Dodaj do ulubionych

Problem z niania

14.03.21, 19:16
Witam
Mamy z mezem problem z niania. Wzielismy matke mojej znajomej, bo jest tania (placimy 15 zlotych w Warszawie, to jest tanio, nie trzeba placic urlopow, chorobowych itp) a ona tez chce dorobic.
Ale ta nania coraz bardziej nas denerwowala z kazdym dniem.
Ona zasadniczo wzieta byla do mojej coruni, ktora ma roczek. Mam jeszcze synka 3 latka.
Irytowala mnie, ze na przyklad usypia corke na dwie godziny, zamiast sie nia bawic cale 8 godzin, bo potem corka sie wyspi na jej zmianie i baraszkuje jak ona wyjdzie i wszystko na mojej glowie.
Inna irytujaca sprawa- karmi coreczke i oblizuje lyzke. To obrzydliwe!
Albo ktoregos dnia mnie zdenerwowala, bo zamowilismy ja na osiem godzin, ale po czterech okazalo sie ze juz jej nie potrzebujemy, to powiedzialam niech idzie do domu- to uparla sie, ze ona jest na osiem godzin i siedziala cztery nie wiadomo po co.
Kulminacja nastapila 3 miesiace temu. Moj synek ja podrapal i uderzyl, na co ona ona tez go uderzyla w plecy. Zdenerwowalam sie tym, czemu oba baba bije mi dziecko. Nie wiedzialam co zrobic.
Postanowilismy, ze poszukamy zlobka.
Znalezlismy ale przez te 2 miesiace ona przychodzila zanim znalezlismy.
W koncu powiedzialam jej, ze juz nie chcemy jej uslug.

I teraz pomyslalam, ze moglabym jej policzyc kare za to, ze wtedy uderzyla synka. Pomyslalam, ze 10 tysiecy nalicze kary i dzieki temu nie bede musiala jej placic tzw wypowiedzenia, odlicze jej to i ona bedzie mi winna rezte.
Jak nie bedzie chciala oddac to podam do sadu.

A jeszcze do tego denerwuje mnie moja siostra. Powiedzialam jej o sytuacji, to zamiast stanac za mna jako za rozina, bo za rozina trzeba zawsze obstawac- to na mnie atakuje, ze powinnam te nianke zwolnic jak pobila mi synka a nie po 2 miesiacach- ale nie mielismy mozliwosci, bo nie bylo jeszcze zlobka.

Obserwuj wątek
    • enith Re: Problem z niania 14.03.21, 19:42
      Dolicz jeszcze kary za oblizywanie łyżki, myślę, z 50 złotych za każde oblizanie będzie w sam raz.

A siostrę podaj do sądu za to, że cię nie wspiera. Małpa z niej, nie siostra.
      • szpil1 Re: Problem z niania 15.03.21, 17:59
        enith napisała:

> Dolicz jeszcze kary za oblizywanie łyżki, myślę, z 50 złotych za każde oblizani
        > e będzie w sam raz.
        >

I te cztery godziny co to baba się uparła i siedziała. Też niech za to zapłaci.
        • aqua48 Re: Problem z niania 15.03.21, 21:47
          szpil1 napisała:

> enith napisała:
          >
          > > Dolicz jeszcze kary za oblizywanie łyżki, myślę, z 50 złotych za każde ob
          > lizani
          > > e będzie w sam raz.

> I te cztery godziny co to baba się uparła i siedziała. Też niech za to zapłaci.

I karę za kładzenie dziecka spać w dzień. Nie wypłaci się nigdy.

• baszkircef Re: Problem z niania 14.03.21, 20:11
      Jednym słowem chcesz zaszantażować nianię, że zgłosisz ją na policję za uderzenie dziecka jeśli nie zapłaci ci 10 tys? W ten sposób odzyskujesz pieniądze, które jej zapłaciliście, genialne w swej prostocie. Co prawda wykorzystujesz krzywdę dziecka, ale pieniądz uświęca środki. Mam nadzieję, że jesteś trollem.
          • szpil1 Re: Problem z niania 16.03.21, 16:58
            panna.nasturcja napisał(a):

> Człowiek czytał z wypiekami na twarzy, a teraz to się nawet nie zaśmieje, bo ni
            > e ma z czego.

Nie no, ta kara 10 tysi to nawet śmieszne jest... Możemy też podsunąć pomysły za co jeszcze nianię skasować.
              • szpil1 Re: Problem z niania 17.03.21, 16:34
                eriu napisała:

> Najlepiej za oddychanie. Jak ona śmiała im tlen zużywać w mieszkaniu bez pozwol
                > enia!
                >

W sumie to naprawdę świetny sposób na odzyskanie wydatków poniesionych na opiekę nad dzieckiem. Wydasz sumę X zł, a potem wystawiasz byłej niani rachunek - x za to, x za tamto - i dużą część, a może nawet i wszystko masz z powrotem. A dziecko już odchowane.
    • aqua48 Re: Problem z niania 15.03.21, 15:06
      Medal z buraka za pomysł jak zatrudnić tanią siłę roboczą na czarno, nie powiedzieć jasno jakie ma się wymagania i jeszcze kazać jej dopłacać do harówki..
      • eriu Re: Problem z niania 15.03.21, 16:32
        Daj spokój próbuje oszukać kobietę i tyle. Jak można się z kimś umówić na 8 godzin pracy a potem kazać iść po 4 i na pewno za 4 tylko chciała zapłacić. Nic dziwnego, że kobieta iść nie chciała. Miała na pewno zaplanowane wydatki za te zarobione pieniądze.

Baba kombinuje jak zrobić z człowieka niewolnika i tyle.
        • basiastel Re: Problem z niania 16.03.21, 12:39
          I jeszcze kręci, bo niania miała być dla rocznej córki, a tu nagle przetrzymują ją 2 miesiące, by opiekę dla synka znaleźć? I te kary? Kary to sobie można w umowie zlecenia zawrzeć i niania musiałaby się na nie zgodzić, sygnując taką umowę, nie wymyślić nagle w/g własnego widzimisię. Dziewczynie przekonanie o własnej omnipotencji poszybowało w kosmos.
          • eriu Re: Problem z niania 16.03.21, 12:56
            A wiesz, że na to nie zwróciłam uwagi? Ale też nie było napisane, że żłobek dla synka.

Ale tym bardziej babie powinno być głupio, że przychodzi niania do córki a synek idzie i nianię uderza i drapie. Powinna ją przeprosić. Co to znaczy, że dziecko idzie i sobie bije kogoś?
        • 71tosia Re: Problem z niania 10.04.21, 23:56
          15 zl za godzine, czyli ta pani bedzie musiala pracowac 666 godzin (3 miesiace?) by 10tys ci splacic? No macie tupet. Na takie grozby, na miejscu niani, bym was podkablowala ze zatrudnialiscie nianie nielegalnie, a wtedy ZUS, wszystkie składki i podatki wraz z odsetkami zaplacicie.
          • elle-joan Re: Problem z niania 11.04.21, 19:52
            71tosia napisała:
            Na takie grozby, na miejscu niani, by
            > m was podkablowala ze zatrudnialiscie nianie nielegalnie, a wtedy ZUS, wszystk
            > ie składki i podatki wraz z odsetkami zaplacicie.

Wiem, ze to zmyslona historia ale ne trzeba koniecznie zatrudniac niani, aby wszystko bylo legalnie. Nania moze miec wlasna dzialalnosc. A jezeli nie ma, to jest to taki sam problem dla obu stron, niania tez odpowiadalaby za nielegalna prace.
            • 71tosia Re: Problem z niania 11.04.21, 20:18
              chyba jednak nie, jezeli niania nie byla zarejestrowana jako bezrobotna to nic jej nie grozi, kodeks pracy przewiduje kary tylko w sytuacji, "gdy jest jednak wpisany do rejestru bezrobotnych, podejmie pracę na czarno, a nie powiadomi o tym urzędu pracy, może być ukarany grzywną, która nie będzie niższa niż 500 zł." Wiec i tak sie oplaca.
              Pani zatrudnijaca nielegalnie nianie mialaby znacznie wiecej klopotow
      • basiastel Re: Problem z niania 06.04.21, 06:21
        Kwotą czego, kary? Przede wszystkim nikt nie może sobie nakładać na innych kar bez umowy i ich akceptacji przez drugą stronę. Autorce palma odbiła, jeśli uważa, że jej omnipotencje umożliwiają jej stosowanie takich kar w/g własnego widzimisię, jednostronnie. Pomijam już umawianie się na pracę i odsyłanie kogoś do domu, bo coś się odwidziało.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka