Dodaj do ulubionych

jurmala - warto?

IP: *.azpexim.com.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.06, 09:22
chcemy spędzić wakacje w łotewskiej Jurmali. Warto?, jak z kwaterami,
czystością?, jak wygląda porównanie z litewska Palangą jeśli ktoś był tu i tu?
W ogóle za wszystkie informacje o tym kurorcie serdeczne dzięki
Obserwuj wątek
    • Gość: Gall Re: jurmala - warto? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.06, 10:46
      Zależy czego szukasz.Objechałem wybrzeże od Kłajpedy do Rygi.W Palanga jest
      wiecej ludzi.Spałem na Litwie w domkach na campingu miedzy Palangą a Kłajpedą-
      domki O.K ale trzeba było płacić ekstra za prysznic. Kibel wspólny.Kwatery na
      Łotwie są różne. W miejscowościach koło Jurmali oferowano mi np. kwaterę z
      basenem, ale bez ciepłej wody.Z koniecznosci spałem w Jurmali - w pamietajacym
      czasy sowieckie ośrodku- czyli stare i proste sprzęty ale czysto.Jurmala ma 1
      plus - Ryga.Poza tym osobiscie najwiekszym + Łotwy sa bezludne, piaszczyste
      plaże- ale to nie w samej Jurmali. W Palanga tłok taki jak i u nas.Dla mnie to
      kicha. Spanie znajdowałem spontanicznie (pewnie to lepsze było zarezerwowane
      wcześniej).W weekendy trudno znależć wolną kwaterę nad samym morzem z marszu w
      lipcu np. w Pavilosta.
          • Gość: Gall Re: jurmala - warto? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.04.06, 09:36
            Ja płaciłem- 120 zł (czysto ,ale sowiecki-zniszczony standard)w Jurmali za 4
            osoby- chyba taniej juz w czystym standardzie się nie da, drożej na
            pewno.Przymierzałem sie do campingu Nemo- nieźle się prezentuje (baseny ze
            zjeżdzalniami- dla moich dzieci)- ale nie było wolnych domków.
            Między Ventspills a (Mikelis- czy jakos tak)Kolka płaciłem za starą, drewnianą
            chałupę w tzw. chutorze na odludziu w lesie- gospodarz kilka kilometrów dalej,
            ze sławojką, woda deszczówka lub 'można kupatsia w morie'- 60 zł.Mnie się tam
            podobało- tak jak u nas w górach np. w chatce studenckiej (może troche bardziej
            zaniedbanie), ale reszta była przerażona.
            A w Rucavie w czystym schronisku płaciłem około 80 zł za 4 osoby.
            Koło Kłajpedy jakieś 90 zł za czysty domek na campingu + chyba z dyche za
            kapiel pod prysznicem campingowym (kilka minut).
            Woda w Bałtyku- dla mnie to tak jak w Bałtyku- Chorwacja to nie jest.Ale
            również także ze wzgledu na bezludne, piaszczyste plaże nie jest to też
            Chorwacja (ani Polska)- i to mi się podoba.W końcu czymże miała by sie róznić
            temp. wody w Zatoce Ryskiej od Zatoki Gdańskiej/Puckiej (w Pascalu oczywiscie
            napiszą bzdury o prądach- ale ja tam w bałtyckie Golfsztormy nie wierzę)
            Plaże czyste- bo ludzi nie ma- oczywiscie zdarzają się wyrzucone przez morze
            plastikowe butelki.
    • Gość: jurek Re: jurmala - warto? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 20:42
      w Jurmali nie bylismy, bo po przejechaniu czesci nadbrzeznej Lotwy blizej
      granicy litewskiej, stwierdzilismy, ze jeszcze troche wody musi w Niemnie
      uplynac, aby dalo sie w miare normalnie tam funkcjonowac. Wszystko wyglada
      jakby 15-20 lat temu czas sie zatrzymal.

Za to bardzo polecam litewskie wybrzeze, Palangę i pare innych miejsc.

Tutaj relacja:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=623&w=27627541&a=27627541
      Pozdrawiam
      Jurek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka