04.11.07, 19:13
Bardzo proszę o poradę.Moja 1,5 roczna córeczka spadła z krzesła i
mocno uderzyła się w główkę.Od razu zaczęła płakac,płakała przez ok.
10 minut a potem usneła(już wcześniej była śpiąca)jeszcze przez
chwilkę szlochała a teraz już spokojnie śpi.Zrobił jej się mały guz
ale nie jest siny.Czy powinnam jechac do lekarza??
Obserwuj wątek
    • b.mamma Re: Upadek 04.11.07, 19:22
      po uderzeniu w główkę dziecko należy obserwować czy nie jest senne
      (od uderzenia) ale jeśli nie straciła przytomności i nie wymiotowała
      to ja bym poprzestała na obserwacji (tak kiedyś poradził mi lekarz
      neurolog jak mały upadł na główkę),
      szkoda tylko że zaraz zasnęła bo teraz to niewiadomo
      • rybusie Re: Upadek 04.11.07, 19:33
        Ona była już wcześniej śpiąca więc jak zaczeła płakac i dałam jej
        smoczka to zaraz usneła,jak bym ją teraz obudziła to by płakała bo
        nie wyspana i wybudzona więc i tak nie sprawdzę czy wszystko jest
        ok.Martwię się bo to jej pierwszy poważniejszy upadek.Jakie mogą byc
        obiawy np.wstrząsu mózgu?Co w ogóle mogło się stac przy takim
        upadku??
        • muszka73 Re: Upadek 04.11.07, 20:20
          Typowe objawy wstrząsu mózgu to:

          -chwilowa utrata świadomości lub przytomności
          -zakłócony odbiór rzeczywistości objawiający się dziwnym zachowaniem
          -zaniki pamięci dotyczące w szczególności zdarzeń poprzedzających
          -powstanie urazu
          -ból głowy
          -nudności, a czasami wymioty
          ogólne złe samopoczucie
          drżenie rąk i nóg, także poczucie "miękkich nóg"
          problemy z koncentracją

          Trzeba pamiętać, ze objawy wstrząsu mózgu mogą pojawić się
          stosunkowo później. Ze względu na możliwe skutki wstrząśnienia mózgu
          należy udać się jak najszybciej do lekarza. Zalecana jest także
          obserwacja osoby z objawami wstrząśnienia mózgu przez 24h od momentu
          wypadku.




          • b.mamma Re: Upadek 04.11.07, 20:48
            muszka Ci wszystko wyjaśniła, ale chyba też nastraszyła :)
            po prostu jutro obserwuj dziecko czy nic się z nim nie dzieje, czy
            nie ma zawrotów głowy i czy nie jest "jakieś inne"
            może po prostu tylko nabiła sobie guza i wszystko będzie ok
            • rybusie Re: Upadek 04.11.07, 21:12
              dzięki za pocieszenie.Właśnie dałam jej mleka przez sen i na
              szczęście wypiła:)Ciężko mi jest znacząco odpowiedziec na któreś z
              tych punktów co napisała muszka bo Natalka jeszcze nie mówi(nie
              powie czy boli ją główka)i śpi więc nie chodzi i nie mogę powiedziec
              co z równowagą ale wiem tyle że nie straciła przytomności.Aż się
              boję jutra:(Mam nadzieję że będzie wszystko w pożądku!!
              • monikacc Re: Upadek 04.11.07, 21:43
                W nocy obudz ją pare razy żeby sprawdzic czy jest przytomna, ponieważ Twoja
                córka zasneła szybko po upadku nie mozesz stwierdzić czy to nie była utrata
                przytomności, gdyby to było moje dziecko byłabym juz u lekarza. pamietaj że
                objawy wstrząśnienia mózgu moga sie pojawić nawet 2 doby po upadku
                • rybusie Re: Upadek 04.11.07, 22:09
                  Zaraz po tym jak usneła,przewijałam ja i się przebudziła a po mniej-
                  więcej godzinie od zaśnięcia przebudzałam ją żeby sprawdzic czy ma
                  równe źrenice i też się przebudziła a poza tym jak by straciła
                  przytomnośc to chyba by się nie ruszała przez sen??Śpi
                  spokojnie.wypadł jej smoczek to rączką szukała obok buzi i znalazła
                  i wsadziła do buzi.Mam nadzieję że wszystko będzie ok.Jak jutro rano
                  nic się nie będzie działa to pójdę normalnie na wizytę we wtorek
                  (kontrola i szczepienie)a jak zobaczę coś niepokojącego to rano
                  pojadę do pediatry.
                  • monikacc Re: Upadek 05.11.07, 00:45
                    Moja 13 miesięczna córeczka tez spadła z kanapy tydzień temu, bałam się
                    strasznie ale na szczeście nic jej sie nie stało. Zdrówka dla twojej córci ;)
                    • rybusie Re: Upadek 05.11.07, 09:22
                      Natalka rano wstała uśmiechnięta,zjadła śniadanie i zachowuje się
                      normalnie.Bawi się,pokazuje gdzie ma różne części ciała,mówi te same
                      słowa co mówiła więc chyba na razie wszystko jest dobrze.
                      • moruswawa Re: Upadek 06.11.07, 09:55
                        witaj w klubie wczoraj spadła mi ewelka z parapetu uderzając główką
                        o piecyk który stał pod parapetem i naszczęście złapałam w ostatnim
                        momęcie więc nieupadła na podłoge.tak bardzo się bałam całą noc spła
                        zemną aby mieć ją na oku.troche w nocy marudziła,ale w nocy wstała
                        zadowolona i jest ok.całay czas pod obserwacją.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka