Dodaj do ulubionych

Trybunał Konstytucyjny RIP

22.10.20, 18:11
Milowy krok w rozpieprzaniu polskiego państwa został zrobiony. Trybunał Konstytucyjny na wieki dobity. Już on się nie pozbiera, już niech spierdala na wieki - bo choć on requiescat, z pewnością nie in pace.

Kilka lat tej radosnej tfurczości Zbaffcunia & CO i państwo polskie jest groteskowym tworem z tektury zlepionym śliną szaleńca, niczym więcej. I ten Kaczy Frankenstein w obliczu wzbierającej fali kolegi Kowida, choć chwieje się na kaczych łapach i grozi rozpadem, to jeszcze się zdobył na kopnięcie połowy populacji w ryja. Nie wiadomo po co. Chyba ot tak sobie. Jak można być aż tak głupim chujem?! Do końca nie wierzyłam, że to jest możliwe, ale ja chyba jakaś normalna jestem zbyt, albo naiwna? Zresztą ostatnie dni we samotnej malignie se spędzałam planując wyczołgać się na taras na agonię, by nie ufajdać zwłokami dywanu, co go lubię. Wyglonda, że jednak nie umrę, jeszcze nie, przez chwilę, więc się zastanawiam, co zrobić i co się z tego porobi?

Jak myślicie?

Czy nasze społeczeństwo przejdzie w tryb zagranicznej ginekologii finansowanej ze zrzutek obywatelskich?
Czy młode kobiety masowo wyemigrują?
Czy bendzie rewolucja?

Mnie się przekroczył rubikon. Bym jakieś okna powybijała, ale nie mam siły.
Obserwuj wątek
  • metafoe Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 22.10.20, 18:33
   mam nadzieję, że młode babki pójdą masowo na emigrację. że te, które tu dzieci urodziły i mają je posyłać do czarnkowych szkół, spakują te dzieci i wyjadą. będzie rozgrywka na czysto. stare feministyczne babony jak ja, z drugiej strony fundamentalistyczny beton. mogą lecieć atomówki. i jak my się już tu wyprujemy do ostatniego w pionie, to niech wrócą ci młodzi polacy i niech sobie spróbują wszystko ułożyć od nowa.

   ale mam cholerne podejrzenie, że rozpoczną kolejną pętlę.

   ale idę na wojnę.
   • magdolot Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 22.10.20, 18:54
    To ja narpief wyemigruję z walizką kiełbasy i starym feministą Tatuniem pod pachą, a jak już będzie bessspieczny od Kowida, to tu wrócę napierdalać pojebuff atomuffkami, jakem stary feministyczny beton. Howgh.

    Pogonilim hitlerofca, to pogonim i kaczkofca.
  • trusiaa Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 23.10.20, 06:46
   Czerwińska Anita: Powołamy komisję nadzwyczajną, która w ciągu kilku tygodni przedstawi kompleksową nowelizację przepisów - po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. (...) My chcemy podejść do sprawy poważnie i z empatią

   Baba oznajmia kobietom tę radosną nowinę.

   W tej sytuacji absolutnie nie wolno iść do lekarza, żeby zdiagnozować ciążę - tylko i wyłącznie test apteczny, a potem biegiem za granicę, żeby zrobić badania prenatalne, i ewentualnie, zabieg :(
   O ile testy apteczne będą jeszcze ogólnie dostępne.
  • trusiaa Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 23.10.20, 10:39
   Gądecki: z wielkim uznaniem przyjąłem decyzję Trybunału Konstytucyjnego, uznającą aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją

   Czarnek: - Te protesty, które się pojawiły, (...) były absolutnie skandaliczne, wulgarne, obsceniczne, świadczą tylko i wyłącznie o złej woli protestujących. A Trybunał zachowuje się logicznie, konsekwentnie i zgodnie z konstytucją. Konstytucja zwyciężyła.

   Horała - co powiedziałby kobiecie, która miała odbyć zabieg usunięcia ciąży z powodu nieodwracalnej wady płodu. - Powiedziałbym jej przede wszystkim, że powinna liczyć na wielowymiarowe wsparcie państwa i instytucji tego państwa. Stąd wprowadziliśmy (sic!) program "Za życiem", stąd także dodatkowe świadczenia na jej rzecz, opieka psychologiczna, opieka asystentów rodziny. Dopytywany o to, co by odpowiedział "po ludzku", przyznał: Nie wiem, nie jestem w stanie sobie wyobrazić, to jest bardzo trudna sytuacja, niezwykle ciężka, nie jestem psychologiem, nie wiem. Stwierdził, że był członkiem wspólnoty religijnej, w której pomagał osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom. - To są w pewnym sensie rodziny szczęśliwsze niż rodziny, w cudzysłowie, normalne.

   Bortkiewicz (ks.): Dzisiejszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego posiada także znaczenie symboliczne, ponieważ przypada w dniu św. Jana Pawła II. Dzisiejsza decyzja jest powrotem państwa polskiego na drogę cywilizacji w najgłębszym tego słowa znaczeniu.  • magdolot Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 23.10.20, 14:11
   Szczerek godzinę temu na FB:

   "Rytualny mord na Kaczyńskim, czyli bunt eunuchów?
   Nie wiem jakie są relacje Ziobry z Przyłębską, mówiło się o niej, że jest człowiekiem Jarka, ale okołojarkowa ekipa PiS od wczoraj nabiera wody w usta w sprawie TK, Fogiel wystraszony tłumaczy, że nic w partii nie wiedzieli, nawet Błaszczak zero (a on przecież hard prawo) i tylko Brudziński w nerwowym i kompulsywnym wysypie tweetów czasem podbije jakiś post proszariatowy. Ale nie własny.
   Natomiast Duda się cieszy, a z tego co widać ma ciche zawieszenie broni z Ziobrą i montuje układ z rozłamowcami od futer. Pisowskiemu prawemu skrzydłu to na rękę, bo efekt wyroku TK jest taki jak na Majdanie, gdy snajperzy zaczęli strzelać w tłum: Janukowycz mógł już tylko albo iść na całość i rozjechać Majdan czołgami, albo spieprzać. I teraz, po wyroku i społecznej reakcji na niego, PiS z Kaczyńskim może już tylko iść już skrajnie na prawo, a dla jakichś tam niedobitków pisowskiego centrum to jednak strach i sekta, albo odkleić się od prawej ściany i bić się o środek, a jak to zrobić z Czarnkiem na sumieniu i połamaną konstytucją?
   Idąc po zasadzie cui bono wyglądać to może na taką sytuację, w której nastąpił w końcu bunt eunuchów: Kaczyński upokorzył ich raz czy drugi za dużo, i dotychczasowe marionetki postanowiły się strategicznie zjednoczyć, odwinąć i politycznie zabić prezesa.
   Tym bardziej, że w PiSie mocno pęka: hardlajnowcy którym blisko do Ordo Iuris brzęczą, że Kaczyński odkleił się od rzeczywistości i nic nie kuma (czytaj: jest politycznym skrajnym cynikiem, ale nie fanatykiem religijnym), buntownicy od zwierząt wcale tak potulnie uszu po sobie nie położyli i nie klaskali kompromisowej propozycji piątki, a teraz kaczystowski, starogwardyjny rdzeń PiS bezradnie i z przerażeniem patrzy, jak za sprawą bomby odpalonej przez Przyłębską okręt skręca na prawo. Wszyscy mówili, że Kaczor przed układaniem list będzie musiał iść na wojnę z Ziobrą na topory, ale myślał, że ma na to ze dwa lata. A co jeśli Ziobro uderzył już teraz?"
   • metafoe Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 23.10.20, 22:47
    a widziałam tego nitrasa i mnie zatrzęsło. ale że niby pracowałam zdalnie, a tak naprawdę podlewałam wkurw czytaniem twittera (krasząc oszczędnie proces pracą rzeczywistą), well, odpuściłam dziadowi. sochański, kolejny wielki dar szczecina dla polski. może jak rozdamy to całe dobro, to będziemy mogli zacząć pobierać opłatę uzdrowiskową.
  • 99venus Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 23.10.20, 14:26
   - Żadne życie nie zostanie tym orzeczeniem uratowane. Wiele żyć zostanie zniszczonych - komentuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego pisarz Szczepan Twardoch. - Nie wierzę w triumf sprawiedliwości, bo życie jest chaosem, tym niemniej wbrew rozumowi mam nadzieję, że spotka was za to, tępe skurwysyny, godziwa odpłata - pisze.
  • magdolot Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 23.10.20, 17:33
   Odpowiadam sobie na pierwsze pytanie: na zrzutce obywatelskiej pół bani w ciągu doby, Miller z Belką i Cimoszewiczem złożyli wniosek do KE o finansowanie właśnie zabronionych w PL zabiegów w UE.

   Wygląda, że młode kobiety nie zamierzają emigrować, tylko walczyć o swoje i fcale nie cichutko i ze spuszczonymi oczkami i nieśmiałym rumieńcem na liczkach, jak chciałby pan Nitras przejęty ich nieodpowiedzialną niegrzecznością na wskroś. I ponieważ widziałam ten jego post, to nie będę klikała na Soku z buraka, że Nitras ma rację, pan Nitras niech się najpierw zdrowo puknie i Burak niech się puknie. Widziałam wczorajszą Budkę, co zapowiadała uzdrawianie TK w przyszłości i zażądałam odeń wyhodowania choć szczątkowych jaj - zapowiedzi referendum. Referendum chce organizować Kasprzak w oparciu o samorządy lub partyzanckie, z całkowitym pominięciem polityków. I gud. Tyle ja, a dziś zobaczymy co na to młodzi ludzie.
   Wczoraj było dużo bezpośrednich transmisji na FB, choć ludziom baterie wysiadały. Dziś będą mieli zapasowe. I mleko będą mieli też. Przyłbice też dobre na gaz...
  • trusiaa Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 24.10.20, 11:54
   Poseł Wiosny Maciej Kopiec zaoferował pomoc i opiekę kobietom.

   Tymczasem: "w orzecznictwie za realizację znamienia pomocy z art. 152 § 2 k.k. uznano m.in. przekazanie numeru telefonu lekarza, który może podjąć się przeprowadzenia aborcji (jako sposób dostarczenia rady lub informacji), sprzedaż leków wczesnoporonnych w celu udzielenia pomocy do aborcji, oferowanie pieniędzy na pokrycie kosztów zabiegu i ewentualnej rekonwalescencji oraz zobowiązanie się do znalezienia osoby, która przeprowadzi zabieg, przekazanie numeru telefonu do ośrodka aborcyjnego poza granicami kraju i zapewnienie możliwości osobistego transportu do tego miejsca, zorganizowanie wyjazdu i sfinansowanie kosztów zabiegu, pożyczenie środków pieniężnych i dostarczenie środka transportu, zawiezienie do gabinetu lekarskiego, uzgodnienie z lekarzem ceny i jej uiszczenie."
   Co potwierdza MordoJuris.
   • magdolot Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 24.10.20, 16:49
    Morrrrdo niech sobie potwierdza do usrania. :-)))

    Jest odnośny ustęp we "Małym Księciu" i dlatego każde rozgarnięte dziecko wie, że jak król stanowi durne prawa, to poddani je masakrycznie łamią masowo i jest to wina króla.

    Cały FB aż kipi od takich propozycji i w co najmniej dwóch miejscach mocno zbiera się kasa na łamanie.
    Kasprzak ładnie tłumaczy, że waaadzunia właśnie do cna własny mandat podeptała i jedyne co może, to sobie wypierdalać na własne życzenie.

    Jeżeli jedna ofca prawo złamie i dostanie przed frontem fpierdol ode władzy, to reszta może się spietrać, ale jeśli 100 tysięcy owiec to zrobi naraz, to Błaszczak z Kamińskim i Ziobrem tudzież Ordo mogą się najwyżej serdecznie pierdolić.
    To całe policyjne podzwanianie orężem ma sprawiać, że ofca ma nie zauważyć, że policji i tego całego szmelcu jest zdecydowanie ZA MAŁO na duże stado fpierdolonych owiec zdecydowanych na obywatelskie nieposłuszeństwo.

    Epidemia się rozwija, kasa na łapówy pusta, już jest kiepsko z dupskiem władzuni.
  • magdolot Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 24.10.20, 21:20
   Leworucja. :-)

   Jak policja ma nadążyć?!
   Dzisiaj w Warszawie pacyfikowała:
   - Brauna z foliarzami i przedsiębiorcami,
   - kobiety,
   - Agrounię.

   Jutro musi chronić kościoły. Dziś anarchiści byli z okupacyjną wizytą w pałacu Gądeckiego na Ostrowie Tumskim i troszku szkoda, że speniali. :-)

   Jeden palant z Konfederacji podpisany pod wnioskiem niegdyś, dzisiaj odszczekał na FB mamrocząc coś, że jest przyszłym ojcem. Dostał fciry od żony? Za mało, bo się nie kajał, kurwisyn.

   Kosiniaczek się zwrócił z apelem do Jarka o niepublikowanie o rozpisanie referendum, właśnie się posikałam czytając komentarze:

   krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26431285,wladyslaw-kosiniak-kamysz-apeluje-do-premiera-w-sprawie-wyroku.html

   "Przyłębska już rozlała olej" - śfiente słowa

   W Zakopcu wkurwione góralki...
  • trusiaa Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 25.10.20, 12:15
   Stanisław Ryszard Dobrowolski o wydarzeniach radomskich w czerwcu 1976:

   Wstyd mi! Wstyd mi za tych z Radomia! Wstyd mi za tych pracowników zakładów Ursusa! Okazało się, że w naszym społeczeństwie są jeszcze kręgi ludzi, których przedstawiciele nie są gorsi ani lepsi od ciemnej, warcholskiej szlachty XVII i XVIII wieku! Nie zgodzimy się nigdy na to ażeby to, co z wielkim trudem jest wznoszone w naszym kraju, ażeby te podstawy naszego – każdego z nas z osobna – dobrobytu i siły naszej Ojczyzny były naruszane przez ludzi nieumiejących po prostu myśleć!

   Janusz Kowalski o protestach po wyroku TK w październiku 2020:

   – To agresywna młodzież, która przeklina, rzuca kamieniami w policjantów i zachowuje się ordynarnie. Apeluję, żeby tych młodych ludzi wychować, bo to nie ma nic wspólnego z normalną debatą. To wszystko jest kompromitacją polityków PO i Lewicy, którzy stoją za tymi bardzo mocno pogubionymi ludźmi. Dość tego warcholstwa! Polska Policja stoi na straży bezpieczeństwa Polaków. Każdy kto podniesie rękę na policjanta powinien być surowo ukarany. Każdy kto obrazi policjanta powinien być ukarany. Bez wyjątku! A wizerunki lewackich agresorów powinny być publikowane w internecie.
   Warto wrócić do pytań o finansowanie @strajkkobiet. Ekstremistyczna lewacka organizacja właśnie sieje zamęt na naszych oczach i destabilizuje państwo w czasie pandemii. Solidarna PL konsekwentnie opowiada się za transparentnością finansowania organizacji pozarządowych z zagranicy.
   • magdolot Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 26.10.20, 03:50
    Też mam huśtawkę. Po zbóju. Szczególnie, że kibluję w domu, bo prątkowanie na swoich byłoby strasznym szujstfem i leworucja mi umyka. Latego patroluję FB i pracowicie przytulam każdą malutką akcję, jak gdzieś na wsi dwie sztuki stoją i protestują...żeby sobie wiedziały, że ich wkład nie umknął.

    Teraz troszku pocieszona jestem, bo na fejsie zastałam tekst o pisiakach biedzących się JAK z tego wybrnąć. I drugi z oszołomionym wieszakami Gądeckim umywającym rączki do czysta. Policja dziś milsza, bo korona wybłaszczyła Płaszczaka? A jeszcze żaden polski chujek nie dostał od Frania czerwonego kapturka, szczególnie ten okropnie sekowany Jędraszek. I Biden się fstępnie wypiął. No, znikąd pomocy, a rossspędzone baby dopiero na półmetku rozpiski...

    Jak coś bormotną o konwencji stambulskiej, to im się kłaki powyrywa i każe im się zeżreć. Bez popijania.
    A naładowana Lemparcica to jest wunderwafel! Ony nie majo lidera, same smentne chujki, nie ustoją, pójdą się posikać.
    • metafoe Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 26.10.20, 22:53
     no właśnie pan gądecki mnie trochę dziś rano zainspirował. a rewolucję robią dzieciaki. trochę się boję, że się szybko znudzą, ale lepiej niech ja się boję o swój zdezelowany kręgosłup. policja u nas sympatycznie niewidoczna, dostali po łapach za spisywanie po pierwszej manifestacji i jest spokój. ubrani normalnie, znudzeni normalnie. kiedy dorosnę, chcę być martą lempart.
     • magdolot Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 27.10.20, 11:20
      Niech młodzi mają swoją walkę. Nie znudzą się, bo PiS zafundował im długotrwały podkład w postaci nalatywania na LGBT. Dla młodych ludzi prawa LGBT są oczywistą oczywistością. Ktoś celnie zauważył, że nad protestami powiewa najwięcej tęczowych flag. Jeżeli kumple mojej młodszej córki, są reprezentatywni, to im się zbiera wkurw na zastaną rzeczywistość co najmniej od gimnazjum [religia w szkole]. Oni chcą serio zawalczyć o klimat, bo to walka o ich własną przyszłość, a zgredy mają to w dupie i jeszcze na dodatek nie traktują ich poważnie, z wyższością odsyłają do domu. Teraz im zgredy powiedziały dobitnie, że zamiast walczyć ze smogiem mają dla nich atrakcję w postaci rodzenia płoda bez głowy, nożeszkurwa.
      Oni są naszą jedyną nadzieją na cokolwiek, muszą ten burdel przejąć i poskładać do kupy.
      Jak się przyglądam na FB podrygom polityków usiłujących coś dla siebie na tym ugrać, to paw w gardle wzbiera i... zgadzam się być za stara i odsunięta z drogi razem z tą wszawą kunktatorską bandą.
      To pewien plus pandemii - zgredy siedzą w domu, młodzi na ulicach.
      Jednym okiem fidzę burdel w sejmie i wyglonda, że Kaczuch się właśnie uczy cotojes Jachira i cotojes Nowacka, choć Pies tfiredzi, że to jes Jaruga. Wielopokoleniowa vagina dentata?
   • inna57 Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 26.10.20, 14:41
    Brawo Kraków. Osobiście iść nie mogę bo po pierwsze jako ZA w tłumie stanowię sama z siebie zagrożenie a po drugie Kolega M ma wszystkie współistniejące więc nie mogę go narażać. Za to zrobiliśmy dziewczynom dwie wspaniałe tabliczki na protest, lekkie i poręczne. Przynajmniej tak możemy pomóc.
  • trusiaa Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 26.10.20, 17:07
   Milczanowska Anna PiSposłanna na pytanie, czy należy zmuszać kobiety do rodzenia dzieci z ciężkimi wadami i odbierać im prawo do decyzji w tej sprawie, rezolutnie zapodała:

   Jest wiele miejsc wsparcia dla takich rodziców, są hospicja, są pomagające fundacje, są okna życia...
   Nie pozbywajmy się takich dzieci, tylko dlatego, że ono urodzi się z upośledzeniem, czasem lekkim, czasem umiarkowanym, czasami znacznym, ale z tym naprawdę można sobie świetnie poradzić


   Taka Krynicka radziła sobie wzorowo.

   https://bi.im-g.pl/im/63/4d/16/z23384931IBG,Bernadeta-Krynicka-ucieka-sejmowym-korytarzem-prze.jpg
  • behemot17-13 Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 26.10.20, 21:27
   Jedna pszczółka wiosny nie czyni, ale - sędzia Pszczółkowski zdanie odrębne. Nie wykluczam zagrywki pod publiczkę, by uwiarygodnić TK. Choć, już kiedyś stanął okoniem ze swoim zdaniem odrębnym. Na ten czas ma u mnie plusa.
   • metafoe Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 26.10.20, 22:25
    behemot17-13 napisał:

    > Jedna pszczółka wiosny nie czyni, ale - sędzia Pszczółkowski zdanie odrębne. Ni
    > e wykluczam zagrywki pod publiczkę, by uwiarygodnić TK. Choć, już kiedyś stanął
    > okoniem ze swoim zdaniem odrębnym. Na ten czas ma u mnie plusa.
    >

    i za wąs. a zdanie ułożone z właściwymi akcentami. choć poruszamy się w obszarze tzw. "kompromisu", więc nic nie jest na temat. kobiety miewają aborcje z różnych przyczyn. i już.
  • magdolot Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 26.10.20, 22:04
   Wsadzam linek z ćwierkacza, nie wiem jak zadziała.

   Jacyś przyszli po Bąkiewicza&CO i koniec rumakowania i gacie ma pełne.

   Przemocy nie lubię, ale zaczynam rozumieć, niestety. Bąkiewiczowi fajnie się wczoraj zrzucało ze schodów kobiety... Mam nadzieję, że to jednak kibole leją Bąkiewicza. Dziś czytałam, że jakiś kibolski portal zapodał użytkownikom plan bicia lewaczek i ... strasznie się rozczarował odpowiedziami własnych użytkowników.

   twitter.com/rbakiewicz/status/1320784696335339523?s=21
   • inna57 Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 27.10.20, 00:13
    A ja cieszę się że jesteśmy rodziną wolną od religii i to pomimo posiadania księdza w rodzinie. Tylko co to za ksiądz. Nie ma nic oprócz starej pocerowanej sutanny. A jak mu ktoś coś da to zawsze znajdzie takiego któremu choćby podarowane wełniane rękawiczki są bardziej potrzebne. I nigdy nie usłyszeliśmy od niego ani słowa przygany że żyjemy bez potrzeby wiary. Nasz dziadunio (92 lata) mieszka niedaleko Ciebie Magdolocie. Bracia zakonni śmieją się z niego że udziela posługi potrzebującym za prawdziwe bóg zapłać, za kromkę chleba, za kubek herbaty. Gdyby kościół był taki jak nasz Dominik z pewnością nie odstręczał by od siebie jak Jędraszewski, Dziwisz i reszta episkopatu.
    Przerażają mnie te bojówki "rycerzy Chrystusa" bo przypominają jako żywo formację która miała wypisane w swoim godle "Gott mit uns".
    • magdolot Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 27.10.20, 02:02
     Szacun dla Dziadunia.

     A na drugą nóżkę Marcin Wicha z wczoraj:

     "Może kiedyś tu się zmieni. Tym razem albo następnym. Może kiedyś będziemy mieć inny sejm. Innego prezydenta. Może nawet nową konstytucję i trybunał.
     Wtedy pojawią się ci, co zawsze. Zatroskani redaktorzy wyjaśnią, że nie cały Kościół jest zły, bo przecież papież Franciszek, bo przecież ksiądz Iksiński - taki dobry, skromny i wyrozumiały (jeździli do niego z drugiego końca miasta). Może nawet jakiś biskup się znajdzie, miłośnik sportu, dziennikarze natychmiast go pokochają.
     Znów będą spece od dialogu. Znów rozkwitną wyznawcy kościoła otwartego. Gazeta zacznie przestrzegać przed tramwajowym antyklerykalizmem. I w ogóle - nie można uogólniać.
     A potem jakoś tak wyjdzie, że religia musi być w szkole. Że fundusz kościelny musi zostać i konkordat. Że koniecznie trzeba im płacić z podatków. Ale jak to? Początek roku szkolnego bez mszy? Otwarcie nowego supermarketu bez duchowieństwa? I pewnie ktoś postawi nowy pomnik papieża.
     Wtedy przyjdzie ta ostatnia, najtrudniejsza próba. Trzeba im będzie spojrzeć w oczy - te dobre, wyrozumiałe oczy, w te poczciwe oczy - takie oczy miał kot w Shreku - i łagodnie, niemal czule, z wielką kulturą powtórzyć: Wypierdalać!"

     A jutro zobaczymy co z tym wojskiem.
     Trochę się niepokoję, bo widziałam na FB 3 nocne scenki z Warszawy z grupami policjantów atakujących ludzi. Nerwy im siadają i odreagowują, mają dziwne rozkazy, czy prowokuje ktoś coś? I niepokoją mnie bitwy warszawskie z nackami.

     Tu fragment postu Jana Bińczyckiego z Krakowa:
     "Na blokadę udało mi się stawić dopiero po fajrancie, tj. o 19:00. I niewiele mam mądrych rzeczy do napisania, więc krótko streszczę wszystko, czego doświadczyłem. Przede wszystkim #ludznami. I o ile o sile, wytrwałości, odpowiedzialności rodaczek w ostatnich latach (a i wielokrotnie wcześniej) przekonywałem się już nie raz, więc jestem ich pewien, to dziś była dla mnie budująca obecność nie tylko mnóstwa kobiet (od których mam szczęście codziennie się uczyć), ale mężczyzn. I to takich chłopów, których bym się w życiu nie spodziewał spotkać na podobnej demonstracji. Chłopaki z tzw. klasy ludowej (cokolwiek to dziś znaczy), zwani pogardliwie sebixami. Goście, których zwykle spotykało się na demach narodowców, po meczu, lub przy okazji wieczornych awantur na Szewskiej. Idzie byk, pod rękę ze swoją dziewczyną, kipi machismo i agresją (tym razem dobrze ukierunkowaną), woła „bronimy kobiet, kurwa! Jbać Pis!” Bez żadnej ironii piszę, że to dla mnie budujące. Bo jak chłopy, które robią w bańkowych postach za czarnego luda, stanęły w jednym szeregu z feministkami i równie mocno jak oni zmitologizowanymi „gośćmi w rurkach”, to znaczy, że jest dobrze. Że w tym złym czasie jednak jesteśmy społeczeństwem, czy jak niektórzy wolą jednym narodem. Protest wsparli też taksówkarze, panie w różnym wieku itd. No i cała masa zupełnie przeciętnych facetów i kobiet, ludzi bez wyrazistej przynależności politycznej i tożsamościowej, z którymi codziennie się spotykamy, a często sami nimi jesteśmy. Jestem wzruszony, bo po raz pierwszy od dawna poczułem się w Polsce, jak u siebie. Jak w tej Polsce na rzecz której od lat wykonuję drobną i mało spektakularną robotę."

     Czytałam tu i tam, że elektorat Konfy poszedł ze Strajkiem Kobiet i takoż kibole... Może nasza policja lepiej oddziela nacków? Bo, że oddziela jakieś nacki, to wiem. Może rodzime nacki wybrakowane? A może ponieważ nie wykonały nic spektakularnego, to nikt nie chce ich lać?
     • inna57 Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 27.10.20, 10:32
      Nie! Żadnej zgody na symetryzm! Proponuję wariant norweski. Jedna noc im wystarczyła aby własność gruntów kościoła skurczyła się do tego tylko co jest pod budynkiem kościoła. Reszta została znacjonalizowana i nawet jak księżulek chce parkingu dla swojego zdezelowanego auta to musi teren wynająć od państwa płacąc stawkę rynkową (czyli raczej dużo).
      O wojsko, policję i żandarmerię raczej nie trzeba się martwić, bardziej boję się nazistowskich bojówek. A na poparcie króciutka opowiastka. Mam wspaniałych sąsiadów byłych policjantów. Oboje odeszli ze służby gdy tylko nastał pis. Jacenty służył gdy komuna chyliła się ku upadkowi. Też były masowe demonstracje (wówczas całkiem nielegalne) i milicja raczej się nie patyczkowała. Ale pewnego pięknego dnia tłum był tak zdeterminowany że Jacenty popatrzył na swojego dowódcę i zapytał - "Co robimy?" na co dowódca odpowiedział w krótkich żołnierskich słowach "Spier...amy".
      Teraz system stworzony przez partie rządzące też jest na skraju upadku więc i funkcjonariusze wkrótce zrozumieją która jest właściwa strona świata.
      • magdolot Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 27.10.20, 13:02
       Nie wiem. Pisi nam wojsko mocno odmóżdżyli. Kreatywne nieposłuszeństwo głupim rozkazom wymaga szarych komórek.
       Nasza policja je ma we Kraku. Mamy Vimesa, nie wiem jak się nazywa, ale raz z nim gadałam [przyszedł do nas zapytać, czy już może przestać nas chronić, jak nas zostało 5 sztuk], potem zauważyłam, że to pan, który zawsze dowodzi ochroną manifestacji. Nasza policja ani raz nie skrewiła przez ostatnie 5 lat. Ma nasze zaufanie. Wiemy, że robi nam tyle ile absolutnie musi i robi to z sympatią dla nas. Blokadę wawelską rozbierali delikatnie i czule i dostali za to fciry z góry i niczego ich to nie nauczyło. Wczoraj policja szła z ludźmi ramię w ramię, zmieszana z tłumem tarcze wlokąc.
       Jak poszedł nius na Polskę, wydali komunikat, że próba spacyfikowania takiej manifestacji by była nieodpowiedzialna i okropnie głupia, więc sobie odpuścili. Obydwie strony odpierdalają rytuały, policja puszcza epidemiczne komunikaty, bo musi, manifa je olewa. Wczoraj manifestacja poszła odebrać zioma na komisariat [1 sztuka zatrzymana], wpuścili na komisariat Klicha [to jest skarb, ten pan], a potem Klich zapewnił ludzi, że ziom zostaje na noc, ale jest prawniczo zaopiekowany i nikt go tam nie dręczy, więc manifa poszła sobie dalej i tylko ogłasza, że poszukuje filmów z zatrzymania.

       We Kraku wszystko póki co działa znakomicie, żadnego gazu, granatów, ale tę piękną równowagę opartą na zaufaniu może zniszczyć jeden gupi żołnież wydający gupie rozkazy lub gupio ich słuchający, a jestem dziwnie pewna, że pisi takie durne rozkazy wydadzą. Bo to zbrodniczy durnie.

       Znajome dziecko ze Wawy chyba pracuje w policji, wczoraj apelowało o zrozumienie dla policjantów i nawet wykorzystało nagranie ze Kraka [mu sama podsunęłam], lecz niestety do pouczania manifestantów jak mają się zachowywać, by ich nie lała policja. Heloł, kto tutaj JEST profesjonalistą?!
       • inna57 Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 27.10.20, 13:20
        Magdolocie, miejmy nadzieję że tym razem w końcu będzie dobrze.
        Kraków - Warszawa - wspólna sprawa!!!

        A u mojego wnuka w szkole nadal nie ma lekcji religii bo Pani Dyrektor nie znalazła (już drugi rok) nikogo kto odpowiadałby profesjonalizmem i klasą, i żaden czerniak jej nic nie zrobi.
  • trusiaa Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 27.10.20, 09:25
   Pani Magister zabrała głos: orzeczenie TK nie jest wymierzone w kogokolwiek i nie powinno być przez nikogo wykorzystywane do wywoływania napięć społecznych.

   Można by się ześmiać ze śmiechu, gdyby sytuacja nie była tragiczna. Według towarzyskiej Julii urodzone cierpiące dziecko nie liczy jako ktoś, kobiety w patologicznej ciąży nie można nazwać kimkolwiek, lekarz przeprowadzający aborcję jest nikim.
   Zastanawiająca jest także druga część zdania - orzeczenie nie powinno być przez nikogo wykorzystywane do wywoływania napięć społecznych. Ona tak do siebie? Do Jarka? Do autorów wniosku?
     • metafoe Re: Nowy kompromis aborcyjny!!! 28.10.20, 09:47
      powiem tak: ten nowy "kompromis" zamknie protesty. pracuję w większości z kobietami. nasz szef, mężczyzna (oczywiście), powiedział - biegnijcie protestować. weźcie wolne. i co? większość koleżanek jest w pracy. dziewczyny młodsze ode mnie, temat dostępu do aborcji będzie ich dotyczył osobiście jeszcze długo. a potem ich dzieci. jestem podłamana. oczywiście idę na protest jak zwykle. ale widzę ciemność.

      btw. kaczyński wykonał rewelacyjny numer. nie tylko betonuje się jako obrońca wiary. będzie kontynuacja ataków na kościół - będzie wojna domowa. nie będzie ataków, protesty w końcu się wyczerpią, a katopatriarchat dostanie nową legitymację, której znowu długo nikt nie poważy się kwestionować.

      na twitterze różni dziennikarze już usłużnie podpowiadają: nie róbcie tego, nie obrażajcie tamtego. kobiety i ich status półobywatela znika z wypowiedzi. liczy się protest przeciwko pis. panowie chcą go przejąć, wykorzystać energię kobiet, dać im kilka zgniłych jabłuszek, ułożyć się na nowo z kościołem.

      # legalna aborcja
  • trusiaa Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 29.10.20, 11:14
   Dokładnie sześć dni przed wyrokiem Trybunału pod wodzą Julii Przyłębskiej, który zakaże w Polsce aborcji i doprowadzi do masowych protestów w obronie praw kobiet, do Trybunału wpływa 8-stronicowa opinia z logo European Center for Law and Justice (ECLJ)*. " System praw człowieka nie stwarza żadnego prawa do aborcji (...). Aborcja nie jest prawem, lecz naruszeniem lub odstępstwem od prawa do życia" - głosi dokument, podpisany przez Gregora Puppincka, dyrektora organizacji.

   *) European Center for Law and Justice - jedna z kluczowych organizacji na mapie najbardziej wpływowych instytucji skrajnej prawicy. ECLJ jest europejską odnogą American Center for Law and Justice (ACLJ), grupy chrześcijańskich prawników i aktywistów. Głównym radcą prawnym zarówno ACLJ jak i ECLJ jest osobisty prawnik Donalda Trumpa, Jay Sekulow, jeden z fundatorów ECLJ (została założona w drugiej połowie lat 90).

   Przypadek goni przypadek :\
  • trusiaa Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 29.10.20, 13:37
   Dudarodzina na uchodźstwie się wypowiedziała (na piśmie i telefonicznie) - Dudatata, Dudacórcia, nawet żona Dudagata.

   Kot w butach, wilk i osioł, zając i niedźwiadek

   Futerka zamienili na garść czekoladek;
   Zamknęli się w lodówce, żeby było cieplej,
   Tak zgrzali się z gorąca, że na sople skrzepli.
   Wilk, osioł wraz z niedźwiadkiem, zając z kotem w butach
   Zrobili raz z powietrza sweterek na drutach;
   A potem pojazd z piasku - nikt się nie natężył,
   Odbili się z bębenka i zdobyli księżyc.

   O jejku, jejku, jejku, cóż to za armata?
   Pięć razy wystrzelili z pękniętego bata.

   Wybuchła wielka wojna i okrutna wrzawa;
   Kto bał się, ten drugiemu dzielnie sił dodawał.
   Niedźwiadek kotu w butach, a wilkowi zając.
   Hej! - ryknął w duchu osioł, mężnie się cofając.
   Wilk uciekł w butach kota, niedźwiedź stał jak osioł,
   Osiołek wlazł na drzewo z chytrą minką kocią.
   Kot rzekł: Najlepiej będzie, gdy udam zająca.
   A zając tak się zawziął, że walczy bez końca.
   • behemot17-13 Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 30.10.20, 18:09
    Duda, jakim byłeś naleśnikiem, takim pozostałeś. Możesz te wielce zacne słowa ubrać w swoje przemyślenia, możesz całkiem poważnie wyglądać w garniturku skrojonym na miarę, a i tak jesteś niekwestionowanym królem obciachu i takiej wrodzonej spolegliwości. Jesteś prezydentem Anżej, zesrałeś się Andrzej.
   • magdolot Re: Trybunał Konstytucyjny RIP 30.10.20, 23:10
    Kopiuję z FB:

    przed chwilą
    Żona prezydenta powiedziała, że propozycja dot. aborcji Jarosława Gowina "byłaby dla niej akceptowalna".

    Dorola:
    No musimy się przyznać, że trochę nas jednak zszokowała propozycja Agaty Dudy.
    Zasadniczo postulujemy aborcję na żądanie do 12 tygodnia ciąży, można dyskutować, czy nie 16 tydzień, ale żeby jebnąć z grubej rury i abortować tych wszystkich dziadersów, no to AGATA SZACUNECZEK!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka