tigratom 08.09.04, 13:46 Szukam przyprawy regulujacej poziom wysokiego cisnienia i poziom cukru - wiem że cos takiego jest będę wdzięczna za podpowiedź DZIEKUJĘ Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
egipcjanka15 Re: PRZYPRAWY A ZDROWIE 08.09.04, 13:53 Stawiam na czosnek. Na 100% obniza cisnienie. I ogolnie zdrowy bardzo, podnosi odpornosc, dziala antybakteryjnie. Odpowiedz Link Zgłoś
dodwig2 Re: PRZYPRAWY A ZDROWIE 08.09.04, 14:38 *W cukrzycy: Dozwolone sól, ziele angielskie, liście laurowe, pieprz prawdziwy i ziołowy, imbir, gałka muszkatołowa, słodka papryka, chrzan, czosnek, majeranek, kminek tymianek, czarnuszka, cząber, cynamon, goździki, wanilia, sok z cytryny, kwasek cytrynowy wszystkie w ilościach umiarkowanych, aby nie pobudzały apetytu (szczególnie u osób stosujących dietę o niskiej wartości energetycznej) Zabronione ostra papryka, ocet, kostki bulionowe, Maggi *W nadciśnieniu przyprawy Dozwolone sól w ilości określonej przez prowadzącego lekarza, ziele angielskie, liście laurowe, gałka muszkatołowa, kminek, majeranek, koperek, mięta, natka pietruszki, cząber, pieprz ziołowy, tymianek, anyżek, czarnuszka, kolendra, jałowiec, szałwia, chrzan, cebula, czosnek, ograniczone iiości słodkiej papryki i prawdziwego pieprzu, sok z cytryny, słaby kwasek cytrynowy, wanilia, goździki, cynamon Zabronione sól w iiości przekraczającej dozwoloną, ostra papryka, ocet, Maggi, kostki bulionowe, wszelkie mieszanki przyprawowe zawierające sól (np. „Jarzynka"), musztarda A w ogóle to polecam ww1.dieta.pl/diseasepos.asp?id=346 Odpowiedz Link Zgłoś