Dodaj do ulubionych

Jedyny objaw - gorączka

19.01.09, 18:32
Pani Doktor,

w piątek moja 11 - miesięczna córka zaczęła gorączkować bez żadnych innych objawów. Temperatura dochodziła do 38,5, wtedy zbijałam ją przez podanie nurofenu (3 razy, ostatnia dawka w sobotę przed 13:00). W niedzielę temperatura wahała się pomiędzy 37,5 a 38. Skonsultowałam sie z lekarzem. Podał 3 możliwe wersje:
jeśli w poniedziałek pojawi się wysypka - trzydniówka
jeśli temperatura wzrośnie - infekcja układu moczowego
jeśli zacznie kasłać - infekcja gardła.
Do tej pory nie ma wysypki, temperatura między 36 a 36,5, nie kaszle. Za to jest niesamowicie marudna, wciąż płacze, co wcześniej się właściwie nie zdarzało. I ma bardzo słaby apetyt. Co to może być? Boję się iść do przychodni, bo tam mnóstwo dzieci z infekcjami wirusowymi...
Może Pani coś doradzić?
Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • blueaha Re: Jedyny objaw - gorączka 19.01.09, 20:22
      Ja podbijam bo u nas to samo. Mały od soboty gorączkuje, nie kaszle ni smarka,
      sprawdzałam też czy nie bolą go uszka, ząbek jeden idzie ale to juz od 3 tyg.
      Mocz kolor ma taki jak zawsze, wysypki też nie widac.Temperatura w okolicach 38
      stopniu , zależy od pory i od dnia. Tylko apetyt w normie i je właściwie
      normalnie. Tylko marudny jest no i widzę, ze ta gorączka go osłabia bo nie ma
      siły chodzic,prowadzany za rączki, a bardzo to lubi. Podaję mu Echinaceę i jeśli
      widzę koniecznośc nurofen lub paracetamol. Co jeszcze mozna zrobic???
    • mpogus Re: Jedyny objaw - gorączka 19.01.09, 20:37
      Jeżeli w piątek zaczęła się gorączka to :piątek-sobota (1 doba), sobota
      -niedziela ( 2 ), niedziela -poniedziałek (3), gorączka może pojawić się jutro.
      Trzydniówka nie znaczy że 3 dni, tylko 3 doby gorączki, a też czytałam, że może
      być od 3 do 5 dni. Mój dostał gorączki w poniedziałek , a wysypkę w piątek, też
      był bardzo marudny i już się przestraszyłam, że nie wiadomo co mu, a tu w piątek
      buch ! wysypka, do jutra i daj znać , co słychać.
      • raas27 Re: Jedyny objaw - gorączka 21.01.09, 18:02
        wczoraj córkę obejrzał pediatra i zalecił jedynie obserwację i właśnie badanie moczu. Jutro pójdziemy znowu, bo dzisiaj wystąpił katar, kaszel i łzawienie oczu. mam też wyniki badania, będę wdzięczna za interpretację:

glukoza, bilirubina, ciała ketonowe nieobecne
        ciężar właściwy 1025 g/ml
        erytrocyty ujemny
        pH 6,0
        białko nieobecne
        azotyny nieobecne
        leukocyty obecne
        barwa jasnożółta
        klarowność klarowny

nabłonki wielokątne 0-1-2wpw
        bakterie +
        leukocyty 1-2-3wpw

Mam jeszcze jedno pytanie. ja też jestem chora i zapisano mi dzisiaj leki (mówiłam, że karmię) Aleric, Esberitox N i TussiDrill. Wszystkie mają napisane aby nie stosować podczas karmienia piersią, a ten TussiDrill ma ostrzeżenie o zatrzymaniu oddychania u niemowląt!!! Czy powinnam przyjmować te leki?

pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka