Dodaj do ulubionych

obrazki i gify

20.03.11, 07:47
Jak to z tym jest?
Czy można bezkarnie wklejać jak się znajdzie w sieci,
czy trzeba podawać źródło skąd się wzięło obrazek?
Czy to można nazwa kradzieżą?
takie wklejanie ogólnodostępnych popularnych gifów i obrazków?
Regulamin coś o tym mówi,
ale ja nie do końca rozumiem.
Czy wpływają jakieś skargi z tego powodu?
Czy niektóre obrazki mogą zawierać jakiś kod niszczący opcje w blogu?
Obserwuj wątek
    • radzido Re: obrazki i gify 20.03.11, 20:28
      Dla mnie każde wklejenie cudzego obrazka to kradzież. I podawanie linków do oryginalnej strony... ble... ble... niczego tu nie zmienia.
      Ale wiele blogów na tym się właśnie opiera i to - niestety - często nawet tych polecanych przez administrację na głównej. uncertain
      Oczywiście, są w necie zdjęcia (o gifach nic nie wiem) do użytku darmowego, ale to zawsze jest przy nich wyraźnie zaznaczone.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka