15.01.10, 21:47
Chcemy wybrać się na wycieczkę na Sri Lankę w październiku. Czy ktoś był w
październiku na tej wyspie i może nam powiedzieć jaka jest wtedy tam pogoda. Z
góry dzięki za pomoc.
Obserwuj wątek
    • lagatta.1 Re: Sri Lanka 15.02.10, 17:29
      Poniżej podaję link do strony, gdzie znajdziesz wiele informacji o Sri Lance. Są też zdjęcia i opinie różnych osób, które tam były. Mam nadzieję, że Ci się przyda smile

www.travelmaniacy.pl/kraj,sri_lanka,153.html
      • Gość: Janek Re: Sri Lanka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.10, 21:34
        A gdzie się takich bzdur naczytałaś...?!?!

Temperatura na Sri lance jest prawie taka sama cały rok, a główne różnice
        klimatyczne polegają na bardzo zmieniającej się i bardzo męczącej wilgotności! I
        nie jest to zasługa huraganów, lecz monsunów... W okolicach Colombo (zachodnie
        wybrzeże) najbardziej sucho jest w styczniu-lutym.

A tej objazdówki Ci współczuję. Sri Lanka to nie jest duża wyspa i moim zdaniem
        zdecydowanie lepiej wziąć stacjonarne 2 tygodnie i wybrać się na kilka wycieczek
        - np. jedną dwudniową (Kandy Sigirija), potem jednodniową do Galle, a po drodze
        jest np. Hikkaduwa. Polecam też samodzielne wycieczki tuk-tukami lub pociągiem.
        Widziałem miny ludzi po tygodniowej objazdówce i nie były one radosne... a
        najsmutniejsze miny mieli ci, którzy po tygodniowym relaksie w hotelu, na plaży,
        okolicznych miasteczkach mieli ruszyć ciasnym autobusem w tę męczącą
        objazdówkę... przed wyjazdem pili z rozpaczy wink

Dłuższa jazda autobusem po Sri Lance to koszmar - średnia prędkość na ich
        drogach to 30-40 km/h, tak więc przejechanie 200 km zajmuje 5-6 godzin. A że
        ciemno robi się około 18.30 to dużą część drogi jedzie się po ciemku i nic nie
        widać... Oj umęczycie się i wytrzęsie Wam tyłki!!!

Polecam zajrzeć tutaj: www.srilankapolonia.pl/index.php?id=166
        • Gość: roxy361 Re: Sri Lanka IP: *.adsl.inetia.pl 02.03.10, 20:20
          niestety to Ty piszesz totalne bzdury, Herbaciane tygrysy to
          rewelacyjna objazdówka- nie bylo niezadowolonej osoby, mielismy
          wspaniałego pilota Łukasza Barana-tydzien po objazdowce mielismy
          pobyt w super hotelu ale umarłabym tam z nudów bo nic sie nie
          dzieje, ile mozna siedziec w barze czy basenie?o animacjach to
          zapomnij. Błogosławilismy pomysł objazdówki no i oczywiscie
          finansowo to jest niesamowicie korzystne a poza tym własnie na
          wycieczkach fakultatywnych spedzasz prawie cały czas w autobusie ze
          wzgledu na odległosci z wybrzeza do jakiejkolwiek ciekawej do
          zwiedzenia miejscowosci, wiele nie zobaczysz bo za daleko trzeba by
          jechac.7+7 to najlepsze rozwiazanie.
          • Gość: Janek Re: Sri Lanka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.10, 22:50
            Eee, tam... ściemniasz, bo inaczej Ci nie wypada...

Miałem okazję widzieć i rozmawiać z ludźmi, którzy byli na takich objazdówkach i
            po tygodniu męczącej tułaczki byli bardzo zadowoleni ze stacjonarnego lenistwa
            przeplatanego wycieczkami w spokojnym tempie. Na naszych wycieczkach mieliśmy
            okazję spotykać ludzi z objazdówek i okazywało się, że wszyscy "zaliczają" te
            same ciekawe miejsca, ale też te same knajpy z obiadem w cenie wycieczki (ale
            dość drogimi napojami) i te same manufaktury i sklepy z dziwnie wysokimi
            cenami... Tak więc te argumenty o niezwykłych korzyściach finansowych to też
            bujda na resorach. Jak mając dużo czasu samodzielnie zapuścisz się w okoliczne
            miasteczka, targowiska, lokalne sklepiki, to możesz faktycznie poznać miejscowe
            ceny, a nie te dla grup turystów pędzonych jak stado baranów smile

BTW: ale mnie rozśmieszyłaś tymi oczekiwanymi animacjami... hłe, hłe, hłe... Ty
            masz chyba jakieś adhd... hi, hi...

I tak jak napisałem wcześniej, Sri Lanka to niezbyt duża wyspa i wierz mi, że
            spokojnie można ją zwiedzać "gwiaździście" z jednego miejsca.
            • Gość: kata Re: Sri Lanka IP: 193.192.62.* 09.04.10, 16:16
              objazdówka bynajmniej nie jest męczaca (w porównaniu np do maroka), odległości do pokonania są bardzo małe (dziennie ok 70 km)
              a nawet jeśli wieczorem byliśmy zmeczeni (np po wejsciu na Sigirie, gdzie nikt nikogo nie zmuszał aby tam szedł) to przez 6 dni mieszkaliśmy w hotelach z basenem otawrtym do 20, gdzie można było spokojnie sie kąpać
              jedynym minusem jest położenie hoteli na objazdówce - zdala od centrum (za to jest w nich bardzo cicho) i nie ma jak na własna reke wieczorem zwiedzac miasta. chociaż w ciągu dnia było kilka takich możliwości

i wcale nie zgadzam sie z opinia ze mozna odpoczac stacjonarnie, przez pierwsze 2 dni tak, ale potem zaczyna sie nudzic, nie mozna zapominac ze kąpiemy sie w oceanie, gdzie nie zawsze jest to możeliwe z powodu na silne prądy morskie
        • Gość: agbr Re: Sri Lanka IP: 136.8.152.* 15.03.10, 10:48
          pili z rozpaczy - jeszcze sie tak nie uśmiałam. Pili z rozpaczy na
          wakacjach. Fakt, klimat jest ciężki, ja źle znosiłam, ale byłam na
          objazdówce z Tui - 10 osób, mały busik, fakt, jeździ się wolni, ale
          warto. Wydaje mi się bezsensem płacić za dwa tygodnie za hotel, a
          potem wyjeźdząć z niego na dwudniową wycieczką i płacić za drugi
          nocleg. Poza tym, jak sie jedzie w góry obejrzeć pola herbaciane, to
          tam jest temperatura bardzo fajna - w nocy nawet siedzielismy na
          tarasie w swetrach
          • Gość: AGBR Re: Sri Lanka IP: 136.8.152.* 15.03.10, 10:52
            miny sa nieciekawe z powodu upału i tydzień lenistwa po jest super.
            Myśmy mieli w hotelu 8 dni, ale jak bym miała być dwa tygodnie, to
            umarłabym z nudów. W europie to mozna pochodzić po barach, knajpach,
            a tu jednak nie bardzo. Buddyści nie chadzaja na dyskoteki.
      • looptroop.r Re: Sri Lanka 01.07.10, 10:34
        Na Sri Lance wtedy ładnie. Lepiej siedzieć i robić wycieczki a nie robić
        objazdówkę po małej wyspie. Zwłaszcza że mają tam naprawdę dobre hotele:
        www.topwakacje.pl/rt/Luksusowy-Heritance-Ahungalla-PREMIUM,735.html
    • iziaizia Re: Sri Lanka 20.06.13, 15:50
      Drodzy! Jeśli wybieracie sie na sri lanke to polecamy Wam naszego obecnego kierowcę i przewodnika w jednym! Jest bardzo doświadczony i co wazne - niezwykle uczciwy! Spędzamy przy jego boku super czas i możemy go z czystym sercem polecić. Doskonale zna kraj, opowie Wam o rzeczach ktorych nie wyczytacie w przewodniku i zabierze w miejsca do których nie trafiają zwykli turyści a dodatkowo zorganizuje nocleg jaki sobie zazyczycie (my spalysmy w guesthouse i bylysmy bardzo miłe zaskoczone 😊 Dzieki niemu poznacie prawdziwe smaki Sri Lanki - lacznie z prawie wszystkimi 20 rodzajami bananow, ktore są tutaj dostępne i mlekiem kokosowym pitym prosto z kokosu dopiero co zerwanego z drzewasmile Mozecie sie powołać na Martę & Ize. Chcialybysmy na naszej podrozniczej drodze spotykać tylko takie fantastyczne i do bolu dobre osoby jak Sunil.

Dane kontaktowe do Sunila (najlepiej napisać maila podajac ilośc dni ktore zamierzacie spędzić na Sri Lance oraz miejsca ktore chcielisbyscie zobaczyć, a Sunil opracuje Wam najlepsza trasę na zwiedzenie tego niezwykłego kraju 😊
      Poniżej mail do Sunila:
      sunil.driver@gmail.com

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka