Dodaj do ulubionych

Gdzie inwestycje drogowe

IP: *.tvk.torun.pl / 217.173.176.* 22.04.05, 00:16
Gdzie te inwestycje drogowe w Toruniu?
Ani widu ani słychu (oprócz ul Żołkiewskiego).
Mrozów już dawno nie ma a tu prawie nic.

Kiedy ruszają wylotówki na Bydgoszcz i Warszawe? Kiedy skrzyżowanie koło
dworca PKS? Kiedy trakt do Małgorzatowa? Kiedy remont szosy Lubickiej? Wylot
na Olsztyn miał być też poprawiany.

Nie liczę Ligi Polskiej, Poligonówki oraz Średnicowki na Podgórzu bo te
inwestycje rozpoczeły się już w roku ubiegłym.
Obserwuj wątek
    • Gość: antek prosze bardzo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 08:17
      1) autostrada A1 13 km + most autostradowy przez Wisłę + 3 węzły (Lubicz,
      Złotoria, Czerniewice)
      2) obwodnica 13 km Lubicz - Łysomice (droga 553)
      3) obwodnica poligonowa 13 km (budowa trwa) + nowe węzły (Czerniewice II,
      Kluczyki, Nieszawka)
      4) srednicówka 4 km (budowa trwa)
      5) 4-pasmówka Bydgoska 5 km
      6) 4-pasmówka Grudziadzka 4 km + poszerzenie do rogatek 4 km
      7) 4-pasmówka Lubicka 3 km
      4-pasmówka Polna+Równinna 4 km
      9) nowy most Kaszczorek (Drweca),
      10) nowy Wiadukt Kosciuszki
      11) remont generalny Mostu Piłsudskiego (nawierzchnia, pobocza, całość)
      12) nowa ul. Długa+Wieki Rów 2 km
      13) nowa ul. Zwirki (przedłużenie do Grudziadzkiej)
      14) nowa Ligi Polskiej + wiadukt nad Kaszczorkiem - 3 km
      15) kilkadziesiat ulic po ok. 1-2 km (Konstytucji 3 Maja, Ugory, Legionów,
      Celnicza, Mazowiecka, remont Polnej, poszerzenie Chełminskiej do 4 pasów 1+2
      km... tego jest bardzo (!) dużo)
      16) nowy most miejski przez Wisłę + 18 km dróg (etap projektu)

      te ktore wymieniasz, rusza w sierpniu.
      • Gość: KK Re: prosze bardzo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.05, 08:49
        Mam na myśli inwestycje które są zaplanowane na bierzący rok a nie wszystkie
        inwestycje które zostały zrealizowane przez ostatnie 15 lat.

        Czemu dopiero w sierpniu wylotówki ruszaja, dla mnie to jest skandal, wszystko
        bedzie na zimę rozgrzebane.
        W kwietniu powinno to ruszać zeby zdążyć przed zimą
        • Gość: antek Re: prosze bardzo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 08:55
          Przeciez skoro UE przyznała srodki na te dwie dwupasmówki w lutym i marcu, to
          nie mozna od razu ruszyc z budowa. Najpierw jest projekt, pozwolenie na budowe,
          przetarg na wykonawce - to trwa. Wszystkie budowane drogi beda trwały do 2006.
          Ja wole by robiono to dłuzej, ale porzadnie, a nie jak za Gierka - 3 miesiace a
          w czwartym -remont.

          A w/w inwestycje są albo trwajace albo z 6 lat (nie 15) - autostrady nie było w
          1990 roku...
          Ale OK - są tacy, którym duża ilośc inwestycji w Toruniu przeszkadza - albo złe
          tempo, alb za dużo czy za mało, albo nie w tym miejscu... PLURALIZM.
          • Gość: KK Re: prosze bardzo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.05, 09:12
            Mylisz sie kolego,

            Ja nie jęcze że nie ma inwestycji w Toruniu albo są one przeprowadzane bardzo
            długo i wolno. Chodzi mi o to że bardzo długo trwa zanim to wszytsko startuje.

            Jeżeli chodzi o wylot na Warszawe to wniosek przez UE został zaakceptowany i
            srodki przyznane 14 lub 15 stycznia - już nie pamietam dokładnie. Działania
            przetargowe miały być przeprowadzane w lutym, więc nie widzę przeszkód aby
            rozpocząć budowę.

            Jeżeli chodzi o wylot na bydgoszcz to wniosek przez UE został zaakceptowany
            jeszcze wcześniej.

            Chodzi mi o to że jak się rozpoczyna roboty drogowe w lipcu, sierpniu to nie
            swiadczy dobrze o organizacji naszej administracji.

            Ja się bardzo cieszę że ruszyło się w Toruniu jeżeli chodzi infrastrukturę
            drogową ale też tym nie podniecam bo stan dróg jest fatalny i potrzeby są
            wielokrotnie większe. To że projekt został zaakceptowany i przyznane środki to
            nie koniec, trzeba jeszcze inwestycje rozpocząć i wykonać.

            Złapał byś się za głowe ile wydaje rocznie na paliwo do swojego samochodu i ile
            jest w tym podatku, więc nie podnieca mnie wyremontowany kawałek drogi na
            Kraszewskiego :)

            Pozdrawiam

            • Gość: he he Re: prosze bardzo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 09:43
              Czasem się wydaje, że tą listę inwestycji drogowych wkleja jakiś automat do
              każdego postu, w którym są słowa inwestycje w Toruniu, niezaleznie jakie ktoś
              zada pytanie. Tylko proszę mi pokazać gdzie jest ta 4 pasmowa Chełmińska, a
              nawet chociaż Szosa Chełmińska bo ja codziennie jeżdże po rozwalającej się
              Szosie Chełmińskiej z maleńkim fragmencikiem wyremontowanym wiele lat temu w
              okolicacvh Żwirki i Wigury. Gdzie te 4 km Grudziądzkiej, każdy pas liczymy
              osobno chyba, tak ?
              • Gość: antek Re: prosze bardzo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 12:26
                a mi sie wydaje, że jakiś automat zaprogramowany na antytorunskie myslenie
                wkleja ciągle posty o problemach miasta, braku inwestycji itp.
                • Gość: maniek Re: prosze bardzo IP: *.brda.net 22.04.05, 14:41
                  tak i ma ip z trousnkiej kablowki...brawa dla twojej inteligencji
            • Gość: caca Re: prosze bardzo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 09:43
              Procedury:
              1) pieniadze z UE 16 stycznia
              2) podpis wojewody + marszalka - do 30 dni
              3) przetarg - 6 tygodni
              4) ew. odwolania itp - 1-kilkunastu tygodni
              5) decyzja o warunkach - przygotowanie - 4-8 tygodni
              6) decyzja o warunkach - wydanie - 2 tygodnie
              7) pozwolenie na budowe - przygotowanie - 2-3 tygodnie
              8) pozwolenie na budowe - wydanie - 2 tygodnie
              9) przygotowanie placu budowy, material, pozwolenia, kierownicy, BHP itp - 1-2
              miesiace

              Policz sobie.
              • Gość: KK Re: prosze bardzo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.05, 11:45
                Właśnie o tym mówie o przeciagających się procedurach.

                2) podpis wojewody + marszalka - do 30 dni
                Przy dobrej organizacji w 1 tydzień mozna by to zrealizować

                Pozwolenie na budowe też miesiąc, paranoja. Referendum w sprawie pozwolenia na
                budowe jest przeprowadzane czy co że to tak długo trwa?
                • Gość: skrupulatny terminy IP: 158.75.35.* 22.04.05, 11:59
                  otwarcie ofert nastepuje po 52 dniach od chwili zamieszczenia w biuletynie a
                  nie po 6 tygodniach. Sz. Bydgoska 18.05.2005 Zanim ruszy budowa to jeszcze
                  szmat czasu
                  • Gość: caca Re: terminy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 13:28
                    czyli ile?
    • Gość: EX Re: Gdzie inwestycje drogowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 09:50
      Wszystko się ślamazi. Urzednicy zanim się obudzą ze snu zimowego już beda
      narzekać na jesienne mrozy. Zapominają chyba,że w tym kraju sezon na budowy to
      zaledwie 6miesiecy w roku!
      • qq1110 wolno i porządnie, jak każe UE 22.04.05, 12:09
        ale z drugiej strony, jak coś nie wyjdzie albo wybiorą zły nieudolny Rawex -
        mamy pretensje o złe sprawdzanie.
        Co lepiej:
        - wolno i porządnie, jak każe UE: Bydgoska, Lubicka, obwodnica itp.
        - szybko i z błędami: wiadukt i Rawex, któy 7 miesiecy nie mógł rozebrac
        starego wiaduktu, bo beton był dla nich za twardy?

        Pośpiech nie jest wskazany przy inwestycjach za dziesiatki milionow euro.
        • Gość: KK Re: wolno i porządnie, jak każe UE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.05, 12:16
          Oczywiście że, masz racje.
          Ale mozna to wszystko lepiej zorganizować i przygotować dobrze i dużo szybciej.
        • Gość: caca w przypadku nieudolnego Rawexu pospiech opóźnił... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 12:28
          w przypadku nieudolnego Rawexu pospiech tak naprawde opóznił oddanie wiaduktu o
          rok.
          • Gość: Kc Re: w przypadku nieudolnego Rawexu pospiech opóźn IP: *.brda.net 22.04.05, 14:52
            przepraszam zaleski ci to powiedzial ze to przez rawex?? caca nie kompromituj
            sie
    • Gość: EX Re: Gdzie inwestycje drogowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 16:50
      Będzie jak co roku. Jesień przyjdzie, temperatura zejdzie poniżej zera a oni
      asfalt będą chcieli wylewać. Tak było już setki razy,a urzędnicy się niczego
      nie nauczyli. Zawsze się gramolą. Przykłady to chociażby: Legionów w zeszłym
      roku, skrzyżowanie Polna-Chrobrego rok wcześniej...
    • Gość: EX Re: Gdzie inwestycje drogowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 19:29
      Tomas, w tej sprawie będziesz miał okazję się wypowiedzieć już niedługo - w
      przyszłym roku
    • Gość: EX Re: Gdzie inwestycje drogowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.05, 10:37
      Wg. Pomorskiej wylotówka na Bydgoszcz i na Warszawę będzie robiona dopiero w
      2006 r.!!!a nie w tym roku!
      • Gość: fab Re: Gdzie inwestycje drogowe IP: *.petrus.com.pl 23.04.05, 10:49
        Miało być w tym roku.
      • Gość: KK Re: Gdzie inwestycje drogowe IP: *.tvk.torun.pl / 217.173.176.* 23.04.05, 12:58
        Chyba nie, jak zostal zaakceptowany projekt budowy wylotowki na Warszawe, mial
        zaraz ruszać przetarg aby jak najszybciej rozpoczac budowe.
        • Gość: EX Re: Gdzie inwestycje drogowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.05, 13:25
          Cytuje za Pomorska: artykuł Rekord goni rekord
          Na przykład w drogach w 2006 roku zakończona ma być budowa trasy średnicowej
          Podgórza, za to ROZPOCZNIE się modernizacja (a w zasadzie budowa od nowa) dwóch
          wylotówek: Szosy Bydgoskiej (od "Polchemu" do rogatek miasta - mamy na ten cel
          10 mln zł z UE) oraz Szosy Lubickiej (od skrzyżowania z ul. Olsztyńską do węzła
          autostradowego Lubicz - tu wsparcie unijne wyniesie aż 41 mln zł).
          • Gość: KK Re: Gdzie inwestycje drogowe IP: *.tvk.torun.pl / 217.173.176.* 24.04.05, 11:23
            To nie dobrze. Mam nadzieje ze sie pomylili i budowa wylotowek zostanie
            zakonczona w 2006 a nie rozpoczeta.

            Powiedz mi EX kogo trzeba kopnac w dupe zeby to ruszylo wczesniej.
            • Gość: EX Re: Gdzie inwestycje drogowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.05, 12:50
              MZD zasadniczo!a pobieżnie Shreka i jego świtę
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka