Dodaj do ulubionych

polecam krem

IP: *.crowley.pl 04.07.04, 15:04
od niedawna jest w sprzedazy nowosc dr oetkera - "krem ole" dostepny w
smakach: waniliowym i czekoladowym. kosztuje 1,5 za torebeczke, proszek
nalezy wsypac do naczynia<wysokiego> i dolac ok 300ml zimnego mleka,ubijac ok
3min. mowie wam pycha, powstaje taki krem - puding, co normalnie jest
sprzedawanay w kubeczkach, z tym ze w kubeczku macie 150g za 1,5, a jak sami
zrobicie to macie z 3razy wiecej za podobna cene i wiecej
przyjemnosci,polecam,pycha!
Obserwuj wątek
    • lola211 Re: sama chemia, ale jak ktos lubi... n/t 04.07.04, 15:05

      • Gość: CynamonowaMay Re: sama chemia, ale jak ktos lubi... n/t IP: *.lubin.dialog.net.pl 04.07.04, 16:59
        Sisy, już dawno było o tym kremie na forum, poszukaj w archiwum.

        Pozdrawiam!
        • Gość: Beata Re: sama chemia, ale jak ktos lubi... n/t IP: *.dami.pl / 82.139.15.* 04.07.04, 17:41
          Taki sobie ten krem,własciwie nic specjalnego, i wcale nie wychodzi tyle ile
          jest napisane na opakowaniu, trzeba by zrobic dwa by tyle wyszło
          • Gość: CynamonowaMay Re: sama chemia, ale jak ktos lubi... n/t IP: *.lubin.dialog.net.pl 04.07.04, 17:54
            A co tam napiszę sobie jeszcze raz:):):)

            Moim zdaniem to nie jest żaden krem, co nawyżej jakiś pudding (ma konsystencję
            i smak zimnego budyniu)

            Pyszne kremy (o prawdziwe kremowej konsystencji i smaku) Dr. Oetker produkuje w
            Niemczech i nazywają się Paradise Creme i chociaż za chemią nie przepadam, to
            na punkcie tych kremów (mają mnóstwo smaków m.in. wanilia, karmel, czekolada,
            cytryna, banan) zwariowałam, są przepyszne!
            Za każdym razem, kiedy jestem w Niemczech, robię sobie odpowiedni zapas:)

            Pozdr. CynamonowaMay!
    • Gość: krasnowo Re: polecam krem IP: *.sejny.sdi.tpnet.pl 04.07.04, 18:54
      Polecam klasyczny, zrobiony w domu mus czekoladowy - jest o niebo lepszy...i
      zdrowszy.
    • Gość: aniko Re: polecam krem IP: 62.29.248.* 05.07.04, 10:22
      Sisy - dzięki. To forum jest też po to, żeby wymienić się produktami dostępnymi
      w sprzedaży których nie znamy. Szczególnie nowościami. Ja skracam czas spędzany
      na zakupach do minimum i w zasadzie kupuję ciągle te same, dobrze mi znane i
      wypróbowane produkty. Dlatego uwagi dot. czegoś nowego uważam za cenne. Nie
      kupuję puddingów i w zasadzie ich nie jadam ale na pewno są forumowicze którym
      że ta informacje na pewno się przyda, bo np. mają dzieci uwielbiające puddingi.
      Dlatego komentarze typu "sama chemia" albo że lepszy jest mus czekoladowy
      zrobiony w domu są zupełnie chybione. Wcale nie o to chodzi żeby kogoś
      przekonać do zjadania tegoż właśnie puddingu tylko o podzielenie sie
      informacją, o tym że istnieje jakiś smaczny produkt na rynku. Poza tym coś,
      czego podstawowym skłanikiem jest mleko nie jest samą chemią.
      • linn_linn Re: polecam krem 05.07.04, 10:36
        Niby tak, ale mleko dodajesz Ty. To natomiast za co placisz to chemia.
        Probowalam, ale zachwytu mojego nie wzbudzilo.
      • wojtusia Re: polecam krem 05.07.04, 13:40
        coś jest na rzeczy
        bo się forum zrobi trochę snobistyczne, jeśli próby chwalenia takiego jedzenia
        będą się spotykały przeważnie z pogardliwym wydęciem warg
        • linn_linn Re: polecamy??? 06.07.04, 11:40
          Mozna to nazwac snobizmem, ale dla mnie to po prostu zdrowy rozsadek.

          Krem Olè waniliowy:
          Skladniki:
          cukier / jest go najwiecej /
          skrobia zmodyfikowana
          syrop z glukozy
          dekstroza / glikoza /
          mleko chude w proszku
          olej roslinny
          proteiny mleczne
          srodek emulgujacy: estry kwasow tluszczowych
          aromaty / pewnie syntetyczne, gdyz wanilii ani sladu - w nazwie natomiast
          wystepuje /
          barwnik: po wlosku “annatto”
          Tlumaczenie miejscami przyblizone, gdyz z chemia nie mam kontaktu od lat.

          Najbardziej cenie w tym kremie:
          - mleko, ktore musze jednak dodac / i zaplacic dodatkowo /
          - cukier, ktory mam zawsze w domu i to za nizsza cene


          • tropiciel_blednego_aha Re: polecamy??? 06.07.04, 23:51
            linn_linn napisała:

            > Mozna to nazwac snobizmem, ale dla mnie to po prostu zdrowy rozsadek.
            >
            > Krem Ol? waniliowy:
            > Skladniki:
            > cukier / jest go najwiecej /
            > skrobia zmodyfikowana
            > syrop z glukozy
            > dekstroza / glikoza /
            > mleko chude w proszku
            > olej roslinny
            > proteiny mleczne
            > srodek emulgujacy: estry kwasow tluszczowych
            > aromaty / pewnie syntetyczne, gdyz wanilii ani sladu - w nazwie natomiast
            > wystepuje /
            > barwnik: po wlosku ?annatto?
            > Tlumaczenie miejscami przyblizone, gdyz z chemia nie mam kontaktu od lat.
            >
            > Najbardziej cenie w tym kremie:
            > - mleko, ktore musze jednak dodac / i zaplacic dodatkowo /
            > - cukier, ktory mam zawsze w domu i to za nizsza cene
            >
            >

            ojojejjj a fuj robielm w weekend, paskudztwo!!! wole zwykly budyn!!!
            • linn_linn Re: polecamy??? 07.07.04, 09:47
              Nie wpadajmy w poploch. Skladniki spozywcze dopuszczone do konsumpcji. A tak w
              ogole znaczy to, ze przed zakupem skladnikow nie czytamy?
              • wojtusia Re: polecamy??? 07.07.04, 10:02
                ja tam czytam, chociaż te literki na opakowaniach coraz mniejsze :)
                i w kwestii jedzenia z torebek to nawet patykiem tego nie tknę, a na sam widok
                i zapach budyniu z tytki mnie mdli
                ale jeśli komuś smakuje, niech zajada i wychwala na forum bez obaw, że ktoś to
                skomentuje znienawidzonym przeze mnie " fuj "
    • Gość: limba Re: polecam krem IP: *.mos.gov.pl 05.07.04, 13:29
      Chciałabym nawiązać do wypowiedzi CynamonowejMay.
      Otóż, co prawda, ja nie bywam teraz w Niemczech i z tego powodu nie mam
      aktualnie porównania, co do jakości produkowanych tam Oetkerów.
      Natomiast pamiętam czasy, kiedy i u nas były w sprzedaży produkty tej firmy
      wytwarzane wyłącznie w Niemczech.
      Nie wiem jak to możliwe, w końcu to ten sam producent firmuje te wyroby – ale
      uważam, że to co teraz jest produkowane w Polsce nie jest tak dobre, jak to co
      było sprowadzane z Niemiec.
      A począwszy od proszku do pieczenia [ten w wydaniu niemieckim nie był
      wyczuwalny w cieście, a do polskiego trzeba dodawać koniecznie coś, co niweluje
      jego przykry posmak w cieście > np. sok z cytryny], poprzez żelatynę [była
      wtedy dostępna w płatkach > biała i kolorowa] oraz różne polewy, których u nas
      teraz u nas brak [np. Tertenguß], aromaty do ciast też nie są nadzwyczajne.
      To tyle narzekania. Ale jadłam u znajomych ciasto „Kopiec Kreta” i bardzo mi
      odpowiadał aromat tego dodatku, który usztywnia śmietanę. Co do ciasta, to
      mnie „szczypało” w język [z powodu proszku do pieczenia].
      Ciekawa jestem, czy jest jakiś odpowiednik tego produktu, bo znany mi Śmietan-
      fix nie ma tego aromatu, co dodatek do „Kopca Kreta” – a także konsystencja
      kremu jest inna w obu przypadkach.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka