowym pokładzie torfu. Niemcy zbudowali wówczas gigantyczny i genialny
          system samodrenacji gruntu. W chwili obecnej resztki jego można zobaczyć w
          postaci zniszczonej przepompowni koło LOKu. W okresie międzywojennym i krótko
          po wojnie rzeczywiście przyjmowało ówczesne samoloty pasażerskie oraz
          planowano uruchomienie bazy Hydroplanów (azymut na Lubczynę). Absolutnie nie
          nadaje się do obecnych standardów lotnictwa międzynarodowego.Jest i mam
          nadzieję pozostanie lotniskiem sportowym w połączeniu z infrastrukturą sportowo-
          rekreacyjną jeziora Dabie.
          • wr50m2 Re: Lotnisko w Goleniowie ma nową wieżę kontroli 25.11.05, 09:51
            W zasadzie zgadzam się z Tobą, z jedną uwagą: STN to Londyn Stansted.
            Szczecin-Goleniów posiada oznaczenia SZZ i EPSC.

            Co do osuszania lotniska w Dąbiu.
            Ktoś trafnie zauważył, że bardziej spełnia wymogi uprawy ryżu.

            Lotnisko jest bardzo nisko połozone i w zasadzie jest stale zalewane przez wody
            jeziora Dąbie. Aby temu zaradzić, zostało zbudowane razem z kanałami
            osuszającymi i stacją pomp. Oczywiście miało to sens tylko w normalnym
            (bogatym)kraju jakim są Niemcy.

            Terenem od dłuższego czasu interesuje się banda związana z budową hipermarketów.

            Oczywiście w międzyczasie na zachód od lotniska powstała przeprawa przez rzekę,
            która "przypadkowo" odcięła odpływ wody z lotniska. Co za zbieg okoliczności!

            W ten sposób lotnisko stało się jeszcze bardziej niezdolne do pełnienia swojej
            funkcji, dając argument zwolennikom likwidacji.

            Zapewne jak powstanie centrum handlowe, to teren jakoś DA się osuszyć.

            Ciekawe, kto i ile "wziął"?

            • dino808 Re: Lotnisko w Goleniowie ma nową wieżę kontroli 25.11.05, 10:51
              do wr50m2
              Zgadza się. Goleniów to oczywiście SZZ. Wszystko przez te "podpowiedzi" z
              komputera. Po pierwszym S dawał mi SXF , potem był Stansted ,a nie Goleniów.
              Moje niedopatrzenie. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
              Co do Dąbia. Zgadzam się z Tobą w zupełności. Tylko zupełnie nieekonomiczne
              będzie stawianie tam ciężkich budowli w rodzaju hipermarketów. I nie idzie
              tylko o osuszenie , gdyż torf nawet suchy nie jest stabilnym podłożem pod tego
              typu konstrukcje. Natomiast palowanie na 20 m w głąb jest całkowicie
              nieopłacalne. Mam nadzieję , że ta cała banda marketówców i pozostałych
              radosnych twórców górek śnieżnych połamie sobie zęby na tym terenie i utopi w
              mule przyszłe swoje łapówki i profity.
    • Gość: Janek Bliżej i bezpieczniej do Berlina niż do Goleniowa, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.05, 11:23
      dlaczego nikt nie chce uruchomić lotniska w Szczecinie? Istniejącego lotniska z
      własną infrastrukturą, na które i z którego można dostać się autobusem,
      tramwajem (niedługo), pieszo czy rowerem. Jak długo jeszcze ludzie latający
      często samolotami będą uszczypliwie mówić: "Szczecin leży koło Goleniowa"?
      • Gość: wojtexc Re: Bliżej i bezpieczniej do Berlina niż do Golen IP: *.crowley.pl 25.11.05, 12:49
        janek nie szalej, gdzie to lotnisko, moze w centrum? zburzyc galaxy i zrobic
        lotnisko? goleniow wystarczy,nie jest tak daleko (przeczytaj wczseniejsze
        posty), z kolei jak byloby blizej to byloby narzekanie ze glosno i trujaco...
        45 km od centrum miasta na lotnisko to nie jest tak duzo, to norma w wielu
        miejscach na swiecie...

        dino a znasz plany budowy poteznego lotniska miedzy berlinem a szczecinem?
        ponoc ma byc jednym z najwiekszych w europie, na 2012 ma byc gotowe, dlatego
        tym bardziej trzeba sie pospieszyc z rozbudowa i rozkreceniem goleniowa...
        co do dabia to nie ma co bic piany, tam nie ma szans na wieksze lotnisko a i z
        tym co jest moze byc problem wlasniez powodu omawianej melioracji, ktora w tym
        miejscu jest niezbedna..
        a hipermarkety? niech buduja, wtopia mnostwo kasy na uzbrojenie terenow i z
        tego wzgledu bedzie to jakis spory i dziany inwestor, a to daje nadzieje ze nie
        bedzie to blaszana buda... hehe sam watpie w to co pisze! ;)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka