miluniaharus 17.03.08, 09:24 Zrobiłam torty dla dzieci, przy wycinaniu elementów zostały kawałki biszkoptu. Trochę tego jest, co mogę z tego zrobic?Macie jeakieś pomysły? Pozdrawiam Mila Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
linn_linn Re: sciubienie? 17.03.08, 09:37 No tego sie nie spodziewalam... A dlaczego wywalic? Jesli ktos pyta, znaczy to, ze sa wiecej niz 2 okruszki. Mozesz zrobic cos podobnego do tiramisù w pucharkach. Takze nietiramisù: fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,67668177,67668177,0,2.html?v=2 Odpowiedz Link Zgłoś
ba_nita Re: Linn - mimo wszystko jakieś granice 17.03.08, 11:12 wykorzystywania resztek istnieją. Odpowiedz Link Zgłoś
linn_linn Re: Linn - mimo wszystko jakieś granice 17.03.08, 11:39 Moim zdaniem, nie masz racji. "Trochę tego jest". Nie widze powodu, dla ktorego mialyby byc wyrzucone. Tym bardziej, ze to nie sa resztki, a niewykorzystane czesci ciasta biszkoptowego. Odpowiedz Link Zgłoś
ba_nita Re:A moim zdaniem jedna setna ciasta nadaje się 17.03.08, 12:00 tylko do wywalenia. To mniej więcej 1/4 grosza. Przerost formy nad treścią. Odpowiedz Link Zgłoś
linn_linn Re:A moim zdaniem jedna setna ciasta nadaje się 17.03.08, 12:05 Widziales ten tort? Odpowiedz Link Zgłoś
mwookash Czy Ty umiesz powiedzieć: "Nie mam racji"? 17.03.08, 12:20 Twoje wywody w tym wątku to przerost formy nad treścią Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nobullshit Re: Co zrobic z kawałkami suchego biszkoptu? IP: *.spray.net.pl 17.03.08, 09:59 Jest taki deser, do którego się biszkopt piecze, a potem specjalnie łamie na kawałki :) Przepisu nie mam, ale wrzuć w wyszukiwarkę TRIFLE. www.google.pl/search?num=30&hl=pl&newwindow=1&q=trifle&btnG=Szukaj&lr=lang_pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nobullshit Re: Co zrobic z kawałkami suchego biszkoptu? IP: *.spray.net.pl 17.03.08, 10:02 Znalazłam w Galerii Potraw: fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,40687630,40687630.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: renpas Re: Co zrobic z kawałkami suchego biszkoptu? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.03.08, 10:11 pralinki fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,54283445,54283445.html Odpowiedz Link Zgłoś
bene_gesserit Bajaderki :) 17.03.08, 10:51 Domowe, wiec bezpieczne - kawalki biszkoptu mielisz, dodajesz marmolade do uzyskania lepiacej konsystencji, kakao i aromat rumowy, mozesz sypnac rodzynki i orzechy, a calosc obsypac kakao albo polac polewa czekoladowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miluniaharus Dzięki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.03.08, 11:20 Myślałam własnie o czymś podobnym do bajaderek.Kiedyś robiłam z ciasta kruchego. I dla informacji...nie zostały "dwa okruszki" tylko w kawałkach ponad pół dużej , prostokątnej blachy. I taką ilośc naprawdę szkoda wywalic....nie rozczulałabym się nad okruszkami ;p Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Monika Re: Co zrobic z kawałkami suchego biszkoptu? IP: 80.48.68.* 17.03.08, 13:23 Ja zawsze robię kokosanki - czyli kroję biszkopt na kawałki i zanurzam je w ciepłej masie czekoladowe i potem obtaczam w wiórkach. Powstają pyszne wilgotne "ciasteczka" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bietka Re: Co zrobic z kawałkami suchego biszkoptu? IP: *.chello.pl 19.03.08, 12:26 cistem wyłożyć dno małej tortownicy lub foremki.Skropić kilkoma łyżkami mocnej kawy.Przygotować krem do tortów ,smak ajerkoniak/2 szt/wg przepisu.Nałożyc krem na kawałki biszkoptów.Położyć drugą warstwę biszkoptów.Skropić.Położyć 2 warstwę kremu.Na wierzch położyć pozostałości po wszystkich bakaliach ,kóre są w domu/rodzymki namoczone,orzechy posiekane,skórka pomarań/Robię często z kupnymi biszkoptami. Odpowiedz Link Zgłoś