Gość: ania331 IP: *.umcs.lublin.pl 23.11.04, 18:36 Może ktoś wie ile to na szklanki jest 0,5 kg miodu? Wagi nie mam i nie mogę zrobić piernika Apolki. Pozdrawiam Anna Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Nobullshit Re: Pytanie o wagę IP: *.spray.net.pl / *.spray.net.pl 23.11.04, 20:35 Nie mam pojęcia, ale mam pomysł: kup słoik miodu 500g netto. Albo dwa po 250 g. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania331 Re: Pytanie o wagę IP: *.umcs.lublin.pl 24.11.04, 08:05 tylko ja już mam miód-w dużym słoiku Odpowiedz Link Zgłoś
jacek1f Re: Pytanie o wagę 24.11.04, 09:09 No to przelej do szklanek dwóch (lub jednej). Szklanka po brzegi ma 250 mgm. I już :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kohol Re: Pytanie o wagę IP: *.crowley.pl 24.11.04, 09:25 Co to za miara mgm? Bo z tego, co się orientuję, to szklanka ma pojemność 250 ml (no dobra, powinna mieć :)). Bez znajomości gęstości miodu będzie ciężko wyliczyć, ile wagowo się go mieści w szklance :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek1f Re: Pytanie o wagę IP: 81.210.22.* 24.11.04, 09:59 no sorry bardzo, oczywiscie że szklanka ma 250 ml...Przepraszam. A miód w przepisach raczej podaje sie właśnie w takiej wadze objetościowej, bo nikt go nie waży naprawdę:-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: minimago Re: Pytanie o wagę IP: *.satfilm.net.pl / *.satfilm.net.pl 24.11.04, 10:40 0,5 kg miodu to 0,3 litra Odpowiedz Link Zgłoś
qubraq Re: Pytanie o wagę 25.11.04, 16:17 W zależności od stopnia przesuszenia czyli powiedzmy wieku miodu ciężar właściwy waha sie od 1,25 od nawet 1,65 kg/l ale ten sprzedażny to przeważnie 1,35 t więc litr waży ok. 0,74 kg; teraz pytanie jakie masz szklanki: 1/5 cz 1/4 litra ... Andrzej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania331 Re: Pytanie o wagę IP: *.umcs.lublin.pl 26.11.04, 08:16 chyba jednak muszę biec do sklepu i kupić nową wagę Odpowiedz Link Zgłoś
marzena75 Nie kupuj wagi 26.11.04, 08:49 Naprawdę nie musisz w tym przypadku kupować wagi. 1l miodu to 1.5 kg więc (jak ktoś pisał wcześniej) 0,3l to 0,5 kg ja mam słoik 0,9l (taki zakręcany) wydziobałam więc trochę więcej jak 1/3 słoika i do garnka. Powiem tak: 3 łyżki miodu więcej na pewno piernikowi nie zaszkodzą, spokojnie może Ci się wlać go trochę więcej, miód zapewnia piernikowi świeżość i zjadliwość, więc ten z jego większą ilością po prostu długo będzie zjadliwy. Pozdrawiam i udanego piernikowania PA Odpowiedz Link Zgłoś