Dodaj do ulubionych

autobusy lwów-przemyśl

IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 18.07.06, 23:51
Pociąg z Odessy do Lwowa przyjeżdza koło 5 rano. Jakim środkiem lokomocji
pokonać trasę Lwów - Przemyśl, by jak najszybciej przekroczyć granicę, myślę
o autobusach ale nie mam rozeznania od której jeżdzą, jak często ( może ktoś
posiada rozkład jazdy) i jak długo trwa podróż. Muszę zaplanować dalszy etap
podróży , juz w głąb naszego kraju, więc każda wskazówka bedzie dla mnie
cenna, z góry dziekuję.
Obserwuj wątek
    • bolas Re: autobusy lwów-przemyśl 19.07.06, 11:52
      spod dworca głównego jeżdzą co dosłownie chwilkę "marszrutki" do Szeginii
      (wioska graniczna), czyli Medyki. Kosztuja 9,5 hrywny. Autobusy tez jezdza ale
      chyba zadziej nieco. Godzin nie znam ale wszystkiego dowiesz sie na dworcu.
      Polskie mozna znalezc na stronie www PKS Przemyśl. Bilet w obu kosztuje ok. 20
      zł. Jedzie się marszrutką ok. 1,5 godziny (mimo że to tylko 65 km). Autobus może
      nieco szybciej ale nie sądze. Do tego nie wiadomo ile będziecie stali na granicy
      (ile ludzi). Autobus ma na pewno przewagę nad marszrutką taką że na granicy
      przejeżdza piorunem (osobny pas). Z Medyki za 2 zł odchodzą busiki do Przemyśla
      - co 10-15 minut.

• Gość: ziom Re: autobusy lwów-przemyśl IP: *.kom / *.os1.kn.pl 20.07.06, 20:42
        Tydzien temu jechalem ze Lwowa do przemysal ukrainskim autobanem spod dworca.
        autoban byl pelen przemytnikow, szlugi pochowane w siedzeniach, firankach i
        gdzie to czlowiek wymyslil. Na granicy stalismy 6 godz! Przeszukiwali nas ale
        celnicy "nie doszukali sie jakichkolwiek nie prawdidlowosci". Niestety jadac ze
        Lwowa nei da sie ominac tej cholernej Medyki!Bilet kosztowal ok 30 hrywien
    • Gość: fotech Re: autobusy lwów-przemyśl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.06, 22:06
      Jadac marszrutka do granicy ze Lwowa musisz sie liczyc, ze jedzie ona okolo 1-
      30 , 1-40, a zforsowanie granicy pieszo ze wzgledu na kolejki moze trwac kilka
      godzin, a nie sądzę, żeby mniej niz 2. przy tym upale to dajecie gla
      twardzieli, stanie ze smierdzacymi przemytnikami i przepychanie sie z nimi zeby
      ci sie w kolejke nei wcisneli. Koszmar! nieco lepiej w autobusie, ale jego
      odprawa tez moze trwac kilka godzin, no i we Lowie z dworca kolejowego do
      autobusowego jedzie sie 30-40 minut busem po mieście. (a marszrutki do granicy
      sa przy samym dworcu), tak wiec trzeba zważyc co ci sie bardziej opłaca. Jesli
      przyjedziesz ok 6 rano do Lwowa (a tak chyba przyjedza z Odessy pociag), to ja
      bym zaryzykował marszrutke i piesze forsowanie.
    • vasylkova Re: autobusy lwów-przemyśl 20.07.06, 22:13
      pierwszy autobus do przemysla jest o 6.20 (z dworca stryjskiego). Marszrutki z dworca glownego jezdza od 5.30.
      To, jak szybko przejedzie autobus, to loteria - czasem odprawiaja na biezaco, innym razem trzeba czekac kilka godzin.
      Przemytnicy na pieszym czasem puszczaja turystow poza kolejka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka