Dodaj do ulubionych

sektor gaza

24.05.09, 23:26
Wiem, ze moze nie jest to najbardziej odpowiednie miejsce, bo przeciez Yura
Klinskih byl z Rosji (woronez) ale przypuszczam ze i tak tu moge znalezc
wiecej osob zainteresowanych tematyka...
Czy ktos z Was wie o nim cos wiecej? Uwielbiam ta muzyke, a cyrylice, pomim
czestych wyjazdow na wschod, znam slabo. Prosze piszcie, pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • Gość: rezun Re: sektor gaza IP: *.szczecin.vectranet.pl 25.05.09, 08:56
      A ja już myślałem, że zaczął się serwis koncertowy. Czyli, ze ktoś rzuca
      wiadomość, że we Lwowie, albo gdzieś przy granicy hra "Siektor Gaza"...
      A "slabo" to z grażdanką (cyrylicą) - czy językiem - choć na obie przypadłości
      jest główna rada - trening (((-: Literka po literce (np. przez: www.translit.ru)
      wpisujesz w wyszukiwarce, czy rosyjskiej/ukraińskiej wikipedii - a później juz
      dukasz. A z czasem - zwłaszcza skoro często jeździsz - juz nie dukasz, ty;lko
      płynnie i z pełnym zrozumieniem czytasz.
      Ale widzę, że z łacinką tez masz jakieś problemy - moja wiedza o "Sektorze Gazy"
      jest niewielka - ale sadzę, że raczej: Jura(-ij) Klinskich (Юрий Николаевич
      Клинских).
      • Gość: rezun Re: sektor gaza IP: *.szczecin.vectranet.pl 25.05.09, 18:11
        Gość portalu: lvivianka napisał(a):

> tzn widzisz, studiuje jeszcze anglistyke, i do tej pory szukalam materialow o
        > nim wlasnie w tym jezyku a po ang wlasnie tak pisze sie jego nazwisko ;)
        ##I co z tego? Po polsku pisze się normalnie.
        A swoja drogą czy próbowałaś, w angielskiej wikipedii, albo w ogóle po
        angielsku? Rosjanie często wieszają takie rzeczy po angielsku by popularyzować
        swoja kulturę. No chyba, ze dobrze znasz "Sektor Gazy" - a poszukujesz już na
        prawdę szczegółowych wiadomości.
            • Gość: rezun Re: sektor gaza IP: *.szczecin.vectranet.pl 25.05.09, 19:55
              Gość portalu: lvivianka napisał(a):

> Aha - no przeciez pisalam, ze wlasnie po angielsku szukalam ;) pozdrawiam.

##Rzeczywiście - umknęło mi. Możesz jeszcze spróbować numeru z tłumaczeniem - w
              góglach są przecież od razu tłumacze - choć tłumacz chyba tylko z rosyjskiego na
              dzikich - bo jak na polski to wychodzą bzdury, gdyż najwyraźniej jest to
              podwójne tłumaczenie.
              A tak w ogóle to poducz się jednak ukraińskiego/rosyjskiego i alfabetu. Takie
              poszukiwanie potrzebnych Ci materiałów to doskonała okazja.
              Wybacz, że nie mogę ci inaczej pomóc...
              • Gość: lvivianka Re: sektor gaza IP: 195.242.108.* 26.05.09, 12:55
                ;) Przede wszystkim milo byloby znac jakas wartosciowa strone, ktora moge sobie
                w wolnych chwilach probowac literowac. :)Wiem, ze jest duzo stron rosyjskich na
                temat tego zespolu, ale sporo....hmmm, wydaje mi sie jakos malo adekwatnych do
                tego co poszukuje.
                Poza tym, moze ktos z Was zna dobra strone z tlumaczeniami tekstow na np
                angielski? Wiem, ze Google nie gryza, i uprzedzam pytania: szukalam. Znalzalam
                jedynie (dosc slabe i niepelne) tlumaczenia piosenek "Chastushki" i "Lirika".
                Interesuje mnie tez, czy Jurij mial jakas rodzine, jakies anegdoty z jego zycia,
                fajne fotogalerie....
                Wybaczcie chaotycznosc wypowiedzi, dziekuje jeszcze raz za wszelka pomoc i
                pozdrawiam serdecznie! :)
                • buanitka Otóż 26.05.09, 13:46
                  nie wiem czy w 'googlach' widziałaś googlowy tłumacz stron
                  internetowych dokładnie o to mi chodzi:
                  www.google.pl/language_tools?hl=pl
                  możesz nie bawić sie w tłumaczenie na angielski tylko od razu z
                  rosyjskiego na polski. Nie jest to idealny tłumacz, ale zawsze to
                  coś. Możesz tłumaczyć pojedyńcze słowa, zdania, albo też tłumacząc
                  całą stronkę internetową. Wybierz tylko z jakiego na jaki język
                  chcesz przetłumaczyć.

co do konkretnej informacji:

Wydają się dosyć interesujące stronki:
                  www.sektorgaza.ru/
                  www.hoy-sektor.ru/
                  www.sektorgaza.net/
                  to samo in english: www.sektorgaza.net/english.htm

ZDJĘCIA

i jeszcze tu trochę: sgaza.hut.ru/disco.shtml

A jak tego wszystkiego będzie mało to lepsza (moim zdaniem) będzie
                  wyszukiwarka www.yandex.ru wpisać 'сектор газа' - i masz info do
                  wyboru do koloru. Mam nadzieję, że pomogłam ;)
                  Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka