Dodaj do ulubionych

nie smiejcie sie, ale porady potrzebuje :gulasz

IP: *.tele2.pl 25.07.03, 14:55
mam: pol kilo kawalkow z piersi kurczaka na gulasz, dwie papryki duze, cebule
3, puszke pomidorow, czosnek, smietane i natke. Poradzcie cododac z przypraw,
zeby gulasz wyszedl super, bo robilam gulasz ze sto lat temu, a chce, zeby
wyszedl naprawde dobry..........Podsmaze wszystko, potem poddusze, potem
smietana, dodam kminek, cukru troche, ale co jeszcze dajecie, zeby gulasz byl
super?
Obserwuj wątek
    • Gość: hania :o) Re: nie smiejcie sie, ale porady potrzebuje :gula IP: *.virnxx1.adsl.tele.dk 25.07.03, 15:14
      zwykle daje tylko jedna cebule bo bedzie takie cebulowo slodkawe. Osobiscie
      daje sol, pieprz i papryke lub chili i odrobine miety.najpierw smaze same
      mieso - bardzo krotko,a
      cebule i papryke podsmazam osobno .
    • Gość: brookie Re: nie smiejcie sie, ale porady potrzebuje :gula IP: *.tnt3.per1.da.uu.net 25.07.03, 15:15
      Ja miesko podsmazam na patelni z cebula, zalewam rosolem, dodaje mnostwo
      przypraw i vegete. Potem dodaje smietane i duzo natki pietruszki, ewentualnie
      koperku. Pycha do ziemniakow.
    • hania_76 Re: nie smiejcie sie, ale porady potrzebuje :gula 25.07.03, 17:05
      Nigdy nie dodawałam kminku - mięso, papryka, przecier pomidorowy, cebula,
      czosnek, trochę ostrej papryki, trochę słodkiej, pieprz i sól. Trochę można
      czerwonym winem chlapnąć do sosu, ale raczej nie kiedy gulasz jest na indyku,
      tylko raczej na tradycyjnej wołowinie :-)
      • Gość: tangerines Re: nie smiejcie sie, ale porady potrzebuje :gula IP: 213.199.227.* 25.07.03, 17:37
        Jak dodasz do tego curry, troszkę octu i soku z ananasa oraz kawałeczki ananasa
        to otrzymasz kurczka słodko kwaśnego.
    • Gość: goonia Re: nie smiejcie sie, ale porady potrzebuje :gula IP: *.proxy.aol.com 25.07.03, 18:17
      jesli robie gulasz z drobiu, to bardzo delikatny. Mieso myje osuszm, kroje na
      kawalki. Oproszyc sola i pieprzem. Obsmazyc na bardzo goracej patelni.
      przelozyc do rondla, zalac rosolem lub niewielka iloscia wody. Kilka ziarenek
      pieprzu, lisc laurowy, troche vegety. Zagotowac i przykrecic. Dolewac wody co
      jakis czas. Chodzi glownie o to, zeby nie gotowac od razu w zbyt duzej ilosci
      plynu.
      Mozna drobno posiekana cebule dodac pod koniec duszenia (uprzednio posmazona).
      Taki gulasz jest doskonaly z peczakiem.
      Czasami dodaje papryke w proszku i tabasko.
      Nigdy mleka ani maki.
      Podobnie robie gulasz z serc kurzych i tez jest pycha jesli ktos lubi podroby.
      Wolowy gulasz wtedy i papryka i cebula,pieczarki.

      Pozdrawiam i smacznego zycze.

      • Gość: kluba1 Re: nie smiejcie sie, ale porady potrzebuje :gula IP: *.we.client2.attbi.com 25.07.03, 20:08
        grzyby, pieczarki. Przed podaniem na np. ziemniakach posypac pokrojonym w
        kostke ogorkiem konserwowym .
    • Gość: kaska zrobilam, ale IP: *.tele2.pl 27.07.03, 15:01
      ...gulasz z kurczaka to jednak nie TO. Dobre, ale "prawdziwy" gulasz smakuje
      inaczej...
    • Gość: yaro Re: nie smiejcie sie, ale porady potrzebuje :gula IP: *.ists.pl / 192.168.1.* 27.07.03, 23:12
      z kurczaka nigdy nie bedzie dobrego gulaszu!!!!

      gulasz tylko wołowy ewentualnie wieprzowy


      pozdrawiam
    • em_es Re: nie smiejcie sie, ale porady potrzebuje :gula 29.07.03, 12:22
      Mnie najbardziej smakuje gulasz z indyka - ale absolutnie nie z fileta a z nog,
      sprzedaja to czesto juz pokrojone jako "gulaszowe z indyka", jak nie ma takiego
      to kupic nogi i samemu pokroic :)
      Wychodzi faktycznie gulasz, bo z fileta to takie nie wiadomo co :)

      MS

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka