ag.a2 02.06.09, 15:06 Hej!Wyprawiam w niedługim czasie urodziny i chcę zaskoczyc znajomych a w szczególnosci TESCIOWĄ... nowymi i ciekawymi pomysłami kulinarnymi. Pomóżcie mi aby to przyjęcie było super. Z góry dzięki wielkie!!!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
wanda-maria Re: Urodziny!!1 02.06.09, 21:55 A jutro sa moje urodziny,ale NIC nie robie !!! W gronie przyjaciol / 20 osob / bedziemy swietowac moja okragla rocznice w stylu poludniowo - amerykanskim, w rytmach salsy, rumby, samby i tanga argentynskiego. Przyjecie w klubie latynoskim z ich pikantna kuchnia. W sobote zapraszam bliskich na kolacje. Oto moje menu: 1/ koktajle do wyboru: Mimoza / szampan z sokiem pomaranczowym/, kir royal / szampan z likierem z czarnej porzeczki /, caipirinia, tequila z cytryna, zubrowka z sokiem jablkowym i mietowym syropem. Zakuski: crostini z tunczykiem i kaparami, wedzonym lososiem i sosem chrzanowym, mimi szaszlyki z pomidorkow cherry i mozzarelli. 2/ przystawka: koktajl z krewetek, 3/ danie glowne: pieczen cieleca / pieczona z surowa wedzona szynka i szalwia /; mlode pieczone ziemniaki / pieka sie razem z miesem /; dodatek - zielone szparagi po wlosku / zasmazane z octem balsamicznym, piniami, bazylia /, 4/ deser do wyboru: tiramisu z truskawkami / podane w pucharkach indywidualnych /, male czekoladowe babeczki / fr.moelleux / z sosem karmelowo - pomaranczowym. 5/ kawa, herbata, digestif / koniak, likiery i in./. Odpowiedz Link Zgłoś
monala1 Re: Urodziny!!1 02.06.09, 22:26 ja zawsze robię schab pieczony jako wędlinę i danie na obiad. Dzień wcześniej gotuję przez 15 minut młode ziemniaczki a 45 minut przed przyjęciem wstawiam do piekarnika. Do tego wrzucam w sreberku kaszankę z cebulką, dwie zapiekanki ( np pokrojony już schab w plasterkach, ziemniaki i wszystko zalane sosem - jogurt, śmietana, majonez, czosnek, feta, pieprz i ser pleśniowy), pieczywo czosnkowe, może być kurczak jak w KFC- dobry jest skaczący kurczak: Rozbić pierś do przezrocza. Urywać na drobne kawałki. Obtoczyć w mące. Na patelnię wrzucasz masło i oliwę - następnie kuraka, kapary, czosnek wyciśnięty, liść laurowy, wino UWAGA !!!!!PATELNIA może SIĘ ZAPALIĆ!!!!! Spokojnie. Podrzuć kilka razy kuraka i zgaś ogień sokiem z cytryny. Dodaj znowu kapary, pietruszkę, sól i pieprz. FinitO: Pudding chlebowy - pychotka:) Wlewasz ok 0,5 litra mleka w wysokie naczynie, 2x żółtko, śmietankę. Miksujesz chwilkę i wsypujesz starty ser gouda i parmezan. Następnie smażysz na patelni cebulkę ( plasterki) i pieczarki ( plasterki). Kroisz chleb w kostki i wrzucasz do sosu. Odstawiasz na 20minut do lodówki. Następnie mieszasz sos i pieczarki z cebulką i wrzucasz do półmiska żaroodpornego. Posypujesz jeszcze raz serem goudą i parmezanem. Wrzucasz do pieca. Finito. Można dodać mięso w trakcie smażenia pieczarek. Jeśli chodzi o sałatki to robię zawsze warstwową z ketchupem*, z selerem naciowym, ananasem i kurczakiem* MĘŻCZYŹNI JĄ UWIELBIAJĄ TUŃCZYKIEM I KOPERKIEM Odpowiedz Link Zgłoś
marghe_72 Re: Urodziny!!1 04.06.09, 23:57 monala1 napisała: > z selerem naciowym, ananasem i kurczakiem* MĘŻCZYŹNI JĄ UWIELBIAJĄ > TUŃCZYKIEM I KOPERKIEM Wszyscy>??? Mam babę w domu.. Odpowiedz Link Zgłoś
marisa_ny Re: Urodziny!!1 04.06.09, 18:34 Zrob wg schematu: 1/ apero + zakaski, 2/ przystawka, 3/ danie glowne, 4/ deser. Uwzglednij gusty i zwyczaje gosci, mozesz zrobic cos tradycyjnego albo z innych kuchni. Znasz swoje mozliwosci, masz napewno dania popisowe,ew. takie, ktore sa sprawdzone. Uwzglednij takze produkty sezonowe. Jesli nie masz pomyslow zajrzyj, jak inni radza na GP. Odpowiedz Link Zgłoś