Dodaj do ulubionych

cukinia & kabaczek

IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 27.06.02, 13:14
Co można zrobić z tymi dwoma jarzynami? Dostałam od znajomej dużo cukinii i
kabaczków i nie bardzo wiem jak to się je. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie,
przepisy i propozycje

pzdr
Lily
Obserwuj wątek
      • quba Re: cukinia & kabaczek 27.06.02, 13:30
        Gość portalu: janusz napisał(a):

> obrać ze skóry pokroić w plastry doprawić przyprawami wegeta,pieprz lub innymi
        > zamoczyć w rozbitym jajku potem obtoczć w mące i usmażyć na oleju -pycha
        > pozdrowienia

zetrzeć na tarce o dużych oczkach, przyprawić wg uznania i usmażyc placki

• momi Re: cukinia & kabaczek 27.06.02, 13:49
          quba napisał(a):

>
          >
          > zetrzeć na tarce o dużych oczkach, przyprawić wg uznania i usmażyc placki

Jeśli utarte to też koniecznie trzeba dodać jajko(ja dodaję też ser żółty),bo
          inaczej "placki " z tego nie wyjdą.
          >

• Gość: bef Re: cukinia & kabaczek IP: *.chello.pl 27.06.02, 15:57
        ..albo w cieście naleśnikowym.
        Mam przepis na chlebek z cukinią (ale nie próbowałam).

Ja tak:
        Oliwa/olej do rondla, na to krojona cebula, gdy sie nie bardzo szybko smaży
        (nie rumienię), kroję paprykę, rzucam do rondla. Przy smażeniu mieszam czasem,
        jak to przy smażeniu. Kroję kabaczka w kawałki wieksze trochę od cząstek
        pomarańczy -i do rondla. Nie mieszam. Przykrywam (może trzeba dac troszke wody,
        ale lepiej nie, bo jarzynki puszczają sok). Gaz zmniejszam (pod pokrywką ma byc
        para). Kroje pomidory (wole bez skóry). Zawartość rondla solę, kładę pomidory,
        lekko słodzę, solę znowu, przykrywam na niedługo. Kabaczek powinien już byc
        zeszklony, a pomidory podgotowane. Zdejmuję z ognia, przyprawiam curry lub tp,
        mieszam nie agresywnie, sypię koperek, mieszam bardzo lekko.
        Można jeść do piersi indyczej, można do makaronu, można dodać koncentratu
        pomidorowego i wody (lub soku z kartonu) i mieć zupę, można dosmażyc w tym
        jajek (mało - to tylko jako zagęstnik do całości, dużo - to już jest
        jajecznica, bardzo dobra).

Jest klasyka -kabaczek nadziewany farszem z ryżem i pieczony, ale to dla mnie
        szkoda roboty.
    • kathy38 Re: cukinia & kabaczek 03.07.02, 09:51
      W dużym garnku zeszklić na tłuszczu cebulę, dodać obrane ze skóry i pokrojone
      pomidory, doprawić solą i pieprzem – poddusić. Następnie dodać kiełbasy
      pokrojonej w kostkę. Na końcu dodać pokrojoną w dużą kostkę (2-3 cm) cukinię.
      Nie dodawać wody! Dusić aż cukinia będzie miękka, mieszając od czasu do czasu.
      Jest to samodzielne danie obiadowe - podawać z chlebem.
    • Gość: sijua Re: cukinia & kabaczek IP: 24.85.132.* 24.07.02, 21:38
      Gość portalu: Lily napisał(a):

> Co można zrobić z tymi dwoma jarzynami? Dostałam od znajomej dużo cukinii i
      > kabaczków i nie bardzo wiem jak to się je. Będę wdzięczna za wszelkie
      sugestie,
      >
      > przepisy i propozycje
      >
      > pzdr
      > Lily
      Nie obierac! Pokroic na plastry grubosci palca. Przysmazyc lekko pokrojona
      cebule na olivie. Wrzucic cukinie i lekko obsmazyc. Dolac jogurtu lub kefiru.
      Pomieszac. Dodac indyjska przyprawe Vindalu ze sloika (firmy Pataki), lub
      jakies inne ostre przyprawy. Wymieszac. Przyrzadzanie 15 minut. Kalori tyle co
      w oliwie lub jogurcie.
    • Gość: uf Re: cukinia & kabaczek IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 25.07.02, 16:03
      Cukinia świetnie nadaje sie do leczo (pomidory, cebula, ew. kiełbasa, papryka,
      jajko i ser żółty, pieprz ziołowy - w odpowiedniej rzecz jasna kolejności). I
      to w dodatku jest bomba witaminowa (i smakowo-aromatyczna).

Cukinie mozna tez marynować, jak ogórki konserwowe, jest od nich znacznie
      bardziej delikatna w smaku.

uf
      • Gość: gaga Re: cukinia & kabaczek IP: *.tin.it 25.07.02, 18:25
        Jesli cukinia nie ma zdrewnialej skorki, to nie obierasz. kroisz w kostke. na
        patelnie lejesz oliwe, dodajesz czosnek w plasterkach (moze byc zmiazdzony,
        ktory pozniej usuniesz), natke pietruszki. Podsmazasz doslownie 2 minuty, zeby
        czosnku nie spalic, dodajesz cukinie, kieliszek wodki, odparowujesz, sol,
        pieprz, oregano, troche galki muszkatulowej. Dusisz do miekkosci, mozesz dodac
        troche przegotowanej wody.
        W miedzyczasie gotujesz makaron (swiderki, piorka, w kazdym razie krotki) al
        dente. odcedzasz, dodajesz do sosu, mieszasz ma patelni. Wkladasz na talerze,
        posypujesz parmezanem i smacznego!
        Skladniki sa na oko, bo tak gotuje, ale cukinie jesli sa takie 15 cm to
        oczywiscie kilka.
    • melanie Re: cukinia & kabaczek 30.07.02, 21:24

Można zrobić cukinię lub kabaczek nadziewane mieskiem lub farszem z pieczarek.
      Male okazy przeciąć wzdluż, większe w poprzek na kawałki ok 6 cm. Lekko
      wydrążyć środek (w krążkach zostawiamy dno,żeby farsz nie uciekał), nadziać
      farszem : posiekaną cebulkę i czosnek zeszklić, dodać posiekane resztki z
      wydrążenia, podsmażyć, dodać do mięsa mielonego, dodać ryż, można tez surowe
      jajko, zreszta farsz robi sie wg własnej fantazji, moga byc też pieczarki,
      doprawic, można dodać trochę zimnej wody, wtedy farsz jest soczysty. Tym
      farszem nadziać przygotowane krążki lub łódeczki, zalać sosem smietankowo-
      pomidorowym, upiec (mozna też udusić). Sos może być też koperkowo-śmietanowy.
      Bardzo lekkie danie obiadowe:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka