IP: *.range86-129.btcentralplus.com 08.08.06, 15:54
Naszla mnie dzisiaj pewna refleksja. Jak latwo zauwazyc, nasi drodzy
forumowicze, podobnie jak cale polskie spoleczenstwo w UK, podzielilo sie na
kilka obozow. Pierwszy to ci, ktorzy wyjechali, ale tak naprawde to mysla
codziennie o powrocie i odliczaja dni, drudzy kosmopolici, ktorym wszedzie
dobrze i jest im obojetne gdzie mieszkaja byle by bylo im dobrze.Jeszcze inni
to Ci, ktorzy za Polska juz chyba nie przepadaja delikatnie rzecz ujmujac i
nawet swojego psa na zwiady by nie wyslali do PL.
Jest jeszcze kilka warstw posrednich, ale to nie jest potrzebne do dalszej
refleksji.

Pomyslalem o pewnej analogii - ex-malzonkowie. Iles lat byli razem, raz
lepiej raz gorzej. Nie udalo sie. Trudno, rozwod.
I jest kilka podejsc do tematu. Albo pozniej dalej sie lubia, szanuja mimo,
ze dalej juz ze soba nie zyja, albo milcza na temat swojej eks, nie podejmuja
tematu. I oczywiscie tacy, ktorzy opluwaja sie wzajemnie, oczerniaja wsrod
wspolnych znajomych itd. Oczywiscie jedna strona moze sie zachowywac inaczej
niz druga.
Tak sie zastanawiam, kto tutaj pokazuje klase. Ktory to przypadek ? Czy tez
widzicie jakas analogie bylego malzenstwa do podejscia emigrantow do swojej
(bylej) ojczyzny ?
Obserwuj wątek
    • Gość: dziewczyna Re: Refleksja IP: *.bulldogdsl.com 08.08.06, 16:41
      Bardzo ciekawa refleksja Kerberos!Swietna analogia:)
      Szkoda ze prawdziwa - Ci bez klasy przewazają:(

      dziewczyna
      www.miecio.tv/barbie-girl,1154211120,3.html
    • Gość: ff Re: Refleksja IP: *.adsl.legend.co.uk 08.08.06, 16:51
      >>to Ci, ktorzy za Polska juz chyba nie przepadaja delikatnie rzecz ujmujac i
      nawet swojego psa na zwiady by nie wyslali do PL.

      hehehe
      to jest dobre
    • Gość: hehe Re: Refleksja IP: 217.33.252.* 08.08.06, 17:02
      Ja tam rozmawiam z bylym narzeczonym. Do Polski tez nic nie mam. Kazdy kraj ma
      swoje wady i zalety.
    • eunika Re: Refleksja 08.08.06, 17:07
      ja nie rozmawiam z bylym mezem ale polski na forum nie opluwam, psa na zwiady
      tez nie wysle bo nie mam psa :(
      ale zauwaz tez ze bedac tutaj nabiera sie dystansu wobec tego co sie dzieje w
      polsce i dopiero z daleka widac ze to naprawde bardzo dziwny kraj:)
      • shilla01 Re: Refleksja 08.08.06, 17:41
        i jest w tym troche racji... moze nie tyle z daleka, co majac porownanie z
        innym krajem w ktorym potrafi byc normalnie. i to jest smutne :((
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka