Dodaj do ulubionych

limit zasobów?

27.10.06, 09:35
W blogu Blox! podana jest informacja, że zasoby aktualizowanych blogów będą
przez Was zwiększane blox.blox.pl/2006/02/Zasoby.html#ListaKomentarzy.
Czy jest przewidziany jakiś limit tego zwiększania? Zasoby mojego bloga po
osiągnięciu 12 MB nie zwiększyly sie, blog jest aktualizowany regularnie

trudnoswietnie.blox.pl
Obserwuj wątek
    • tebe Re: limit zasobów? 27.10.06, 14:04
      Witam

Jeśli mogę zaproponować tymczasowe rozwiązanie, to polecam nasze nowe dziecko:
      fotoforum.gazeta.pl/0,0.html
      można wrzucać swoje zdjęcia, login ten sam co na bloksie, dodatkowo na stronie
      zdjęcie podany jest kod żywcem do wstawienia na bloksa.

Co do zasobów, Ols pewnie wkrótce zezna dlaczego się nie zwiększyły wink

T
      • Gość: trudnoswietnie Re: limit zasobów? IP: *.darientel.net 27.10.06, 14:57
        Kiedy wlasnie nie mam nic wolnego dlatego sie tu ciskam.. 12 MB zasobow i 0
        wolnego, chcialem dodac wpis i okazalo sie ze nie moge.
        Czy teraz mam usunac kilka zdjec tak azeby zasobow bylo mniej niz 1MB ale wiecej
        niz 0, i wtedy ten tajemniczy mechanizm powiekszania sie zasobow wreszcie sie
        uaktywni?

te fotoforum to nie jest rozwiazanie, jezeli okaze sie ze nie mozna zwiekszyc
        zasobow to chyba wole zalozyc nowego bloga

trudnoswietnie.blox.pl/html
        • mpieck Re: limit zasobów? 27.10.06, 16:39
          Zasoby powiększają się 1-go każdego miesiąca, jeśli jest mniej niż 1 MB wolnego
          miejsca i ostatnia notka dodana w ciągu zdaje się ostatniego miesiąca.
          • Gość: trudnoswietnie Re: limit zasobów? IP: *.darientel.net 27.10.06, 17:44
            To chyba nie najlepsze rozwiazanie, bo - o ile oszczednosc miejsca na serwerze
            jest waszym priorytetem - zmusza blogera do wykorzystywania zasobow pod koniec
            miesiaca tak zeby miec "zapas" w kolejnym, no a z drugiej strony ktos kto
            prowadzi fotobloga moze byc zmuszony go zawiesic, o ile takiego zapchania bloga
            przed koncem miesiaca nie dopilnuje.
    • sgk Re: limit zasobów? 28.10.06, 23:28
      Ponieważ znasz już zasady powiększania zasobów bloxa, dla wolniejszego
      wyczerpywania zasobów na swoim blogu mógłbyś zapisywać publikowane obrazy JPG z
      kompresją 80-85% jakości (teraz używasz jakieś 90-95%).
      Różnica jakości nie jest zauważalna w internetowych publikacjach, a pojedyńcze
      pliki potrafią mieć rozmiar nawet o połowę mniejszy niż zamieszczane aktualnie
      przez Ciebie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka