11.03.07, 17:08
Okolo 2 lat temu, zostalem zyranetm swojego kuzyna. Po jakims czasie kuzyn
wyjechal za granice nie splacajc kredytu. Ostatnio dowiedzialem sie, ze na
moje wynagrodzenie w pracy wszedl komornik. Jestem jedynym zywicielem
wieloosobowej rodziny Co robic? Czy mam szanse jakos odwolac sie?
Dziekuje za odpowiedzi
Obserwuj wątek
    • Gość: zosia Re: co robic? IP: *.chello.pl 11.03.07, 17:53
      niestety nie zyrant ponosi taką samą odpowiedzialnosc jak dluznik ,mialam tą
      samą sytuacje 3 lata splacalam jako zyrant ,mimo ze jestem samotną matką to w
      tym przypadku jest nie brane pod uwage .przyke ale to rzeczywistosc
      • sauber1 Re: co robic? 11.03.07, 21:27

Tak to jest przykre, wystarczy że kredytobiorca nie ma ochoty spłacać kredytu, a
        żyrant nie ma wyjścia. Miałem też średnią przyjemność być żyrantem, 20 i kilka
        lat temu i wyszedłem podobnie jak Zabłocki na mydle, miałem oficjalne dochody to
        i spłacić musiałem, nie czekałem aż mi komornik coś tam doliczy, ale nauczyłem
        się ludziom nie ufać i to bez względu jakim uśmiechem mnie darzą, a teraz też
        jestem samotnym ojcem. Jednak całe życie się uczymy życia, po to by być
        mądrzejszym, tylko po co?
    • majkel01 Re: co robic? 12.03.07, 18:02
      zgadzajac sie byc zyrantem przyjales na siebie zobowiazanie ktore teraz
      egzekwuje wierzyciel. NIestety o takich rzeczach trzeba myslec przed podpisaniem
      a nie po.
      • sauber1 Re: co robic? 13.03.07, 00:32
        majkel01 napisał:

> zgadzajac sie byc zyrantem przyjales na siebie zobowiazanie ktore teraz
        > egzekwuje wierzyciel. NIestety o takich rzeczach trzeba myslec przed podpisanie
        > m a nie po.

Stare chińskie przysłowie mówi "człowiek mądry po szkodzie" ale przed szkodą
        też, to są te nasze przemyślane, najmądrzejsze wybory, by sie nie zgodzić z
        Bankowcem teraz zamiast komuś żyrować czy zaciągać kredyt idę na łatwiznę, gram
        w lotto te same szanse

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka