meg254
02.01.12, 19:38
Witam
Mam pytanie do Pani Doktor odnośnie szkarlatyny
Synek 5,5 lat 1,5 tyg temu dostał wysypki na plecach,klatce piersiowej,szyi i buzi, takie drobniutkie krosteczki.Pani doktor stwierdziła uczulenie.Dwa dni po tym dostał takich białych pęcherzy na języku,bolących i stwierdzono pleśniawki.Pani Doktor przepisała nystatynę do pędzlowania. Wysypki już nie ma.ale wczoraj zauważyłam,ze schodzi mu skóra z palców u nóg i z dłoni i zastanawiam się,czy synek nie przechodził szkarlatyny,która nie została rozpoznana.Zaznaczam,ze synek nie miał gorączki,tylko chrypę i mówi przez nos,ale kataru brak.
Czy jezeli zrobię małemu ASO to po tym badaniu będzie wiadomo czy mały przechodził szkarlatynę?
A z kolei jezeli wynik będzie prawidłowy to czy świadczyłoby to o tym,ze to napewno nie szkarlatyna?