Dodaj do ulubionych

Co obowiązkowo w lodówce?

18.01.08, 22:09
Ja muszę mieć ser żółty, mleko, jaja, pomidory w puszce, masło, ryż, makaron,
fasolę czerwoną w spiżarce, piersi z kurczaka, pieczarki, cebula, czosnek i 2
tygodnie mogę nie wychodzić z domu ;-) A Wy? Co musicie mieć zawsze?
Obserwuj wątek
    • dzioucha_z_lasu Re: Co obowiązkowo w lodówce? 18.01.08, 22:21
      Masło, jajka, biały ser, żółty ser, sałata, pomidory - w ogóle jakaś
      zielenina, majonez jogurtowy, wędzony boczek, a w spiżarce -
      kukurydza, makaron, mąka, drożdze - coby w razie braku chleb można
      było upiec, no i oliwa. Do tego sól, pieprz, maggi - i jest szansa,
      że przetrwam bez wychodzenia z domu co najmniej tydzień :-D Mleka w
      ogóle nie używam bo nie mogę więc jest zbędne, aczkolwiek jogurt
      bałkański czasem umieszczam wśród absolutnie potrzebnych rzeczy
    • bene_gesserit Re: Co obowiązkowo w lodówce? 18.01.08, 22:23
      Obowiazkowo w lodowce mam paste z umeboshi, ktora jest tam od lat co
      najmniej pieciu. Co jakis czas wyjmuje ja i badawczo sie jej
      przygladam, poczym wraca na miejsce. Obawiam sie, ze do skonczenia
      swiata nie dowiem sie, jak toto wykorzystac, ale juz jej nie
      wyrzuce, bo sie do niej przywiazalam.
      • ba_nita Re:Umeboshi 19.01.08, 18:07
        Stosowana do przyprawiania warzyw, do gotowania ryżu (zamiast soli), w gałkach
        ryżowych , pastach do chleba, herbatkach leczniczych. W medycynie naturalnej
        stosowana jako środek wzmacniający organizm.
        tnij.org/aor3
    • pani.serwusowa Re: Co obowiązkowo w lodówce? 19.01.08, 00:05
      Sery, oliwki i suszone pomidory w oliwie - bo jestem ich wielką
      fanką i muszą być, jakby mnie naszła ochota.
    • nobullshit żarówka nt. 19.01.08, 00:32

    • ba_nita Re: Obowiązkowo?To dopiero żart...nt 19.01.08, 00:41

      • mayme Re: Obowiązkowo? 19.01.08, 17:58
        Serki wiejskie, biały ser i masło osełkowe.
        • Gość: nieskorzanka Re: Obowiązkowo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.08, 18:02
          temperaturę ok 4st C
          • Gość: isssaaa Re: Obowiązkowo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.08, 20:00
            maslo, mleko,jajka,kukurydze w puszce, papryke czerwona,ser zolty,
            salse serowa delecty, majonez...
    • coralin Re: Co obowiązkowo w lodówce? 19.01.08, 20:21
      Mam małą lodówke taką na metr wysoką. Ale widzę,że wpisujecie rzeczy
      spizarniane, które moga leżec w szafce. W lodówce zawsze mam: jajka, śmietanke
      do kawy 12%, masło, musztardy ze dwie, suszone pomidory, oliwki, cebulę, czosnek.
      Zimą zawsze kubek śmietany 18%, tuńczyk w puszce(nie przepadam , ale tak
      awaryjnie w razie czego lezy).
      W szafkach musi być ryz,cukier, makarony, kuskus,dżem z czarnych porzeczek,miód,
      ciecierzyca,mąka, pomidory w puszce i przecier pomidorowy w kartonie(hurtowe
      ilosci, bo zużywam tego hurtowo), pasty z oliwek- tapenady, ajvary, pindżur,
      papryka pieczona ,papryka konserwowa, ogórki kiszone, oliwa, ocet balsamiczny,
      pasty Patak's, pasty curry, mleko kokosowe. W zamrażalniku zawsze jest jakaś
      ryba, udka z kurczaka i mieszanka warzyw-awaryjnie:)
      To są niezbędniki, które zawsze miec muszę.
      • Gość: senin czosnek i cebula w lodowce??? IP: *.for.connect.net.au 20.01.08, 11:32
        a mozna zapytac dlaczego?
        • coralin Re: czosnek i cebula w lodowce??? 20.01.08, 12:01
          Bo akurat mam miejsce w pojemnikach na dole lodówki, a nie bardzo gdzie indziej,
          bo szafki pozapychane. Mieszkam w bloku i nie mam duzej kuchni i spiżarni.
    • Gość: xyz Re: Co obowiązkowo w lodówce? IP: *.centertel.pl 19.01.08, 22:47
      U mnie róznych rzeczy może nie być(choć zawsze są:)),
      ale jedno i podstawowe zawsze musi:KISZONE OGÓRKI!
      Dziecię mi wręcz usycha jak nie zje tak z 0,5 kg dziennie(przynajmniej).
      Po powrocie z wakacji ze stref bez ogórkowych to pierwsza rzecz jaką TRZEBA kupić.
      Dziecię tak ma,że od 11 miesiąca życia zaczęła wcinać kiszone.
      A to dawno było.
    • jo.hanna Re: Co obowiązkowo w lodówce? 19.01.08, 23:29
      butelka bialego wina, woda mineralna gazowana, mleko. Dzemy, musztarda i chrzan,
      sosy sojowy, rybny i ostrygowy, parmezan i sardele. W spizarce makarony,
      pomidory w puszce, ryze, mleko kokosowe i pasty curry.
      • offtrendy Re: Co obowiązkowo w lodówce? 20.01.08, 00:34
        obowiązkowo to swiatło i lakier do paznokci
        a serio mleko - tylko zimne
        dla mnie ważniejsza jest zamrażarka -
        rózne miesa w częściach szybkich na raz,
        grzyby,warzywa, koperek, kruche ciasto,lody i lód,
        no i to wszystko co kiedyś jak był czas samo się ugotowało a mozna
        szybko zjeść jak sie czasu nie ma :)
      • Gość: senin znowu zapytam: dlaczego w lodowce... IP: *.for.connect.net.au 20.01.08, 11:37
        dlaczego w lodowce sosy rybny i sojowy, bo ostrygowy to rozumiem

        ja nigdy ich nie trzymam/trzymalam w lodowce - a mieszkam w
        tropikach, ...

        moze zbytnia ostroznosc - sos rybny i sojowy trzymam w normalnej
        szafce czasem i 2-3 miesiace (uzywam kilka rodzajow sojowego)


    • Gość: Wanda Re: Co obowiązkowo w lodówce? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.08, 11:23
      A do czego używacie suszone pomidory w oliwie?
      • pengua Re: Co obowiązkowo w lodówce? 20.01.08, 13:35
        - solo jako antipasti
        - do czerwonego pesto
        - do makaronow
        - do salatek
        • coralin Re: Co obowiązkowo w lodówce? 20.01.08, 13:47
          To co napisała Pengua i jeszcze wraz z twarozkiem kremowym lub fetą jako
          przekaska, a przede wszystkim do kanapki "zimowej" z "wędzonym serem
          mozzarella"z Grodziska (taki ser, który mozzarella nie jest, ale go uwielbiam).
    • Gość: senin Re: Co obowiązkowo w lodówce? IP: *.for.connect.net.au 20.01.08, 11:55
      w lodowce: satndard - jajka, bekon, jogurt mleko,maslo,sery,soki
      owocowe, owoce, majonez,

      Warzywa zielone i inne : szalotka, pak choy,choy sum(lub
      pekinska;D)), marchew, ogorki zielone, salata, pomidory, fasolka lub
      straczki groszku 'snow peas' itd

      na polkach: po otwarciu: pikle chilli, sambal oelek, sos
      ostrygowy,inne sosy chinskie (hoi sin, chilli bean, chilli garlic
      itd . indyjskie pikle i pasty curry (na wszelki wypadek) ghee (bo
      goraco u nas ostatnio), Nori, muszatda, wasabi..... i inne sezonowo

      zamrazalnik: ciasto francuskie, platy do sajgonek. miesa, mrozone
      kalmary i krewetki (czasami) zawsze SKRZYDELKA KURCZAKA (bo zyc bez
      nich nie moge) lody i... gotowe ciasta mrozone, takie do
      odgrzania ;DDD bo ja nie pieke, hihi

      w ogrodku bazylia, pietruszka, koperek, chilli, Drzewko curry

      w spizarce: makarony chinskie, glownie pszenne, jajeczne, ryz,
      puszki- mleko kokosowe, pomidory, rzadko urzywane pedy bambusa, i
      kolbki mlodej kukurydzy, buraki ;DD-kocham!!, ananas, szprotki
      podwedzane w oleju (te z Rygi)

      sa jeszcze przyprawy ...duzo (sos sojowy/rybny/olej sezamowy/

      ale blachan... tamaryszek, kielbaski "larp chong" to znowu lodowka -
      ratuja mnie na codzien - zawsze mozna jakis wczorajszy ryz upichcic
      z ciekawymi dodatkami :)

      tyle pamietam :D
      • joa66 Re: Co obowiązkowo w lodówce? 20.01.08, 13:19
        zamrażarka: brokuły, maliny, truskawki, krewetki, drożdże

        lodówka: mleko, masło, jajka, śmietana, cheddar, parmezan, feta,
        serek Twój smak, maślanka

        szafka: pomidory w puszce, pomidory suszone, musztarda, miód, mąka
        biała i ciemna, cukier biały i brązowy trzcinowy, różne przyprawy
        suszone, oliwa, ocet balsamiczny, sok malinowy

        parapet: owoce sezonowe , warzywa sezonowe, cebula, czosnek,
        paryczka chili

        pewnie tysiące innych rzeczy też
      • qubraq Prosze bardzo... 25.01.08, 18:35
        napiszcie jak rozumiecie w kontekscie tego wątku role spiżarni czy
        tez spiżarki (czy to to samo?); czy mnogosc szafek kuchennych moze
        zastapic spiazarkę/nię czy tez musi byc w niej chlodniej niz w
        pomieszczeniu kuchennym.
        Od ponad 40 lat nie mam w domu spizarki wiec troche sie gubie w tym;
    • limmar Re: Co obowiązkowo w lodówce? 25.01.08, 17:17
      Do czego używacie pastę curry, sos ostrygonowy?
      • coralin Re: Co obowiązkowo w lodówce? 25.01.08, 17:27
        limmar napisała:

        > Do czego używacie pastę curry

        Zależy jaką. Te Patak's do kurczaka, innych mięs.Są niezwykle aromatyczne, bez
        porównania z proszkowanymi curry dostępnymi w sklepach. I w mig mozesz zrobic
        pyszne danie. Tajskie pasty curry to raczej do ryb i wymagaja mleczka
        kokosowego, bo diablo ostre(choc nie wszystkie- Thai heritage zielona jest mdła).
        • limmar Re: Co obowiązkowo w lodówce? 25.01.08, 21:53
          Dzięki, muszę więcej posiedzieć na tym forum i sie doszkolić a nie tylko dzieci
          i dzieci ;-)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka