limmar 18.01.08, 22:09 Ja muszę mieć ser żółty, mleko, jaja, pomidory w puszce, masło, ryż, makaron, fasolę czerwoną w spiżarce, piersi z kurczaka, pieczarki, cebula, czosnek i 2 tygodnie mogę nie wychodzić z domu ;-) A Wy? Co musicie mieć zawsze? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dzioucha_z_lasu Re: Co obowiązkowo w lodówce? 18.01.08, 22:21 Masło, jajka, biały ser, żółty ser, sałata, pomidory - w ogóle jakaś zielenina, majonez jogurtowy, wędzony boczek, a w spiżarce - kukurydza, makaron, mąka, drożdze - coby w razie braku chleb można było upiec, no i oliwa. Do tego sól, pieprz, maggi - i jest szansa, że przetrwam bez wychodzenia z domu co najmniej tydzień :-D Mleka w ogóle nie używam bo nie mogę więc jest zbędne, aczkolwiek jogurt bałkański czasem umieszczam wśród absolutnie potrzebnych rzeczy Odpowiedz Link Zgłoś
bene_gesserit Re: Co obowiązkowo w lodówce? 18.01.08, 22:23 Obowiazkowo w lodowce mam paste z umeboshi, ktora jest tam od lat co najmniej pieciu. Co jakis czas wyjmuje ja i badawczo sie jej przygladam, poczym wraca na miejsce. Obawiam sie, ze do skonczenia swiata nie dowiem sie, jak toto wykorzystac, ale juz jej nie wyrzuce, bo sie do niej przywiazalam. Odpowiedz Link Zgłoś
ba_nita Re:Umeboshi 19.01.08, 18:07 Stosowana do przyprawiania warzyw, do gotowania ryżu (zamiast soli), w gałkach ryżowych , pastach do chleba, herbatkach leczniczych. W medycynie naturalnej stosowana jako środek wzmacniający organizm. tnij.org/aor3 Odpowiedz Link Zgłoś
pani.serwusowa Re: Co obowiązkowo w lodówce? 19.01.08, 00:05 Sery, oliwki i suszone pomidory w oliwie - bo jestem ich wielką fanką i muszą być, jakby mnie naszła ochota. Odpowiedz Link Zgłoś
mayme Re: Obowiązkowo? 19.01.08, 17:58 Serki wiejskie, biały ser i masło osełkowe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nieskorzanka Re: Obowiązkowo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.08, 18:02 temperaturę ok 4st C Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: isssaaa Re: Obowiązkowo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.08, 20:00 maslo, mleko,jajka,kukurydze w puszce, papryke czerwona,ser zolty, salse serowa delecty, majonez... Odpowiedz Link Zgłoś
coralin Re: Co obowiązkowo w lodówce? 19.01.08, 20:21 Mam małą lodówke taką na metr wysoką. Ale widzę,że wpisujecie rzeczy spizarniane, które moga leżec w szafce. W lodówce zawsze mam: jajka, śmietanke do kawy 12%, masło, musztardy ze dwie, suszone pomidory, oliwki, cebulę, czosnek. Zimą zawsze kubek śmietany 18%, tuńczyk w puszce(nie przepadam , ale tak awaryjnie w razie czego lezy). W szafkach musi być ryz,cukier, makarony, kuskus,dżem z czarnych porzeczek,miód, ciecierzyca,mąka, pomidory w puszce i przecier pomidorowy w kartonie(hurtowe ilosci, bo zużywam tego hurtowo), pasty z oliwek- tapenady, ajvary, pindżur, papryka pieczona ,papryka konserwowa, ogórki kiszone, oliwa, ocet balsamiczny, pasty Patak's, pasty curry, mleko kokosowe. W zamrażalniku zawsze jest jakaś ryba, udka z kurczaka i mieszanka warzyw-awaryjnie:) To są niezbędniki, które zawsze miec muszę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: senin czosnek i cebula w lodowce??? IP: *.for.connect.net.au 20.01.08, 11:32 a mozna zapytac dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
coralin Re: czosnek i cebula w lodowce??? 20.01.08, 12:01 Bo akurat mam miejsce w pojemnikach na dole lodówki, a nie bardzo gdzie indziej, bo szafki pozapychane. Mieszkam w bloku i nie mam duzej kuchni i spiżarni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Re: Co obowiązkowo w lodówce? IP: *.centertel.pl 19.01.08, 22:47 U mnie róznych rzeczy może nie być(choć zawsze są:)), ale jedno i podstawowe zawsze musi:KISZONE OGÓRKI! Dziecię mi wręcz usycha jak nie zje tak z 0,5 kg dziennie(przynajmniej). Po powrocie z wakacji ze stref bez ogórkowych to pierwsza rzecz jaką TRZEBA kupić. Dziecię tak ma,że od 11 miesiąca życia zaczęła wcinać kiszone. A to dawno było. Odpowiedz Link Zgłoś
jo.hanna Re: Co obowiązkowo w lodówce? 19.01.08, 23:29 butelka bialego wina, woda mineralna gazowana, mleko. Dzemy, musztarda i chrzan, sosy sojowy, rybny i ostrygowy, parmezan i sardele. W spizarce makarony, pomidory w puszce, ryze, mleko kokosowe i pasty curry. Odpowiedz Link Zgłoś
offtrendy Re: Co obowiązkowo w lodówce? 20.01.08, 00:34 obowiązkowo to swiatło i lakier do paznokci a serio mleko - tylko zimne dla mnie ważniejsza jest zamrażarka - rózne miesa w częściach szybkich na raz, grzyby,warzywa, koperek, kruche ciasto,lody i lód, no i to wszystko co kiedyś jak był czas samo się ugotowało a mozna szybko zjeść jak sie czasu nie ma :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: senin znowu zapytam: dlaczego w lodowce... IP: *.for.connect.net.au 20.01.08, 11:37 dlaczego w lodowce sosy rybny i sojowy, bo ostrygowy to rozumiem ja nigdy ich nie trzymam/trzymalam w lodowce - a mieszkam w tropikach, ... moze zbytnia ostroznosc - sos rybny i sojowy trzymam w normalnej szafce czasem i 2-3 miesiace (uzywam kilka rodzajow sojowego) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wanda Re: Co obowiązkowo w lodówce? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.08, 11:23 A do czego używacie suszone pomidory w oliwie? Odpowiedz Link Zgłoś
pengua Re: Co obowiązkowo w lodówce? 20.01.08, 13:35 - solo jako antipasti - do czerwonego pesto - do makaronow - do salatek Odpowiedz Link Zgłoś
coralin Re: Co obowiązkowo w lodówce? 20.01.08, 13:47 To co napisała Pengua i jeszcze wraz z twarozkiem kremowym lub fetą jako przekaska, a przede wszystkim do kanapki "zimowej" z "wędzonym serem mozzarella"z Grodziska (taki ser, który mozzarella nie jest, ale go uwielbiam). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: senin Re: Co obowiązkowo w lodówce? IP: *.for.connect.net.au 20.01.08, 11:55 w lodowce: satndard - jajka, bekon, jogurt mleko,maslo,sery,soki owocowe, owoce, majonez, Warzywa zielone i inne : szalotka, pak choy,choy sum(lub pekinska;D)), marchew, ogorki zielone, salata, pomidory, fasolka lub straczki groszku 'snow peas' itd na polkach: po otwarciu: pikle chilli, sambal oelek, sos ostrygowy,inne sosy chinskie (hoi sin, chilli bean, chilli garlic itd . indyjskie pikle i pasty curry (na wszelki wypadek) ghee (bo goraco u nas ostatnio), Nori, muszatda, wasabi..... i inne sezonowo zamrazalnik: ciasto francuskie, platy do sajgonek. miesa, mrozone kalmary i krewetki (czasami) zawsze SKRZYDELKA KURCZAKA (bo zyc bez nich nie moge) lody i... gotowe ciasta mrozone, takie do odgrzania ;DDD bo ja nie pieke, hihi w ogrodku bazylia, pietruszka, koperek, chilli, Drzewko curry w spizarce: makarony chinskie, glownie pszenne, jajeczne, ryz, puszki- mleko kokosowe, pomidory, rzadko urzywane pedy bambusa, i kolbki mlodej kukurydzy, buraki ;DD-kocham!!, ananas, szprotki podwedzane w oleju (te z Rygi) sa jeszcze przyprawy ...duzo (sos sojowy/rybny/olej sezamowy/ ale blachan... tamaryszek, kielbaski "larp chong" to znowu lodowka - ratuja mnie na codzien - zawsze mozna jakis wczorajszy ryz upichcic z ciekawymi dodatkami :) tyle pamietam :D Odpowiedz Link Zgłoś
joa66 Re: Co obowiązkowo w lodówce? 20.01.08, 13:19 zamrażarka: brokuły, maliny, truskawki, krewetki, drożdże lodówka: mleko, masło, jajka, śmietana, cheddar, parmezan, feta, serek Twój smak, maślanka szafka: pomidory w puszce, pomidory suszone, musztarda, miód, mąka biała i ciemna, cukier biały i brązowy trzcinowy, różne przyprawy suszone, oliwa, ocet balsamiczny, sok malinowy parapet: owoce sezonowe , warzywa sezonowe, cebula, czosnek, paryczka chili pewnie tysiące innych rzeczy też Odpowiedz Link Zgłoś
qubraq Prosze bardzo... 25.01.08, 18:35 napiszcie jak rozumiecie w kontekscie tego wątku role spiżarni czy tez spiżarki (czy to to samo?); czy mnogosc szafek kuchennych moze zastapic spiazarkę/nię czy tez musi byc w niej chlodniej niz w pomieszczeniu kuchennym. Od ponad 40 lat nie mam w domu spizarki wiec troche sie gubie w tym; Odpowiedz Link Zgłoś
limmar Re: Co obowiązkowo w lodówce? 25.01.08, 17:17 Do czego używacie pastę curry, sos ostrygonowy? Odpowiedz Link Zgłoś
coralin Re: Co obowiązkowo w lodówce? 25.01.08, 17:27 limmar napisała: > Do czego używacie pastę curry Zależy jaką. Te Patak's do kurczaka, innych mięs.Są niezwykle aromatyczne, bez porównania z proszkowanymi curry dostępnymi w sklepach. I w mig mozesz zrobic pyszne danie. Tajskie pasty curry to raczej do ryb i wymagaja mleczka kokosowego, bo diablo ostre(choc nie wszystkie- Thai heritage zielona jest mdła). Odpowiedz Link Zgłoś
limmar Re: Co obowiązkowo w lodówce? 25.01.08, 21:53 Dzięki, muszę więcej posiedzieć na tym forum i sie doszkolić a nie tylko dzieci i dzieci ;-) Odpowiedz Link Zgłoś