Gość: Gourmet IP: *.crowley.pl 13.03.04, 19:31 potrway serwowane tam w latach 80-ych? Poszukuję przepisu na tzw. "hwei" i "potrawkę". Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lilo Re: Towarzystwo Polsko-Chińskie - czy ktoś pamięt 13.03.04, 19:46 Pamietam Towarzystwo i pyszne smaki, ale przepisu ani w ząb. Pamiętam wesele znajomych urządzane w Magdalence na które wieźliśmy tego żarcia dla 120 osób, w wielkich garach, maluchem. Ryz gotowano na miejscu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gourmet Re: Towarzystwo Polsko-Chińskie - czy ktoś pamięt IP: *.crowley.pl 13.03.04, 20:16 Pamiętam twarz tej postawnej pani, która przyjmowała zamówienia, choć nie pamiętam jej imienia ... no i te napoje Bajerem było prosić o pałeczki ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pichciarz Re: Towarzystwo Polsko-Chińskie - czy ktoś pamięt IP: *.proxy.aol.com 13.03.04, 20:39 Proponuję otworzyć ten link i skontaktować się z autorem strony, poprosić o pomoc. Jest to bardzo miły, usłużny facet, który wypowiadał się nie tak dawno na tym forum. kuchniachinska.pl/main Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: P. Re: Towarzystwo Polsko-Chińskie - czy ktoś pamięt IP: *.proxy.aol.com 13.03.04, 20:43 Znowu coś opuściłem: www.kuchniachinska.pl/main Odpowiedz Link Zgłoś
aniutek Re: Towarzystwo Polsko-Chińskie - czy ktoś pamięt 14.03.04, 04:52 oj pamietam ::)) az sie lezka w oku kreci.. ta kolejka, czasem czekanie pod drzwiami az otworza, no i potrawka laczona heheheh pycha to bylo ino zupelnie nie przypominia tutejszego chinskiego zarcia. a przepis tez bym chciala Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sue Re: Towarzystwo Polsko-Chińskie - czy ktoś pamięt IP: *.gios.gov.pl 15.03.04, 13:39 Ten barek z Towarzystwa Przyjazni Polsko Chinskiej nadal istnieje, tylko zostal przeniesiony na ulice Okopowa, niedaleko ulicy Leszno. Nazywa sie teraz Chinczyk, jest obok restauracji (tez chinskiej, ale juz w zupelnie innym stylu). Menu takie samo jak dawno temu przy placu Bankowym, dalej sa dwa dania, huej (czy jak sie to pisze) z grzybami mun i takie drugie zoltawe z kurczakiem, mozna tez zamowic danie laczone, a we wtorki dodatkowo makaron. Sue Odpowiedz Link Zgłoś
brunosch sue!!! 15.03.04, 13:44 Szczegóły poproszę! ostatni raz w barku na Senatorskiej byłem w (chyba) 1990 i chętnie odświeżę wspomnienia. Zwłaszcza "bardzo ostrą, uwaga" przyprawę, której wlałem sporo i zjadłem bez skrzywienia - ku podziwowi zgromadzonych :) ciekawe, co to było? Odpowiedz Link Zgłoś
aniutek Re: sue!!! 16.03.04, 03:48 ::))) dzieki za te informacje, przy nastepnej wizycie w warszawie na pewno pojde... po wspomnienia :) a moze dokladniejszy adres by sie znalaz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sue Re: sue!!! IP: *.gios.gov.pl 16.03.04, 08:44 Przejezdzalam tamtedy wczoraj, wiec sprawdzilam adres - Okopowa 23. Tylko, tak jak napisalam trzeba sie kierowac do Baru Chinczyk, a nie do restauracji z czerwonym szyldem (chociaz swoja droga, ta restauracja tez nie jest zla). Ja sie bardzo ucieszylam jak znalazlam to miejsce, bo tez lubilam barek na Senatorskiej. Sue Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jagna Re: sue!!! IP: 167.83.9.* 16.03.04, 13:21 I panie są te same co na Senatorskiej :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gourmet Huej Kuo Żou i Jangcung Moku Żou, cokolwiek to IP: *.crowley.pl 16.03.04, 21:13 Dziękuje :-) znaczy. Byłem, kupiłem na wynos. Huej 7 zł, potrawka tyle samo, ryż we własnym zakresie, albo za 5 zł na wynos. Skład hueja (oficjany) pierś drobiowa, warzywa, bambus, przyprawy. potrawki: sos cebulowo-mięsny, grzyby mun, przyprawy. Ryż paraboliczny. Smacznego Odpowiedz Link Zgłoś