Dodaj do ulubionych

Mazurek!!!

IP: 82.139.157.* 30.03.07, 20:15
Bardzo prosze o przepis na smakowity mazurek, taki co by sie w ustach rozpływał.
Obserwuj wątek
    • nimeska wiem wiem nie powinnam ale :) 30.03.07, 20:41
      mazurki z galerii 2007 rok

      mazurki z galerii 2006 rok

      mazurki z galerii 2005 rok
    • jagoda85 Re: Mazurek!!! 30.03.07, 21:53
      Mazurek staropolski królweski:

      35 dkg masła
      12 dkg cukru pudru
      12 dkg drobniutko obranych i posiekanych migdałów
      skórka cytrynowa
      37 dkg mąki pszennej
      4 żółtka ugotowane przetarte przez sito
      2 surowe żółtka
      szczypta soli
      Do masła dodajemy cukier puder, migdały, skórkę cytrynową, mąkę, ugotowane
      żółtka, 1 surowe żółtko i sól. Zagniatamy. Ciasto chłodzimy 1 godzinę. 2/3
      ciasta wałkujemy przekładamy do fomy mazurkowej, z 1/3 części ciasta wytaczamy
      wałeczki grubości ołówka, układamy z nich kratkę na cieście. Mazurek smarujemy
      surowym żółtkiem. Pieczemy na jasno złoty kolor.

      Mazurek orzechowy na białkach

      10-11 białek
      25 dkg cukru pudru
      25 dkg mielonych orzechów lub migdałów
      2 łyżki przesianych przez sito biszkoptów
      cukier waniliowy.
      Białka ubijamy na sztywno z cukrem pudrem, dodajemy orzechy, biszkopty, cukier
      waniliowy. Mieszamy ostrożnie. Wykładamy na formę mazurkową. Pieczemy z niezbyt
      gorącym piekarniku 35-40 minut. Schłodzone ciasto lukrujemy lukrem kawowym, lub
      polewamy polewą czekoladową. Ozdabiamy wg uznania.
      Obydwa mazurki są przepyszne, u mnie znikają w mgnieniu oka. Smacznego
      • Gość: kucharka Re: Mazurek!!! IP: *.gre.pl 31.03.07, 18:00
        Na mazurku królewskim kratkę zalewamy lukrem,a w środku każdej kratki jeżeli
        ktoś ma po jednej wisience w syropie.Pycha!
      • Gość: gospocha Re: Mazurek!!! IP: 82.139.157.* 01.04.07, 10:50
        po składnikach widze ze napewno pycha. A mozna zamiast lukrem kajmakiem????
    • Gość: ala Re: Mazurek!!! IP: *.pr.radom.net 30.03.07, 22:02
      www.gotowanie.wkl.pl/przepis8719.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka