pan.czarna.rozpacz 26.10.08, 16:02 brawo, brawo jako szczecinianin, ale jako smakosz to nie wiem za co:/ Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: gość A lepiej pić Lecha?:/ IP: *.cable.smsnet.pl 26.10.08, 16:28 Nie no jasne - lepiej kupować poznańskie piwo. Pewnie śmieją się z nas, że własnego nie pijemy. Każde miasto wspiera swoje, ale my wolimy opluwać lokalne wyroby? Bosman jest smaczny, poprawiła się jakość. Odpowiedz Link Zgłoś
getiton Re: A lepiej pić Lecha?:/ 26.10.08, 16:33 Smaczny to jest schabowy z kapustą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: A lepiej pić Lecha?:/ IP: *.cable.smsnet.pl 26.10.08, 16:36 najlepiej z marketu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotrus^ Re: A lepiej pić Lecha?:/ IP: *.globalconnect.pl 26.10.08, 21:58 A jeszcze smaczniejszy jak popity Bosmanem czerwonym:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZED ojojoj IP: *.ipspace.xilinx.com 27.10.08, 00:33 ugh, jak polskie piwo musialo stracic obecnie na jakosci skoro bosman wsrod nich wygral. chyba, ze az tak sie polepszyl, z ciekawosci sprawdze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: odyn Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu piw IP: *.odnxx11.dynamic.dsl.tele.dk 26.10.08, 16:35 zawsze wspieralem i staram sie wspierac nasz przemysl. Zawsze pilem bosmana czerwonego i bede pil. Ale do cholery niech mi ktos z Bosmana odpowie, czemu co partia to ma inny smak, czy to chodzi o kilka ujec wody, czy moze procesu prodkuckji nie moga utrzymac. Jak biore do reki piwko produkowane w innym miejsach to zawsze smakuje tak samo. Nasz bosman - raz trafie partie ktora jest wyborna a innym razem paskudna. Jak to jest, czy ktos z was tez to zauwazyl ? Odpowiedz Link Zgłoś
getiton Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi 26.10.08, 16:44 Pewnie masz rację ,pijam to świństwo tylko, gdy w pobliżu 10 km nie ma naprawdę innego browara. Faktycznie raz smakuje fatalnie a innym razem jeszcze gorzej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KJ Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi IP: *.cable.smsnet.pl 26.10.08, 17:52 > Ale do cholery niech mi ktos z Bosmana odpowie, czemu co partia to ma inny > smak, czy to chodzi o kilka ujec wody, czy moze procesu prodkuckji nie moga > utrzymac. > Jak biore do reki piwko produkowane w innym miejsach to zawsze smakuje tak sam > o. > Nasz bosman - raz trafie partie ktora jest wyborna a innym razem paskudna. > > Jak to jest, czy ktos z was tez to zauwazyl ? Wiele osób to zauważa ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotrus^ Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi IP: *.globalconnect.pl 26.10.08, 22:07 U mnie inaczej... Jak pije w barze z kija to raz jest pyszne a innym razem ze nadaje sie tylko zeby sie poprostu napic. Z puszki... smakuje tak samo jak 90% piw na rynku. Ale prosto z butelki.... nie ma lepszego piwka:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XYZ Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.08, 16:41 Kiedy Bosmana robił Bittburger, to było najlepsze polskie piwo. Kiedy zaczął robić je Carlsberg, smak się skończył. Dziwię się, że Bosman wygrał. Albo jakiś wałek, albo spichcili coś ekstra na konkurs. Tęsknię za starym Bosmanem. A zwłaszcza z Bosmanem Gold... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: odyn Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi IP: *.odnxx11.dynamic.dsl.tele.dk 26.10.08, 17:10 bosman gold - tak. wspaniale piwko . jakos 2001 lub 2002 byl za 1.59 w sklepach spolem plus butelka. To byly czasy. Bosman gold zdecydowanie najlepsze piwko jakie wyprodukowali Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lefesz Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.08, 18:25 Dokładnie tak. Ja też tęsknię, może nie za takim zbytnio starym, ale minionym. Mianowicie: Bosman "Polarny". Była taka edycja limitowana na zimę parę lat temu. Ach... Odpowiedz Link Zgłoś
wicker.man73 Nie ma już piwa, są szczyny piwopodobne 26.10.08, 17:00 Odkąd wielkie koncerny piwowarskie przejęły polskie browary - nie ma już piwa, są szczyny piwopodobne. Wszystkie smakują podobnie, a w zasadzie nie wiadomo jak smakują. Tak mocną są nasycone CO2, że bąbelki maskują jakiekolwiek doznania smakowe. Kto przypomni sobie, kiedy ostatnio czuł tradycyjną goryczkę chmielową w polskim piwie? Od jakiegoś czasu już jej nie uświadczysz, bo "napój chmielowy" robiony jest ze słodu jęczmiennego, dokraszony barwnikiem z tłuszczu zwierzęcego. To ma wyglądać jak piwo, ale nim nie jest -nawet jeżeli wygra wszelkie sponsorowane konkursy, jak ten w powyższym artykule. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XYZ Re: Nie ma już piwa, są szczyny piwopodobne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.08, 17:07 dy ostatnio czuł tradycyjną goryczkę chmielową > w polskim piwie? Noteckie z Czarnkowa...:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mazzy Re: Nie ma już piwa, są szczyny piwopodobne IP: *.chello.pl 26.10.08, 17:45 O wszystkim teraz decydują buce w Warszawie , od reklamy po jakość, nie maja pojęcia o rynku , przyzwyczajeniach, o tradycji . Siwecki walczy jeszcze o pozory , ostatni taki rycerz . Liczy się tylko ilość bez smaku. Piwo niestety jest alkoholizowane sztucznie. alkohol niewiadomego pochodzenia. Ostatnia reklama Bosmana jest wyjątkowo frajerska , wyżelowany luj , przepraszam młody przedstawiciel platformy w garniturze przechyla się na jachcie " halsuje albo haftuje' i jego różowy krawat powiewa w odwrotna stronę jak kierunek wiatru. Tu u nas w Szcecinie taka reklamą nikogo się nie nabierze. Taki plastik na jachcie dostał by od razu kopa. Mało to przekonujące panowie leserzy z zielonki podwarszawskiej. Pije bosmana tylko dlatego , bo nie chcę dokładać kulczykowi do kabzy za Lecha i Tyskie. Moi koledze lansuja piwo własnej roboty, prawdziwi smakosze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kisio Re: Nie ma już piwa, są szczyny piwopodobne IP: *.chello.pl 26.10.08, 17:51 O taaak, Noteckie. I jasne i ciemne, w Kaliszu Pomorskim albo u nas na deptaku Bogusława :] A co do Bosmana i innych piw regionalnych (bo takim jest nasz Bosman) - nie zgodze sie że to 'szczyny'. Mam znajomych z odleglejszych zakątków Polski, którzy jak tylko są w Sz-nie kupują skrzynkę/zgrzewkę czerwonego czy zielonego na zapas bo przypominają sobie dzięki niemu smak piwa sprzed lat. Żadne wielkie koncerny nie robią już dobrego piwa, prawda. Ale mimo że jesteśmy czegoś podobnego częścią, jako jeden z nielicznych browarów mamy się czym pochwalić i mamy dobre złociste. Bardzo dobre. Mam nadzieję że Bosman pozostanie regionalny bo to dla niego szansa że pozostanie dobrym piwem i nie podzieli losu Tyskiego, Lecha itp :] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piwosz Jak prezes to i Leszek... Nie ważne który prezes.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.08, 17:30 :) niezmiennie zdumiewające. Odpowiedz Link Zgłoś
mumble.gibberish Bosman się skończył 26.10.08, 17:55 Gdzieś tak w okresie gdy przestali produkować "Bosman Czarny"(kto jeszcze pamięta?). Wtedy można było sięgnąć po każde ich piwo, czy to czerwony czy zielony i było dobre. Teraz to są za przeproszeniem: szczyny. Piję od wielkiego dzwonu, jak ktoś poczęstuje ale niestety jakość poszła w ilość... Odpowiedz Link Zgłoś
swantevit Re: Bosman się skończył 26.10.08, 18:00 Chcialem poprzec lokalny browar i wziac ze soba zgrzewke zielonego do Szwecji. Na probe kupilem jednak 1 butelke, i bardzo dobrze! Zaplacilem jednak wiecej ale kupilem Urquella i bardzo sie ciesze.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KJ Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi IP: *.cable.smsnet.pl 26.10.08, 17:51 Serdeczne gratulację! Jak to za co ? Jak się nie pije to najlepiej krytykować. Osobiście zauwazyłem że bosman jest ostatnimi czasy lepszy. A to mnie tylko przekonało, zaczynam pić regularnie bosmana :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiełbaska Gratulacje dla czerwoniaka!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.08, 17:59 Kilka razy (z musu na szczecińskich imprezach) kupiłem to czerwone alkoholem czujne piwo i jakoś nie mogłem się do niego przekonać w wolnym wyborze, ale teraz podejmę kolejną, wolną próbę. Gratulacje!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kniaź Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi IP: *.chello.pl 26.10.08, 18:16 Czerwony bosman ma swój charakterystyczny smak. Jak już pisano trafiają się różne partie ale gdy trafi się ta lepsza to naprawdę bosman broni się smakiem. Nie dziwię się że wygrał, w porównaniu do innych polskich piw Bosman rządzi. Odpowiedz Link Zgłoś
exman Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi 26.10.08, 18:38 Potrafili podsunąć jury akurat tę jedną partię na tysiąc :) Za to należą się gratulacje, tak czy owak !!! Odpowiedz Link Zgłoś
dyzurny-malkontent szczyny z spod budki z piwskiem... 26.10.08, 19:38 No cóż, Bosman ma jedną zletę - jak się go pije, to się człowiek cofa do lat 80. a piwo smakuje najlepszymi "piwskami" z dyktowych bud pod supermarketem... ... i niestety to go odróżnia od szczyn sprzedawanych przez wszystkie browary w Polsce. Szczyn, które mają praktycznie identyczny smak. Zaś jeśli idzie o problemy z utrzymaniem jakości smaku, to wszystkie bije Warka Strong. Ona mogłaby robić za 10 różnych gatunków na raz - co się uważy - tak smakuje. Odpowiedz Link Zgłoś
yasso Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu piw 26.10.08, 20:43 A ja się cieszę! Lubię piwo (zauważalnie lubię, niestety) i często sięgam po Bosmana. Zgadzam się, że bywał lepszy (i gorszy też bywał), ale naprawdę nie jest zły. Odpowiedz Link Zgłoś
exman Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi 26.10.08, 21:22 O tak, bywał lepszy ... gratulujemy sukcesu, pijemy jednak inne. Szczeniaczki z promocji browaru niech pogryzą jeszcze kości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosciu Noteckie rulez IP: *.chello.pl 26.10.08, 22:02 Noteckie do nabycia w Żabkach, schowane na półeczkach w buteleczkach 0,33. Jane i ciemne, te drugie wpadające w guinessa. Zgadzam się z poprzednikami - wszystkie polskie piwa smakują tak samo Odpowiedz Link Zgłoś
piotr33k2 Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi 26.10.08, 22:22 namietnym piwoszem nie jestem i z alkocholi preferuje czystą zmrozoną pod śledzika(he he) ale jak juz pije piwo to faktycznie czerwony bosman mi smakuje lepiej od innych marek ,jest tylko jeden warunek musi byc z ciemnej butelki ,przypomina mi troche produkowane kiedyś piwo EB z elblaga ,też było dobre i szkoda że go już nie ma na rynku.tyskie też nie jest złe ale lech to juz porażka bo za duże kwasidło i wodniste oraz zaraz zgaga mnie po nim pali , he he. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojtek Generator kaca IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.10.08, 09:20 Robiłem w życiu 4 próby podejścia do Czerwonego Bosmana i zawsze kończy się tak samo, już po wypiciu 3 piwek mam na drugi dzień po prostu kaca, chamskiego z bólem głowy. Żadne inne piwo tak na mnie nie działa, tylko bimber jeszcze. Aha, nie wiem jak innym, ale mi dodatkowo rozluźnia treści jelitowe. Chciałbym być patriotą, ale tego dziadostwa nie wolno pić... P.S. Dodam, że regularnie spożywam piwa z Kompanii Piwowarskiej i Grupy Żywiec w ilości co najmniej 2 szt dziennie i nic podobnego nie ma miejsca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piwosz 26. Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu piw IP: *.multimo.gtsenergis.pl 27.10.08, 15:46 A ja uwilebiam naszego czerwonego Bosmana. Jak ktoś mnie poczęstuje Lechem, Tyskim. albo Warką to od razu wiem, że to nie mój Bosman.Zgadzam się z uwagami niektórych poprzedników,znam wiele osób, które jak p[rzyjeżdżają do Szczecina lub nad morze zabierają ze sobą zgrzewkę Bosmana czerwonego i zielonego.Po trzech Tyskich zszedłbym najprawdopodobniej. Odpowiedz Link Zgłoś
mardeval Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu piw 27.10.08, 18:53 Do gratulacji dla Bosmana proponuje rozwazyc propozycje ustanowienia w Szczecinie nowego swieta radosci BOSMANFEST.Poniewaz napewno nic nowego i oryginalnego nie wymyslimy. nalezy powielic w skali lokalnej niemiecki Oktoberfest. z cala kultura picia piwa, podkladem muzycznym i artystycznym. I powoli, konsekwentnie zmozolem budowac marke Szczecina rowniez przez takie male swieto. Odpowiedz Link Zgłoś
piotr33k2 Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi 27.10.08, 18:56 ale gdzie ustawimy te namioty ? Odpowiedz Link Zgłoś
mardeval Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu piw 27.10.08, 19:08 No jak to gdzie- na Jasnych Bloniach po zabraniu z tamtad pomnika.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rekin kupojad Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.08, 19:39 jutro kupie jednego na smak i powiem wam obiektywnie czy cos sie zmienilo na lepsze. jesli nie zapomne:) az samego mnie ciekawosc ssie Odpowiedz Link Zgłoś