Dodaj do ulubionych

Urodziny!!1

02.06.09, 15:06
Hej!Wyprawiam w niedługim czasie urodziny i chcę zaskoczyc znajomych
a w szczególnosci TESCIOWĄ... nowymi i ciekawymi pomysłami
kulinarnymi. Pomóżcie mi aby to przyjęcie było super. Z góry dzięki
wielkie!!!!
Obserwuj wątek
    • mhr-cs Re: Urodziny!!1 02.06.09, 15:24
      to slowo Hej,dziala drazliwie,
    • wanda-maria Re: Urodziny!!1 02.06.09, 21:55
      A jutro sa moje urodziny,ale NIC nie robie !!!
      W gronie przyjaciol / 20 osob / bedziemy swietowac moja okragla
      rocznice w stylu poludniowo - amerykanskim, w rytmach salsy, rumby,
      samby i tanga argentynskiego. Przyjecie w klubie latynoskim z ich
      pikantna kuchnia.

      W sobote zapraszam bliskich na kolacje.
      Oto moje menu:

      1/ koktajle do wyboru: Mimoza / szampan z sokiem pomaranczowym/, kir
      royal / szampan z likierem z czarnej porzeczki /, caipirinia,
      tequila z cytryna, zubrowka z sokiem jablkowym i mietowym syropem.
      Zakuski:
      crostini z tunczykiem i kaparami, wedzonym lososiem i sosem
      chrzanowym, mimi szaszlyki z pomidorkow cherry i mozzarelli.

      2/ przystawka: koktajl z krewetek,

      3/ danie glowne:
      pieczen cieleca / pieczona z surowa wedzona szynka i szalwia /;
      mlode pieczone ziemniaki / pieka sie razem z miesem /;
      dodatek - zielone szparagi po wlosku / zasmazane z octem
      balsamicznym, piniami, bazylia /,

      4/ deser do wyboru:
      tiramisu z truskawkami / podane w pucharkach indywidualnych /,
      male czekoladowe babeczki / fr.moelleux / z sosem karmelowo -
      pomaranczowym.

      5/ kawa, herbata, digestif / koniak, likiery i in./.




    • monala1 Re: Urodziny!!1 02.06.09, 22:26
      ja zawsze robię schab pieczony jako wędlinę i danie na obiad. Dzień wcześniej gotuję przez 15 minut młode ziemniaczki a 45 minut przed przyjęciem wstawiam do piekarnika. Do tego wrzucam w sreberku kaszankę z cebulką, dwie zapiekanki ( np pokrojony już schab w plasterkach, ziemniaki i wszystko zalane sosem - jogurt, śmietana, majonez, czosnek, feta, pieprz i ser pleśniowy), pieczywo czosnkowe, może być kurczak jak w KFC- dobry jest skaczący kurczak:

      Rozbić pierś do przezrocza. Urywać na drobne kawałki. Obtoczyć w mące. Na patelnię wrzucasz masło i oliwę - następnie kuraka, kapary, czosnek wyciśnięty, liść laurowy, wino UWAGA !!!!!PATELNIA może SIĘ ZAPALIĆ!!!!! Spokojnie. Podrzuć kilka razy kuraka i zgaś ogień sokiem z cytryny. Dodaj znowu kapary, pietruszkę, sól i pieprz. FinitO:


      Pudding chlebowy - pychotka:)

      Wlewasz ok 0,5 litra mleka w wysokie naczynie, 2x żółtko, śmietankę. Miksujesz chwilkę i wsypujesz starty ser gouda i parmezan. Następnie smażysz na patelni cebulkę ( plasterki) i pieczarki ( plasterki). Kroisz chleb w kostki i wrzucasz do sosu. Odstawiasz na 20minut do lodówki. Następnie mieszasz sos i pieczarki z cebulką i wrzucasz do półmiska żaroodpornego. Posypujesz jeszcze raz serem goudą i parmezanem. Wrzucasz do pieca. Finito. Można dodać mięso w trakcie smażenia pieczarek.

      Jeśli chodzi o sałatki to robię zawsze

      warstwową z ketchupem*,
      z selerem naciowym, ananasem i kurczakiem* MĘŻCZYŹNI JĄ UWIELBIAJĄ
      TUŃCZYKIEM I KOPERKIEM

      • marghe_72 Re: Urodziny!!1 04.06.09, 23:57
        monala1 napisała:


        > z selerem naciowym, ananasem i kurczakiem* MĘŻCZYŹNI JĄ UWIELBIAJĄ
        > TUŃCZYKIEM I KOPERKIEM

        Wszyscy>???
        Mam babę w domu..
    • marisa_ny Re: Urodziny!!1 04.06.09, 18:34
      Zrob wg schematu:
      1/ apero + zakaski,
      2/ przystawka,
      3/ danie glowne,
      4/ deser.

      Uwzglednij gusty i zwyczaje gosci, mozesz zrobic cos tradycyjnego
      albo z innych kuchni.
      Znasz swoje mozliwosci, masz napewno dania popisowe,ew. takie, ktore
      sa sprawdzone. Uwzglednij takze produkty sezonowe.
      Jesli nie masz pomyslow zajrzyj, jak inni radza na GP.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka