aeki 28.03.10, 08:20 Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego jak nie chodzę do kościoła w niedziele to się muszę z tego spowiadać i pójdę do piekła ????? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
wkkr Re: pytanie 28.03.10, 08:50 aeki napisał: > Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego jak nie chodzę do kościoła w niedziele > to się muszę z > tego spowiadać i pójdę do piekła ????? =========================================== Dzień święty trzeba święcić. A to gdzie pójdziesz, to naprawdę nikt nie wie. Odpowiedz Link Zgłoś
aeki Re: pytanie 28.03.10, 09:03 Co to znaczy dzień święty. i jak go święcić ?????? kto to określił. Dlaczego znów na pytanie nie mam odpowiedzi ???? Dlaczego muszę się spowiadać i w niedzielę chodzić do kościoła ??? ?????????????????????????????????? Odpowiedz Link Zgłoś
wkkr Re: pytanie 28.03.10, 09:39 Chodzenie do kościoła w niedziele to forma oddawania czci Bogu. Śpowiedź to sakrament - generalnie służy oczyszczeniu sumienia. Moim zdaniem to forma psychoterapii jest. Odpowiedz Link Zgłoś
maria421 Re: pytanie 28.03.10, 11:08 Aeki, nie musisz. Nic nie musisz. Nie musisz wierzyc w Boga, nie musisz chodzic do kosciola, nie musisz sie spowiadac. Odpowiedz Link Zgłoś
aeki Re: pytanie 28.03.10, 13:18 to wiem , że nie muszę. Dlaczego pan ksiądz mi to nakazywał i groził piekłem jak nie pójdę w niedzielę do kościoła. Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć ??? Inaczej potraktuję was jak bezmyślne kreaturki. Odpowiedz Link Zgłoś
maria421 Re: pytanie 28.03.10, 13:20 Sam jestes bezmyslna kreaturka skoro wiesz ze mozesz nie chodzic do kosciola i dalej glupie pytania zadajesz. Odpowiedz Link Zgłoś
maria421 Re: pytanie 28.03.10, 15:21 Pytanie bzdurne bo dostales juz odpowiedz ze nie musisz chodzic do kosciola a Ty sie dalej pytasz dlaczego musisz. Pytanie bzdurne bo zadasz odpowiedzi od forumowiczow na cos co niby "pan ksiadz" mial Ci powiedziec. Zapytaj "pana ksiedza", niech on Ci na Twoje pytanie odpowie. Tutaj jest zwyczaj odwolywania sie do konkretnych, ogolnie dostepnych zrodel. "Pana ksiedza" grozacego pieklem za niechodzenie do kosciola kazdy sobie moze wymyslec. Odpowiedz Link Zgłoś
aeki Re: pytanie 28.03.10, 15:28 Siostro, zadziorna jesteś. Do kościoła nie muszę chodzić, to wiem. Pan ksiądz mnie uczył że muszę co niedziela chodzić do kościoła bo inaczej grzech, potępienie .Chyba że spowiedź. Jak ty nie pójdziesz to się z tego spowiadasz ??????? Dlaczego ???????????????? Odpowiedz Link Zgłoś
maria421 Re: pytanie 28.03.10, 15:35 aeki napisał: > Siostro, zadziorna jesteś. Jestesmy rodzenstwem? Nie przypominam sobie. > Do kościoła nie muszę chodzić, to wiem. > > Pan ksiądz mnie uczył że muszę co niedziela chodzić do kościoła bo inaczej > grzech, potępienie .Chyba że spowiedź. Wiec jednak nie mowil Ci ze za to sie do piekla idzie? > > Jak ty nie pójdziesz to się z tego spowiadasz ??????? > > Dlaczego ???????????????? Nie chcesz chyba zebym Ci sie z moich spowiedzi spowiadala? Odpowiedz Link Zgłoś
a000000 Re: pytanie 28.03.10, 15:36 aeki napisał: > Pan ksiądz mnie uczył że muszę co niedziela chodzić do kościoła bo >inaczej grzech, potępienie .Chyba że spowiedź. dlatego, że tak chrześcijanina jak i żyda, którzy to dobrowolnie mienią się wyznawcami swojej religii, obowiązuje trzecie przykazanie Dekalogu - pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Złamanie przykazania skutkuje pewnymi konsekwencjami. Może nie od razu piekło, ale grzech na pewno. Dlaczego pan ksiądz straszył Cię piekłem - zapytaj pana księdza. Odpowiedz Link Zgłoś
maitresse.d.un.francais Re: pytanie należało skierować 28.03.10, 16:23 do "pana księdza". Soy creatura creativa! Creatura bowiem znaczy tyle co istota ;-), a (S/s)twórca to creador. Odpowiedz Link Zgłoś
aeki Re: pytanie 28.03.10, 17:03 Jak ty nie pójdziesz to się z tego spowiadasz ??????? Dlaczego ???????????????? Odpowiedz Link Zgłoś
aeki Re: pytanie 28.03.10, 17:05 obowiązuje trzecie przykazanie Dekalogu - pamiętaj, > abyś dzień święty święcił. Złamanie przykazania skutkuje pewnymi konsekwencjami > . Gdzie to jest ???????????????? podaj mi werset biblii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
a000000 Re: pytanie 28.03.10, 17:35 czwarte!!!! bezmyślnie napisałam...... trzecie jest o wzywaniu Imienia. Czwarte jest NAKAZEM odpoczynku dla wszelkiego stworzenia białkowego. Celem regeneracji - ale to wiemy teraz. Dzień siódmy został nazwany dniem świętym, ponieważ w tym dniu Bóg, po stworzeniu świata - odpoczął. Wówczas świat się dowiedział o szabasie. Odpowiedz Link Zgłoś
maria421 Re: pytanie 28.03.10, 17:41 a000000 napisała: > czwarte!!!! bezmyślnie napisałam...... trzecie jest o wzywaniu Imienia. > > Czwarte jest NAKAZEM odpoczynku dla wszelkiego stworzenia białkowego. Celem > regeneracji - ale to wiemy teraz. > Dzień siódmy został nazwany dniem świętym, ponieważ w tym dniu Bóg, po > stworzeniu świata - odpoczął. Wówczas świat się dowiedział o szabasie. Azerko, dobrze napisalas i zle poprawilas. Czwarte jest "Czcij ojca swego i matke swoja". Odpowiedz Link Zgłoś
a000000 Re: pytanie 28.03.10, 18:02 maria421 napisała: > Czwarte jest "Czcij ojca swego i matke swoja". Tak. W Katechiźmie, nie w Starym Testamencie... A my tu jak mi się zdaje, o źródłach naszej wiary mówimy. Źródłem jest Tora. Katechizm - przepisem na realizację wiary. Aeki pyta - dlaczego odmowa święcenia dnia świętego poprzez wspólną modlitwę, jak tradycja nakazuje, jest grzechem. Więc podaję źródło tej wiary że to grzech - bo w Torze w czwartym przykazaniu Bóg tak nakazał. To, że późniejsze sobory zmieniły numerację przykazań - to insza inszość. Gdy powiem, że Bóg w Dekalogu nakazał czcić dzień święty w trzecim przykazaniu, to Aeki (skądinąd słusznie) podniesie, że to nie jest prawda. Odpowiedz Link Zgłoś
aeki Re: pytanie 29.03.10, 09:19 O jakimś dniu świętym napisał jakiś pan ksiądz W katechizmie . Bóg w przykazaniach nic takiego nie pisał. Kazał w sobotę odpoczywać. Co wy z tą niedzielną obowiązkową mszą ????? Odpowiedz Link Zgłoś
isma Re: pytanie 29.03.10, 10:03 A no to wobec tego sprawa prosta jest - trzeba sie konwertowac na judaizm. Natomiast co do "pana ksiedza" - proste. W Pismie swietym mowi Chrystus do apostolow "kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi Mną gardzi, lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który mnie posłał". Elementarne, drogi Watsonie. Odpowiedz Link Zgłoś
maitresse.d.un.francais Wcale nie taka prosta, Ismo 30.03.10, 17:35 na judaizm podobno wybitnie trudno się konwertować ;-) A nie wystarczy na któryś z odłamów protestantyzmu? Odpowiedz Link Zgłoś
isma Re: Wcale nie taka prosta, Ismo 30.03.10, 19:51 No nie, bo kolega sie odwoluje wyraznie tylko do nakazow biblijnych, czyli judaizm by byl akurat (co prawda to wymaga pewnych wyrzeczen, no ale...). E, mezczyzna sie moze konwertowac na judaizm stosunkowo latwo. Z kobietami trudniej jest. fzp.net.pl/rabbi2.html Odpowiedz Link Zgłoś
maitresse.d.un.francais Re: Wcale nie taka prosta, Ismo 30.03.10, 20:40 isma napisała: > No nie, bo kolega sie odwoluje wyraznie tylko do nakazow biblijnych, czyli juda > izm by byl akurat (co prawda to wymaga pewnych wyrzeczen, no ale...). > E, mezczyzna sie moze konwertowac na judaizm stosunkowo latwo. Z kobietami trud > niej jest. Z czego wnosisz, bo tam nic na ten temat nie ma? Odpowiedz Link Zgłoś
isma Re: Wcale nie taka prosta, Ismo 30.03.10, 20:58 O tym, ze Aekiemu chodzilo o judaizm wnosze z faktu, ze zyczyl sobie swietowac sobote zamiast niedzieli. No to jednak wyznania chrzescijanskie raczej tego nie zapewniaja. O konwersji kobiety na judaizm akurat nie z tego linku, tylko ze zrodla drukowanego. Po prostu (w niektorych odlamach na pewno, nie wiem, czy w kazdym) kobieta zamezna nie moze sie konwertowac sama, bo po konwersji nie moglaby przestrzegac przepisow religijnych, nie bedac glowa domu. Odpowiedz Link Zgłoś
maitresse.d.un.francais Re: Wcale nie taka prosta, Ismo 30.03.10, 21:21 > O konwersji kobiety na judaizm akurat nie z tego linku, tylko ze zrodla > drukowanego. Po prostu (w niektorych odlamach na pewno, nie wiem, czy w kazdym) > kobieta zamezna nie moze sie konwertowac sama, bo po konwersji nie moglaby > przestrzegac przepisow religijnych, nie bedac glowa domu. no bo kobieta z zasady nie jest głową domu, nawet jeśli faktycznie jest... Odpowiedz Link Zgłoś
isma Re: Wcale nie taka prosta, Ismo 30.03.10, 21:36 No wiec wlasnie. Poza tym dzieci konwertowanego mezczyzny z definicji nie sa Zydami, o ile ich matka nie jest Zydowka. Natomiast z dziecmi konwertowanej sie pojawia pewien problem. Bo niektore odlamy uznaja, ze wystarczy matka-Zydowka, a nietore nie uznaja dzieci konwertytek za Żydow, wymagajac i matki i babki Zydowki. Odpowiedz Link Zgłoś
a000000 Re: Wcale nie taka prosta, Ismo 30.03.10, 21:51 isma napisała: > O tym, ze Aekiemu chodzilo o judaizm wnosze z faktu, ze zyczyl sobie swietowac > sobote zamiast niedzieli. niektórzy protestanci świętują w sobotę... na ten przykład: Adwentyści Dnia Siódmego. Odpowiedz Link Zgłoś
isma Re: Wcale nie taka prosta, Ismo 30.03.10, 23:07 Fakt. Niemniej znaczaca wiekszosc jednak swietuje niedziele. Odpowiedz Link Zgłoś
a000000 Re: Wcale nie taka prosta, Ismo 30.03.10, 23:40 owszem, ale aeki chciałby świętować dzień siódmy, a konwertować się protestantyzm jest o wiele łatwiej niż na judaizm. Odpowiedz Link Zgłoś
isma Re: Wcale nie taka prosta, Ismo 30.03.10, 23:52 Ale adwentysta tylu przyjemnych rzeczy nie moze! No i, niestety, ksieza tez tam sa. Odpowiedz Link Zgłoś
a000000 Re: Wcale nie taka prosta, Ismo 31.03.10, 00:05 y.... nie księża tylko pastorzy. Tacy wybieralni przez wiernych przywódcy religijni, którzy nie posiadają święceń. Tych aeki nie musi się bać - nie molestują, nie gwałcą, nie pławią się w luksusach, nie okradają staruszek... Odpowiedz Link Zgłoś
isma Re: Wcale nie taka prosta, Ismo 31.03.10, 00:09 Ale tez moga cos kazac! I to znacznie bardziej uciazliwego, niz chodzenie do kosciola ;-))). Odpowiedz Link Zgłoś
aeki PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 31.03.10, 11:18 jak ZWYKLE Pytam katolików. Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego jak nie chodzę do kościoła w niedziele to się muszę z tego spowiadać i pójdę do piekła ????? Chodziłem na lekcje religii i tak mnie nauczano. Odpowiedz Link Zgłoś
maria421 Odpowiedz juz dostales 31.03.10, 11:46 forum.gazeta.pl/forum/w,92767,109320400,109323769,Re_pytanie.html wiec przestan nudzic. Odpowiedz Link Zgłoś
a000000 Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 31.03.10, 11:47 aeki napisał: >Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego ponieważ religia katolicka nakłada taki wymóg na katolików. skąd ten wymóg? na to pytanie odpowiedź już padła - bo Bóg nakazał święcić dzień święty. jeśli odpowiedź nadal Cię nie satysfakcjonuje - zadaj pytanie w inny sposób bardziej szczegółowo. Bo najwyraźniej nie słyszysz tego co chciałbyś usłyszeć. Odpowiedz Link Zgłoś
aeki Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 31.03.10, 13:07 > skąd ten wymóg? na to pytanie odpowiedź już padła - bo Bóg nakazał święcić dzie > ń > święty. Podaj gdzie to Bóg nakazał. I co to jest dzień święty ????? dlaczego niedziela ???? Kto to nakazał???? Dlaczego świecenie to jest chodzenie do kościoła ??????? Wskaż mi w biblii odpowiedni cytat . Znów będzie brak argumentów, nie tylko u ciebie, lecz również u Marii. Odpowiedz Link Zgłoś
maria421 Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 31.03.10, 14:29 Mamy nowy klon Jajca? Na czarna liste go. Odpowiedz Link Zgłoś
aeki Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 31.03.10, 15:47 Mario , nie potrafisz odpowiedzieć Odpowiedz Link Zgłoś
a000000 Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 31.03.10, 15:05 aeki napisał: >Podaj gdzie to Bóg nakazał. Na górze Synaj. >I co to jest dzień święty ????? dzień, w którym dla chwały Bożej powstrzyma się od pracy wszelkie stworzenie. Również niewolnik i zwierzę. >dlaczego niedziela ???? W każdej religii po swojemu... islam - piątek- , judaizm - sobota, katolicy - niedziela - bo w niedzielę Pan Zmartwychwstał. >Kto to nakazał???? Ojcowie kościoła w pierwszych wiekach - aby się odróżnić od Żydów, z którymi byli utożsamiani. >Dlaczego świecenie to jest chodzenie do kościoła ??????? bo taki jest wymóg narzucony przez katechizm. W tym dniu wierni się gromadzą na WSPÓLNEJ modlitwie w miejscu przez nich uznanym za właściwe - czyli katolicy kościół, żydzi - synagoga, muzułmanie - meczet, prawosławni - cerkiew, protestanci - zbór. > Wskaż mi w biblii odpowiedni cytat . Katolicy oprócz Biblii, która stanowi natchnienie i opisuje DUCHA chrześcijaństwa - mają jeszcze ojców kościoła, papieży i sobory - którzy są władni ustalać zasady panujące w widzialnej części kościoła. I teraz tak: zapytasz jeszcze raz o to samo - otrzymasz karę porządkową jako spamer. Odpowiedz Link Zgłoś
maitresse.d.un.francais Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 01.04.10, 00:14 Moim zdaniem to nie jest jajco, tylko ktoś z jego świty. Swoją drogą jaki nick oryginalny: "Ikea" pisane wspak. Wyznawca designu szwedzkiego? Brak pomysłów na nowy nick może jednak wskazywać na jajco, więc nie jestem pewna. Odpowiedz Link Zgłoś
maitresse.d.un.francais Re: Wcale nie taka prosta, Ismo 01.04.10, 00:12 isma napisała: > Ale adwentysta tylu przyjemnych rzeczy nie moze! żyd też nie, chociaż pewnie innych,ale zawsze jakieś się znajdą ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
kamfora Re: pytanie 28.03.10, 16:12 aeki napisał: > Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego jak nie chodzę > do kościoła w niedziele to się muszę z > tego spowiadać i pójdę do piekła ????? Nie chodzi o chodzenie do kościoła, tylko o uczestniczenie we Mszy świętej. Jeśli jesteś wierzący - to nie jest przymus, tylko...szansa, możliwość :-) Z innej beczki: Jeśli ktoś nie chodzi na badania kontrolne - to wcale przecież nie znaczy, że musi zachorować, prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
aeki Re: pytanie 28.03.10, 17:38 > > Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego jak nie chodzę > > do kościoła w niedziele to się muszę z > > tego spowiadać i pójdę do piekła ????? Odpowiedz Link Zgłoś
kamfora Re: pytanie 28.03.10, 19:24 Widzę, że Cię nie satysfakcjonuje moja odpowiedź? :-) To może inaczej: czym jest dla Ciebie spowiedź? Czy w ogóle się spowiadasz? A jeśli tak - to dlaczego? Ze strachu przed piekłem, czy z miłości do Boga? Jeśli się z kimś spotykasz, to zazwyczaj nie ze strachu przed samotnością, tylko z tego powodu, że tego kogoś lubisz/kochasz. Jeśli odrzucasz jego zaproszenie do spotkania - to skazujesz się na piekło samotności bez niego. Msza święta to takie specyficzne spotkanie z Bogiem. Odpowiedz Link Zgłoś
maitresse.d.un.francais Re: pytanie 28.03.10, 19:43 Ze strachu przed > piekłem, czy z miłości do Boga? A jeśli to pierwsze, to co? Pytam w imieniu własnym, nie założyciela wątku. A jeśli kogoś nie lubię/nie kocham/wadzę się z nim i nie mam ochoty z nim spotykać? Odpowiedz Link Zgłoś
kamfora Re: pytanie 28.03.10, 19:58 maitresse.d.un.francais napisała: > Ze strachu przed > > piekłem, czy z miłości do Boga? > > A jeśli to pierwsze, to co? Nie wiem :-) Ale chyba ludzie się nieraz pobierają ze strachu przed samotnością i czasem to małżeństwo jest lepsze niż niejedno z miłości. I zdarza się, że miłość rodzi się później :-) Więc może tak samo jest z relacją człowiek - Bóg? > A jeśli kogoś nie lubię/nie kocham/wadzę się z nim > i nie mam ochoty z nim spotykać? To się nie spotykasz - przecież masz wolną wolę :-) Ale tak na marginesie: żeby się wadzić to jednak trzeba się spotkać :-) Odpowiedz Link Zgłoś
maitresse.d.un.francais Re: pytanie 30.03.10, 17:33 > > To się nie spotykasz - przecież masz wolną wolę :-) > Ale tak na marginesie: żeby się wadzić to jednak > trzeba się spotkać :-) > Łapiesz mnie za słówka. Nie spotykam się z ludźmi, których natura zniechęca mnie do spotkań. Spotkałam się, owszem - w "Listach starego diabła do młodego", utworze pochwalnym wobec Boga. Na żadnych racjonalistach. Odpowiedz Link Zgłoś
isma Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 31.03.10, 20:00 Bylo na temat. Masz napisane w Biblii, ze Jezus mowi, ze kto slucha apostolow, slucha jego samego, czyli Boga. No to od czasow apostolskich sie swietowanie niedzieli datuje. Ale to niewygodny cytat, wiec go pominales, i dalej klepiesz swoje. Tak ze moze rzeczywiscie juz nie spamuj. Odpowiedz Link Zgłoś
aeki Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 06.04.10, 11:00 > Bylo na temat. Masz napisane w Biblii, ze Jezus mowi, ze kto slucha apostolow, > slucha jego samego, czyli Boga. No to od czasow apostolskich sie swietowanie > niedzieli datuje. ?????????????????????????????????????? Nie ma przykazania że należy chodzić do kościoła. Jeżeli słów Jezusa należy słuchać to mówi on że nie przyszedł zmienić prawa, ale je wypełnić. Jeżeli ktoś choć znak zmieni nie będzie miał się najlepiej. Kościół katolicki zmienił przykazania boskie. Jakim prawem ??? Odpowiedz Link Zgłoś
a000000 Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 06.04.10, 11:54 aeki napisał: > Nie ma przykazania że należy chodzić do kościoła. jest. W Torze. Jezus też chodził do synagogi. > Kościół katolicki zmienił przykazania boskie. zmiana NUMERACJI nie jest zmianą przykazania. Podaj przykład zmiany przykazania. Z góry zaznaczam, że w KRK czczenie obrazów czy figur jest pogańskim bałwochwalstwem. Katolików obowiązują wszystkie zasady wynikające z Dekalogu. >Jakim prawem ??? no... tu już przeginasz... Jezus dał apostołom PRAWO do prowadzenia trzody, poprzez słowa: "Ty jesteś opoka na której zbuduję swój kościół, paś baranki moje"... a " tobie dam klucze do królestwa niebieskiego", i "cokolwiek zwiążesz na ziemi - będzie związane i w niebie" to prawo ugruntowuje... jedynym warunkiem jest: Piotrze, czy mnie miłujesz.... to jest gwarancja, że aktualny Piotr w swych naukach zachowa ducha ewangelii.... Odpowiedz Link Zgłoś
aeki Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 06.04.10, 12:19 > jest. W Torze. Jezus też chodził do synagogi. Dla katolików Tora jest wyznacznikiem ??? Jezus chodził co niedziela ??? > zmiana NUMERACJI nie jest zmianą przykazania. Podaj przykład zmiany przykazania > . Pamiętaj aby dzień święty święcić. Wskaż mi to w Biblii. > Z góry zaznaczam, że w KRK czczenie obrazów czy figur jest pogańskim > bałwochwalstwem. Katolików obowiązują wszystkie zasady wynikające z Dekalogu. To jest najlepsze. Czczenie obrazów i rzeźb jest powszechne. Wozi się nawet repliki obrazów i ich czczenie. No i co z tym że nie można nawet kropki zmienić w prawie ??? Dlaczego nie pójście w niedzielę do kościoła to grzech. W inne święta podobno też. Chociaż niektóre się zmieniają na bardziej lub mniej święte. Zależy to od ? pana papieża ? Odpowiedz Link Zgłoś
a000000 Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 06.04.10, 14:02 aeki napisał: > Dla katolików Tora jest wyznacznikiem ??? Jezus chodził co niedziela ??? Jezus chodził tyle razy, ile razy wymagała JEGO religia. Czyli judaizm. Dla katolików Tora jest pismem świętym Starego Testamentu. > Pamiętaj aby dzień święty święcić. Wskaż mi to w Biblii. tu masz kilka tłumaczeń - poczytaj sobie. www.dekalog.pl/alter/przeklady2m/tysiaclecia.htm > To jest najlepsze. Czczenie obrazów i rzeźb jest powszechne. Wozi się nawet repliki obrazów i ich czczenie. tą wypowiedzią wykazujesz, że nie masz pojęcia o czym mówisz. NIKT przedmiotów nie czci. W Judaizmie Żydzi też mieli przedmioty które otaczali szczególną czcią... ale nie była to cześć należna Bogu. > Dlaczego nie pójście w niedzielę do kościoła to grzech. bo pan papież tak powiedział. Jest władny związać i rozwiązać na ziemi - i uznane to będzie w niebie - bo Jezus dał mu klucze do królestwa niebieskiego. Piotrze, czy Ty mnie miłujesz? tak jest, Panie, wiesz że Cie miłuję... A więc paś baranki moje... I od tej pory Piotr baranki prowadzi na pastwisko wedle własnego uznania. Jeśli uzna, że aby owce miały się dobrze - konieczna jest modlitwa w niedzielę - to TAK JEST. A niedziela - na pamiątkę Zmartwychwstanie. I na koniec: TORA obowiązuje ortodoksyjnych żydów. Katolicy mają Ewangelię i Katechizm - czyli wyjaśnienie zasad obowiązujących. W Katechizmie jest przywołany Dekalog jako obowiązujący. Jeśli jesteś zainteresowany - udaj się po wiedzę do katechizmu. Jeśli chcesz tylko się bawić i głupa palić w kółko zadając to samo pytanie - jakbyś słowa pisanego nie rozumiał.... to dorobisz się zaszczytnego miana trolla, z konsekwencjami. Odpowiedz Link Zgłoś
aeki Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 06.04.10, 14:39 > Jezus chodził tyle razy, ile razy wymagała JEGO religia. Czyli judaizm. > I na koniec: TORA obowiązuje ortodoksyjnych żydów. Katolicy mają Ewangelię i O niedzielę pytam. Czy nakazał w każdą niedziele ???? kler nakazał bo kasa mu nie przyjdzie. > > Pamiętaj aby dzień święty święcić. Wskaż mi to w Biblii. > > tu masz kilka tłumaczeń - poczytaj sobie. > > rel="nofollow">www.dekalog.pl/alter/przeklady2m/tysiaclecia.htm ???????????????????????????????????????????????????????????????? > To jest najlepsze. Czczenie obrazów i rzeźb jest powszechne. Wozi się naw > et > repliki obrazów i ich czczenie. > > tą wypowiedzią wykazujesz, że nie masz pojęcia o czym mówisz. NIKT przedmiotów > nie czci. www.youtube.com/watch?v=mHkigUOakVo > bo pan papież tak powiedział. Jest władny związać i rozwiązać na ziemi - i.... eta" 10. Sergiusz III (904-911) Od niego zanaczy się rządy pornokracji (tak, od tego "porno"), kiedy to przez kilka dekad papieże chodzili na pasku rzymskiego rodu Theophylacti. Nasz papież oprócz odbudowania Bazyliki Laterańskiej wsławił się tym, że miał romans z córką swoich protektorów. Owocem romansu miał być przyszły papież - Jan XI. 9. Paweł III (1534-1549) Jest polski akcent! Dzięki Pawłowi III, który był nie tylko opiekunem rzymskich prostytutek. Znany jest też z osobliwego sposobu prowadzenia dyskusji teologicznych. Gdy jedna z nich, z udziałem polskiego biskupa trwała za długo, papież nakazał zatłuc dyskutantów. Aha, poza tym, co chwalebne, uznał niedawno "odkrytych" Indian "prawdziwymi ludźmi". To mu się naprawdę udało. 8. Aleksander VI (1492-1503) Papież zasłynął organizowaniem słynnych po dziś dzień orgii. Oczywiście, jak to orgie, musiały być odpowiednio zepsute. Jak wtedy, gdy kilkadziesiąt prostytutek szukało na posadzcie kasztanów (?) a papież i inni biskupi rzucali się na kobiety i... wiadomo. Służący liczyli liczbę orgazmów strażników Stolicy Piotrowej. To się nie mogło dobrze skończyć. Aleksander VI zakończył swój pontyfikat po zjedzeniu zatrutej potrawy. 7. Bendykt IX (1032-1048) Niech was nie zwiedzie długi okres pontyfikatu (papież wstąpil na Tron Piotrowy w wieku 20 lat!). Benedykt IX nie poświęcił go wyłącznie na studiowanie Biblii. Papież oddawał się zakulisowym intrygom, gdzie trup słał się gęsto, a oprócz mężczyzn i kobiet w różnym wieku przewinęły się również inne boże stworzenia. 6. Jan XII (955-964) Gdyby Mieszko I wiedział coś z tego, wolałby przejść na islam. Jan XII przeszedł do historii jako jeden z najbardziej nieświętych papieży. Już pal sześć wyświęcenie na biskupa 10-letniego chłopaka. Ale co powiedzieć o wykastrowaniu i własnoręcznym zamordowaniu kardynała? I to nie było jeszcze takie najgorsze. Ale to już przy omawianiu naprawdę największych grzechów. 5. Aleksander VI, numer drugi (1492-1503) Funkcjonuje w literaturze jako najmniej święty ze świętych. I słusznie: stręczył swoją córkę Lukrecję. I to w nieziemsko przebiegły sposób: prezentował ponoć urodziwą niewiastę bogatym kupcom, którzy wiedząc z jak "dobrego" domu pochodzi szybko oferowali małżeństwo i wielki posag. Papież łaskawie się zgadzał na ślub, jednak po skonsumowaniu posagu mocą swej boskiej mocy unieważniał sakrament i córka jako panna wracała na łono rodziny. Aż do następnego razu. 4. Innocenty IV (1243-1254) Temu papieżowi historia zawdzięcza wydanie bulli, która zezwalała sądom kościelnym na stosowanie tortur wobec ludzi podejrzanych o herezję. Szybko zaczęło się jeje gorliwe stosowanie. 3. Juliusz III (1550-1555) On dał naszemu krajowi pierwszego nuncjusza apostolskiego. Ale też znalazł na ulicy 13-letniego żebraka, kórego uczynił kardynałem i kochankiem. Miał się ze swoim związkiem zbytnie nie kryć zachwalając otwarcie "biegłości" tego niepiśmiennego chłopca imieniem Innocenzo(!). Co zabawne, by dodać Innocenzo nieco splendoru a jednocześnie odciąć go od jakiejkolwiek władzy, młody kardynał dostał nowoutworzone stanowisko: Sekretarza Stanu. Stanowisko do dziś istnieje. Zajmuje je szef watykańskiej dyplomacji. 2. Jan XII numer drugi (955-964) Ten szatański kapłan nie tylko mordował gdzie i co popadnie, a przy grze w kości wznosił toast za diabła. Jan XII uwielbiał zadowalać wszystkie płci i stany, w tym własne siostry. Ale to nie wystarczyło. Następca świętego Piotra lubił "to" robić pobliżu miejsca, do którego dziś się nawet pielgrzymuje, czyli przy... grobie świętego Piotra. I jak oni wpuszczają tam dzieci? 1. Stefan VI (896-897) Pod naciskiem walczących o wpływy na papiestwo możnych zwołał synod tupi, który miał odządzić od czci i wiary zmarłego papieża Formozusa. Papież postarał się, żeby Formozus był przy tym obecny. Kazał więc wydobyć z grobu szczątki byłego papieża i ubrać je w papieskie szaty. Czy wspomnieliśmy, że trupowi obcięto palce, którymi błogosławił lud? Poćwiartowanie i wrzucenie do Tybru dokonało szaleństwa. Stefan VI kilka miesięcy póżniej dokonał żywota w wyniku uduszenia. Łaskawie go nie poćwiartowano. > jakbyś słowa pisanego nie rozumiał.... to dorobisz się zaszczytnego miana > trolla, z konsekwencjami. kto nie rozumie słowa pisanego ??? Odpowiedz Link Zgłoś
a000000 Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 06.04.10, 15:30 e... co Ty jakieś głupoty z racjonalisty wklejasz? W tamtych czasach papieże byli nominowani przez możnowładców i tak samo jak oni zdeprawowani. Jakoś na liście brak mi antypapieży i jednej takiej papieżycy, która ponoć w czasie procesji dziecko urodziła... Większość z zarzutów - to pomówienia. Listę sporządzał ktoś niedostatecznie przygotowany , bo na pozycji 5 i 8 jest ten sam Aleksander Borgia... którego córka z nielegalnego związku, słynna Lukrecja miała 12 lat, gdy ten zostawał księdzem. Historia papiestwa jest pełna i świętych i szatanów... Papież to tylko człowiek, który daje się skusić... a szatan wszystko zrobi, aby człowieka pozyskać... nawet Jezusa próbował skusić. Nie każdy jest Jezusem, niestety.... więc zdarzają się tacy, którzy ulegli zepsuciu... Tyle, że jest to wiadomość znana powszechnie, więc nie rozumiem, co mają grzechy co poniektórych do ustaleń synodów. Ci papieże byli potępiani, wypędzani, pozbawiani stanowiska....no i nie zauważyłam, aby w moim kościele pozostała jakaś nauka Aleksandra Borgii która mówi, że oto zostało zlikwidowane szóste przykazanie. Zasady są cały czas te same... często były łamane, ale to wcale o zasadach nie świadczy. I co tamte mroczne dzieje mają do dzisiejszego kościoła? Mam opluć Benedykta, bo jego poprzednik sprzed 1000 lat był.... synem epoki i zachowywał się nie lepiej i nie gorzej niż inni możni? Odpowiedz Link Zgłoś
aeki Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 06.04.10, 16:14 bo pan papież tak powiedział. Jest władny związać i rozwiązać na ziemi - i uznane to będzie w niebie - bo Jezus dał mu klucze do królestwa niebieskiego. Piotrze, czy Ty mnie miłujesz? tak jest, Panie, wiesz że Cie miłuję... A więc paś baranki moje... I od tej pory Piotr baranki prowadzi na pastwisko wedle własnego uznania. Jeśli uzna, że aby owce miały się dobrze - konieczna jest modlitwa w niedzielę - to TAK JEST. Odpowiedz Link Zgłoś
a000000 Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 06.04.10, 16:44 i Ty sugerujesz, że skoro jeden czy drugi jest grzeszny, to zasady wiary są do luftu? Sugerujesz, że jeśli człowiek jest zdolny do podłości - to co? człowieka wyeliminować? Innego oczywiście... bo już widzę, co się święci ... chcesz aby dzisiejszy kościół odpowiedział za czasy minione. Odpowiedz Link Zgłoś
aeki Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 06.04.10, 17:21 KTO nakazał aby chodzić w niedzielę do kościoła. Jakie miał prawo .Kto w katechizmie wyrzucił 2 przykazanie . Jakim prawem ??? Pan papież ??? Który ??????? ten " święty ??" GDZIE W PIŚMIE JEST NAKAZ CHODZENIA W NIEDZIELĘ DO KOŚCIOŁA ?????????????????????????? jak nie odpowiesz to trolu zostaniesz potraktowany odpowiednio Odpowiedz Link Zgłoś
a000000 Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 06.04.10, 22:07 aeki napisał: > KTO nakazał aby chodzić w niedzielę do kościoła. JA! >Jakie miał prawo sama sobie pozwoliłam. ZADOWOLONY? Odpowiedz Link Zgłoś
0golone_jajka Re: PROSTE PYTANIE , BRAK ODPOWIEDZI 09.04.10, 16:33 hehe, nieźle się bawicie widzę i beze mnie :D Odpowiedz Link Zgłoś
wkkr Pamiętaj abyś dzień świety święcił 06.04.10, 11:59 Powiedział Bóg a akty wykonawcze w tej materii okreslają samodzielnie związki wyznaniowe. Odpowiedz Link Zgłoś
aeki Re: Pamiętaj abyś dzień świety święcił 06.04.10, 12:34 wkkr napisał: > Powiedział Bóg a > akty wykonawcze w tej materii okreslają samodzielnie związki > wyznaniowe. gdzieeee ????????????????????????????? Odpowiedz Link Zgłoś
wkkr Re: Pamiętaj abyś dzień świety święcił 06.04.10, 15:00 aeki napisał: > wkkr napisał: > > > Powiedział Bóg a > > akty wykonawcze w tej materii okreslają samodzielnie związki > > wyznaniowe. > > > gdzieeee ????????????????????????????? ========= Na Synaju. Odpowiedz Link Zgłoś