Dodaj do ulubionych

Emerytury pomostowe - czy to jest logiczne?

30.10.08, 19:29
Słyszałam dziś w radiu pana Śniadka, który mówił, że związek nie
zgodzi się na odebranie przywileju wcześniejszych emerytur i
emerytur pomostowych.
Wiadomo, że utrzymanie tych przywilejów zwiększy kwoty, jakie na te
emerytury będą musieli oddać pracujący. Związek zawodowy z założenia
powinien pilnować interesów pracowniczych, a więc powinien dążyć do
ograniczenia uprawnień do wcześniejszych emerytur, a nie protestować
przeciw temu. Gdzie tu logika?
Obserwuj wątek
    • levy Re: Emerytury pomostowe - czy to jest logiczne? 31.10.08, 09:02
      damakier1 napisała:
      > Związek zawodowy z założenia powinien pilnować interesów
      > pracowniczych

      Związki zawodowe pilnują jedynie interesu swoich działaczy, więc
      doszukiwanie się sensu w ich działaniach jest... bez sensu, z punktu
      widzenia całego społeczeństwa oczywiście.
      • Gość: DamaKier cbdo! IP: *.xdsl.centertel.pl 31.10.08, 10:08
        > Związki zawodowe pilnują jedynie interesu swoich działaczy, więc
        > doszukiwanie się sensu w ich działaniach jest... bez sensu, z
        punktu
        > widzenia całego społeczeństwa oczywiście.
        >
        Co było do okazania :)
        • Gość: JA Re: cbdo! IP: *.btsnet.pl 31.10.08, 10:24
          Jak może się nie zgodzić, przecierz te uprawniwnienia wygasają z
          końcem roku ...
          • Gość: as A jest proste rozwiązanie wcześniejszych emerytur IP: *.devs.futuro.pl 31.10.08, 10:47
            w zasadzie bezkonfliktowe. Powiedzmy zrównanie wszystkim warunków i
            umozliwienie wszystkim pójscia na wcześniejszą emeryturę.Zdaje sie
            że są indywidualne konta i przeliczać emerytury wg zebranych
            składek.idziesz w wieku 55 lat naliczaja ci ze wypracowałeś np 500
            zł emerytury i decyzja należy do ciebie czy pracujesz dalej czy nie.
            • Gość: Plazzek Re: A jest proste rozwiązanie wcześniejszych emer IP: 195.72.91.* 31.10.08, 11:32
              Tylko że przy prostych rozwiązaniach nie pożywi się zgraja
              darmozjadów, i tyle :/
    • Gość: Plazzek Re: Emerytury pomostowe - czy to jest logiczne? IP: 195.72.91.* 31.10.08, 11:35
      Piszesz:

      >Wiadomo, że utrzymanie tych przywilejów zwiększy kwoty, jakie na te
      >emerytury będą musieli oddać pracujący.

      Problem w tym, że dla związkowca interes pracowniczy to "zarobić a
      się nie narobić". A na utrzymanie przedemerytalnych przywilejów wg
      nich mają się pewnie składać... pracodawcy.
      • Gość: antysniadkomipodob Re: Emerytury pomostowe - czy to jest logiczne? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.08, 14:20
        działania zwiazkowcow zawsze sa bezmyslne; jak nie emerytury
        pomostowe wciskane glupcom na sile/a pozniej zebry o pomoc z MOPS/,
        to wymyslanie choroby zawodowej listonoszom pt"pogryzienie przez
        psy", ostatnie palenia gum w Brukseli i nie spotykanie sie z
        Premierem o ktore zabiegali intensywnie wymownie swiadczy o tym, ze
        najpewniej kontaktu pilnego z psychiatrami potrzebuja
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka