Dodaj do ulubionych

Śródodrze. Ale jakie? Tradycyjne? Wysokie?

04.07.08, 01:06
pomysł pani Freino jest dobry! Mam prośbę: niech osoby, które
odpowiadają za pilnowanie zabudowy, zrobią to dobrze! Żeby nie było
tak, jak na pl. Zgody czy na pl. Żołnierza, gdzie ni z tego, ni z
owego ktoś postawił, jakże nowoczesne jak na tamte lata, 11-piętrowe
kaliningrady. To będzie zabudowa na dzisiątki lat i nie może szpecić
tak ważnego miejsca!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Jan Śródodrze. Ale jakie? Tradycyjne? Wysokie? IP: 195.47.201.* 04.07.08, 09:01
      A może wreszcie skończyć z tą chorobą "przedwojenności" i zrobić
      wreszcie coś od siebie, coś nowego? U p.Freino dominuje niestety
      przekonanie o własnej nieskończonej doskonałości, przy jednoczesnym
      kompletnym braku pojęcia o urbanistyce i architekturze u
      zarządzających miastem, co nie wróży dobrze temu przedsięwzięciu.
      • Gość: Wojtek Re: Śródodrze. Ale jakie? Tradycyjne? Wysokie? IP: *.chemn.tuniv.szczecin.pl 04.07.08, 10:25
        ""Ogromna większość to prywatny teren, miasto ma tam niewielki
        udział. Publiczne inwestycje zajmą zaledwie ok. 10 ha""
        A to ciekawe skąd się naraz wzięło tylu prywatnych właścicieli.
        Niektórzy to potrafią ........
      • Gość: Andrzej Re: Śródodrze. Ale jakie? Tradycyjne? Wysokie? IP: *.nll.se 04.07.08, 10:29
        Lasztowania powinna byc odbudowana na podobnych zasadach jak
        kwartaly Gdanska nad Motlawa. Szczecinskie Stare Miasto powinno byc
        dociagniete, tak jak praed wojna, do brzegu Odry, i na takich samych
        zasadach odbudowane. Srednie Miasto (lacznie z ul: Wyszynskiego)
        budowane byle jak po wojnie, powinno byc w miare mozliwosci
        sukcesywnie przebudowane. Bezsensowne slimaki zjazdow i wjazdow
        Trasy Zamkowej, duszace Starowke, powinny zostac rozebrane. Z duza
        dbaloscia nalezy odbudowac kwartaly kolo kosciola sw.Jana. Nowy
        budynek zbudowany tam przy ul: sw. Ducha jest ponizej krytyki. Pl
        Zolnierza powinien byc zrewitalizowany a tandetne "wiezowce"
        rozebrane. Reszta jest sprawa do dyskusji.
        Pozdrawiam
        • Gość: kiełbaska To naprawdę fajne i takie fajne, że hej! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.08, 10:58
          A na środkowym placu duuuuża sedina. I po kątach kilka mniejszych.
          Proszę pamiętać też o jakimś fajnym grillu!
          • Gość: Andrzej Re: To naprawdę fajne i takie fajne, że hej! IP: *.nll.se 04.07.08, 12:22
            O Sedinie n i c nie pisalem! Wiadc, ze tekst pisany, na ktory
            odpowiadasz nie zanczy dla ciebie zbyt wiele.
            • Gość: kiełbaska Re: To naprawdę fajne i takie fajne, że hej! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.08, 13:34
              A może widać, że nie łapiesz?
              • Gość: Andrzej Re: To naprawdę fajne i takie fajne, że hej! IP: *.nll.se 04.07.08, 13:48
                Hehehe...Kielbasko, przyznaje, ze nie lapie...
                • Gość: kiełbaska Re: To naprawdę fajne i takie fajne, że hej! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.08, 14:13
                  No, widzisz, ale masz choć poczucie humoru, bo zakładałem, że
                  bedziesz mnie beształ jak częsta tu błazobanda. Hehe - ho!
        • Gość: ek Rezeobranie tandetnych wieżowców mało prawdopodobn IP: 217.153.19.* 04.07.08, 11:06
          Istotniejsze jest jescze co innego, powierzchnie obliczone
          wygeneruja ogromny ruch samochodów, bez nowych mostów spowoduje to
          paraliż.
          • Gość: Andrzej Re: Rezeobranie tandetnych wieżowców mało prawdop IP: *.nll.se 04.07.08, 12:24
            Rozebranie wiezowcow przy pl Zolnierza i na ul Wyszynskiego (przy
            kosciele sw.Jana) oczywiscie nie zacznie sie juz teraz, ale powinno
            byc ujete w planach zagospodarowania przestrzennego!
        • skuter70 Re: Śródodrze. Ale jakie? Tradycyjne? Wysokie? 04.07.08, 11:46
          > Lasztowania powinna byc odbudowana na podobnych zasadach jak
          > kwartaly Gdanska nad Motlawa. Szczecinskie Stare Miasto powinno
          byc
          > dociagniete, tak jak praed wojna, do brzegu Odry, i na takich
          samych
          > zasadach odbudowane

          ruch samochodowy powinien byc całkowicie zakazany, transport
          powinien przymusowo odbywac sie droga wodną (koniecznie parowce!) i
          zaprzegami konnymi. BTS rozebrac bo szpecą krajobraz (przed wojną
          ich nie było i dawało się żyć to i teraz się da). Komunikacja
          miejska powinna opierać się na ekologicznych tramwajach konnych.
          A przedpiścy nalezy odciąć internet i zabrac kompa jeśli tak
          uwielbia dawne czasy:)
          • Gość: Andrzej Re: Śródodrze. Ale jakie? Tradycyjne? Wysokie? IP: *.nll.se 04.07.08, 12:38
            Jak zwykle przesadzasz! Ruch samochodowy (tranzytowy) na Starym
            Miescie? Po co? Widziales cos podobnego gdzies indziej? Przeciez
            mozna go, jezeli juz, wrzucic p o d Stare Miasto! Mysle jednak, ze
            generalnie tranzytowy ruch wzdluz Odry, jest rownie potrzebny, jak
            ruch samochodowy wzdluz Motlawy w Gdansku! Betonowe slimaki Trasy
            Zamkowej na Starym Miescie w Szczecinie zas, sa jednym z
            najwiekszych bledow urbanistycznych, jakie w cywilizowanym
            europejskim swiecie widzialem. Nie tylko zreszta dla mnie!
            Lubisz Gdansk, Amsterdam, Krakow, Wroclaw? Odpowiedz sobie dlaczego!
            Lubilbys te miasta nadal, gdyby zamiast starowek mialy BTS-y?
            • skuter70 Re: Śródodrze. Ale jakie? Tradycyjne? Wysokie? 04.07.08, 13:01
              Gość portalu: Andrzej napisał(a):

              > Jak zwykle przesadzasz! Ruch samochodowy (tranzytowy) na Starym
              > Miescie?

              nie mamy czego s takiego jak Stare Miasto - chyba , ze masz na mysli
              centrum typu Śląska-Jagielońska


              > mozna go, jezeli juz, wrzucic p o d Stare Miasto!

              mozna tez wybudowac pod Szczecinem metro. Mowmy o rzeczywistosci a
              nie jakies zupelnie bajkowej futurologii.

              > generalnie tranzytowy ruch wzdluz Odry, jest rownie potrzebny, jak
              > ruch samochodowy wzdluz Motlawy w Gdansku!

              jezdziles samochodem po miescie gdy zamykano Jana z Kolna dla ruchu?


              Betonowe slimaki Trasy
              > Zamkowej na Starym Miescie w Szczecinie zas, sa jednym z
              > najwiekszych bledow urbanistycznych,

              moze i są błędem ale SĄ , DZIAŁAJĄ i nie ma żadnej realnej szansy
              zastąpienia trasy zamkowej czymś innym.

              Oczywiście możemy sobie snuć wizje latajacych ogrodów, dzieśiatek
              przepraw, wpychania ruchu samochodowego pod ziemie. Ale jaki to ma
              sens? Nie ma zadnej szansy na realizacje takich wizji więc po co??
              • Gość: Andrzej Re: Śródodrze. Ale jakie? Tradycyjne? Wysokie? IP: *.nll.se 04.07.08, 13:25
                Stare Miasto jest, ale jest nieodbudowane!!! O to chodzi, ze nadal -
                z korzyscia dla Szczecina - mozna to zrobic!!! Trasa Jana z Kolna
                jest Nadodrzu n i e p o t r z e b n a. W ostatecznosci mozna ja
                jednak zbudowac p o d nowa zabudowa Starego Miasta dochodzacego jak
                przed wojna do Odry. Koszty wcale nie beda wysokie jezeli budowa
                bedzie kompleksowa. Nie porownuj tego z metrem, bo to sa dwie rozne,
                nieprzystajace do siebie, sprawy. Jezeli juz, to mozna dyskutowac
                wrzucenie Trasy Zamkowej pod ziemie na wysokosci Zamku.
            • wuk4 Re: Śródodrze. Ale jakie? Tradycyjne? Wysokie? 06.07.08, 19:50
              Gość portalu: Andrzej napisał(a):

              > Jak zwykle przesadzasz! Ruch samochodowy (tranzytowy) na Starym
              > Miescie? Po co? Widziales cos podobnego gdzies indziej? Przeciez
              > mozna go, jezeli juz, wrzucic p o d Stare Miasto! Mysle jednak, ze
              > generalnie tranzytowy ruch wzdluz Odry, jest rownie potrzebny, jak
              > ruch samochodowy wzdluz Motlawy w Gdansku! Betonowe slimaki Trasy
              > Zamkowej na Starym Miescie w Szczecinie zas, sa jednym z
              > najwiekszych bledow urbanistycznych, jakie w cywilizowanym
              > europejskim swiecie widzialem. Nie tylko zreszta dla mnie!
              > Lubisz Gdansk, Amsterdam, Krakow, Wroclaw? Odpowiedz sobie
              dlaczego!
              > Lubilbys te miasta nadal, gdyby zamiast starowek mialy BTS-y?


              Masz całkowitą rację. Niestety, nie wytłumaczysz tego grupie ludzi,
              którzy są zakomleksieni chcą, żeby koniecznie Szczecin był gorszy.
    • Gość: awanturnik Kuryłowicz... IP: 217.153.136.* 04.07.08, 11:25
      a kto to jest? wyrocznia jakaś? najpierw niech pokaże swój projekt, a potem
      krytykuje pomysły innych
      • Gość: Andrzej Re: Kuryłowicz... IP: *.nll.se 04.07.08, 12:39
        O co ci chodzi?
        • Gość: awanturnik Re: Kuryłowicz... IP: 217.153.136.* 04.07.08, 16:58
          O to:
          "- Nie ma potrzeby odtwarzania historycznej zabudowy na Śródodrzu - uważa
          Kuryłowicz. - Trzeba patrzeć przyszłościowo, tylko takie spojrzenie gwarantuje
          rozwój."
          • Gość: Andrzej Re: Kuryłowicz... IP: *.telia.com 04.07.08, 22:11
            W takim razie zgadzam sie z Toba w 1000%.
            Pozdrawiam
    • taglinda i kto to mówi... 04.07.08, 11:42
      proszę tylko pamiętać, że p. Kuryłowicz działa na zlecenie inwestora - w końcu
      to dla niego robi projekt.

      Jakiekolwiek wymogi formułowane przez miasto, a dot. projektu, są przez
      inwestora niepożądane, bo mogą prowadzić do zmniejszenia rentowności inwestycji.

      Stąd wypowiedź p. Kuryłowicza należy czytać przede wszystkim w kontekście jego
      pozycji jako zleceniobiorcy inwestora.

      I tyle.
      • Gość: Samezrp Re: i kto to mówi... IP: *.pools.arcor-ip.net 04.07.08, 12:41
        Swieta prawda.
        Jesli nie potrafimy robic sami, a po wiezowcach czy galaxy widac, ze
        nie umiemy, to choc skopiujmy to co inni (Niemcy) zrobili dobrze.
        Brakuje nam rynku i starego miasta, to je stworzmy, a nie budujmy
        30m hotele na brzegu, niszczac potencjal, ktory jeszcze mamy.
      • Gość: Andrzej Re: i kto to mówi... IP: *.nll.se 04.07.08, 13:17
        Masz racje! Cale szczescie dla Gdanska, Poznania, Warszawy
        i Wroclawia, ze decydenci nie zaakceptowali tam takich propozycji,
        jak wlasnie Kurylowicza! Nieszczesciem zarazpowojennego Szczecina
        bylo to, ze pierwszy prezydent miasta Zaremba nie mial oponentow i
        odbudowal Stare Miasto w stylu, ktory chcialby kontynuowac
        Kurylowicz!
    • Gość: zlosnica po co nam kurylowicze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.07.08, 13:05
      jakbysmy nie mieli w szczecinie architektow! rok w rok konczy tu
      nauke kilkadziesiat osob- nie wyobrazam sobie, zeby brakowalo tu
      biur, w ktorych mogłyby powstac ciekawe projekty. A Kurył niech
      siedzi w Warszawie!
      • techniczny_1 moim zdaniem, trzeba zrobic tak: 04.07.08, 13:22
        ja bym tam walnal judaice jakas fajna np replika miasteczka
        zydowskiego razem z targiem :-) a na dachach w weekendy odbywalyby
        sie koncerty skrzypcowe. Mozna by kupowac tam wyroby z Izraela,
        ksiazki o Zydach, knajpki koszerne serwujace kuchnie zydowska by
        byly, uliczki krete, malownicze rynsztoki, wszystko w schulzowskim
        stylu, ten caly Kazimierz to moglby spadac na drzewo banany prostowac
        • Gość: Andrzej Re: moim zdaniem, trzeba zrobic tak: IP: *.nll.se 04.07.08, 13:28
          Hehehe...Zglebiasz problem w stylu Slonca Peru: kon-Donka!
        • swantevit Re: moim zdaniem, trzeba zrobic tak: 04.07.08, 13:32
          Taki mini Teresienstadt?
        • Gość: kiełbaska Re: moim zdaniem, trzeba zrobic tak: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.08, 13:44
          No, jestem Za. Ostatnio kupiłem prostego banana, może już ruszyli z
          tym prostowaniem? Znaczy jest nadzieja dla Szczecina.
          Ale jest jeden problem, czy takie miasteczko nie będzie przyciągać
          terrorystów, niczym tarcza?
          Ale wtedy można zrobić jednocześnie współczesną wrsję z
          helikopterami, drutem kolczastym, strzelaninką itp. Może być
          ciekawie.
          • techniczny_1 mozna by wprowadzic tez pojedynki 04.07.08, 13:58
            takie do smiechu - mieszkancy goje wystawialiby swojego chama -
            Natolinczyka, a mieszkancy pochodzenia zydowskiego swoje Zyda -
            Pulawianina; odbywalby sie pojedynek - oczywiscie bezkrwawy - moze
            na przewracanki tylko? Moglyby to tez byc kukly jakies lub cyborgi :-
            ) a pozniej bylaby parada, wielki festyn i przez nastepny rok
            Szczecin bylby - w zaleznosci od wyniku walki zydowski lub gojowski -
            oczywiscie tylko z nazwy i do smiechu, wszystko byloby na wesolo
            bez ksenofobicznych wtretow
            ...moglyby to tez byc lokalne igrzyska, oprocz pojedynku gigantow
            Chama i Zyda, moglyby byc tradycyjne rozgrywki np pilkarskie, ale i
            oryginalne np lepienie zydowskiego golema, rzut chamskim beretem z
            antenka, pozniej by sie wyniki sumowalo i kto wygra, ten honorowo
            wlada Szczecinem.
            • Gość: kiełbaska Re: mozna by wprowadzic tez pojedynki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.08, 14:15
              Podoba mi się coraz bardziej. Zróbmy to, zróbmy! Może referendum?
              • swantevit Techniczny ty chyba ... 04.07.08, 14:27
                nie chcesz na Lasztowni zrobic getta dla starszych braci?
              • Gość: Andrzej Re: mozna by wprowadzic tez pojedynki IP: *.nll.se 04.07.08, 14:35
                Na statku pasazerskim, ktory plywal na krotkich trasach pracowal
                pewien magik. Byl on kiepskim sztukmistrzem, ktory wolal pociagac z
                flaszeczki, zamiast uczyc sie nowych sztuczek. Dawal sobie rade
                tylko dlatego, ze pasazerowie zmieniali sie czesto i mogli go
                podziewac tylo jeden raz w ciagu rejsu. Wszystko byloby dobrze,
                gdyby nie papuga kapitana, zakupiona podczas jakiego postoju. Papuga
                byla inteligentna i szybko zorientowala sie na czym polegaja
                sztuczki magika. Problem powstal, kiedy zaczela podczas jego
                wystepow wolac:
                - Krolika schowal pod stolem! Albo:
                - Asa ma w rekawie!
                Gosc, choc wsciekly, nic nie mogl jej jednak zrobic, bo przeciez
                nalezala do kapitana.
                Pewnego dnia statek zderzyl sie z innym i zatonal. Ocalal tylko
                sztukmistrz i papuga. Przez kilka dni plywali obok siebie - kazde na
                swojej desce - bez slowa patrzac z byka na siebie. W koncu papuga
                nie wytrzymala i mowi:
                - No dobrze. Poddaje sie. Gdzie schowales statek?
                • Gość: beszczelny Re: mozna by wprowadzic tez pojedynki IP: *.chello.pl 04.07.08, 16:48
                  Piekan ta opowieść o papudze, i to wyczerpuje temet Łasztowni zupełnie. A co do
                  Sedin, to dlaczego, skoro ta germńska gigantka postawiona za pieniądze z
                  kontrybucji wojennych od Francuzów, taka niby ważna dla Stettina, dlaczego -
                  pytam - nie ma małych posążków, które niby zabierali marynarze i rybacy. To
                  niezły "świr" ta cała jazda z Sediną. Wolałbym pomnik Filipinek w tym miejscu. A
                  to babsko z żaglem, to horror.
                  • Gość: kiełbaska Re: mozna by wprowadzic tez pojedynki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.08, 17:01
                    a Ty świętości nie kalaj! Ale Filipinki są OK, choć nie wiem co to
                    za twory.

                    ps
                    Słyszałem, że ten magik postanowił zostać prezydentem takiego miasta
                    na ogrodach.
                  • Gość: Andrzej Re: mozna by wprowadzic tez pojedynki IP: *.telia.com 04.07.08, 18:37
                    Tez bym wolal Filipinki! Najlepiej na odbudowanym Rynku Weglowym
                    albo Rynku Warzywnym (w starej formie)!
    • Gość: KubaG Re: Śródodrze. Ale jakie? Tradycyjne? Wysokie? IP: *.gprs.plus.pl 04.07.08, 17:07
      Na przeciwko Wałów i zamku budować nisko nawiazujac do historii, natomiast na
      przeciwko dworca PKP budowac nowoczesnie i wysoko kontrastujac z niska
      nowoczesna zabudowa bezposrednio nad Odra. Ja tak to widze, bo nie wyobrażam
      sobie szklanych kołków zasłaniajacych widok na Wały Chrobrego i zamek.
      • techniczny_1 precz z Sedina - pruska suka !!! 04.07.08, 17:09
        wole Filipinki ! albo nawet Mariana !
        • Gość: kiełbaska Re: precz z Sedina - pruska suka !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.08, 17:13
          Sedina na Madagaskar!
          • techniczny_1 albo i na ksiezyc !!! 04.07.08, 17:15

            • Gość: Vlad.H. Re: albo i na ksiezyc !!! IP: 80.53.41.* 05.07.08, 14:41
              a gdzie wtedy beda ksieza? ech pomysl czasem zanim cos chlapniesz ;)
              • techniczny_1 Re: albo i na ksiezyc !!! 05.07.08, 16:53
                ksieza na sedinie, sedina na ksiezycu, a ksiezyc podparty na pyskach
                czterech krokodyli, ktore z kolei dupskami siedza na dachu piekla, a
                to pieklo... to juz inny rozdzial ;-) pozdro
    • Gość: J N Śródodrze. Ale jakie? Tradycyjne? Wysokie? IP: 83.168.106.* 04.07.08, 19:01
      Nowoczesne , znowu jakieś ale konserwator przyczepił się do budynku na Św. Ducha
      i 60 pare lat po wojnie a tam gruzy i totalny bałagan. Tego gościa powinno się
      rozliczyć niech będzie stare nowoczesne a nie historyczne, róbcie coś w tym
      mieście bo starych zdezelowanych budynków np. przy poczcie2 jest coraz więcej.
    • Gość: czesz Śródodrze. Ale jakie? Tradycyjne? Wysokie? IP: 83.168.106.* 04.07.08, 19:27
      Kurtłowicz to stary cwaniak pruboje załatwic przy okazji jakąś kase
      dla siebie a tak nawiasem to w jego biórze sa zatrudnieni na lewo
      młodzi architekci i tłuka projekty na kilogramy a on nawet niewie
      dokładnie o co chodzi więcej nie napiszę bo niechciał bym żeby
      młodzi ludzie wyrobnicy mieli klopoty
    • mdn Śródodrze. Ale jakie? Tradycyjne? Wysokie? 04.07.08, 19:38
      Checemy tradycyjne śródodrze - takie jakie bylo przed wojną!
      • Gość: kiełbaska Tylko namiotów brak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.08, 09:51
        A może niech zostanie jak jest? Też jest fajnie. Trochę wyrównać i
        koncerty jarocinowe, openerowe robić?
        • techniczny_1 aż się prosi żeby wystąpił Żar, Ajroni, Pynk Flojd 05.07.08, 10:05
          Perl Dżem, Dip Parpl, Blek Sabat, Bajm, Roling Stons, Pol
          Makkartnej, Anderłorld, Leny Krawic, Elton Dżon, Joko Ono,
          Mahawisznu Orkiestra, Bob Marlej, Patrycja Kosiarkiewicz, Fil
          Kolins, cos z Izraela, Piter Gabrjel, Ozi Ozborn, Bon Dżowi, Dżon
          Bob Dżowi /solo/, Herbert fon Karajan - jest kogo sciagac ! Ksystek
          do boju !
          • wujtarabuk Re: aż się prosi żeby wystąpił Żar, Ajroni, Pynk 05.07.08, 10:36
            źle napisałeś nazwisko Leny Krawic. Powinno być Levy Krawiec.
            Levy to po matce, a krawiec po ojcu.
            • Gość: Vlad.H. Re: aż się prosi żeby wystąpił Żar, Ajroni, Pynk IP: 80.53.41.* 05.07.08, 14:48
              jak po matce to on caly jest Levy
              www.bibula.com/multimedia/O_dialogu_z_Zydami.doc
              • techniczny_1 to lewi krawiec jest Zydem ? 05.07.08, 16:51
                ale numer :-)
    • Gość: eeee.e.e.e Międzyodrze, nie śródodrze jełopy IP: *.farmacol.com.pl 08.09.08, 11:10
      Skąd się ten potworek wziął i czemu się rozplenił jak chwast?
    • andreas.007 a tam nie maja byc te Pływajace Ogrody 2050? 08.09.08, 13:22
      Tam chyba maja byc te Ogrody Pływajace 2050,
      przeciez jak nie tam to gdzie?
      Przeciez nie na Gontynce...

      ;))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka