Dodaj do ulubionych

Łukaszówka w Supraślu

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.07, 21:38
Serdecznie dziękuję za informacje znalezione na Forum, a dotyczące Uroczyska
w Supraślu.

Byłam z rodziną na obiedzie w "Łukaszówce" i przyznam,że tak dobrych kartaczy
dawno nie jadłam...

Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • qubraq Re: Łukaszówka w Supraślu 04.06.07, 11:50
      Gość portalu: monika napisał(a):

> Serdecznie dziękuję za informacje znalezione na Forum, a dotyczące Uroczyska
      > w Supraślu.
      >
      > Byłam z rodziną na obiedzie w "Łukaszówce" i przyznam,że tak dobrych kartaczy
      > dawno nie jadłam...
      >
      > Pozdrawiam.

Ciesze sie bardzo ze sie przydalem! kto raz sie zauroczy Supraślem ten będzie
      na wieki "zasupraślony"! :-)))
        • Gość: monika Re: Łukaszówka w Supraślu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.07, 22:16
          Miasteczko położone jest w Puszczy Knyszyńskiej, nad rzeką ( podobno można
          spłynąć kajakiem w kierunku Wasilkowa - i nie trzeba męczyć się z powrotną
          drogą " pod prąd" ).

W Supraślu dominuje drewniana zabudowa, można zwiedzić odbudowany Monastyr, a
          w nim Muzeum Ikon ( fajne, multimedialne - nas zaskoczyły melodie wygrywane na
          dzwonach klasztornych) pojeździć konno lub na rowerach, przy rynku znajduje się
          Pałac Buholtzów ( a w nim Liceum Plastyczne ).

Trochę " zadupie " ale pełne uroku!

A jak skowronki śpiewały ...

• ann_czy Re: Łukaszówka w Supraślu 06.06.07, 11:19
          w sumie to w miasteczku nie ma za bardzo co zwiedzac, ale można niezle odpowcząć
          psychicznie, można też "zahaczyć" o inne miejscowości np. tykocin- synagoga,
          klasztor- teraz hotel, też bardzo urokliwe misateczko, na pewno nie bedzie tyle
          tłumów jak np w kazimierzu, co ułatwi odpoczywanie.
    • qubraq Supraśl... 06.06.07, 18:26
      O Supraślu moge bez końca, wozilem tam moje dzieci na letnisko w latach
      osiemdziesiatych, jest cudowna atmosfera - to jak na filmie "U Pana Boga za
      piecem"; to nie jest miasteczko z zabytkami choć jest ich troche: pokaze troche
      na linkach:
      www.monaster-suprasl.pl/
      www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=350523
      www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=351408
      www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=361069
      www.suprasl.com.pl/html/index2.html
      Supraśl jest roztworem psychicznym w ktorym zanurzajac sie stajesz sie jakas
      zwolniona z pedu zyciowego, stajesz sie spokojniejszą lżejszą pelniej oddychasz,
      troche nogi bola od chodzenia... jest niedawno zbudowany Zalew na Suprasli i
      kąpielisko - jest pelny luz... tego sie nie da opowiedziec tę atmosferę trzeba
      samemu poczuc, trzeba samemu stanąc na górce i spojrzec na doline Supraśli i
      jesliś czuła i wrazliwa wtedy zrozumiesz w lot bez jednego słowa... :-)))
      • horpyna4 Re: Supraśl... 06.06.07, 18:37
        O, właśnie, można sobie zrobić stamtąd długi spacer przez puszczę do Królowego
        Mostu, gdzie toczyła się akcja "U Pana Boga za piecem". To właśnie te okolice i
        ta atmosfera.
        • kwieta4 Re: Supraśl... 07.06.07, 05:50
          faktycznie spokoj bije z fotografii, mily zakatek...
          a te Lukaszowke to jak mozna namierzyc? jesienia chce odwiedzic rodzine w
          Czarnej Bialostockiej - akurat przez Suprasl sie jedzie, czemu wiec nie
          wstapic.. ma jakis adres ten 'smaczny zakamarek', czy ludzi trzeba zaczepiac i
          o droge pytac?
          • qubraq Re: Supraśl... 07.06.07, 23:46
            W Supraślu nad rzeką stoi mala chatka, to jest moj domek na uboczu w tym domku
            kiedys mieszkaly kozy z koźlętami i rude wiewiorki i kaczki i gęsi bernikle i
            moja Tuba wraz z Buką i Hecą a z lasu przybiegala na chwile makowa panienka i
            brodzila bosymi stopami po piaszczystym brzegu; nikogo tam juz od dawna nie ma
            ale chowam sie tam kiedy mi źle bo tam jest bezpiecznie ...
        • qubraq Re: Supraśl... 31.08.07, 20:18
          horpyna4 napisała:

> O, właśnie, można sobie zrobić stamtąd długi spacer przez puszczę
          > do Królowego Mostu, gdzie toczyła się akcja "U Pana Boga za
          > piecem". To właśnie te okolice i ta atmosfera.

Od dzisiaj w kinach druga część pod tytułem "U Pana Boga w ogródku"!
    • qubraq Re: Łukaszówka w Supraślu 08.06.07, 18:34
      To co, spotykamy sie w Supraślu w Łukaszówce...? będę tam codziennie na obiadach
      w pierwszej polowie sierpnia. Na jesieni chyba nie dam rady bo będę musial
      znowu samowtór z moja jamniczką staruszką pilnowac domu...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka