Dodaj do ulubionych

Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu piw

26.10.08, 16:02
brawo, brawo jako szczecinianin, ale jako smakosz to nie wiem za co:/
Obserwuj wątek
    • Gość: gość A lepiej pić Lecha?:/ IP: *.cable.smsnet.pl 26.10.08, 16:28
      Nie no jasne - lepiej kupować poznańskie piwo. Pewnie śmieją się z
      nas, że własnego nie pijemy. Każde miasto wspiera swoje, ale my
      wolimy opluwać lokalne wyroby? Bosman jest smaczny, poprawiła się
      jakość.
      • getiton Re: A lepiej pić Lecha?:/ 26.10.08, 16:33
        Smaczny to jest schabowy z kapustą.
        • Gość: gość Re: A lepiej pić Lecha?:/ IP: *.cable.smsnet.pl 26.10.08, 16:36
          najlepiej z marketu...
        • Gość: piotrus^ Re: A lepiej pić Lecha?:/ IP: *.globalconnect.pl 26.10.08, 21:58
          A jeszcze smaczniejszy jak popity Bosmanem czerwonym:)
          • Gość: ZED ojojoj IP: *.ipspace.xilinx.com 27.10.08, 00:33
            ugh, jak polskie piwo musialo stracic obecnie na jakosci skoro bosman
            wsrod nich wygral.

            chyba, ze az tak sie polepszyl, z ciekawosci sprawdze.
    • Gość: odyn Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu piw IP: *.odnxx11.dynamic.dsl.tele.dk 26.10.08, 16:35
      zawsze wspieralem i staram sie wspierac nasz przemysl. Zawsze pilem bosmana
      czerwonego i bede pil.

      Ale do cholery niech mi ktos z Bosmana odpowie, czemu co partia to ma inny
      smak, czy to chodzi o kilka ujec wody, czy moze procesu prodkuckji nie moga
      utrzymac.
      Jak biore do reki piwko produkowane w innym miejsach to zawsze smakuje tak samo.
      Nasz bosman - raz trafie partie ktora jest wyborna a innym razem paskudna.

      Jak to jest, czy ktos z was tez to zauwazyl ?
      • getiton Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi 26.10.08, 16:44
        Pewnie masz rację ,pijam to świństwo tylko, gdy w pobliżu 10 km nie ma naprawdę
        innego browara. Faktycznie raz smakuje fatalnie a innym razem jeszcze gorzej.
      • Gość: KJ Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi IP: *.cable.smsnet.pl 26.10.08, 17:52

        > Ale do cholery niech mi ktos z Bosmana odpowie, czemu co partia to
        ma inny
        > smak, czy to chodzi o kilka ujec wody, czy moze procesu prodkuckji
        nie moga
        > utrzymac.
        > Jak biore do reki piwko produkowane w innym miejsach to zawsze
        smakuje tak sam
        > o.
        > Nasz bosman - raz trafie partie ktora jest wyborna a innym razem
        paskudna.
        >
        > Jak to jest, czy ktos z was tez to zauwazyl ?


        Wiele osób to zauważa !
      • Gość: piotrus^ Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi IP: *.globalconnect.pl 26.10.08, 22:07
        U mnie inaczej... Jak pije w barze z kija to raz jest pyszne a innym razem ze nadaje sie tylko zeby sie poprostu napic. Z puszki... smakuje tak samo jak 90% piw na rynku. Ale prosto z butelki.... nie ma lepszego piwka:)
    • Gość: XYZ Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.08, 16:41
      Kiedy Bosmana robił Bittburger, to było najlepsze polskie piwo. Kiedy zaczął
      robić je Carlsberg, smak się skończył.
      Dziwię się, że Bosman wygrał. Albo jakiś wałek, albo spichcili coś ekstra na
      konkurs. Tęsknię za starym Bosmanem. A zwłaszcza z Bosmanem Gold...
      • Gość: odyn Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi IP: *.odnxx11.dynamic.dsl.tele.dk 26.10.08, 17:10
        bosman gold - tak. wspaniale piwko . jakos 2001 lub 2002 byl za 1.59 w
        sklepach spolem plus butelka. To byly czasy.
        Bosman gold zdecydowanie najlepsze piwko jakie wyprodukowali
      • Gość: lefesz Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.08, 18:25
        Dokładnie tak.

        Ja też tęsknię, może nie za takim zbytnio starym, ale minionym. Mianowicie:
        Bosman "Polarny". Była taka edycja limitowana na zimę parę lat temu.
        Ach...
    • wicker.man73 Nie ma już piwa, są szczyny piwopodobne 26.10.08, 17:00
      Odkąd wielkie koncerny piwowarskie przejęły polskie browary - nie ma już piwa, są szczyny piwopodobne. Wszystkie smakują podobnie, a w zasadzie nie wiadomo jak smakują. Tak mocną są nasycone CO2, że bąbelki maskują jakiekolwiek doznania smakowe. Kto przypomni sobie, kiedy ostatnio czuł tradycyjną goryczkę chmielową w polskim piwie? Od jakiegoś czasu już jej nie uświadczysz, bo "napój chmielowy" robiony jest ze słodu jęczmiennego, dokraszony barwnikiem z tłuszczu zwierzęcego. To ma wyglądać jak piwo, ale nim nie jest -nawet jeżeli wygra wszelkie sponsorowane konkursy, jak ten w powyższym artykule.
      • Gość: XYZ Re: Nie ma już piwa, są szczyny piwopodobne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.08, 17:07
        dy ostatnio czuł tradycyjną goryczkę chmielową
        > w polskim piwie?

        Noteckie z Czarnkowa...:)
        • Gość: mazzy Re: Nie ma już piwa, są szczyny piwopodobne IP: *.chello.pl 26.10.08, 17:45
          O wszystkim teraz decydują buce w Warszawie , od reklamy po jakość, nie maja
          pojęcia o rynku , przyzwyczajeniach, o tradycji .
          Siwecki walczy jeszcze o pozory , ostatni taki rycerz .
          Liczy się tylko ilość bez smaku. Piwo niestety jest alkoholizowane sztucznie.
          alkohol niewiadomego pochodzenia. Ostatnia reklama Bosmana jest wyjątkowo
          frajerska , wyżelowany luj , przepraszam młody przedstawiciel platformy w
          garniturze przechyla się na jachcie " halsuje albo haftuje' i jego różowy krawat
          powiewa w odwrotna stronę jak kierunek wiatru. Tu u nas w Szcecinie taka reklamą
          nikogo się nie nabierze. Taki plastik na jachcie dostał by od razu kopa.
          Mało to przekonujące panowie leserzy z zielonki podwarszawskiej.
          Pije bosmana tylko dlatego , bo nie chcę dokładać kulczykowi do kabzy za Lecha i
          Tyskie.
          Moi koledze lansuja piwo własnej roboty, prawdziwi smakosze.
        • Gość: kisio Re: Nie ma już piwa, są szczyny piwopodobne IP: *.chello.pl 26.10.08, 17:51
          O taaak, Noteckie. I jasne i ciemne, w Kaliszu Pomorskim albo u nas na deptaku
          Bogusława :] A co do Bosmana i innych piw regionalnych (bo takim jest nasz
          Bosman) - nie zgodze sie że to 'szczyny'. Mam znajomych z odleglejszych zakątków
          Polski, którzy jak tylko są w Sz-nie kupują skrzynkę/zgrzewkę czerwonego czy
          zielonego na zapas bo przypominają sobie dzięki niemu smak piwa sprzed lat.
          Żadne wielkie koncerny nie robią już dobrego piwa, prawda. Ale mimo że jesteśmy
          czegoś podobnego częścią, jako jeden z nielicznych browarów mamy się czym
          pochwalić i mamy dobre złociste. Bardzo dobre. Mam nadzieję że Bosman pozostanie
          regionalny bo to dla niego szansa że pozostanie dobrym piwem i nie podzieli losu
          Tyskiego, Lecha itp :]
    • Gość: piwosz Jak prezes to i Leszek... Nie ważne który prezes.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.08, 17:30
      :) niezmiennie zdumiewające.
      • mumble.gibberish Bosman się skończył 26.10.08, 17:55
        Gdzieś tak w okresie gdy przestali produkować "Bosman Czarny"(kto jeszcze
        pamięta?). Wtedy można było sięgnąć po każde ich piwo, czy to czerwony czy
        zielony i było dobre. Teraz to są za przeproszeniem: szczyny. Piję od wielkiego
        dzwonu, jak ktoś poczęstuje ale niestety jakość poszła w ilość...
        • swantevit Re: Bosman się skończył 26.10.08, 18:00
          Chcialem poprzec lokalny browar i wziac ze soba zgrzewke zielonego do Szwecji.
          Na probe kupilem jednak 1 butelke, i bardzo dobrze!
          Zaplacilem jednak wiecej ale kupilem Urquella i bardzo sie ciesze..
    • Gość: KJ Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi IP: *.cable.smsnet.pl 26.10.08, 17:51
      Serdeczne gratulację!


      Jak to za co ? Jak się nie pije to najlepiej krytykować. Osobiście
      zauwazyłem że bosman jest ostatnimi czasy lepszy. A to mnie tylko
      przekonało, zaczynam pić regularnie bosmana :)
      • Gość: kiełbaska Gratulacje dla czerwoniaka!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.08, 17:59
        Kilka razy (z musu na szczecińskich imprezach) kupiłem to czerwone
        alkoholem czujne piwo i jakoś nie mogłem się do niego przekonać w
        wolnym wyborze, ale teraz podejmę kolejną, wolną próbę.

        Gratulacje!!
    • Gość: kniaź Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi IP: *.chello.pl 26.10.08, 18:16
      Czerwony bosman ma swój charakterystyczny smak. Jak już pisano trafiają się
      różne partie ale gdy trafi się ta lepsza to naprawdę bosman broni się smakiem.
      Nie dziwię się że wygrał, w porównaniu do innych polskich piw Bosman rządzi.
      • exman Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi 26.10.08, 18:38
        Potrafili podsunąć jury akurat tę jedną partię na tysiąc :) Za to należą się
        gratulacje, tak czy owak !!!
        • dyzurny-malkontent szczyny z spod budki z piwskiem... 26.10.08, 19:38
          No cóż, Bosman ma jedną zletę - jak się go pije, to się człowiek cofa do lat 80. a piwo smakuje najlepszymi "piwskami" z dyktowych bud pod supermarketem...
          ... i niestety to go odróżnia od szczyn sprzedawanych przez wszystkie browary w Polsce. Szczyn, które mają praktycznie identyczny smak.

          Zaś jeśli idzie o problemy z utrzymaniem jakości smaku, to wszystkie bije Warka Strong. Ona mogłaby robić za 10 różnych gatunków na raz - co się uważy - tak smakuje.
    • yasso Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu piw 26.10.08, 20:43
      A ja się cieszę! Lubię piwo (zauważalnie lubię, niestety) i często sięgam po
      Bosmana. Zgadzam się, że bywał lepszy (i gorszy też bywał), ale naprawdę nie
      jest zły.
      • exman Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi 26.10.08, 21:22
        O tak, bywał lepszy ... gratulujemy sukcesu, pijemy jednak inne. Szczeniaczki z
        promocji browaru niech pogryzą jeszcze kości.
        • Gość: gosciu Noteckie rulez IP: *.chello.pl 26.10.08, 22:02
          Noteckie do nabycia w Żabkach, schowane na półeczkach w buteleczkach 0,33. Jane
          i ciemne, te drugie wpadające w guinessa. Zgadzam się z poprzednikami -
          wszystkie polskie piwa smakują tak samo
    • piotr33k2 Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi 26.10.08, 22:22
      namietnym piwoszem nie jestem i z alkocholi preferuje czystą
      zmrozoną pod śledzika(he he) ale jak juz pije piwo to faktycznie
      czerwony bosman mi smakuje lepiej od innych marek ,jest tylko jeden
      warunek musi byc z ciemnej butelki ,przypomina mi troche
      produkowane kiedyś piwo EB z elblaga ,też było dobre i szkoda że go
      już nie ma na rynku.tyskie też nie jest złe ale lech to juz porażka
      bo za duże kwasidło i wodniste oraz zaraz zgaga mnie po nim pali ,
      he he.
    • Gość: wojtek Generator kaca IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.10.08, 09:20
      Robiłem w życiu 4 próby podejścia do Czerwonego Bosmana i zawsze kończy się tak
      samo, już po wypiciu 3 piwek mam na drugi dzień po prostu kaca, chamskiego z
      bólem głowy. Żadne inne piwo tak na mnie nie działa, tylko bimber jeszcze. Aha,
      nie wiem jak innym, ale mi dodatkowo rozluźnia treści jelitowe. Chciałbym być
      patriotą, ale tego dziadostwa nie wolno pić...
      P.S.
      Dodam, że regularnie spożywam piwa z Kompanii Piwowarskiej i Grupy Żywiec w
      ilości co najmniej 2 szt dziennie i nic podobnego nie ma miejsca.
    • Gość: Piwosz 26. Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu piw IP: *.multimo.gtsenergis.pl 27.10.08, 15:46
      A ja uwilebiam naszego czerwonego Bosmana. Jak ktoś mnie poczęstuje
      Lechem, Tyskim. albo Warką to od razu wiem, że to nie mój
      Bosman.Zgadzam się z uwagami niektórych poprzedników,znam wiele
      osób, które jak p[rzyjeżdżają do Szczecina lub nad morze zabierają
      ze sobą zgrzewkę Bosmana czerwonego i zielonego.Po trzech Tyskich
      zszedłbym najprawdopodobniej.
    • mardeval Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu piw 27.10.08, 18:53
      Do gratulacji dla Bosmana proponuje rozwazyc propozycje
      ustanowienia w Szczecinie nowego swieta radosci BOSMANFEST.Poniewaz
      napewno nic nowego i oryginalnego nie wymyslimy. nalezy powielic w
      skali lokalnej niemiecki Oktoberfest. z cala kultura picia piwa,
      podkladem muzycznym i artystycznym. I powoli, konsekwentnie zmozolem
      budowac marke Szczecina rowniez przez takie male swieto.
      • piotr33k2 Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi 27.10.08, 18:56
        ale gdzie ustawimy te namioty ?
    • mardeval Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu piw 27.10.08, 19:08
      No jak to gdzie- na Jasnych Bloniach po zabraniu z tamtad pomnika..
    • Gość: rekin kupojad Re: Czerwony Bosman ze złotym medalem konkursu pi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.08, 19:39
      jutro kupie jednego na smak i powiem wam obiektywnie czy cos sie zmienilo na
      lepsze. jesli nie zapomne:) az samego mnie ciekawosc ssie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka