ave.duce 26.05.11, 10:16 Hip, hip, hurrra!!! I naszą fot. grupową > Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ploniekocica Ojoj 26.05.11, 10:30 wzruszonam wielce! To ja na to tak bo u mnie w dniu matki za sprawą moich dzieci pachnie werbeną. Odpowiedz Link
ave.duce Dobra, dobra > rozpoznajesz who is who na 26.05.11, 11:12 NASZEJ grupowej fot.? Odpowiedz Link
ploniekocica Re: Dobra, dobra > rozpoznajesz who is who na 26.05.11, 11:21 Jasne. Matka zawsze swoje dzieci rozpoznaje. Odpowiedz Link
ploniekocica Re: Dobra, dobra > rozpoznajesz who is who? 26.05.11, 12:39 ave.duce napisała: > Ale ściema :) Myślisz, że dowodem przeciwko prawdziwości mojego twierdzenia jest Jarosław udający Lecha w szpitalu? A ja jednakowoż mam podejrzenie graniczące z pewnością, że to jest wyjątek potwierdzający regułę. Zjawiskami biologicznymi nie rządzą normalne prawa biologiczne :) Odpowiedz Link
ave.duce Re: Dobra, dobra > rozpoznajesz who is who? 26.05.11, 12:58 No to jak idziesz w zaparte (hmmm... kogo mię to przypomina?), to gdzie na tej fot. jest Trusiaa?! Odpowiedz Link
ploniekocica Re: Dobra, dobra > rozpoznajesz who is who? 26.05.11, 13:11 Trusiaa z prawej strony z filuternie opadniętym króliczym uszkiem. Odpowiedz Link
ave.duce Re: Dobra, dobra > rozpoznajesz who is who? 26.05.11, 13:24 ŁOmatko! Faktycznie, to jest TRU! Odpowiedz Link
ave.duce Re: Dobra, dobra > rozpoznajesz who is who? 26.05.11, 13:47 No tam! Uszy masz i skoki jak talala (że o zębach nie wspomnę), ale wzrok?! Odpowiedz Link
gat45 nie chwalący się 26.05.11, 12:45 uważam, że wyjątkowo ładnie wyszłam na tym zdjęciu Odpowiedz Link
ave.duce Trolle! Do roboty, ale juszsz... :) Pała... 26.05.11, 16:54 ...tka zawsze się przyda. Odpowiedz Link
gat45 Re: Trolle! Do roboty, ale juszsz... :) Pała... 27.05.11, 16:38 Dzięcielina ? Dobrze zgadłam ? Odpowiedz Link
ave.duce Re: Trolle! Do roboty, ale juszsz... :) Pała... 27.05.11, 16:49 Nie, nietopsze. Odpowiedz Link
gat45 Re: Trolle! Do roboty, ale juszsz... :) Pała... 27.05.11, 16:54 No to ja już nie wiem. Idę zobaczyć, co mi w ogrodzie pała. A propos, jak się zwie na polskom jazykie taki metalowy pojemnik do spalania resztek ogrodowych ? Taki na nóżkach, z dziurami po bokach i pokrywą ? Bo właśnie taki sobie skręciłam i będę palić co się da. O taki uo : fr.jardins-animes.com/incinerateur-carre-dechets-de-jardin-p-1315.html?utm_medium=catalog&utm_campaign=netaff&utm_source=netaff Odpowiedz Link
damakier1 Re: Trolle! Do roboty, ale juszsz... :) Pała... 27.05.11, 17:53 Takiego pojemnika do spalania to w żadnym ogrodniczym sklepie nie widziałam i myslę, że w Polsce nie ma on odpowiednika ani rzeczowego, ani językowego. Najbardziej to przypomina koksownik, który wszak do ogrzewania we wielkie mrozy służy. Tak za bardzo to nie rozumiem sensowności takiego urządzenia. Jakoweś ogrodowe patyczki i zeschłe liście równie dobrze się spalą na ogrodowym ognisku. No, chyba że w jakimś maleńkim ogrodzie, gdzie nie da się ładnie wydzielić miejsca na ognisko. Największy problem ze spalaniem ogrodowym to dym, ale i z tego metalowego spalacza kopcić się przecież też będzie. Odpowiedz Link
ave.duce Re: Trolle! Do roboty, ale juszsz... :) Pała... 27.05.11, 17:57 A przy ognisku jest tak ... ach ... rozmarzyłam się. Odpowiedz Link
gat45 Nie-wol-no, Damo, nie-wol-no ! 27.05.11, 18:27 Od 25 lat w departamencie Loiret palić otwarty ogień wolno tylko w takich odległościach od : zabudowań, krzewów i czegoś tam jeszcze, że praktycznie nie wolno wcale. Tako rzekł Orlean, departamentu stolica i nie ma zmiłuj. A zbierają ogrodowe szczątki i odpadki tylko raz w miesiącu, na ogół równo w dzień przed tym, jak mnie napada szaleństwo ogrodowego sprzątania. Natchniona więc suszą szczególną wprost nabyłam koksownik i palę w nim moje ogrodnicze suchoty. Dymi, owszem, jak ognisko. Dobry obyczaj sąsiedzki i etykieta wymagają uprzedzenia, że się będzie paliło, bo nie każdy lubi mieć pranie dymem przesiąknięte. Kremację inauguracyjną skuteczniliśmy na środku trawnika. Po wystudzeniu i wysypaniu popiołu na grządki uprawne koksownik schowa się dyskretnie między pojemnikiem kompostowym a szopką na drewno. Wszystko to zakryte jakimś nieznanym mi z imienia krzewem, który kwitnie takimi żółtymi pomponikami. Odpowiedz Link
damakier1 Re: Nie-wol-no, Damo, nie-wol-no ! 28.05.11, 10:00 Złotlin japoński "Pleniflora" /Kerria japonica "Pleniflora"/: www.florlang.pl/zdjecia/zlotlinj/zlotlinj2.jpg" border="0" alt="https://www.florlang.pl/zdjecia/zlotlinj/zlotlinj2.jpg"> Mam go od lat wielu w ogromnej kępie na końcu ogrodu. Myślę, że to własnie ten krzew, o którym piszesz, bo też bardzo długo, zanim poznałam własciwą nazwę mówiłam o nim "ten krzew z zółtymi pomponikami". Jak nie-wol-no !, to insza inszość, ale to chyba lobby producentów koksowników wymyśliło? Odpowiedz Link
damakier1 Re: Nie-wol-no, Damo, nie-wol-no ! 28.05.11, 10:01 No i nie wkleiło się :( Idę poszukać bardziej przyjaznej fotki. Odpowiedz Link
damakier1 Re: Nie-wol-no, Damo, nie-wol-no ! 28.05.11, 10:04 cdn4.asteroid.pl/c18/a.swistak.pl/028/092/28092557_400.jpg" border="0" alt="https://cdn4.asteroid.pl/c18/a.swistak.pl/028/092/28092557_400.jpg"> Odpowiedz Link
damakier1 Re: Może być? 28.05.11, 10:31 Może, może... dzięki bardzo! Czemu to tak jest, że wszyscy wklejają te obrazki bez problemów, a tylko ja jedna nigdy nie wiem - uda się, czy nie? -- Odpowiedz Link
ploniekocica Re: Może być? 28.05.11, 10:34 Wciskaj guzik "podgląd" i wtedy od razu zobaczysz, czy się udało. Odpowiedz Link
damakier1 Re: Może być? 28.05.11, 11:08 ŁoMatko! Że też najtrudniej jest wpaść na najprostsze rozwiązania. Kocico, do stóp Ci się ścielę! Odpowiedz Link
olga_w_ogrodzie Re: Może być? 28.05.11, 12:07 lubię zlotlin ten japoński. był w ogrodzie na Pogodnie, na Żoliborzu go też nawsadzałam i w ogrodzie w K. takoż. fajny jest, bo można go antychwastowo traktować z powodu się, gdyż, pysznie rozrasta. i długie kwitnienie zapewniałam mu skrupulatnie ocinając nożycami kwiaty umarłe. jest jeszcze też taka inna bylina o wysokich łodygach jak złotlin ten. równie dziarsko się rozrasta i długo kwitnie, gdy suche się usuwa kwiaty. ma płatki pojedyncze żółte i środki brązowe. nie wiem jak nazywa się owa. Odpowiedz Link
gat45 To jest to ! 28.05.11, 12:28 Zajrzyj z tyłu za krzak i od razu zobaczysz zielony pojemnik kompostowy, czyli gustowną kompostierę i dachówki szopki na drewno (koloru dachówki) Ale Tobie, Damo, jeden w zbliżeniu en face się udał, czemu narzekałaś ? Odpowiedz Link
damakier1 Re: To jest to ! 28.05.11, 13:14 Ale Tobie, Damo, jeden w zbliżeniu en face się udał, czemu narzekałaś ? Udał się, udał, ale za którym razem? A jeszcze usiłowałam krzak cały bezskutecznie pokazać i dopiero Kocica musiała zadziałać. Ale teraz, dzięki sposobowi Kocicy, juz się informatycznie kompromitować więcej nie będę. - "Dama ma - jak zwykle rację. I nie może być inaczej, skoro jest Damą." (aut.: ToJaJurek) Odpowiedz Link
olga_w_ogrodzie Re: Przecież jest, jak w mordę strzelił! 28.05.11, 13:08 mnie ostatnio przy wklejaniu czasem podwójnie wyskakuje to - [img] - na końcu i na początku linku wklejanego. i poprawnie się wkleja dopiero, gdy tę podwójność skasuję. Odpowiedz Link
ave.duce Re: Przecież jest, jak w mordę strzelił! 28.05.11, 13:10 forum.gazeta.pl/forum/w,89075,125552537,125616236,Re_Nie_wol_no_Damo_nie_wol_no_.html Wracam na gumno :) Odpowiedz Link
gat45 Jestem dumna z siebie ! 28.05.11, 13:16 Już tylko ja na FzD nie umiem wklejać obrazków. Ja jedna się uchowałam w cnocie. Wracam do koksownika. Wiatr zmienny, całą okolicę zadymiłam. Dużą łatę na trawniku wypaliłam, bo trawa sucha jak wiór i zajęła się od jęzorków ognistych buchających przez dolne dziurki. Na szczęście czuwam z wężem pod ręką. Zrobię klomb. Ale póki susza, lecę dalej kremować szczątki ! Odpowiedz Link
ave.duce Re: Jestem dumna z siebie ! 28.05.11, 13:36 A jak tam kompot z kompotiery? ps. też lecę apiat' na gumno :) Odpowiedz Link
ave.duce Re: Trolle! Do roboty, ale juszsz... :) Pała... 27.05.11, 17:59 No to pała i marsz do kąta > to trawestacja postów tow. Anwad. Don't worry :) Odpowiedz Link
ploniekocica Re: Trolle! Do roboty, ale juszsz... :) Pała... 27.05.11, 18:01 Anwad najczęściej zamiast pała mówi "siadaj, dwója". Mimo, że ją kilkakrotnie uświadamiałam, że od wielu lat w szkole dwója to całkiem dobry stopień jest. Nawet raz mnie od niedouków wyzwała z tego powodu. Znaczy wiele razy wyzwała, ale raz za dwóję. Odpowiedz Link
ave.duce Re: Trolle! Do roboty, ale juszsz... :) Pała... 27.05.11, 19:08 Toż napisałam, że trawestacja :) Taki wykształCIOŁEK jak tow. Anwad fszystko wie lepiej. Zakonotuj to sobie raz na zawsze ... Odpowiedz Link
ploniekocica Apropo zakonotywania. 27.05.11, 20:34 Drastyczne będzie, bo o tym pociętym przez kiboli nastolatku. "Napastnicy wycieli na czole napis "HKS" (prawdopodobnie skrót od "Hutniczy Klub Sportowy" ) a na policzkach i brodzie: "PS" i "R" (zapewne od "Ruch Chorzów")." HKS= hutniczy klub sportowy R= ruch a PS to niby co znaczy? Przeryłam z dziesięć artykułów i NIC. PS? prawo? sprawiedliwość? Odpowiedz Link
ave.duce Re: Apropo zakonotywania. 28.05.11, 08:11 Nie interesowałam się tym tematem, więc sorki, ale ... Odpowiedz Link
blind_as_a_bat Re: Naszej Matce Matecznika, Płonącej Kocicy > 31.05.11, 07:26 Spóźnialski, przedostatni rząd, szósty z prawej :-) Odpowiedz Link