Dodaj do ulubionych

stomatolog

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.09.06, 15:59
witam!

chodzi o nieudane leczenie stomatologiczne (niedopełnione wszystkie 3 zęby
leczone kanałowo, nieszczelne plomby) i konieczność ponownego leczenia od razu
po zakończeniu leczenia, tzn. w czasie gdy rok gwarancji (o którym mnie
zapewniano podczas leczenia) nie minął.

problem dotyczy sytuacji, gdy lekarka nie zamierza _poprawić_ zebów, nie
zamierza też oddać pieniędzy. Chodzi o dużą kwotę, zębów było niestety więcej,
nie stać mnie na leczenie zębów po raz kolejny, a jest to konieczne. Jestem
młoda i nie chcę stracić zębów. Obecnie pożyczam pieniądze i leczę jeszcze raz
zęby u innego stomatologa płacąc po raz drugi. Jestem załamana. Wiem że są
inne poszkodowane osoby.

Do tego wszystkiego dochodzi problem niewpisywania w kartę leczenia (którą mam
skserowaną) wizyt, np. z 4 pełnopłatnych wizyt są odnotowane 2. Niestety nie
mam rachunków, gdyż kiedy o nie prosiłam nie wydano mi ich, mówiono mi że i
tak nie można sobie odliczyć od podatku... Czuję, że byłam naciągana.

czy jest jakikolwiek sposób odzyskania pieniędzy za nieudane leczenie?

proszę o pomoc
Obserwuj wątek
    • prawnik-skp Re: stomatolog 15.09.06, 15:23
      sposobem byłoby dochodzenie odszkodowania od stomatologa, a to na podstawie
      art. 471 kodeksu cywilnego, ale przy założeniu, że jest opór z drugiej strony -
      sprawa wymagałaby skierowania jej na drogę sądową.
      Przy dochodzeniu odszkodowania z art. 471 kc w tej sprawie trzeba móc
      udowodnić:
      1) istnienie i rozmiar szkody (np. rachunki za nowego stomatologa),
      2) że ten pierwszy stomatolog źle wykonał leczenie,
      3) że opłata rachunków u drudiego stomatologa była normalnym następstwem tego,
      że ten pierwszy źle wykonał lecznie.

      W tej sprawie dowodzenie twierdzeń powino być oparte o opinie ludzi znających
      się na stomatologii.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka