Gość: marna gospcha IP: 82.139.157.* 30.03.07, 20:15 Bardzo prosze o przepis na smakowity mazurek, taki co by sie w ustach rozpływał. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
nimeska wiem wiem nie powinnam ale :) 30.03.07, 20:41 mazurki z galerii 2007 rok mazurki z galerii 2006 rok mazurki z galerii 2005 rok Odpowiedz Link Zgłoś
jagoda85 Re: Mazurek!!! 30.03.07, 21:53 Mazurek staropolski królweski: 35 dkg masła 12 dkg cukru pudru 12 dkg drobniutko obranych i posiekanych migdałów skórka cytrynowa 37 dkg mąki pszennej 4 żółtka ugotowane przetarte przez sito 2 surowe żółtka szczypta soli Do masła dodajemy cukier puder, migdały, skórkę cytrynową, mąkę, ugotowane żółtka, 1 surowe żółtko i sól. Zagniatamy. Ciasto chłodzimy 1 godzinę. 2/3 ciasta wałkujemy przekładamy do fomy mazurkowej, z 1/3 części ciasta wytaczamy wałeczki grubości ołówka, układamy z nich kratkę na cieście. Mazurek smarujemy surowym żółtkiem. Pieczemy na jasno złoty kolor. Mazurek orzechowy na białkach 10-11 białek 25 dkg cukru pudru 25 dkg mielonych orzechów lub migdałów 2 łyżki przesianych przez sito biszkoptów cukier waniliowy. Białka ubijamy na sztywno z cukrem pudrem, dodajemy orzechy, biszkopty, cukier waniliowy. Mieszamy ostrożnie. Wykładamy na formę mazurkową. Pieczemy z niezbyt gorącym piekarniku 35-40 minut. Schłodzone ciasto lukrujemy lukrem kawowym, lub polewamy polewą czekoladową. Ozdabiamy wg uznania. Obydwa mazurki są przepyszne, u mnie znikają w mgnieniu oka. Smacznego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kucharka Re: Mazurek!!! IP: *.gre.pl 31.03.07, 18:00 Na mazurku królewskim kratkę zalewamy lukrem,a w środku każdej kratki jeżeli ktoś ma po jednej wisience w syropie.Pycha! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gospocha Re: Mazurek!!! IP: 82.139.157.* 01.04.07, 10:50 po składnikach widze ze napewno pycha. A mozna zamiast lukrem kajmakiem???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ala Re: Mazurek!!! IP: *.pr.radom.net 30.03.07, 22:02 www.gotowanie.wkl.pl/przepis8719.html Odpowiedz Link Zgłoś