18.10.08, 22:21
Synek ma 4latka. Jako niemowlę często miał czkawki do tego refluks żołądkowy i
wszyscy łączyli to z tym refluksem.
Do dziś jednak są dni kiedy nie ma w ogóle czkawki albo ma ją kilka (5-7 razy)
na dzień. Czy to jest normalne? Czy jest to powód do zmartwień?
I jeszcze jedno pytanie.
Synek 3dni temu upadł i uderzył głową o twardą podłogę. Od następnego dnia co
zjadł miał czkawkę. Czy to ma związek z upadkiem? Nigdy tak nie było żeby
dzień po dniu i po każdym jedzeniu miał czkawkę dlatego martwię się czy nie ma
to coś wspólnego z upadkiem.
Czy to możliwe?
Obserwuj wątek
    • mikolaj_danko Re: czkawka 21.10.08, 19:46
      Czy chłopiec miał robioną jakąś diagnostykę przewodu pokarmowego, np. pasaż górnego odcinka? Czy w następne dni po upadku również miał czkawkę?
      • maja-45 Re: czkawka 22.10.08, 10:51
        Czkawkę miał nie w dniu upadku tylko przez dwa kolejne dni. Czy to może mieć coś
        wspólnego z upadkiem?
        Co do diagnostyki przewodu pokarmowego to nie miał nic.
        • mikolaj_danko Re: czkawka 26.10.08, 14:35
          Nasilenie czkawki mogło mieć związek z upadkiem.
          • maja-45 Re: czkawka 26.10.08, 21:00
            Panie doktorze co pan rozumie poprzez "mogło mieć związek z upadkiem"? Co się
            mogło stać? Czy powinnam zgłosić się z synkiem do jakiegoś lekarza? Do jakiego
            na jakie badanie? Prócz tej czkawki nic nie zauważyłam.
            • mikolaj_danko Re: czkawka 01.11.08, 19:05
              Czkawka może być związana np. ze stresem spowodowanym upadkiem.
              • julia.2005 Re: czkawka 08.11.08, 23:50
                Noi i jak wszystko okej z synkiem po tym upadku???
                co do czkawki to moja mała ma 3 latka,od urodzenia miala czesto czkawkę,jak byla
                troche starsza to byla pewna sysytematycznosc co tydzien dwa pojawiala sie
                czkawka i byla 5-8 razy przez dzien i tak do nastepenego razu,czesto słyszalam
                ze jej sie odbiło i czkawka.Teraz tez pojawiaja sie dni z czkawkami ale np. co
                miesiac,czasem co dwa tygodnie,ale nie zwsze sa az tyle razy,czasem np. tylko
                dwa razy.
                Zadnych innych objawow moje dziecko nie ma i nie mialo,jako niemowle
                ulewala,ale troche.
                A czy u was poza czkawkami cos jeszcze wystepowalo ze dziecko mialo stwierdzony
                refluks i czy brał jakies leki????
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka