Dodaj do ulubionych

Pytanie o wagę

IP: *.umcs.lublin.pl 23.11.04, 18:36
Może ktoś wie ile to na szklanki jest 0,5 kg miodu? Wagi nie mam i nie mogę
zrobić piernika Apolki. Pozdrawiam Anna
Obserwuj wątek
    • Gość: Nobullshit Re: Pytanie o wagę IP: *.spray.net.pl / *.spray.net.pl 23.11.04, 20:35
      Nie mam pojęcia, ale mam pomysł:
      kup słoik miodu 500g netto. Albo dwa po 250 g.
      • Gość: ania331 Re: Pytanie o wagę IP: *.umcs.lublin.pl 24.11.04, 08:05
        tylko ja już mam miód-w dużym słoiku
        • jacek1f Re: Pytanie o wagę 24.11.04, 09:09
          No to przelej do szklanek dwóch (lub jednej). Szklanka po brzegi ma 250 mgm. I
          już :-)
          • Gość: kohol Re: Pytanie o wagę IP: *.crowley.pl 24.11.04, 09:25
            Co to za miara mgm? Bo z tego, co się orientuję, to szklanka ma pojemność 250
            ml (no dobra, powinna mieć :)). Bez znajomości gęstości miodu będzie ciężko
            wyliczyć, ile wagowo się go mieści w szklance :D
    • Gość: jacek1f Re: Pytanie o wagę IP: 81.210.22.* 24.11.04, 09:59
      no sorry bardzo, oczywiscie że szklanka ma 250 ml...Przepraszam. A miód w
      przepisach raczej podaje sie właśnie w takiej wadze objetościowej, bo nikt go
      nie waży naprawdę:-)
    • Gość: minimago Re: Pytanie o wagę IP: *.satfilm.net.pl / *.satfilm.net.pl 24.11.04, 10:40
      0,5 kg miodu to 0,3 litra
    • qubraq Re: Pytanie o wagę 25.11.04, 16:17
      W zależności od stopnia przesuszenia czyli powiedzmy wieku miodu ciężar
      właściwy waha sie od 1,25 od nawet 1,65 kg/l ale ten sprzedażny to przeważnie
      1,35 t więc litr waży ok. 0,74 kg; teraz pytanie jakie masz szklanki: 1/5 cz
      1/4 litra ...
      Andrzej
      • Gość: ania331 Re: Pytanie o wagę IP: *.umcs.lublin.pl 26.11.04, 08:16
        chyba jednak muszę biec do sklepu i kupić nową wagę
        • marzena75 Nie kupuj wagi 26.11.04, 08:49
          Naprawdę nie musisz w tym przypadku kupować wagi.
          1l miodu to 1.5 kg
          więc (jak ktoś pisał wcześniej) 0,3l to 0,5 kg
          ja mam słoik 0,9l (taki zakręcany) wydziobałam więc trochę więcej jak 1/3
          słoika i do garnka.
          Powiem tak: 3 łyżki miodu więcej na pewno piernikowi nie zaszkodzą, spokojnie
          może Ci się wlać go trochę więcej, miód zapewnia piernikowi świeżość i
          zjadliwość, więc ten z jego większą ilością po prostu długo będzie zjadliwy.
          Pozdrawiam i udanego piernikowania
          PA
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka