Dodaj do ulubionych

Logika i manipulanci.

03.06.17, 11:42
Chyba przedwczoraj usłyszałem od niejakiej Jakubiak, że mamy króla w osobie tzw. prezydenta - MAprzywilej łaski, ma berło i może ułaskawić kogo chce. Takie zdanie wypowiada wielu usłużnych prawników, o socjologach i politologach nie wspomnę, bo to osobny rodzaj manipulantów, ale prawnik powinien znać podstawy logiki.
Art. 139 Konstytucji zawiera dwa zdania: w pierwszym nie ma zapisu, że prezydent MA lub POSIADA prawo łaski, tylko, że go STOSUJE.
Jeśli stosuje, to w stosunku do kogo? Do krasnoludków, niewinnych, ubogich duchem, wszystkich, etc.? W tym zdaniu jest ukryty podmiot stosowania aktu łaski; ale mamy zdanie drugie z kwantyfikatorem szczegółowym, który wyklucza ze zbioru "Skazani" tych, których skazał TS.
Ergo: Zdanie pierwsze ma ukryty kwantyfikator ogólny: wszyscy "Skazani".
Roma locuta, causa finita. Koniec, kropka - SN orzekał na podstawie Konstytucji.
Manipulanci swego czasu dużo pyskowali o domniemaniu konstytucyjności - teraz domniemanie niewinności M.K. wrzucili do kosza.
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: Logika i manipulanci. 03.06.17, 12:16
   Raz jeszcze warto przypomnieć brednie pisonów z kancelarii ratlerka:

   www.newsweek.pl/polska/polityka/kancelaria-prezydenta-sad-najwyzszy-nie-ma-prawa-badac-ulaskawienia-mariusza-kaminskiego,artykuly,411033,1.html
   Najważniejsze, by Ciemny Lud czyli Powstały wreszcie z Kolan Suweren przyjął do mózgownicy ten przekazior.
   Największym dramatem jest to, że to bydło otrzymawszy taką szansę poprawy warunków naszego życia (jak zresztą każda z ekip) winduje na piedestał klikę debili-nieudaczników nie mających nawet bladego pojęcia o sposobie realizacji zadań jakie im postawiono.
   Publiczne uzasadnianie czegokolwiek przez to bydło wywołuje regularny opad szczeny - trudno uwierzyć, że można prezentować taką butę, chamstwo i cynizm bełkocząc treści, które są zaprzeczeniem logiki a wyłącznie czystą manipulacją - że nawiążę do tytułu wątku.
   W przypadku "abolicji indywidualnej" posłużono się jednak skrajnie bydlęcym chwytem - cytowanie i to bez ich wiedzy i zgody - prawników, którzy w podręcznikach swego
   autorstwa podawali nie jako zalecenie/akceptowalną formę postępowania - abolicję indywidualna, ale wręcz twierdzili w kolejnych zdaniach. iż taki model jest naruszeniem reguł prawnych obowiązujących w krajach o cywilizowanych formach przestrzegania prawa - zasługuje na podanie do sądu o zniesławienie. Ciemny Lud kupił nawet wynurzenia... prawników z czasów postalinowskich - pisonie bydło tu akurat nie czuło obrzydzenia powołując się na twierdzenia prawników na dziesiątki lat przed uchwaleniem obecnej konstytucji.
   Trzeba robić swoje - przetrwać czasy junty a potem WSZYSTKICH, którzy złamali Konstytucję z ratlerkiem na czele postawić przed Trybunał Stanu i prawomocnie skazawszy pozbawić dostępu do polityki, jako że od tych wyroków nie ma odwołania i nie obowiązuje wobec nich ani ułaskawienie, ani tym bardziej abolicja indywidualna.
   Pozostaje tylko żywić nadzieję, że sędziowie, prokuratorzy i adwokaci nie ugną się przed zbysiemZeroZ. i jego humwejbinią.

   A tu ciekawy przykład continuum - pisony Wciąż Klęczące prezentują identyczna mentalność - nic dziwnego skoro kaczelnik stwierdził, iż moralność oferowana przez KK jest modelem do naśladowania w Wolsce.

   www.tvn24.pl/kosciol-chce-zmian-wytycznych-w-sprawie-pedofilii-ksiezy,745731,s.html
   • poe-poi Re: Logika i manipulanci. 04.06.17, 09:34
    WU, widziałeś "sejm młodzieży"? Takie będą Rzeczypospolite ... dopóki nie wyruguje się z polityki KK. Ta cała reforma Zalewskiej jest robiona pod dyktando pastuchów, a w manipulacjach oni są mistrzami od czasów Konstantyna - wg socjologów na zmianę charakteru narodowego (jeśli coś takiego istnieje) potrzeba ok. półwieku: jeśli sztanca była w użyciu tysiąc lat to mamy zalew fałszywej monety, bo zgodnie z twierdzeniem Kopernika: zły pieniądz wypiera dobry.
    Pierwsze pytanie: czy te pachołki kleru mogliby rządzić, gdyby ich faszystowski kler nie wspierał poprzez agitację wśród ciemnego ludu? Uważam, ze nie, bo ten ciemny lud , mimo przywiązania do swoich parafii i tradycji ma jednak zdrowy rozsądek, ale w tym przypadku nachalna machina propagandy redemptorystów go zaćmiła.
    Karen cieszy się, że w towarzyskim głosowaniu wygrała PO - ja uważam, iż jest ona rewersem tej samej fałszywej monety - deklarowana neutralność światopoglądowa nijak ma się do tego, ze mimo sukcesów gospodarczych pozwolili na niebywały rozrost polskiej kołtunerii - poprawności politycznej nie stosuje się do faszystów, szczególnie kościelnych.
    Boni przez trzy lata "negocjował" z episkopatem odpis podatkowy - wynegocjował sobie synekurę w Brukseli, a odpisu jak nie było, tak nie ma.
    Rozumiem Jastruna, że taka brunatna rzeczywistość wtrąca go w depresję - głupie powiedzenie wolaków: co nas nie zabije to nas wzmocni, dotyczy świata zwierzęcego - zabijanie Rozumu jest powrotem do barbarzyństwa, chociaż nawet barbarzyńcy chronili spokój zmarłych.
    Kiedyś Kisiel powiedział: Niemcy to uczciwy, pracowity i mądry naród, ale czasami ogarnia ich szaleństwo - dziś takie szaleństwo ogarnęło Polskę.
    Podsumowując: jak Ci chyba już pisałem, w ogólności uważam - patrząc na procesy w świecie - iż winien tej sytuacji jest postmodernizm i pokrewna mu anarchia, jeśli brać pod uwagę świecką działkę: negowanie autorytetów, wzorców,wywracanie wszystkiego do góry nogami, to coś, co mamy teraz w paru krajach i u nas.; czyż nie jest to przejaw szaleństwa?
    Tylko, że w szaleństwie nie ma celu - a tu cel jest jak na dłoni: mamona ... lochy Watykanu są przepastne.
    • wscieklyuklad Re: Logika i manipulanci. 04.06.17, 11:48
     Pozwól Poe-Poi, że na wstępie dyskusji przywołam następujący obrazek:

     https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18765710_1879015909019329_2641392988812374188_n.jpg?oh=32fb2d681444abb457759744d4feb397&oe=59E5F544

     "Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka" - taką to piosenkę śpiewaną w latach przedszkolnych w czasach tuż po socrealistycznych chciałoby się zanucić patrząc na rządek dzieciaczków kilkuletnich, identycznie jak my wtedy trzymających się za zderzaki-ramiona.
     Tyle, że nie ma juz łaskawego maszynisty, ale surowa "habitantka". Tyle, że wiozą nie do Warszawy, lecz do skrajnego Ciemnogrodu. Jest nawet konduktorka czuwająca nad prawidłowością podróży.
     Przyszła Ciemna Masa kroczek po kroczku posuwa się w kierunku drzwi z katolicką scenką na ścianie w tle, by dotrzeć wreszcie na uroczy miniaturowy cmentarzyk z klocków - są tu więc wypasione groby, są i kwiatuszki wetknięte w wazoniki. Bukiet chryzantem u wlotu jest jak semafor - wytycza drogę do przyszłej ni chybi świętości. Ławeczka z prawej ni to szlaban, ni nasyp bez torów. I tajemnicza "mapa" rozłożona na dywaniku.
     Jeśli dodać do tego pytania z cyklu "Rachunek sumienia" przed pierwszym sakramentem pokuty i komunii - dla dzieci już oczywiście starszych niż te z ryciny, w których pełno jest treści mających zaspokoić pedofilskie ciągotki spowiednika, to dreszcz przebiega po plecach.
     Quo vadis jest zwykłym truizmem. I nic to nie ma do rzeczy, że tak wielkie grono rodziców skazało swe pociechy na dramat wychowania w katolickim przedszkolu...

     cdn.
     • wscieklyuklad Re: Logika i manipulanci. 04.06.17, 12:11
      Sejmowych obrad "złotej wolskiej młodzieży" na szczęście nie miałem okazji wysłuchać na żywo (praca!), jednak późniejsze doniesienia medialne w tym także społecznościowe portale dały szansę wyciągnięcia wniosków jednoznacznych - reforma szkolnictwa była pewnie i zasadna, jako że poziom umysłowy kilkunastoletniego gnojstwa wolskiego dowodzi całkowitej intelektualnej degeneracji - rośnie nam pokolenie debilków - zasadniczo pisonich entuzjastów, którzy jeszcze gorzej wykształceni niż ich mentorzy muszą się przecież i to już pewnie niedługo dorwać do władzy co owocować może wyłącznie ostateczna dewastacją naszego kraju - już tak skutecznie kontynuowaną.
      Reforma zmierza przecież w kierunku kształcenia kompletnych bezmózgowców - lada dzień zresztą zostaną ogłoszone wyniki matur, ale nieoficjalne przecieki alarmują, iż egzamin z języka polskiego obnażył dramatyczny poziom nie tylko znajomości lektur, ale - i to dramat największy - umiejętność czytania ze zrozumieniem.
      Znasz zapewne obrazek z naszych ulic - młodzież wkracza na pasy przejścia dla pieszych bez marnowania czasu na ustalenie bezpieczeństwa tego manewru. Słuchawki na uszach, komóra w dłoni - stukanie w klawisze - nie wolno tracić ani chwili na aktywność w sieci. Co z niej wynika - powiedzą nam wyniki matur.
      Reforma pisonów ma jeszcze bardziej zredukować zakres poznania - i chodzi tu nie tylko o polonizmy, ale wiedzę jako taką - już usuwana jest teoria Darwina - Prawdziwy Powstały Z kolan Uczeń a Przyszły Suweren ma czerpać wzorce zachowania z postawy ratlerka (klęczki) a sposób wypowiedzi z barbarzyństwa pawłowiczów, piotrowiczów, zbysiów, tosiów i innych
      "osobowych wzorców".

      Na pocieszenie mogę jedynie stwierdzić, iż skład delegacji sejmowej młodzieży był podobno starannie dobrany - wymiana uścisków dłoni korwina mikke z identycznym wizerunkowo (garniturek, myszka) młodym debilkiem może być tego dowodem (nie da sie nawet wykluczyć, że korwin uścisnąwszy dłoń debilka uprzednio drącą flagę UE zaaplikował sobie przy tej okazji jad, który zapalił mu wyrostek robaczkowy z efektem w postaci operacji tegoż - już naturalnie w Brukseli - bo nasi lekarze to albo nieuki, albo łapownicy, albo alkoholicy przecież, a korwin ma z pewnością zdrowotne ubezpieczenie w tamtym, znienawidzonym mieście).

      Z drugiej strony mamy może kolejny przejaw ciekawego zjawiska socjologicznego.
      Oto - podobnie jak ich obecni mentorzy - za władzą tęsknią i tak już przegrani życiowo młodzi - z ich wypowiedzi bije nihilizm, szpanerstwo i chęć błyszczenia. Taki "garnitur ludzki" i tak niczego w życiu nie osiągnie, studia nic mu nie dadzą (o ile w ogóle je skończy, bo nihilizm idzie najczęściej w parze z niedyspozycją intelektualną i - w perspektywie - relegacją ze studiów), Kiedyś takie elementy wiały na emigrację, gdzie wegetują bez żadnych osobistych osiągnięć w dziedzinie życia dowolnej, ale świat poszedł naprzód i współczesne europejskie społeczności nie potrzebują już kolejnych kandydatów na socjal.
      Co więc pozostanie tym nieudacznikom tu i teraz -w demolowanej wolsce?
      POLITYKA!
      A jeśli nie, to być może cmentarna gleba.
      Masz zatem rację czyniąc odniesienia do faszystowskiej kasty czarnuchów - patronów tych zmian.
      W katolickich przedszkolach pojęto to odpowiednio wcześnie.
      Ciuchcia jedzie po coraz to węższych torach. Tyle, że z naszego punktu widzenia - wrota przez które zmierza wiodą nie ku technologicznemu postępowi, ale jaskini dzikus, których wychowuje się w duchu dekadenckiej destrukcji.
         • wscieklyuklad Re: Logika i manipulanci. 04.06.17, 12:21
          – Owieczka Dolly powstała w wyniku klonowania, a nie w wyniku zapłodnienia pozaustrojowego. To są dwie zupełnie inne rzeczy, najpierw trzeba to zrozumieć – tak do słów o in vitro, które padły z ust radnej PiS, odniósł się prof. Leszek Pawelczyk. Ewa Jemielita nazwała tę metodę "weterynaryjną" i dodała: "jako pierwsza była owieczka Dolly".

          Poznańscy radni Prawa i Sprawiedliwości w programie "Otwarta antena" w telewizji WTK dyskutowali o tym, co dalej z miejskim programem in vitro w Poznaniu (na który miasto planuje przeznaczyć prawie 2 mln zł). W studiu obok radnych PiS Ewy Jemielity i Szymona Szynkowskiego vel Sęk, usiedli Maria Lisiecka-Pawełczak z PO i prof. Leszek Pawelczyk z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu.

          Na początku prowadzący zapytał, czy dobrze się stało, że samorząd wziął na swoje barki dofinansowanie leczenia niepłodności metodą in vitro. Przypomnijmy, że program rządowy zlikwidował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Jako pierwsza głos zabrała Jemielita. – To jest metoda reprodukcyjna, dawniej nazywana weterynaryjną do powoływania do życia nowej istoty ludzkiej – zaznaczyła. Na te słowa zareagował prof. Pawelczyk.

          prof. Leszek Pawelczyk
          Ginekologiczny-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu

          Nie ukrywam, że jestem wręcz zdumiony stanowiskiem pani radnej. Dlatego, że mówienie o programie in vitro stosowanym u ludzi, że jest to technologia weterynaryjna, oznacza, że pani pomimo pełnienia funkcji społecznych, ogromne gremium młodych ludzi traktuje, jak zwierzęta. Tylko tak to można odebrać. Ja nie mogę się uspokoić po usłyszeniu tego sformułowania z ust osoby, która zajmuje tak ważne stanowisko.

          Radna PiS szybko mu jednak przerwała. – Panie profesorze, nie da się ukryć, że pierwsza była owieczka Dolly. Jeśli będziemy przerzucać eksperymenty, najpierw przeprowadzone na zwierzętach, teraz będziemy wprowadzać do medycyny i stosować na ludziach, to pytanie, gdzie jest granica takich działań – stwierdziła radna.

          Owieczka Dolly powstała w wyniku klonowania, a nie w wyniku zapłodnienia pozaustrojowego. To są dwie zupełnie inne rzeczy, najpierw trzeba to zrozumieć - - odpowiedział profesor.

          Oto przykład Głębokiej Wiedzy pisoniego debila w wieku powyżej średniego, czyli kształconego jeszcze za komuny!
  • k.karen Re: Logika i manipulanci. 03.06.17, 23:24
   To jest tak oczywiste i logiczne, że nawet gimnazjaliści wiedzą o co chodzi z uchwałą SN. I dlatego, już nawet gimnazjaliści śmieją się z "listy 13 wybitnych prawników", którzy rzekomo orzekli o zgodnym z Konstytucją akcie łaski dla M.K. , tylko jest maleńki problem... kilku z nich już dawno nie żyje, a zmarli w czasach prl-u.

   Ale jest światełko w tunelu smile

   Byłam dzisiaj na prywatnej imprezie, taki pewien jubileusz. świetnie się bawiliśmy. Było 70 osób z różnych środowisk zawodowych, m.in. też ksiądz, średnia wieku ok 40 lat. Na początku organizator zafundował nam anonimowy sondaż i referendum.

   Przedstawiam wyniki, które zaskoczyły nas wszystkich smile Muszę dodać, bo to jest bardzo istotne, że moje miasto, to tak zwany bastion pis.


   Głosowało 70 osób

   Udział w ostatnich wyborach parlamentarnych - 48 osób
   - PiS - 28
   - PO - 15
   - Kukiz - 5

   Czy weźmiesz udział w następnych wyborach parlamentarnych:
   - Tak - 63
   - Nie - 7

   Na jaką partię zagłosujesz w następnych wyborach parlamentarnych:
   - PiS - 9
   - PO - 39
   - Nowoczesna - 11
   - Kukiz - 1
   - SLD - 3

   Wygląda to bardzo, BARDZO optymistycznie! Najbardziej ucieszyła mnie ilość osób deklarujących udział w następnych wyborach smile

   PiS SIĘ KOŃCZY!
   • sorel.lina Re: Logika i manipulanci. 03.06.17, 23:41
    k.karen napisała:

    > Na jaką partię zagłosujesz w następnych wyborach parlamentarnych:
    > - PiS - 9
    > - PO - 39
    > - Nowoczesna - 11
    > - Kukiz - 1
    > - SLD - 3
    >
    > Wygląda to bardzo, BARDZO optymistycznie! Najbardziej ucieszyła mnie ilość osó
    > b deklarujących udział w następnych wyborach smile
    >
    > PiS SIĘ KOŃCZY!

    smile Żeby tylko nie zapeszyć!
     • sorel.lina Re: Logika i manipulanci. 03.06.17, 23:58
      Lekcja manipulacji.

      http://i65.tinypic.com/2zecsic.jpg

      Prezydent Andrzej Duda ciągle przekonuje, że ułaskawienie Mariusza Kamińskiego, pomimo że w jego sprawie nie zapadł prawomocny wyrok, było zgodne z prawem.

      Sąd Najwyższy uznał jednak ostatnio, że prezydent nie miał takiego prawa i ułaskawienie nie ma mocy prawnej.


      Nieoczekiwanie na stronie prezydenta, po ogłoszeniu wyroku przez Sąd Najwyższy, zaszła poważna zmiana, która zmienia wszystko.

      Dotychczas przekonywano na niej, że „akt łaski nie zmienia wyroku sądu i nie podważa winy skazanego. Celem postępowania ułaskawieniowego jest ustalenie, czy po wydaniu prawomocnego wyroku zaistniały w życiu skazanego szczególne wydarzenia powodujące nadmierną dolegliwość wymierzonej kary”.

      Ze strony zniknęło zdanie „po wydaniu prawomocnego wyroku”. Teraz na stronie prezydenta możemy przeczytać, że „celem postępowania ułaskawieniowego jest ustalenie, czy po wydaniu wyroku zaistniały w życiu skazanego szczególne wydarzenia powodujące nadmierną dolegliwość wymierzonej kary”.

      Ze strony zniknęło kluczowe słowo, które było największą kością niezgody pomiędzy środowiskiem prawniczym a prezydentem – słowo PRAWOMOCNY.


      Brawo pan prezydent! Brawo "dobra zmiana"!
      • sorel.lina Re: Logika i manipulanci. 04.06.17, 00:30
       Takim prawnikom jak Prof, Łętowska, prawnik Duda (podobno doktor nawet) i jego doradcy mogliby buty czyścić!

       Profesor Łętowska:

       " - Z Kancelarią Prezydenta to my uważajmy. Ja na miejscu kolegów prawników z Kancelarii Prezydenta byłabym znacznie bardziej ostrożna w tych swoich różnych wystąpieniach.
       - Ja z perspektywy osoby, która ma pięćdziesiąt parę lat stażu pracy zawodowej i jest profesorem od kilkudziesięciu lat, sugerowałabym czytanie ze zrozumieniem tego, co się czyta - to jest raz. A po drugie, znaczną ostrożność przy tak zwanym chlapaniu językiem
       - Prezydent ma fachowo złych doradców, bardzo mu współczuję.

       Łętowska odniosła się również do publikacji, na które powołała się Kancelaria Prezydenta, dowodząc, że Andrzej Duda miał prawo zastosować akt łaski bez prawomocnego wyroku sądu. - Ja przejrzałam te publikacje. Na pierwszym miejscu jest Stanisław Śliwiński. On umarł w 1959 roku - zaznaczyła. - Te cytowane opracowania nie dotyczą sytuacji po 1997 roku. "
       (tvn24.pl)
       • 1agfa Re: Logika i manipulanci. 08.06.17, 13:19
        www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,21925179,sedzia-zurek-bylismy-na-tym-samym-spotkaniu-w-holandii-dziwie.html
        "...- Projekt zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa przywraca władzę zwierzchnią narodowi również nad wymiarem sprawiedliwości - mówił Stanisław Piotrowicz z PiS ..."

        Jedna z twarzy "dobrej zmiany", niejaki prokurator Piotrowicz, utożsamia naród z rządzącą partią, który to pogląd odcisnął się w jego pamięci z czasów PRL, kiedy to wspomniany był prokuratorem (również w czasie stanu wojennego).
        Oczywistą manipulacją umysłami jest jego twierdzenie dotyczące ustawy o KRS, że nigdzie w Europie sędziowie nie wskazują, kto zostanie sędzią!!

        "... Tak nigdzie w Europie nie jest..." - powiada, patrząc widzom prosto w oczy.

        "...Odnosząc się do tych słów Waldemar Żurek, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, który był gościem "A teraz na poważnie" w Radiu TOK FM, powiedział, że ustawa nie tylko, że nie przywraca władzy narodowi na sędziami, ale tworzy jednolitą władzę państwową, jak w PRL. - A nasza konstytucja mówi o odrębności władzy sądowniczej - to jest akurat napisane wprost - dodał Żurek. ..."

        Wspomniany prokurator Piotrowicz powoływał się w trakcie swej wypowiedzi na przykład Niemiec, Holandii, co jest nadużyciem i oczywistym manipulowaniem.

        "...Padały [podczas wystąpienia posła Piotrowicza w Sejmie - red.] różne przykłady krajów, w tym Holandii i Niemiec. Jeżeli chodzi o Holandię, to osobiście spotkaliśmy się z radą holenderską [odpowiednikiem KRS - red.], obecny był przy tym także poseł Piotrowicz, dlatego dziwię się, że poseł Piotrowicz taką manipulację stosuje. I Holendrzy powiedzieli wyraźnie: to prawda, że minister sprawiedliwości przedkłada wniosek o powołanie konkretnego sędziego na określone stanowisko królowi, ale odchodzący sędzia wskazuje swojego następcę. I od wojny - jak powiedziała nam rada - nie było takiego przypadku, żeby minister przedstawił królowi inną kandydaturę niż tą którą wskazują sędziowie. Te kraje rozumieją na czym polega trójpodział władzy

        "...Żurek: Sądy po zmianach staną się jeszcze jednym organem władzy. A obywatel będzie całkowicie bezbronny ..."

        www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,21925179,sedzia-zurek-bylismy-na-tym-samym-spotkaniu-w-holandii-dziwie.html
      • poe-poi Re: Logika i manipulanci. 04.06.17, 10:28
       Witam Panią,
       podejrzewam, że ten krzywoprzysięzca i partyjny żołnierzyk, który notorycznie łamie Konstytucję, której przysięgał strzec urabia sobie grunt pod przyszłą obronę przed TS.
       Temu mają służyć takie ruchy jak wyeksponowanie tej abolicji indywidualnej, referendum w sprawie nowej konstytucji (obecna była zła, dlatego jej nie przestrzegał) i wspieranie pisowskiej wojny z władzą sądowniczą.
       Oczywiście, każdy ewentualny wyrok będzie wtedy "represją", zemstą polityczną, a nie sprawiedliwością.
       Po przegranych wyborach w 2007 r. manipulant Kaczyński powiedział w wywiadzie: wiem, że czekają nas represje.
       Te "represje" najlepiej prześledzić na sprawie tej tzw. afery gruntowej, która jest w tle omawianej uchwały SN.
       Kunktatorstwo Tuska i PO doprowadziło do tego, że "represjonowany" M.K. jest ministrem, a jego koledzy, którzy w tej próbie puczu parlamentarnego brali udział większy niż on, też piastują wysokie stanowiska (oprócz naczelnika) - jasne że będą go bronić do upadłego, bo może ich wsypać.
       Np. taki Czarnecki - zdrajca, który był wyznaczony w SO na miejsce Leppera po jego aresztowaniu; jego udział w tej hucpie odzwierciedla szybka ścieżka kariery w pisie, o projektodawcach typu Bielan nie wspomnę.
       Abstrahując od jakości Leppera jako polityka, był on konstytucyjnym v-premierem i takiej grandy jaką zrobiono w stosunku do niego nawet Giertych nie ścierpiał.
       Tak że nazywać represjami sprawiedliwość mogą tylko złoczyńcy świadomi tego, że czynią zło.
       Pozdrawiam.
       • 1agfa Re: Logika i manipulanci. 08.06.17, 13:56
        Cześć Poe smile

        > podejrzewam, że ten krzywoprzysięzca i partyjny żołnierzyk, który notorycznie ł
        > amie Konstytucję, której przysięgał strzec urabia sobie grunt pod przyszłą obro
        > nę przed TS.
        > Temu mają służyć takie ruchy jak wyeksponowanie tej abolicji indywidualnej, ref
        > erendum w sprawie nowej konstytucji (obecna była zła, dlatego jej nie przestrze
        > gał) i wspieranie pisowskiej wojny z władzą sądowniczą.


        Przysięgał na nią, świadomie przecież, na Konstytucję ciągle obowiązującą, obchodzoną teraz przez jego partię niskimi sposobikami (bo bez uprawniającej większości konstytucyjnej). Będąc bez wyjścia bo nazbyt daleko zabrnęli - rządzący mogą już tylko uciekać do przodu na nic nie bacząc i z niczym się nie licząc ("na złamanie karku" jak w porzekadle) smile.

        > Te "represje" najlepiej prześledzić na sprawie tej tzw. afery gruntowej, która
        > jest w tle omawianej uchwały SN.


        "Afera" ta dziwnie przypominała zamach stanu.

        > Kunktatorstwo Tuska i PO doprowadziło do tego, że "represjonowany" M.K. jest mi
        > nistrem, a jego koledzy, którzy w tej próbie puczu parlamentarnego brali udział
        > większy niż on, też piastują wysokie stanowiska (oprócz naczelnika) - jasne że
        > będą go bronić do upadłego, bo może ich wsypać.


        To rzecz trudna do przełknięcia, trudna do zrozumienia o ile nie chce się popaść w teorie spiskowe - obarczam za to PO wielką winą zaniechania; skutkiem bezmyślnej opieszałości winni pozostaną bezkarni. Ba, cynicznie triumfują! Żywię nadzieję, że do czasu...

        > Np. taki Czarnecki - zdrajca, który był wyznaczony w SO na miejsce Leppera po j
        > ego aresztowaniu; jego udział w tej hucpie odzwierciedla szybka ścieżka kariery
        > w pisie, o projektodawcach typu Bielan nie wspomnę.
        > Abstrahując od jakości Leppera jako polityka, był on konstytucyjnym v-premierem
        > i takiej grandy jaką zrobiono w stosunku do niego nawet Giertych nie ścierpiał


        "Afera gruntowa" nie czym innym była niż próbą zamachu stanu.
        Lepper, kiedy popatruje się na wielu z obecnej ekipy "dobrej zmiany", jawi się niczym panisko i myślący mąż stanu - o paradoksie sad
        Powiedziałeś wszystko, Poe.
        Pozdrawiam z miasta wyjątkowo oblanego słońcem smile
        • poe-poi Re: Logika i manipulanci. 10.06.17, 12:36
         Cześć Agfa,
         Niejaki Uljanow, praktyk marksizmu, stwierdził, że inteligencja jest najbardziej sprzedajną klasą społeczną - patrząc na nich odnoszę wrażenie, że nie mylił się.
         Oczywiście, jak w każdym uogólnieniu dedukcyjnym teza jest półprawdą, ale w stosunku do nich to cała prawda - widząc z jaką pazernością rwą postaw czerwonego sukna rzucając ochłapy "suwerenowi" dochodzę do wniosku, że jakiś "dydaktyk", a raczej instytucja, mocno natrudzili się, aby wyhodować taką klasę i przy okazji takiego "suwerena" - ta instytucja też jest znana z pazerności.
         Ale trzeba wziąć pod uwagę zdanie polityka innej klasy, też trąconej pazernością: skończy się kiełbasa, to "suweren" skończy z nimi
         Pozdrowienia z Wyspowego smile
   • poe-poi Re: Logika i manipulanci. 04.06.17, 09:48
    Ech Karen, pis jest emanacją polskiej kołtunerii, a jej nie pokonał ani Boy, ani Zapolska, ani tzw. komuniści, choć oni na tym polu odnieśli większe sukcesy niż wspomniani.
    Czy to będzie pis, czy inni pachołki faszystowskiego odłamu kleru (jawni lub skryci), to światełko w tunelu zawsze będzie czerwoną latarnią na rufie odpływającej nowoczesności.
    W odpowiedzi do WU napisałem co sadzę o wyniku Waszego głosowania towarzyskiego smile ale lubię Twój optymizm. Pozdrawiam ze słonecznego Wyspowego smile
  • hardy1 Re: Logika i manipulanci. 14.06.17, 16:34
   Tak poczytałem o logice i manipulantach... w odniesieniu do pisu.
   I jakbym wcześniej przeczuł - dzisiaj rano wpadły mi do głowy dwie fraszki. Niech więc będą moim komentarzem:

   DYSKUTANT
   Pan, gdy zbrakło argumentów,
   o odwecie niecnym marzył.
   Humbuga wnet w świat wypuścił...
   Touche! Pokonał adwersarzy.

   DYSKUTANTKA
   Pani, gdy nie miała racji,
   choć broniła jej jak życia,
   `A u ciebie wągier rośnie!`
   Argument był nie do zbicia.
   • poe-poi Re: Logika i manipulanci. 16.06.17, 14:49
    pewien kombatant walki
    o „dobro narodu”
    (co słowo to kilo smrodu)
    wyhodował jabłko
    które „dobro” pomnaża
    z parametrem hipokryzji
    który przebił składnik sztandarowy
    i fatamorganę wizji

    a „naród” w postaci „suwerena”
    słucha jego pitolenia
    i w nosie ma czynnik
    mając ochłap w widzie składnika
    a uwadze jego umyka
    metoda mnożenia łupów
    przy pomocy „słupów”

    aż ruszyło to mą leniwą muzę
    i zaczęła liczyć te metody
    typu „na wnuczka”:
    1. na geotermalne wody
    2. na korniki
    3. na araby
    4. na żałobę
    5. na spółki
    6. na pana buczka
    7. na „reformy”
    8. na powrót do „normy”...

    I tak dojna zmiana doi
    dopóki wymię erpe
    nie wyschnie
    liczą, iż po ewakuacji
    wszystko przyschnie

    czy „suwerena” otrzeźwi nauczka?
    wątpię, wierzy specjalistom
    od wiekowej metody
    „ na pana buczka”
  • poe-poi Re: Logika i manipulanci. 20.06.17, 18:08
   No i znowu tzw. TK zaklepał niekonstytucyjny projekt ustawy o KRS, następnie będzie opanowanie SN. A co robi SN m.in.? Potwierdza ważność wyborów.
   I tym sposobem znajdziemy w pełnym faszyzmie z fazą nazizmu (uchodźcy).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka