Dodaj do ulubionych

Co zrobic z kawałkami suchego biszkoptu?

17.03.08, 09:24
Zrobiłam torty dla dzieci, przy wycinaniu elementów zostały kawałki
biszkoptu. Trochę tego jest, co mogę z tego zrobic?Macie jeakieś
pomysły?
Pozdrawiam
Mila
Obserwuj wątek
    • ba_nita Re:Wywalić. Nawet "ściubienie" ma swoje granice.nt 17.03.08, 09:33

      • linn_linn Re: sciubienie? 17.03.08, 09:37
        No tego sie nie spodziewalam... A dlaczego wywalic? Jesli ktos pyta,
        znaczy to, ze sa wiecej niz 2 okruszki.
        Mozesz zrobic cos podobnego do tiramisù w pucharkach. Takze
        nietiramisù:
        fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,67668177,67668177,0,2.html?v=2
        • ba_nita Re: Linn - mimo wszystko jakieś granice 17.03.08, 11:12
          wykorzystywania resztek istnieją.
          • linn_linn Re: Linn - mimo wszystko jakieś granice 17.03.08, 11:39
            Moim zdaniem, nie masz racji.
            "Trochę tego jest". Nie widze powodu, dla ktorego mialyby byc
            wyrzucone. Tym bardziej, ze to nie sa resztki, a niewykorzystane
            czesci ciasta biszkoptowego.
            • ba_nita Re:A moim zdaniem jedna setna ciasta nadaje się 17.03.08, 12:00
              tylko do wywalenia. To mniej więcej 1/4 grosza. Przerost formy nad treścią.
              • linn_linn Re:A moim zdaniem jedna setna ciasta nadaje się 17.03.08, 12:05
                Widziales ten tort?
              • mwookash Czy Ty umiesz powiedzieć: "Nie mam racji"? 17.03.08, 12:20
                Twoje wywody w tym wątku to przerost formy nad treścią
                • ba_nita Re:Twoje za to przerastają i formę i treść. 17.03.08, 13:44
                  I to norma.
                  • mwookash O, bez sensu ale za to bez bluzgów. Postęp?! nt 17.03.08, 16:04

    • Gość: Nobullshit Re: Co zrobic z kawałkami suchego biszkoptu? IP: *.spray.net.pl 17.03.08, 09:59
      Jest taki deser, do którego się biszkopt piecze, a potem specjalnie łamie na
      kawałki :) Przepisu nie mam, ale wrzuć w wyszukiwarkę TRIFLE.
      www.google.pl/search?num=30&hl=pl&newwindow=1&q=trifle&btnG=Szukaj&lr=lang_pl
    • Gość: Nobullshit Re: Co zrobic z kawałkami suchego biszkoptu? IP: *.spray.net.pl 17.03.08, 10:02
      Znalazłam w Galerii Potraw:
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,40687630,40687630.html
    • Gość: renpas Re: Co zrobic z kawałkami suchego biszkoptu? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.03.08, 10:11
      pralinki

      fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,54283445,54283445.html
    • bene_gesserit Bajaderki :) 17.03.08, 10:51

      Domowe, wiec bezpieczne - kawalki biszkoptu mielisz, dodajesz
      marmolade do uzyskania lepiacej konsystencji, kakao i aromat
      rumowy, mozesz sypnac rodzynki i orzechy, a calosc obsypac kakao
      albo polac polewa czekoladowa.
    • Gość: miluniaharus Dzięki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.03.08, 11:20
      Myślałam własnie o czymś podobnym do bajaderek.Kiedyś robiłam z
      ciasta kruchego.

      I dla informacji...nie zostały "dwa okruszki" tylko w kawałkach
      ponad pół dużej , prostokątnej blachy. I taką ilośc naprawdę szkoda
      wywalic....nie rozczulałabym się nad okruszkami ;p
    • Gość: Monika Re: Co zrobic z kawałkami suchego biszkoptu? IP: 80.48.68.* 17.03.08, 13:23
      Ja zawsze robię kokosanki - czyli kroję biszkopt na kawałki i
      zanurzam je w ciepłej masie czekoladowe i potem obtaczam w wiórkach.
      Powstają pyszne wilgotne "ciasteczka"
      • poughkeepsie trifle nt 17.03.08, 14:14


      • Gość: bietka Re: Co zrobic z kawałkami suchego biszkoptu? IP: *.chello.pl 19.03.08, 12:26
        cistem wyłożyć dno małej tortownicy lub foremki.Skropić kilkoma łyżkami mocnej
        kawy.Przygotować krem do tortów ,smak ajerkoniak/2 szt/wg przepisu.Nałożyc krem
        na kawałki biszkoptów.Położyć drugą warstwę biszkoptów.Skropić.Położyć 2 warstwę
        kremu.Na wierzch położyć pozostałości po wszystkich bakaliach ,kóre są w
        domu/rodzymki namoczone,orzechy posiekane,skórka pomarań/Robię często z kupnymi
        biszkoptami.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka