Dodaj do ulubionych

Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę info

22.08.07, 14:09
Jazda z Wwy przez Słowacje, Wegry, Rumunie do Bulgarii, stacjonowanie w Obzorze, troche zwiedzania Bulgarii i Rumunii. Podrozowalismy z 4letnim dzieckiem, nie spotkaly nas zadne niemile niespodzianki, wrocilismy cali, zdrowi, opaleni i zadowoleni. Odpowiem chetnie na pytania.
Obserwuj wątek
    • Gość: Pazdzioch Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.chello.pl 22.08.07, 14:53
      Zdaję sobie sprawę że nie na takie pytanie czekasz ale,
      -Czy Byłes swoim samochodem?
      -Czy trzeba go bardziej pilnować niż w Polsce?
      Wyjaśniam,pytania na pozór głupie ale zasadne ponieważ trafia się
      okazja pożyczyć autko na gaz a ja mam bez.
      Pozdr.
      • anakon Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 22.08.07, 23:08
        Coz...odpowiem tak: ja jestem z tych ostroznych i nie chcialabym pozyczac auta, bo zawsze cos sie moze zdarzyc, nie to nawet, ze go ukradna, ale mozna go zwyczajnie rozwalic, obtluc, wpasc w dziure itd, ja bym nie ryzykowala. Mnie osobiscie nie spotkalo nic zlego, ale wykupilam ubezpieczenie od kradziezy na Bulgarie i Rumunie, bo akurat tych krajow moje nie obejmowalo...Drogi sa rozne, ludzie rozni, ogolnie nie moge powiedziec, zeby bylo tam jakies powszechne zlodziejstwo, czy cos w tym stylu, ale nie brakuje chocby podpitych nastolatkow, ktorzy czasem dla zabawy wymachuja butelkami wracajac do domu...zawsze moze sie cos zdarzyc. Zakladam, ze pozyczjac samochod pozycza sie go z calym bagazem odpowiedzialnosci, ze jak sie cos stanie to jednak my, a nie wlasciciel ponosimy koszty napraw itd.
        W razie co sluze info o rozsadniej trasie przez Rumunie.(i nierozsadnej tez).
        • rekrut1 Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 23.08.07, 10:59
          Dzięki :)
          Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, wiem że może być różnie i
          tak jak napisałeś"jak się coś stanie to jednak my, a nie wlasciciel
          ponosimy koszty"Mam nadzieję że nic się nie wydarzy bo oprócz
          kosztów to jeszcze przywiązanie itd.........
          Co do drogi to raczej wybiorę Serbię,dalej ale droga bardzo dobra
          (wiem bo w czerwcu jechałem nią do Salonik)
          Wiem że optymiści to niedoinformowani pesymiści niemniej z optymizmem
          Pozdr.:)
          Pazdzioch
        • Gość: jarus Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.ip.netia.com.pl 05.07.12, 21:22
          witam . wybieram się z krakowa do BG-ok. varna chodzi mi o drogę , winiety,paliwo (gaz) i ceny kwater. dzięki
    • anakon Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 23.08.07, 13:31
      Oczywiscie droga przez Serbie jest duzo szybsza choc dluzsza. Ja niestety mam z Serbii bardzo kiepskie doswiadczenia z policja na drodze, ale to juz moze indywidualne szczescie. Turcy niemieccy robia tak, ze jada wieksza grupa aut i jada nawet i 200/h, jak policja zlapie to tylko jednego i wowczas po przyjezdzie do kraju robia zrzute na mandat, co kraj to obyczaj.
      Z gazem w Bulgarii nie ma problemu, nie pamietam jak w Serbii, a ubezpieczyc sie warto od roznych ewentualnosci. Jesli ktos chce Ci pozyczyc to auto to juz znak, ze jakies zaufanie ma i z jakims ryzykiem tez sie liczy.
    • male_gonzo Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 23.08.07, 19:26

• anakon Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 24.08.07, 12:54
        Jesli leca samolotem, to pewnie maja oplacony hotel z rezydentem i posilki, wiec w zasadzie pieniadze tylko na dodatkowe wydatki, kolacja w restauracji, jakies pamiatki(choc wiekszosc pamiatek to chinszczyzna...)moze jakas wycieczka fakultatywna. Na taka okolicznosc jesli jest sie w duzej hotelowni typu Zlote Piaski mozna miec karte i wyplacic cos z bankomatu(choc o bankomat nie jest latwo, ale w duzych wypoczynkowych miejscach sa). Nie mozna sie nastawiac na placenie karta w sklepach i restauracjach, to praktycznie niemozliwe. Mozna wymienic troche waluty w naszym kantorze lub zabrac troche euro. Ceny jak nad polskim morzem, miejscami taniej, ale np owoce i warzywa sa drozsze niz u nas na targowiskach i w marketach. (np pomidory 4-5zl w tym okresie). Pewnie warto miec pieniadze przy sobie zwlaszcza na wycieczkach, w hotelu z wyzywieniem raczej sie nie zginie, ani z glodu ani w zaden inny sposob. Moim zdaniem ceny na prawde zblizaja sie do naszych w naszych miejscowosciach wypoczynkowych, czasem cos jest taniej, jedzenie w restauracji srednio tansze niz np w Wwie, ale tez nie sa to jakies zbyt luksusowe restauracje tylko najczesciej taverny, cos miedzy barem a restauracja. Bulgarzy strasznie duzo pala, jak ktos nie lubi dymu ma tam przechlapane(w lokalach). Alkohol jest bardzo tani(w kazdym razie soki owocowe sa drozsze od alkoholu...)
      • anakon Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 24.08.07, 12:55
        A jeszcze spytam do kad konkretnie leca, to moze cos podpowiem??
        • elidar Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 28.08.07, 20:33
          Witaj, wybiermy się samochodem do Obzor, jaka trasą jechaliście i
          ile wydaliście na paliwo. Mieliście wykupiony hotel czy kwatery
          prywatne, może podpowiesz gdzie najlepiej i co warto zobaczyć i
          przed czym przestrzegasz. A tak wogóle to ile zabrać kasy na dwa
          tygodnie. Pozdrawiam
    • jasiek_wedrowniczek Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 30.08.07, 11:40
      Będę wdzięczny , jeśli podzielisz się informacją jaką trasą
      konkretnie (przez jakie większe miasta ) jechaliście i ew. gdzie był
      nocleg tranzytowy . Za kilka dni jadę właśnie do Obzor . I może
      jeszcze co polecisz obejrzeć o okolicy bliższej i dalszej . Czy
      lepiej jest zabrać euro , czy kupić sobie w Polsce lewy ? Czy to
      prawda , że na przejściu w Giurgiu jest zawsze duża kolejka (
      oczywiscie ,jeśli tamtym przejściem jechaliście) ? A może wiesz coś
      na temat hotelu "Nanev" ? O więcej nie pytam , bo może braknąć Ci
      cierpliwości .... Pozdrawiam
      • anakon Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 30.08.07, 23:44
        No wiec...probuje odpowiedziec na powyzsze pytanie. Na paliwo (diesel 2.0) wydalismy rowno 1000zl. Samochod byl dosyc obciazony, ale jak by nie liczyc cos kolo tego wyjdzie (chyba,ze na gaz-to taniej, lub na benzyne-to drozej)Jechalismyw ciemno, mysle, ze to na prawde spokojnie wystarczy. Jesli jestescie zaintersowani moge podac namiar na kwatere prywatna w cenie cos w okolicy 30zl/osoba/doba+ wlascicielka mowi po polsku i robi dobra rakije. My mieszkalismy w poblizu, nie chcialo nam sie wiecej szukac, ale tam bedzie mzdecydowanie przyjemniej, nieco taniej i do dyspozycji jest wspolna kuchnia.
        Ogolnie kwater jest duzo, zwykle wieksze ruchy sa w soboty i wtedy jest duzo wolnych kwater; we wrzesniu nie powinno byc z tym zadnego problemu.
        Jechalismy: Barvinek/Koszyce/Oradea/Cluj/Brasov/Pitesti/Bukareszt/Ruse/Warna. Brasov jest dla Rumunow jak Krakow dla nas i jest na prawde wart odwiedzenia. Pod Brasovem jest fajny i niedrogi camp z dmkami do wynajecia(sa 2 osobowe i wieksze). Oczywiscie moze byc tez namiot. Droga jest na prawde dluga i meczaca, ale jesli zrobi sie noclegi i pozwiedza cos przy okazji to robi sie przyjemniej i bezpieczniej. Ja nie radze jechac noca przez Rumunie, sa rozne zdania, ale jak sie przejedziecie w dzien to zrozumiecie co mam na mysli. Sa szalency, ktorzy jada ta trase non stop, ale ludzkie mozliwosci sa jednak ograniczone i to nie tylko kierowcow, ale pasazerow tez. Poza tym z Wwy na granice juz jest kawalek drogi i nie jest to autostrada, wiec droga byla dluga. Coz...z lewami to jest tak, ze jesli kurs lewa u nas bylby ponizej 2zl za 1l to chyba warto wymienic tutaj. W miejscowosciach turystycznych sa strasznie zlodziejskie kursy walut i lepiej byloby wymienic juz tu. Ja mialam euro i wymienialismy w Warnie i Burgas, tam jest najkorzystniejszy kurs 1,95L/E. Zlotowki i wymiana ich na miejscu to porazka, daja 0,4-0,42L. Tak, ze lepiej juz chyba wybrac z bankomatu, z reszta konia z rzedem, zeby znalezc takowy...tzn zdarzaja sie, ale na prawde uzywanie karty platniczej w BG tylko w duzych hotelach, na stacjach Lukoil(ogolnie duzych stacjach) i radzilabym sie zawsze przed zatankowaniem zapytac pokazujac karte, czy taka mozna zaplacic.
        W Ruse nie widzialam zadnej kolejki...7E/6E oplata(trzeba chyba miec to euro) Obowiazkowe winiety na wszystkie drogi glowne w Rumunii i Bulgarii(a nie tylko na autostrady) W Rumunii na stacji benz.(w BG tez)ale najlepiej tuz za granica, pozniej moga nie miec.
        O hotelu nic nie wiem...ja sie staram od hoteli trzymac z daleka, zwlaszcza ze wiem jak wyglada Sloneczny Brzeg, Zlote Piaski itp...mnie to kompletnie nie odpowiada, tasmociag, komercia do 3potegi, zdzieranie z turysty wszystkiego i 0 uroku.
        Pod tym wzgledem najlepiej jest chyba na samym poludniu. Znajomi jezdza co rok do Sienomorca i jest tam podobno na prawde uroczo i spokojnie, a reszta to wielki plac budowy-sami zobaczycie, tylu budow na raz jeszcze nigdzie nie widzialam(a widzialam sporo...)
        Mnie zachwycila Rumunia, widoki, przyroda i bardzo ciekawa historia, wiele wplywow kulturowch i zabytkow. Owszem zaniedbane, ale bez przesady. Warto cos poogladac w Rumunii po drodze. Ja jechalam jeszcze trasa przez Arad Timisoara na poludnie, ale nie polecam, generalnie na sporym odcinku dramat...remont prowadzony w bardzo specyficzny sposob, za to piekna jest droga wzdluz Dunaju przez Crajova/Alexandria.
        Obejrzec w okolicy- Nessebar/ Sozopol, Warna, ogolnie nie powala, ale jest przyjemnie. Splyw rzeka Kamcija to raczej jakas kpina.
        Zakupy wieksze warto robic w hurtowniach w Nessebarze( i okolicach) taz Market w Obzorze jest raczej drogi.
        Zycze udanych wakacji(a u nas juz tak zimno...)
        • jasiek_wedrowniczek Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 31.08.07, 12:18
          Dziękuję serdecznie za te przydatne wskazówki. Jeśli chodzi o
          kwaterę w Obzor - to mamy już zarezerwowaną . To naprawdę miło , że
          zechciałaś sobie zadać trud .
          • anakon Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 31.08.07, 13:11
            O.K. nie ma sprawy, sama tez polegalam na wielu informacjach z netu. Jeszcze wazne: w drodze z Obzor do Nessebur na takiej kretej, zalesionej trasie, ale juz niedaleko Slonecznego Brzegu jest taras widokowy(skret w kierunku morza, jest reklama restauracji). Laduja tam wszystkie wycieczki jadace do Nesseuru, za widoczki placi sie 1l, ale warto, bo mozna zobaczyc cala panorame wszystkich pobliskiech miejscowosci, a restauracja w ksztalcie namiotu organizuje wieczory artysyczne. Oczywscie zjesc tez mozna, ale jest ponoc straszna drozyzna. My robilismy tam zdjecia w dzien i w nocy, widoki super.
        • k19591 Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 23.02.10, 08:30
          Napisz coś więcej o drodze Crajova/Alexandria - gdzie na nią zjechać - gdzie
          wjazd do Bułgarii ?
    • Gość: Ola Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.08, 19:46
      Witam!
      W sierpniu wybieramy sie na dwie rodziny do Obzoru i chcialabym pani
      zadac kilka pytan poniewac jescze nigdy tam nie bylismy....
      Chodzi nam o kwatery i ich warunki oraz ceny. Jak to jest z
      parkingami dla samochodow i ogolny wyraz...Czy znajduja sie tam
      jakies fajne knajpy i restauracje i jak z cenami tam.Moze mialaby
      Pani jakies telefony kontaktowe do kwater. Z gory dziekuje za
      udzielenie informacji i pozdrawiam
      • Gość: viki Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.cust.tele2.pl 22.07.08, 21:18
        Ja tez własnie wrocilem z Obzoru. Postaram odpowiedziec ci na twoje
        pytania.Kwatere znajdziesz jadac w ciemno juz od 5 euro, lecz troche oddaloną od
        morza. Za 6 lub7 E bedzie blisko. Knajp jest mnostwo. Bedac dwa tygodnie mozesz
        jesc za kazdym razem w innej i tak wszystkich nie obskoczysz. osobiscie
        najbardziej smakowalo mi w Złotej Rybce, lecz jest troche drogo, za to porcje
        dla konia. Polecam rowniez knajpe u Todora. Samochod parkuje sie zazwyczaj na
        ulicy lub podworku osoby u ktorej wynajmujesz` kwatere. Widzialem prywatny
        parking w okolicy hotelu Nesseber za 2 lv za dobe. I jeszcze jedno jest tam
        najwieksza dyskoteka na wybrzezu BG o nazwie Space na 3 tys. ludzi-robi wrazenie
        • Gość: Ola Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.08, 21:41
          Ok dzieki ;)
    • Gość: tomaszek Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.08, 12:36
      witam... wybieram się pod koniec sierpnia samochodem do Bułgarii.
      Mam pytanie: którą drogą jechać, bo czytam różne posty i jedni
      polecają Rumunie a inni tylkon Serbie... i prosił bym o jakiś
      kontakt na przykład na GG bo mam więcej pytań....
      • Gość: krzysiek Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.fbx.proxad.net 23.07.08, 22:31
        hej! ja jade za tydzien do Warny samochodem z Francji. Niestety Rumunie przyjade
        noca... 743670 to moj numer GG tez mam wiele pytan dotyczacych drog w rumuni :)
        • k19591 Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 23.02.10, 08:32
          Rumunia nocą ? 1.Nierozsądne 2. Po to się jedzie przez Rumunię aby coś zobaczyć
          - a jeśli nie chcesz oglądać to zdecydowanie Serbia.
          • Gość: Romme Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: 62.233.172.* 06.04.10, 11:32
            Rumunia - polecam trasę Transfogarską - fajne widoczki, trochę czasu
            sie zmarnuje, ale moim zdaniem warto. Co do obaw o auto, to my
            zatrzymaliśy się w jakimś motelu na trasie (korki na drodze, roboty
            drogowe nas zmusiły) i było OK. Za 20 euro obiad w tym dwa dania i
            browarki dla 8 osób. Rano sniadanie dla całej bandy za 10 euro. Na
            parkingu cały czas pilnował jakiś kolo, chciałem nawet mu zapłacić
            za lepsze pilnowanie, ale ku mojemu zdziwieniu odmówił bo to w cenie.
            Droga powrotna Serbia - trzepanie turasów na granicy Serbia / Węgry
            coś jak kiedyś na Kołbaskowie. Każdy nie etnicznie Turek i obywatel
            UE przejazd bez problemu, jak dotrze do bramki.
      • Gość: viki Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.cust.tele2.pl 24.07.08, 10:45
        Ja jechałem dwukrotnie przez Rumunie. Może przez Serbie jest lepiej, ale zaletą
        tej trasy są fajne widoki. Jezeli masz pytania to moje GG 3106248.
        • Gość: woody Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.ust.tke.pl 03.08.08, 22:03
          Właśnie wróciłem z Constanty. W przyszłym roku mam zamiar wybrać się do Bułgarii
          i na pewno będę jechał przez Rumunię. To naprawdę piękny kraj i warto jeszcze
          raz go obejrzeć. Jechałem trasą
          Radoszyce-Humenne-Tokaj-Debreczyn-Oradea-Cluj-Bukareszt-Constanta-Suceava-Ukraina.
          Trasa nie do jazdy nocą (zwierzęta na drogach) i nie do szybkiej jazdy(oprócz
          autostrad)- dużo policji i ograniczeń prędkości. Ale o dziwo objechałem tą trasę
          i nie spotkałem choćby stłuczki- w Polsce to niemożliwe. I nie miałem wrażenia,
          że jazda to "walka o życie" jak to ma miejsce w RP.
          • Gość: szuirad Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.08.08, 16:18
            Moim zdaniem nalepiej jechac noca przez Rumunie jest duzo mniejszy
            ruch a z tymi zwierzetami to przesada wałesaja sie tylko psy . Dla
            slabszych kierowcow radze przez Serbie.Obwodnica bukarestu bardzo
            zakorkowana chyba tylko w nocy da sie w miare szybko przejechac
            zreszta tak jesy we wszystkich wiekszych miastach Rumuni.Za most w
            Ruse placi sie 9,20 ale kazdy daje 10 i reszty nie wydaja
            najbardziej oplaca sie tankowac w Rumuni najtajsze paliwo
            • Gość: woody Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.ust.tke.pl 04.08.08, 17:23
              Zgadzam się z przedmówcą. Zwierzęta na drodze to w większości bezpańskie psy ale
              ok. godz.19-20 spędzane są krowy i konie - pasone na rowach przy drodze zmuszają
              do wzmożenia uwagi. Obwodnice zapchane. Ja dotarłem do Bukaresztu ok. 14 i od
              razu ruszyłem przez miasto. Źle jest oznakowane ale wolę jeździć tam niż po
              W-wie. Pewien Rumun zapytany na światłach o drogę prowadził nas przez miasto tak
              abyśmy zobaczyli piękno tego miasta i nadrobił sporo kilometrów ale
              zadowolony,że mógł pomóc, wyprowadził nas na autostradę. W Polsce raczej to się
              nie zdarza. Nie bać się i pytać oni nie wiem dlaczego ale nas-polaków lubią
              (jeszcze) i zawsze pomogą. A jeszcze niedawno ich zatrzymywałem na zielonej
              granicy, a teraz im trochę zazdroszczę- normalności.
            • bertfox Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 06.08.08, 19:43
              odnalazłem ten wątek i jestem w szoku, że od 2007 roku istnieje;)

z tego co wiem to paliwo, jadąc z RP przez UA najtańsze jest w tej
              chwili na Ukrainie, około 3,2 pln za benzynę i diesla

wybieramy się do Burgas na początku września - dwoje ludzi i pies...

czy wiecie coś na temat przemieszczania się ze zwierzętami, chodzi
              mi głównie o samą Bułgarię... oczywiście pieso jest "zachipowany"
              posiada paszport itp... ale nie wiem jak to jest w samej Bułgarii...
              nie wszystkie narody tolerują zwierzęta domowe...

macie jakieś doświadczenie? oczywiście oprócz tych błąkających się
              po drogach nocą;)
            • Gość: am Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.09, 16:08
              Obwodnica Bukaresztu to koszmar. Ja jechałam nocą przez centrum i
              było puściutko, polecam.
      • Gość: jaca01 Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.aster.pl 21.02.09, 11:42
        witam serdecznie. Wybieramy się z rodziną w lipcu do Bułgarii
        (Obzor) Dwoje dzieci 10 i 8 lat. Czy mogła by Pani podać namiary na
        kwaterę prywatną. Może do tej osoby co mówi po polsku. z góry
        dziękuję. jslowik@autograf.pl
        • Gość: S.Z Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.09.10, 09:28
          Witam! Czy również mogę prosić o namiary:sypaza@wp.pl
          Dzięki ;-)
    • smolikd Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 11.01.09, 14:02
      Wybieramy się w czerwcu z rodziną do Burgas. Proszę o wskazówki odnośnie trasy,
      przejść granicznych autostrad,z których Państwo korzystali, noclegu.Jak długo
      zajęła państwu ta podróż? Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam. Sławek
    • Gość: Dvs Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.09, 21:27
      witam!
      Mam pytanko ktoredy najlepiej jechac do bulgari samochodem?
      Jakie sa srednie ceny na rynku i jasli mozesz to podaj mi jakies przyklady.
      • Gość: Kindzior99 Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.09, 12:21
        Generalnie zależy to od tego skąd i dokąd jedziemy. Na swoim
        przykładzie powiem że z Wawy do Balczika jechaliśmy przez Barwinek,
        Słowację, Węgry i Rumunię. W jedną stronę kierowaliśmy się na
        Constancę ale wracalismy już przez Ruse (w ten sposób byliśmy
        szybciej o jakieś 3 h).Generalnie podróż trzeba układać tak żeby
        spać gdzieś w Rumunii. Polecam stację benzynowa na granicy Węgry -
        Rumunia - oświetlona, pełno samochodów, mozna coś zjeść.
        A ceny są w porównaniu do Polski jedne podobne, drugie mocno tańsze.
        np. masło 1,60 lewa, parówki mała paczka ze 150 g - 1,10 lewa, sok 1
        litr - 2,50, cola 2 l 2,50, whisky - około 6 lewa (bułgarski
        gatunek), piwo np. Zagorka - buteleka plastikowa 2 l - 2,60 lewa.
        Skarbnicą wiedzy o BG jest forum Bulgaricus.
        • Gość: ryszardo Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: 91.192.78.* 21.02.09, 16:10
          Ja jechałem z północnej Polski do Słonecznego Brzegu.Pierwszy nocleg w motelu na
          Słowacji, blisko granicy Węgierskiej. Koszt noclegu dla 4 osób ze śniadaniem
          ok.140zł. Następny nocleg w Rumuni, w motelu , bardzo dobre warunki pokój z
          łazienką i parking strzeżony koszt pokoju 25 euro. W obu przypadkach w pokojach
          telewizor. Koszt winietki w Rumuni ok.6 euro. Do kupienia na granicy.W tamtą
          stronę jechałem przez Bukareszt- constanse. W drodze powrotnej przez Ruse
          ,zdecydowanie krótsza droga(polecam).Prawdą jest to, że wolno się jedzie przez
          rumunię . Wiocha za wiochą i wszędzie ograniczenie do 40 km. W każdej
          miejscowości policja.Droga przez Serbię jest lepsza ale za to na granicy
          węgiersko -serbskiej postoisz ok. 3-5 godz.Ja stałem ok.3 godz ,gdy korek był
          ok. 300 m, a gdy wracałem to korek na tej samej granicy był kilku kilometrowy.
          • Gość: krzysiek Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.chello.pl 14.04.09, 16:47
            Proszę o podanie namiarów na motel w Rumunii. Z góry wielkie dzieki.
            • k19591 Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 23.02.10, 08:35
              carta.ro/
        • Gość: warchoł Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.09, 12:58
          W Rumunii nie polecam jazdy nocą .Niebezpiecznie(zakręty w prawo w górach)oraz
          strata cudownych widoków.
    • Gość: mirek Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.09, 15:16
      Witam
      W tym roku wybieramy się pod koniec czerwca do Bułgarii (Mam
      nadzieję że euro i lewa spadną nieco). Podróż z małym dzieckiem. Czy
      ktoś mógłby się podzielić ze mną namiarami na kwatery? Miejscowość
      na razie dowolna. Będę wdzięczny. gg 1489364, empo@poczta.fm
      • Gość: Jacek Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: 94.254.218.* 27.02.09, 08:00
        Bylem w sierpniu w miejscowosci Obzor. jechalem w ciemno i ze
        znalezieniem kwatery nie mialem problemu. Jest bulgarska strona z
        kwaterami w Obzor ale teraz nie pamietam adresu
      • Gość: Jas Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.houston.hp.com 26.05.09, 09:06
        Kiedy dokladniej jedziesz? Ja tez sie wybieram i na 1 auto wiec moze
        sie jakos spikniemy?
        bbc@poczta.onet.eu
      • k19591 Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 23.02.10, 08:36
        Shabla 10 lewa od osoby.
    • Gość: jjj Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.09, 12:27
      Pewnie już odpowiadałes na tym forum,mimo to spytam:)w lipcu.Czy
      można jechać spokojnie czy w miare spokojnie w ciemno?Chodzi o
      prywatne apartamenty oczywiście jesli takie są.Jaki standart?
      Porównywalny do ćhorwacji? Własny węzeł sanitarny itp. Pytam bo
      wyczytałem że prywatne kwatery w Bułgari to relikt przeszłości. No i
      troche mnie przeraziłes tymi cenami porównywalnymi z Warszawą w
      knajpie.A miało byc tak tanio:))Pozdrawiam
      • Gość: Gosc Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.09, 13:40
        Zawsze można jechać w ciemno i się coś znajdzie - zależy tylko jak
        dlugo chcemy potem szukać. A co do cen jeśli nie jesteś w miasteczku
        typu Albena, Złote Piaski to jest napewno taniej niż w Wawie.
        Zapewniam.:)
    • Gość: Markus Bułgaria Sozopol IP: *.adsl.inetia.pl 06.05.09, 20:39
      Bułgaria jest cudowna Byłem w wielu krajach Europy , w Hiszpanii,
      Włoszech Chorwacji, ale tak jak wypocząłem w Bułgarii to nigdy mi
      się nie zdarzyło. Jechaliśmy dwoma samochodami - 12 osób PRZEZ
      Serbię !!!! Trasa przez Rumunię jest krótsza o jakieś 500km, ale
      przez jakieś 450 km jedzie się przez góry !!!! i samochodem rozwinie
      się największą prędkość ok 60km na godzinę. Osoby które nie są
      zaprawione w bojach lepiej niech tamtędy nie jadą. Przez Serbię
      płaci się ok 30 Euro, trasa jest w normie ( budują nowe pasy ) można
      lecieć prawie zawsze 130 km na godzinę. Pojechaliśmy do Sozopola.
      Fajne miasteczko i ....tanio. Mieszkaliśmy 5 min od plaży, dom (
      kompleks trzech budynków) super klimatyzacja, duże pokoje, aneks
      kuchenny, dwa baseny. Za naprawdę małe pieniądze. Spędziliśmy tam
      wspaniałe 11 dni. Morze czyste, przeźroczyste koniecznie trzeba
      wziąć maskę, fajkę i płetwy !!! Obiady dwudaniowe można znaleźć za 8
      złotych, a piwo jest po 1.8zł W pensjonatach w których byliśmy był
      barek wieczorami chodziliśmy tam na piwo i inne alkohole, piwo w
      barku ok 3.30zł kawa 2 zł siedzieliśmy do 2 nad ranem codziennie
      oglądając HBO itd. Bułgaria jest tania jak barszcz.. Ale jeśli się
      jedzie do Złotych Piasków, gdzie są dzikie tłumy, to rzeczywiście
      można zapłacić dużo więcej. Gdyby ktoś chciał jakieś namiary na
      super nocleg w Sozopolu, i jakieś rady gdzie jest hurtownia piwa w
      Sozopolu, po 1.6zł a coca coli po (2 l) po 3.5 zł to proszę pisać .
      Pozdrawiam Bułgaria jest SUPER jedziemy tam w przyszłym roku !!!!!
      Na granicy Węgiersko Serbskiej staliśmy w kierunku Bułgarii 10 min.
      Z powrotem trafiliśmy na Turków wracających z urlopów do Niemiec i
      staliśmy 5 godzin.
      Kontakt : starelisty@poczta.onet.pl
      • Gość: mamamima Re: Bułgaria Sozopol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.09, 12:28
        Wybieramy się 16 sierpnia do Sozopolu (w ciemno), poproszę o jakieś namiary na spokojne kwatery z klimą.
    • nioma Re: Bułgaria Sozopol 19.06.09, 10:50
      My jedziemy w tym roku do Obzoru na dwa samochody, wyjazd z
      Warszawy 13/08. Chcemy wyjechac raniutko, potem nocleg i nastepnego
      dnia znow w trase. Planujemy podroz przez Serbie.
      Bedzie z nami trojka dzieci: 14, 12 i 8 lat.
      Jesli ktos ma ochote sie dolaczyc bedzie nam milo.
    • Gość: AnulkaS77 Lipiec - Słoneczny Brzeg IP: 212.160.172.* 30.06.09, 13:39
      Planujemy wyjazd 17 licpa do Bułgarii do SB. Jedziemy dwoma autami
      przez Czechy, Węgry, Serbię. Jedziemy w dwie rodziny i z dziećmi w
      wieku 2,3,6,7 lat. Jeśli ktoś ma ochotę się dołączyć to będzie nam
      miło i raźniej. Proszę pisać :anulka@post.pl
      • emi.84 Re: Lipiec - Słoneczny Brzeg 01.07.09, 13:38
        My wybieramy się z Krosna 13 lipca pewnie do Obozoru (jedziemy w ciemno we
        dwójkę, wiec zawsze możemy zmienić zdanie). Ktoś może też się wybiera w tym czasie?
        pozdrawiam,
        gg 3346182
        • nioma Re: Lipiec - Słoneczny Brzeg 01.07.09, 13:41
          mozemy sie umowic po drodze.
        • jankes3001 Re: Lipiec - Słoneczny Brzeg 01.07.09, 18:14
          ja jade z chelma kolo lublina mam byc na 11 w zlotych piaskach gg2708021
    • Gość: Mariusz Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.07.09, 17:52
      Witam,

jutro wybieramy się do Bułgarii przez Rumunię. Mam kilka pilnych pytań.
      Bardzo proszę o przesłanie kontaktu telefonicznego na adres mario28-28@tlen.pl

• Gość: katka Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: 87.204.40.* 06.07.09, 13:58
        JAkie są plaże w Obzorze? Czy można kupić na bazarkach jakieś tanie
        podróbki?:-)A jadę do Morskiej Perły może jakieś opinie aktualne?
        Dziękuję
        • Gość: Piotr Sierpień IP: *.chello.pl 15.07.09, 23:32
          My wybieramy się z Krakowa 13 sierpnia planujemy wyjechać w pod wieczór do
          Obozoru. Może ktoś też się wybiera w tym czasie i kierunku? a zawsze będzie
          raźniej w kilka aut jechać pozdrawiam
          mail : piotr8355@interia.pl
          • Gość: toma Re: Sierpień IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.09, 11:41
            Witam,
            Wybieramy się 2 samochodami do Słonecznego Brzegu 26 lub 26.08 - może
            ktoś jedzie w tym termninie ? Moje GG: 1978751 lub mail
            tpalasz@interia.pl
    • Gość: andrew Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.pg.com 02.08.09, 12:28
      proszę o kontakt, wyruszamy do Obzoru z Wawy 7,08,2009 potrzebuję
      kilku informacji. andrzej 509-610-926- odrzwonię.
      dzięki
    • Gość: andrew Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.jjs-isp.pl 02.08.09, 22:06
      bardzo proszę o kontakt 509-610-926 andrzej
      • aggamarr Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 02.08.09, 22:36
        W drodze do Obzoru jechaliśmy przez Rumunię w dzień, bo chcieliśmy coś
        pozwiedzać. Wracaliśmy w nocy i myślę, że to lepsza opcja.
    • Gość: aneta3971 Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.zax.pl 17.02.10, 12:43
      Proszę o namiar na tą kwaterę w której właścicielka mówi po polsku i robi dobrą
      rakije.aneta397@vp.pl.Pozdrawiam
    • Gość: aneta3971 Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.zax.pl 17.02.10, 12:48
      I jeszcze jedno pytanko o której najlepiej wyjechać z Krakowa żeby do Rumuni
      zajechać w dzień ,po drodze nocując np. na Węgrzech.aneta397@vp.pl
      • nioma Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 17.02.10, 14:53
        wszystko zalezy od sredniej predkosci jaka wrzucisz na licznik
    • igortus Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 25.02.10, 18:20
      Witam Serdecznie! Jeśli można to bardzo proszę o namiary kwatery w której
      byliście. Bardzo dziękuje. kamilucha73@o2.pl Pozdrawiam.
      • Gość: rafik Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.chello.pl 03.07.10, 19:53
        Witam, może ktos wybiera się samochodem do Bułgarij 13 sierpnia, ja jade a
        więcej to razniej
        • Gość: sparco Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.10, 16:49
          jedziemy w dwa auta do SB,wyjazd z Krakowa 11.07 /niedziela/ rano,jeśli jest
          ktoś chętny żeby się podłączyć to zapraszam... mam namiary na apartament w
          dobrej cenie w Słonecznym Brzegu...
          sparco.405@interia.pl
        • Gość: Sino Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: 89.230.88.* 11.07.10, 22:59
          Witam, wybieramy sie samochodem 7 sierpnia o świcie, przez Słowację, Węgry i Rumunię, przejście w Ruse. Jeśli ktoś chce sie przyłączyć drugim samochodem to daje namiary: sinogonis@tlen.pl
    • Gość: ela Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.adsl.inetia.pl 08.07.10, 12:23
      a kiedy się wybieracie? Bo my Też spod Krakowa, wyjeżdżamy w pon.12 lipca,
      raczej na noc z pon. na wt. z noclegiem w Rumuni, też do St.Vlas.
      • Gość: olcia Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.07.10, 14:25
        Witam, wyjeżdżamy do Bułgarii 15 sierpnia z Krakowa, jedziemy przez Słowację,
        Węgry, Rumunię, przejście graniczne w Ruse i do Słonecznego Brzegu, jeśli ktoś
        chce się przyłączyć, zapraszam: dudus25@op.pl
        • kaniabe_tychy Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 18.07.10, 16:32
          Jaki może być orientacyjny koszt przejazdu do Bułgarii - Słoneczny Brzeg, jadę 25.07.2010 kombikiem 1.8 diesel, z Górnego Śląska, jaki koszt winietek na 2 tygodnie, jakie przejścia graniczne RO-BG bez opłat?
    • Gość: Paweł Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.10, 18:19
      rybcia najlepiej jest jechać przez przejście w barwinku potem przez presov i
      kosice na słowacji potem do debercen na wegrzech i trzeba się kierować na oradee
      w rumuni potem cluj-napoca i tak dalej i dojeżdżamy do bukaresztu . Kawałek
      przed tym miastem skręcamy w prawo i kierujemy się na przejście w ruse. Jesteś w
      bułgarii i na warnę.
      • Gość: żory Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.zory.vectranet.pl 09.07.10, 08:14
        a 17 lipca nikt się nie wybiera? chętnie byśmy się do kogoś podłączyli.
        • Gość: wojtekkorycki@tlen Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.radom.pilicka.pl 09.07.10, 20:59
          Poszukuję fajnych i niedrogich kwater w miejscowości Obzor wyjeżdżam z Radomia 17 lipca mile widziane towarzystwo. Podaję e-mail wojtekkorycki@tlen.pl lub telefon 786-040-075
    • okta-vio Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 09.07.10, 22:17
      Witam. Potrzebuje info: czy w Obzor znajdę jakiś bankomat i kantor
      lub bank? Potrzebuje też kilka przykładowych cen
      obiadek,napoje,alkohole.
      • Gość: Paweł Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.10, 11:01
        okta-vio tak kantor jest jak się wjeżdża do centrum obzoru przy głownej drodze po prawej stronie. O ile pamiętam bankomat też jest. Są knajpy gdzie jedzenie nie jest drogie a są takie że ceny są łuhuhu . Polecam jedzenie w knajpie u alexa smacznie, niedrogo i zdala od zgiełku . Trudno ją znaleźć wskazówka pytajcie na poczcie ta restauracja jest obok. Co do alkoholu jest hurtownia tam gdzie targ z owocami.Ceny w miarę przyzwoite. Miłego wypoczynku
        • okta-vio Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 10.07.10, 13:16
          Dzięki Paweł za wskazówki. Gdybyś miał jeszcze jakieś wątki odnośnie
          miejscowości Obzor chętnie się zapoznam, każda nawet najmniejsza
          rada jest na wagę miłego i fajnego wypoczynku.
          • Gość: Paweł Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.10, 17:53
            A więc Obzor jak wiele kurortów odżywa wieczorem. Wtedy to miasteczko tętni
            życiem. Prawie codziennie w centrum odbywają się jakieś koncerty itp. Obzor jest
            dużo tańszy niż inne kurorty np złote piaski. Jest tam też dużo polaków. Łatwo
            jest się dogadać po rosyjsku, niewiele osób mówi po angielsku. Co do plaży
            trzeba strasznie uważać na dzieciaki. Prawie cały czas są tam ogromne fale więc
            trzeba uważać , morze strasznie rwie. Jest sporo rozrywek ale warto pojechać na
            wycieczkę do warny, do burgas a szczególnie do neseberu. W neseberze jest
            strasznie drogo parking, obiad na 4 osoby kosztuję 180 lewa. Już więcej tam nie
            będę tam jeść. Proponuję też wycieczkę do instambułu. Można tam jechać wycieczką
            autokarem. Nie radzę tam jechać samochodem. Proponuję też jechać do tego
            aquaparku www.aquaparadise-bg.com/gallery_en.html . Zabawa na cały dzień.
            Chętnie odpowiem jeszcze na jakieś pytania Pozdrawiam
            • okta-vio Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 10.07.10, 23:39
              Przepraszam czy mialeś może kontakt z komunikacją miejską? Myślę że
              bym korzystał choć nie wiem, czekam na jakąś informacje.Interesują
              mnie też ceny tak okolo: obiad, fast food, lody, piwo,
              napoje.Zupełnie nie wiem ile zabrać kasy ze sobą na 8 dni.
              • Gość: Paweł Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.10, 00:05
                Tzn obozr jest tak mały że tam się chodzi tylko na piechotę :) na wycieczki to
                tylko samochodem . Przykro mi dokładnych cen nie pamiętam. Ogólnie to ceny
                podobne jak w każdym nie nadmorskim polskim miastem. Pieniążkami się za bardzo
                nie przejmowałem ;) w końcu to wakacje . Pamiętaj o winietach w każdym kraju po
                drodze i za przejazd mostem w Ruse się płaci. Ale weź ile uważasz miej na uwadze
                że jest taniej niż nad bałtykiem. Z fast-food to jedynie jest tam dobra pizza
                (sprzedawana na kawałki), alkohol kupuj w hurtowni na targu z owocami a
                restauracja to polecam u alexa (naprawde smacznie i tanio chodziłem tam
                codziennie nawet menu jest po polsku i są polskie potrawy) i bistro. Także lody
                ,piwo ,napoje kosztują jak u nas.
                • okta-vio Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 11.07.10, 10:08
                  Ok. Dzięki za każdą podpowiedż.Naprawde dużo mi pomogłeś i gdybym
                  mógł to wystawiam Tobie duży pozytyw za info!!!!!!!!!!!!!!
                  • Gość: Paweł Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.10, 12:47
                    Jak masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem :)
                    • okta-vio Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 11.07.10, 13:26
                      Na tą chwile nie mam pytań choć może jeszcze coś wpadnie mi do
                      głowy. Dzięki za wskazówki.Pozdrawiam. No może zapytam o ogólne
                      wrażenia kontakty z ludzmi jakieś ciekawostki spostrzeżenia uwagi
                      rady?
                      • Gość: paweł staszów Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.10, 13:59
                        ja mam pytanie do anakona;

CZY PŁACIŁEŚ ZA DORGI NA SŁOWACJI I NA WĘGRZECH ?? CZY JECHAŁEŚ NA FARTA?
                        • Gość: Paweł Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.10, 14:38
                          Do paweł staszów. Ja odpowiem :) Lepiej kupić mój kolega nie kupił złapała go na
                          słowacji policja i płacił. Ja kompletnie zapomniałem o winiete na rumunie i
                          płaciłem karę na przejsciu . Do okta-vio . Ludzie tam są naprawdę bardzo mili.
                          Jest dużo polaków i można się spokojnie dogadać. Ogólne spostrzeżenie nic tylko
                          wypoczywać :)
                          • nioma Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 12.07.10, 15:22
                            my wszedzie kupowalismy winietki
                            przy calkowitym koszcie wyjazdu ich cena jest niezauwazalna
                            ryzykowac wstyd, mandat? nie.
                            kupowalismy winietki na stacjach albo granicy.
                        • Gość: .... Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.10, 16:34
                          Po pierwsze na Słowację i Węgry nie ma winietek. A po drugie przez Rumunię jedzie się okropnie, obwodnica Bukaresztu katastrofa, wszędzie łażą jakieś bezdomne psy. Jednak lepiej wyliczyć czas tak, aby przejechać ją w dzień. W nocy nie widać tych dziur na drogach, a i można nieźle wpaść w poślizg w Karpatach. Widoki jak to w górach, wszędzie to samo. Winietke obowiązkową trzeba kupić na Rumunię i Bułgarię. Rumunia moim zdaniem to JEDNO, WIELKIE państwo policyjne. W Bukareszcie syf teraz jak i 2 lata temu.
                          • Gość: Jacek Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.chello.pl 20.09.10, 18:37
                            Mylisz się Gościu, na Słowacji winietki są, można je kupić na każdej stacji i warto to zrobić ponieważ mimo iż drogi są dobre warto jechać "płatnymi". Winietki można też kupić w Warszawie w oddziale PZM. Na Węgrzech winietek naklejanych na szybę, rzeczywiście nie ma ale opłaty uiszcza się na stacjach a rejestracja samochodu wprowadzana jest do systemu kontrolującego samochody na autostradach.
                            PS 2 tygodnie temu wróciłem z Bułgarii i jeszcze pamiętam :)
                            • Gość: jaaa Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: 109.243.96.* 23.09.10, 17:18
                              Wrócilismy z Obzoru w niedziele wieczorem.
                              Wyjechalismy z Wawy o 6 rano a w Obzorze bylismy na godzinę 15 tamtejszego czasu dnia niastępnego.
                              Rumunia to jeden wielki syf.Nie wiem za co się płaci winietą.Porażka.Nawigacja wyrzuciła nas na masakryczną droge pomiędzy Oradeą a Devą.Dziura na dziurze i bardzo niebiezpieczne zakręty.W dodatku jechaliśmy tamtędy nocą.Mgła.Istne samobójstwo.
                              Droge powrotną zaplanowaliśmy tak żeby Rumunie przejechac w dzień i udało nam się względnie opuścić ten kraj około 22 wieczorem.
              • Gość: marzena Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.10, 23:07
                Witam!!Byłam w Obozor w czerwcu 2010 pogoda nie dopisała więc
                pojechaliśmy do Grecji miasto Kavala...było spoko ale jedzenie
                bardzo drogo i zero turystów dobrze ze natrafiliśmy na pokój z
                aneksem kuchennym i sobie gotowaliśmy Gościu liczył po 100 euro ale
                spadł do 65 euro za dobę w 7 osób więc taniej i nawet dostawił nam
                łóżko...niema jak Obzor naprawdę tanio w przyrównaniu do Grecji i
                można popić i pojeść a Moje czteroletnie dziecko bardzo polubiło ryż
                z kurczakiem...więc spokojna głowa bo zawsze posiłek gorący dla
                niego był..:)pozdrawiam a jeszcze jedno w 2 dorosłe osoby i jedno
                dziecko straciliśmy 2 900 z winietkami i nie załując sobie niczego z
                tym ze w jedna strone mieliśmy paliwo za punkty z Orlena.....:)
        • Gość: Stasiu Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.tczew.vectranet.pl 30.01.11, 13:47
          Witam! Mam kilka pytań o wyjazd autem:
          1-Słowacja- czy warto jechać autostradą i ile kosztuje przejazd? Czy lepiej drogą równoległą, podobno niektóre autostrady nie są płatne- dokładnie chodzi o Barwinek- Presov-Koszyce?
          2- co zabrać do auta, żeby w razie kontroli policji nie być zaskoczonym- apteczka musi być chyba europejska, ilość kamizelek odblaskowych, czy wymagają zielonej karty- jadę przez Słowację, Węgry, Rumunię
          3- Najlepszy przejazd przez Węgry i Rumunię- najlepiej uwzględniając autostrady?
          4- Może jakiś namiar na nocleg pod koniec Węgier lub początek Rumunii
          5- jedziemy z 4-letnim dzieckiem- czy wystarczy dla neigo dowód osobisty, czy będzie wymagany paszport?
          6-może jeszcze jakieś praktyczne wskazówki, co warto zobaczyć ale blisko trasy, nie chce za dużo kręcić i nie będę miał tyle czasu :)
          Z góry dziękuję i pozdrawiam!
          • Gość: asia OBZOR 2011 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.11, 12:48
            Witam, czy ktoś kto odwiedził Obzor niedawno ma informacje jak wygląda sprawa z bankomatami? Ciężko o takowe, czy raczej nie?

Pozdrawiam
            • nioma Re: OBZOR 2011 01.08.11, 13:09
              witam, w centrum miasta sa na pewno dwa ( z nich korzystalam)
              jeden przy glownej ulicy, pod gorke, poprawej stronie przy banku, drugi przy glownym placu z fontanna.
              dzialaly bez problemu, bylismy w Obzorze od 8-18 lipca tego roku
          • nioma Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 01.08.11, 13:16
            1, na Slowacje kupuje sie winietke, najlepiej na naszej stacji benzynowej. Inne drogi nie sa dodatkowo platne.
            2. zielona karta wymagana jak sie jedzie przez Serbie. Jechalismy w lipcu przez Serbie, z powrotem przez Rumunie - nie mielismy zadnej kontroli. Jechalismy dwa lata temu - nie mielismy zadnej kontroli.
            Wyposazenie takie jak u nas: gasnica, apteczka...
            3. zalezy z jakiego miasta w Polsce jedziesz, czy obwodnica Budapesztu (autostrada) czy nie. W Rumunii sa tylko dwa krotkie odcinki autostrady na trasie. Przy Bukareszcie i potem pod koniec (niestety nie pamietam nazwy)
            My jechalismy na Debrecen - Oradea - Cluj - Alba Iulia - Pitesti - Ruse (obwodnica Bukaresztu) - Sumen - Obzor

4. W Oradea jest bardzo fajny hotel (poszukaj watku o noclegach, wkleilam tam link do hotelu).
            5. Dowod wystarczy
            6. najlepiej jak zobaczysz cos po drodze to STOP i odpoczynek polaczony z ogladaniem. Mys ie tak zatrzymywalismy w gorach w Słowacji i przy tamie w Rumunii.
            Jechalismy z Warszawy.
            • Gość: mjf Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.adsl.inetia.pl 01.08.11, 14:03
              Mam pytanie odnośnie komunikacji miejskiej między Obzorem a Nessebarem czy Sozopolem? Czy w ogóle jest możliwość przetransportowania się pomiędzy tymi miastami autobusem miejskim czy trzeba sobie coś innego organizować?
              • nioma Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 01.08.11, 14:23
                jest
                w Obzorze trzeba isc glowna ulica pod gore i jest przystanek z ktorego odjezdzaja autobusy.
                jest tez w Obzorze wypozyczalnia samochodow, hotele tez organizuja transport.
                I przed hotelami tez sa taksowkarze, jak jedzie wiecej osob to mozna sie dogadac i wynajac busik.
                Cen nie podam, my bylismy samochodem wiec do Nesseberu jezdzilismy wlasnym transportem.
                • Gość: mjf Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.adsl.inetia.pl 01.08.11, 15:43
                  nioma jesteś moją skarbnicą wiedzy ;) dzięki po raz kolejny. Pozdrawiam
                  • nioma Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 01.08.11, 18:11
                    polecam sie na przyszlosc :)
                    strasznie zazdroszcze, ze wakacje przed Tobą, mi pozostaje czekac do przyszlego roku, poki co jestesmy zdecydowani ponownie jechac do Obzoru.
                    • Gość: mjf Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.adsl.inetia.pl 01.08.11, 20:58
                      My jedziemy 9-22.08. i tak właśnie wertuję fora i zbieram przydatne info :) Jak na razie mam taką ilość polecanych knajpek, że nie starczy mi dni, żeby wszystko obskoczyć ;) Mam nadzieję, że będzie fajnie. Pozdrawiam :)
                      • Gość: mjf Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.adsl.inetia.pl 02.08.11, 16:01
                        Mam pytanko natury technicznej. Czy w Bułgarii są takie same gniazdka jak u nas?
                        • nioma Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę 02.08.11, 17:18
                          takie same
                          • Gość: mjf Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.adsl.inetia.pl 02.08.11, 17:30
                            Widzę, że jak zwykle mogę na Ciebie liczyć ;) Dzięki i pozdrawiam.
    • Gość: Milena Re: Wróciłam samochodem z Bułgarii (OBZOR), służę IP: *.toya.net.pl 15.06.12, 15:05
      Witam
      Najlepsze wakacje w Bułgarii tylko z Gandalf Travel. Super hotel Zdravec*** po generalnym remoncie, położony w Czajce, cichej i spokojnej części Złotych Piasków, oddalony 20 minut spacerkiem od ścisłego centrum. Ceny zaczynają się od 699 zł poza sezonem za 10 dni (9 noclegów ze śniadaniami!!!) z przejazdem autokarem klasy lux i opieką rezydenta. Dodatkowo trzeba doliczyć tylko ubezpieczenie i opłatę klimatyczną na miejscu. Najbliższy wolny termin to 27.06 za uwaga 1199 zł, a ostatni 25.09 właśnie za 699 zł!!!!!!!!!!
      Bardzo często są różnego rodzaju promocje czy last minute, także gorąco zachęcam do odwiedzenia strony internetowej gdzie znajdziecie wszelkie informacje dotyczące wyjazdów
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka