Dodaj do ulubionych

Dokonałam odkrycia ciasteczkowego :)

23.09.04, 22:14
kobieta.gazeta.pl/kuchnia/2,54041,,,,28184778,P_KOBIETA_PRZEPISY.html
No i mogę piec "babeczki" bez foremek do nich.
Że też nigdy na to nie wpadłam , wystarczy przyszczypnąć.
No musiałam to napisać od razu mi się cieplej w ten zimny wieczór zrobiło :)
JUTRO BĘDĄ "BABECZKI"
Obserwuj wątek
    • Gość: okrent Re: Dokonałam odkrycia ciasteczkowego :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.04, 22:18
      mniaaaaaaam, to wygląda super! i pewnie super smakuje! że też pierkarnik tutaj
      jest do niczego... :(
    • Gość: anew Re: Dokonałam odkrycia ciasteczkowego :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.09.04, 23:33
      super,że to odkryłaś i podzieliłas się z tym,dzięki i pozdrawiam
      • linn_linn Re: Pardulas 24.09.04, 09:28
        Co byscie beze mnie zrobili? Slynne pardulas z Sardynii? Prosze bardzo.
        Wszystko pokazane na zdjeciach / przepis Pinelli mn. wiecej od polowy strony /:
        www.coquinaria.it/cgi-bin/ubb/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=3;t=000341;p=5#000069
        • linn_linn Re: Pardulas 24.09.04, 09:34
          Koncza sie na stronie 6:
          www.coquinaria.it/cgi-bin/ubb/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=3;t=000341;p=6
          Warto zobaczyc caly watek:
          www.coquinaria.it/cgi-bin/ubb/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=3;t=000341;p=1
          / klikajac 12 stron /
          • babeczkaa Re: Pardulas 24.09.04, 09:40
            lomas i linn_linn dzięki super są te babeczki, pozdrawiam babeczkaa
            • emilkana Re: Pardulas 24.09.04, 11:42
              co to jest ricotta? pysznie, oj pysznie wyglądają te babeczki
              pozdr
              • linn_linn Re: ricotta 24.09.04, 12:02
                Podobna do twarogu, ale zrobiona z serwatki, a nie z mleka.
              • Gość: iskierka26 Re: Pardulas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.04, 12:03
                ricotta to rodzaj białego sera włoskiego, coś na podobieństwo naszego twarogu,
                ale mniej kwaśny...można już go kupić w Polsce w pudełeczkach, takich jak
                mascarpone, np. produkcji GAlbani. To bardzo znan włoska firma i robią naprawdę
                dobre rzeczy, więc można zaryzykować. Jeśli ktoś chce to moze też użyć
                polskiego twarogu, najlepiej takliego potrójnie mielonego, specjalnie do
                wypieków.
                • emilkana Re: Pardulas 24.09.04, 12:46
                  dzięki
    • Gość: lomas Re: Dokonałam odkrycia ciasteczkowego :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.04, 13:11
      No cóż ja zwykle nie jasno się wyraziłam, nie koniecznie chodzi mi o Pardulas
      jako takie (chociaż też) ale o sam patent zrobienia babeczki bez foremek do
      babeczek, wystarczy tylko zaszczypnąć ciasto to jest dla mnie odkryciem
      epokowym :)
      • linn_linn Re: Dokonałam odkrycia ciasteczkowego :) 24.09.04, 13:35
        Jasne, ale te pardulas nam, milosnikom, sernikow powinny smakowac.
    • Gość: 197575a Re: zrobiłam w piątek wieczorem ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.04, 08:56
      I
      1. Wyrobiłam ciasto wg. przepisu, było rozciągliwe, ładnie udało mi się
      uformować babeczki.
      2. Farsz zrobiłam niestety a może stety ze zwykłego mielonego sera waniliowego
      z dodatkiem kawy. To byłą baza.
      3. Dodatkowo w każdej babeczce były kawałki gruszki, dżem figowo-pomarańczowy,
      właśnie ten serek (kawa nadała mu genialny smak)i na wierzchu orzechy włoskie i
      rodzynki. Po upieczeniu posypałam to wszystko kokosem.
      4. Podsumowanie> ciasto mi nie smakowało i następnym razem babeczki zrobię z
      ciasta kruchego.
      Ale byłam zadowolona i rodzina również.
      Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka