Dodaj do ulubionych

OK - nie moge sie doczekac odpowiedzi

05.12.06, 11:46
od tessy, a naprawde mnie zafrapowało jej jednoznacze stwierdzenie "Biblie
napisało 40 mężczyzn".

Ktoś z was wie skad to wiadomo i jacy konkretnie byli to faceci?
Obserwuj wątek
    • jonesku Re: OK - nie moge sie doczekac odpowiedzi 05.12.06, 17:14
      to byli synowie sędziego Abdona, który miał czterdziestu synów i trzydziestu
      wnuków jeżdzących na siedemdziesieciu ośletach ;-D

      www.czterdziestu.pl

      „Po Nim sprawował rządy nad Izraelem Abdon, syn Hillela z Pireatonu. Miał on
      czterdziestu synów i trzydziestu wnuków, którzy jeździli na siedemdziesięciu
      oślętach”...
      Księga Sędziów (12,14)
    • oginn Re: OK - nie moge sie doczekac odpowiedzi 05.12.06, 19:25
      www.biblia.info.pl/template.php?tpl=autorzy
      Sami faceci, ale były też prorokinie w czasach biblijnych. Kobiety to nie tylko
      czarownice i wiedźmy.
      • monikaannaj 40? 06.12.06, 09:31
        a synów Koracha to ilu było? I wogóle gdzie w Biblii jerst napisane ze księgę
        rodzaju napisał Mojżesz???
        • oginn Re: 40? 06.12.06, 11:25
          > a synów Koracha to ilu było?

          Taki mądry to ja nie jestem.

          >I wogóle gdzie w Biblii jerst napisane ze księgę
          > rodzaju napisał Mojżesz???

          nigdzie tak nie pisze. On prawdopoobnie zebrał wcześniejsze opisy i je zestawił.


          Tabliczkowa teoria Księgi Rodzaju
          creationism.org.pl/artykuly/CSewell
          • monikaannaj Re: 40? 06.12.06, 12:02
            > > a synów Koracha to ilu było?
            >
            > Taki mądry to ja nie jestem.


            No, bo jeśłi było ich wiecej niż jeden to i autorów Biblii było więcej niz 40...

            Szkoda że tessa nie chce podac swoich źródeł.
            • tessa18 Re: 40? 06.12.06, 13:26
              Autorem Biblii jest sam Bóg,bo natchnął pisarzy biblijnych do jej napisania.
              Ale spisywało ją na przestrzeni XVI wieków 40 pisarzy:
              Mojżesz napisał pięcioksiąg,księgę Hioba
              Jozue napisał księgę Jozuego
              Samuel napisał Sędziów ,Rut i I Samuela
              Gad i Natan napisali II Samuela
              Jeremiasz napisał I,II Królów ,Jeremiasza i Lamentacje
              Ezdrasz napisał Ezdrasza I i II Kronik
              Nehemiasz napisał Nehemiasza
              Mardocheusz napisał Estery
              Dawid napisał Psalmy
              Asaf,też pisał Pasalmy
              Synowie Koracha też pisali Psalmy
              Etan jest twórcą Psalmu 89
              Heman jako pisarz Psalmu 89
              Salomon napisał Kaznodziei,Pieśń nad Pieśniami i Przysłów
              Przysłów też pisali Agur i Lemuel
              Ezechiel -Ezechiela
              Daniel- Daniela
              + 12 proroków
              Joel,Amos
              ,Abdiasz,Jonasz,Micheasz,Nahum,Habakuk,Sofoniasz,Aggeusz,Zachariasz,Malachiasz
              Ewangelia napisali:Mateusz,Marek,Łukasz,Jan
              Dzieje Łukasz
              Listy Paweł-Rzymian,I,II KOryntian, Galatów,Efezjan,Filipian,Kolosan,I,II
              Tesaloniczan,I,II Tymoteusza,Tytusa,Filemona,Hebrajczyków,
              Jakub -list Jakuba
              Piotr -dwa lisy Piotra
              Jan -trzy listy Jana i Objawienie
              Juda -list Judy

              Doliczyłaś się 40 pisarzy?
              • monikaannaj A Ozeasz? 06.12.06, 13:59
                No i ilu było synów Koracha? I przede wszystkim - jakie śa żródła twojej wiedzy?
              • jonesku www.czterdziestu.pl 07.12.06, 22:56
                jeśli chcecie znać prawdę, to powiem wam tylko tyle, że częśc autorów uznano
                umownie. Do dzis trudno tak na prawde przypisac niektórych tekstów jednemu
                autorowi. Trudno tez ustalić kto jest tym prawdziwym autorem. Sa teksty, co do
                których jest pewność, ale sa takie, które przypisano jakiemus człowiekowi na
                podstawie przypuszczeń.
                Jeśli między uczonymi nie ma pewności co do autorstwa, to dyskusja między nami
                na ten temat jest zbyteczna.
                poza tym czy to ważne ilu ich było i jak sie nazywali?
                wazne, że kochali Boga i pozwolili sie Bogu prowadzić
                • oginn Re: www.czterdziestu.pl 07.12.06, 23:16
                  Piszesz prawdę jak natchniony. Może włączą kiedyś Twe wypowiedzi do świętych
                  ksiąg katolickich?
              • jonesku Tesso tak cie ucza ŚJ? 13.12.06, 13:16
                jesli to prawda co piszesz, że Mojżesz napisał cały piecioksiąg, to powiedz
                jak mógł opisac swoja śmierć i to co działo sie po jego śmierci?
                a księga Hioba jest starsza od samego Mojżesza,
                czy mógł ją napisac zanim sie urodził?

                jesli ŚJ popełniaja takie podstawowe błędy, to szkoda dyskutować z wami

                Tesso zastanów sie
                rozsądku troche
                słabo ukrywasz naiwnośc i ciemności w jakiej żyjesz
                • tessa18 Re: Tesso tak cie ucza ŚJ? 13.12.06, 17:14
                  Nie wdaję się w takie szczegóły jak napisanie ostatnich słów księgi
                  Powtórzonego Prawa przez Jozuego.Pisałam ogólnie.Nawet Jezus ogólnie przypisywał
                  księgi Mojżeszowe Mojżeszowi.
                  Nie znaczy to,że liczba pisarzy biblijnych się zmieniła:)
                  • monikaannaj Re: Tesso tak cie ucza ŚJ? 13.12.06, 17:35
                    A jakie znaczenie ma ilośc "pisarzy biblijnych"? W którym miejscu |Jezus mówił
                    o tym że mojżesz napisał piecioksiąg?\

                    Przy okazji: Skad wiesz co jest czescią Biblii? Kto zdecydował że w jej skład
                    wchodż takie a nie inne ksiegi?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka