Dodaj do ulubionych

"Pokłosie"...

13.11.12, 15:04
Był ktoś, oglądał. Ciekaw jestem opinii zanim sam się wybiorę. A że wybiorę to "oczywista oczywistość".
--
"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i
durnowaty, tak by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego"
short4u.pl/DwZLT
Obserwuj wątek
      • loczek62 Re: "Pokłosie"... 13.11.12, 16:11
        Przepraszam za temat który podjąłem, bo czuję że za chwilę znów padną oskarżenia że jątrzę.
        A reakcja na rolę Stuhra jak i personalnie na jego samego mnie zadziwiła, wzburzyła, zniesmaczyła. Ale z drugiej strony czemu się dziwię jeśli erudyta z lekkością na forum pisze "pejsaci"...
        --
        short4u.pl/DwZLT
      • skiela1 Re: "Pokłosie"... 13.11.12, 16:44
        sibeliuss napisał:

> Reakcja ludzi na rolę młodego Stuhra mnie powaliła.

A mnie powalila reakcja mlodego na reakcje ludzi.
        On od poczatku wiedzial jaka role na siebie bierze,wie tez w jakim kraju zyje...wiec po co te infantylne wypowiedzi jakby sie z choinki urwal.

Filmu nie obejrze nawet jak bedzie u nas dostepny.Mam juz przesyt.
        Polakow jak ma cos podzielic to zawsze podzieli bez wzgledu na to czy to jest film czy parada...tak juz mamy.
        --
        [O!]
        • loczek62 Re: "Pokłosie"... 13.11.12, 22:50
          skiela1 napisała:

> Filmu nie obejrze nawet jak bedzie u nas dostepny.Mam juz przesyt.
          > Polakow jak ma cos podzielic to zawsze podzieli bez wzgledu na to czy to jest f
          > ilm czy parada...tak juz mamy.

film.onet.pl/wiadomosci/poklosie-wycofane-z-kina-w-ostrolece,1,5303373,wiadomosc.html

--
          short4u.pl/DwZLT
          • skiela1 Re: "Pokłosie"... 13.11.12, 23:47
            sibeliuss napisał:

> Co dzieli ludzi w kraju gdzie mieszkasz?

Ludzi wiecej laczy nic dzieli, bo tak naprawde to oprocz wiecznie obrazonymi mieszkancami Quebecu,Kanadyjczyka obchodzi tylko hokej,curling,dobre piwo i losie.

Nie mozna pominac spychanych na margines Aborygenow,ale to bardziej zlozony problem i dlugo by o tym pisac....

--
            [O!]
            • loczek62 Re: "Pokłosie"... 14.11.12, 00:17
              Dzięki Tobie dowiedziałem się że w Kanadzie rdzenni mieszkańcy są nazywani Aborygenami. Dziękujęsmile
              --
              short4u.pl/DwZLT
              • skiela1 Re: "Pokłosie"... 14.11.12, 14:51
                sibeliuss napisał:

> I my jesteśmy takim Quebecem.
                Zapomnij, że będzie inaczej, mentalności narodowe
                > j nie zmienisz.

Moze i Quebecem' ale nie Quebecois', to zupelnie inna mentalnosc ludzi.
                Poz tym nie slyszalam zeby Quebecoi strzelal sobie w stope.

a film...z tego co czytam to wywoluje jeszcze wieksza fale nienawisci i uprzedzen.Nie takie powinno byc zalozenie, a widocznie takie mialo byc bo liczy sie tylko ogladalnosc i kasa.
                Dobrze wiesz,ze nie jestem ani rasistka ani zadnym ...fobem',a mimo wszystko to mnie ruszylo.
                Ten film oprocz wiekszej nienawisci (i kont bankowych)jak do tej pory nic dobrego nie wnosi...
                /przynajmniej ja mam takie wrazenie/

--
                [O!]
                • loczek62 Re: "Pokłosie"... 14.11.12, 14:54
                  Ferujesz wyroki bez obejrzenia...
                  --
                  short4u.pl/DwZLT
                  • loczek62 Re: "Pokłosie"... 14.11.12, 15:04
                    W latach dziewięćdziesiątych był w kinach film "Priest". Jak on dzielił społeczeństwo, przeciwnicy bez obejrzenia filmu posuwali się do demonstracji. Zdewociałe kobiety opętane przez proboszczów pikietowały przed kinami (no to mamy wyjaśnienie fenomenu krzyża na Krakowskim Przedmieściu) przeciwko emisji tego filmu. Byłem obejrzałem nie wsłuchując się w ton retoryki przeciwników tego filmu. I okazało się że film świetny i wzruszający...
                    --
                    short4u.pl/DwZLT
                    • skiela1 Re: "Pokłosie"... 14.11.12, 16:18
                      Wiec nie wsluchuj sie w ton retoryki,idz obejrzyj i badz happy.
                      Z jednej strony prosisz o opinie tych,ktorzy ogladali, a z drugiej piszesz o fenomenie krzyza.
                      I sie teraz zastanawiam jaki jest cel tego watkubig_grin

Ps.Nie oceniam filmu ,oceniam tylko reakcje ludzi,a to zasadnicza roznica.
                      --
                      [O!]
                      • loczek62 Re: "Pokłosie"... 14.11.12, 16:25
                        skiela1 napisała:

> Ps.Nie oceniam filmu ,oceniam tylko reakcje ludzi,a to zasadnicza roznica.

"a film...z tego co czytam to wywoluje jeszcze wieksza fale nienawisci i uprzedzen."

No to oceniasz "dym" czy pośrednio to co wywołuje ten "dym"?

--
                        short4u.pl/DwZLT
                          • loczek62 Re: "Pokłosie"... 14.11.12, 16:45
                            Mam nadzieję że rozumiesz subtelność zmiany znaczenia słowa umieszczonego w cudzysłowiu?
                            --
                            short4u.pl/DwZLT
                            • skiela1 Re: "Pokłosie"... 14.11.12, 17:36
                              Oceniam reakcje alergiczna dymu, a przyczynami niech sie zajma znawcy.
                              Sam film moga ocenic tylko ci,ktorzy oczywiscie obejrzeli film,jednak mnie bardziej inetresuje ocena obiektywna.Stronniczosc nie powinna miec tu miejsca.
                              Nie osadzam nie feruje wyrokow .
                              --
                              [O!]
                • sibeliuss Re: "Pokłosie"... 14.11.12, 15:55
                  skiela1 napisała:
                  >
                  > a film...z tego co czytam to wywoluje jeszcze wieksza fale nienawisci i uprzedzen. Nie takie powinno byc zalozenie,

Ciekawi mnie co wywołuje tą falę, fikcja filmowa czy prawda. Myślę, że założeniem powinno być pokazanie maksymalnie dopracowanej prawdy.
                  --
                  W życiu wszystko jest pożyczone
                  • loczek62 Re: "Pokłosie"... 14.11.12, 16:01
                    sibeliuss napisał:

> Ciekawi mnie co wywołuje tą falę, fikcja filmowa czy prawda. Myślę, że założeni
                    > em powinno być pokazanie maksymalnie dopracowanej prawdy.

Ale jest "prawda czasu i prawda ekranu"wink

--
                    short4u.pl/DwZLT
                  • skiela1 Re: "Pokłosie"... 14.11.12, 16:31
                    sibeliuss napisał:

> Ciekawi mnie co wywołuje tą falę, fikcja filmowa czy prawda. Myślę, że założeni
                    > em powinno być pokazanie maksymalnie dopracowanej prawdy.

Sam producent w ktoryms z wywiadow powiedzial,ze niektore sytuacje sa celowo w filmie przejaskrawione.Jezeli to jest tym dopracowaniem prawdy to ja wymiekam.
                    --
                    [O!]
                      • skiela1 Re: "Pokłosie"... 14.11.12, 19:17
                        Podobnie sie wypowiedzial dr.Persak,ktory opiniowal scenariusz.
                        I chyba juz przestane czytac na ten temat bo czlowiek sam glupieje od natloku czesto niespojnych informacji.Trudno wyciagnac jakiekolwiek wnioski.
                        Persak w jednym wywiadzie mowi,ze film to jest tylko wizja artysty i ze doszukiwanie sie w nim rekonstrukcji faktow jest nieporozumieniem, a innym razem (dla portalu historycznego)ze jest ekranizacja rzeczywistosci....wprawdzie skondensowana i przejaskrawiona...
                        --
                        [O!]
                          • loczek62 Re: "Pokłosie"... 15.11.12, 10:23
                            A jeśli to miała by być alegoria?
                            --
                            short4u.pl/DwZLT
                              • loczek62 Re: "Pokłosie"... 15.11.12, 10:39
                                A ja sądzę że właśnie "na pewne tematy" najlepsza jest alegoria. Zatwardziałych nic nie jest w stanie przekonać. Ani najbardziej szczegółowy w faktach dokument, ani metafora, ani alegoria. A dla tych niezdecydowanych którzy dali się ponieść "złym" wpływom może właśnie alegoria przemówi i rozbije serca twardy głaz...
                                --
                                short4u.pl/DwZLT
          • mamakrzysia4 Re: "Pokłosie"... 13.11.12, 23:49
            takie historie opowiadał mi dziadek
            straszne, dramatyczne i boleśnie prawdziwe.......
            mam szansę na darmowy bilet pójdę
            --
            Aequam memento rebus in arduis servare mentem non secus in bonis
            Horacy

Cum recte vivis, ne cures verba malorum
    • marcin_rz Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 01:11
      Szkoda, że nie powstanie nigdy film o tym jak Żydzi swoich mordowali i wydawali Niemcom podczas 2-giej wojny światowej?

Niemedialne?
      --
      "Władca powinien zachowywać pozory łaskawości, prawości, człowieczeństwa, a siłę i terror powinien łączyć z podstępem i zdradą. Pożądane jest, by poddani szanowali i kochali swojego władcę, a przynajmniej – by wywoływał on lęk"
        • 1zorro-bis Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 07:31
          a tutaj macie jednego z tych "prawdziwych Polakow"....smirk
          wyborcza.pl/1,75478,12903984,Jaroslaw_Kaczynski_zawiesil_dzialacza_PiS_za_wpisy.html
          --
          "robta co chceta, ja nie pije....."
            • loczek62 Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 15:11
              polaczek.3 napisał(a):

> Jesteś Polakiem Zorro ? brzydzi to Ciebie ? ach, jak bardzo z tego powodu musis
              > z cierpieć smile

Polaczki oczywiście nie widzą nic zdrożnego w działalności Nicponia, ale dlaczego mnie to nie dziwi....

--
              short4u.pl/DwZLT
            • 1zorro-bis Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 16:46
              Brzydze sie Wolakow. I to z calego serca....Polaczku (?)big_grin
              polaczek.3 napisał(a):

> Jesteś Polakiem Zorro ? brzydzi to Ciebie ? ach, jak bardzo z tego powodu musis
              > z cierpieć smile

--
          • 1zorro-bis Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 16:45
            FAKT Straszna. To ciemnogrod. Przwez male "c".big_grin
            skiela1 napisała:

> 1zorro-bis napisał:
            >
            > > wrocilem wlasnie po kilku dniach z Ciemnogrodu.
            >
            > To straszna trauma musi byc dla ciebie.
            >

--
      • loczek62 Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 15:22
        marcin_rz napisał:

> Szkoda, że nie powstanie nigdy film o tym jak Żydzi swoich mordowali i wydawali
        > Niemcom podczas 2-giej wojny światowej?
        >
        > Niemedialne?

Długo kazałeś czekać na swój komentarz, ale muszę przyznać że się nie zawiodłem....

--
        short4u.pl/DwZLT
          • loczek62 Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 15:48
            Jeśli nazistowscy Niemcy bestialsko mordowali Polaków to uważasz za stosowne zagonienie całych niemieckich rodzin do stodoły i spalenie ich żywcem? To według Ciebie Polaczku jest słuszne i usprawiedliwione?
            --
            short4u.pl/DwZLT
          • loczek62 Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 15:54
            A swoją drogą podziwiam meandry którymi podąża twoja logika Cezary. Gruzin = Żyd. A myślałem że według "Największego Prezydenta Tysiąclecia" Gruzini to przyjaciele Polaków...
            --
            short4u.pl/DwZLT
              • loczek62 Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 16:26
                polaczek.3 napisał(a):

> Ale brednie. Czy Ty w ogóle wiesz co mówisz ? jakie Ty masz kompleksy człowieku
                > !! normalnie szok. Daj Ci Boże zdrowie i rozum.

Czyli według Ciebie Ławrientij Pawłowicz Beria był Żydem nie Gruzinem? I to ja mam kompleksy? Widzisz źdźbło w moim oku, ale belki w swym już nie dostrzegasz....

--
                short4u.pl/DwZLT
                • polaczek.3 Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 16:44
                  zbrodnie zydowskie
                  Żydzi a Katyń

Katyń przez 50 lat stanowił symbol kłamstwa i jednej z najbardziej skomplikowanych tragedii w naszej historii, która w rzeczywisty sposób zaważyła na losie Polaków. Odkrycie przez Niemców grobów w Katyniu posłużyło zarówno ZSRR, jak i Rzeszy. Sowieci mogli spokojnie zerwać stosunki z rządem londyńskim i przygotowywać się do wspieranej przez Zachód okupacji, Niemcy zdobyli instrument propagandy, w zupełności opartej na faktach. Instrument ten bowiem opierał się na ewidentnym fakcie bestialskiego wymordowania Polaków przez żydowskch enkawudystów. Niemcy do tego stopnia chcieli być wiarygodni, że ujawnili nawet rozstrzelanych polskich oficerów - Żydów, uznanych za zagrożenie i rozwalonych przez swoich rodaków. Pomysłodawcą eksterminacji polskiej elity państwowej był oczywiście szef NKWD Ławrientij Beria (Żyd!), który realizował plan wraz z zespołem składającym się w przeważającej części z ludzi takich jak Bogdan Zaharewicz Kobułow, Begman, Elman, Estrin, Krongauz, Lejbkind, J. Raichman, Abakumow, Milstein (transport), Sierow (ludzie pochodzenia żydowskiego!!!). Sam mord \"zatwardziałych, nie rokujących poprawy wrogów władzy sowieckiej\" w lesie katyńskim prowadzili na miejscu kierowniczy funkcjonariusze mińskiego komisariatu NKWD - Abram Borysowicz, Lew Rybak i Chaim Finberg.

O bezpośrednich katach, strzelających Polakom w tył głowy, posiadamy informacje dzięki polskiemu Żydowi Abrahamowi Vidro, o którego zeznaniach niżej. Nie będę tutaj przedstawiał chronologicznego przebiegu ludobójstwa, gdyż jest ono powszechnie dostępne dla zainteresowanych. Interesują nas tutaj mordercy, zapewniający polskich oficerów o powrocie do domów. Radość była chwilowa. Mieli już wkrótce odkryć, że zmierzają pod strażą na wschód. Po dotarciu do stacji Gniezdowo obejmowano ich terrorem, odbierano bagaże wrzucane do ciężarówki. Inna przewoziła ich w celkach do pobliskiego lasu, gdzie w wiejskim budynku wchodzili po trzech i odbierano im posiadane wartościowe przedmioty. Potem żydowscy mordercy krępowali im z tyłu ręce powrozem lub drutem kolczastym i prowadzili nad dół. Niektórym zawiązywano na głowie płaszcz lub wpychano do ust trociny. Podczas drogi walczący byli zakłuwani bagnetami lub roztrzaskiwano im głowy kolbą, do innych strzelano kilkakrotnie. W dole leżeli poukładani przez żydowskie komando warstwami, równiutko jedna na drugiej, polscy oficerowie. Warstwy rozstrzelanych były układane na przemian, twarzami do dołu. Żydzi musieli tak rozkładać ciała, by zajmowały jak najmniej miejsca. Doły przyjmowały planowo 12 warstw zwłok. Konieczne było stawanie na trupach i ich ubijanie, czego efekty można podziwiać na zdjęciach. Praca szła gładko, jak wiadomo - kończono prostym strzałem w kark ofiar stojących nad dołem lub klęczących na trupach swoich towarzyszy. Robota dla ludzi wybranych.

W Katyniu żydowscy enkawudyści wymordowali w ten sposób ok. 15000 Polaków, choć przez wiele lat podawano liczby większe, wliczające nieznane wtedy ofiary z innych miejsc i zwłoki Rosjan. Co do tożsamości bezpośrednich morderców z Charkowa, Miednoje i innych miejsc straceń nie posiadamy niestety informacji. Jest to najzupełniej normalna historia zakazana. Bolszewizm nie jest i nie może zostać nigdy rozliczony oraz nazwany po imieniu, podobnie jak jego funkcjonariusze, co chyba nikogo nie dziwi. Tak zwane państwo polskie jest w tej dziedzinie przodownikiem. Historia musiała przyznać prawdziwość sowieckiego sprawstwa, podanego przez Niemców, o innych niebezpiecznych ustaleniach skwapliwie milczy, ewentualnie nazywając je znów nazistowską propagandą. Oczywiście, że jest to propaganda, trzeba było być niemieckim idiotą, by nie wykorzystać takich faktów propagandowo.

Państwa współpracujące z ludobójczym ZSRR, obrońcy demokracji oddający mu pod nóż pół Europy, nawet w ciągu zimnej wojny nadal wspierały kłamstwo katyńskie. Katyniem obciążano niemieckich zbrodniarzy na absurdalnym procesie pokazowym w Norymberdze, prowadzonym m.in. przez specjalistów od praworządności z ZSRR i USA. W tym samym też czasie bezpośredni zbrodniarze byli skazywani na śmieszne kary lub rozpoczynali pracę dla NKWD i Stasi tudzież humanistycznych Amerykanów i służb zachodnioniemieckich. Katyń nie był jedynym kłamstwem propagandowym z Norymbergi, które trzymały się do niedawna nieźle. Miejmy nadzieję, że reszta z nich padnie w proch jak kłamstwo o Katyniu, odkrywając wykluczone i skazane na niebyt autentyczne zbrodnie niemieckie
                  loczek62 napisał:

> polaczek.3 napisał(a):
                  >
                  > > Ale brednie. Czy Ty w ogóle wiesz co mówisz ? jakie Ty masz kompleksy czł
                  > owieku
                  > > !! normalnie szok. Daj Ci Boże zdrowie i rozum.
                  >
                  > Czyli według Ciebie Ławrientij Pawłowicz Beria był Żydem nie Gruzinem? I to ja
                  > mam kompleksy? Widzisz źdźbło w moim oku, ale belki w swym już nie dostrzegasz.
                  > ...
                  >
                  >
                  • 1zorro-bis "Pokłosie".......& ..."Polaczek" 26.11.12, 16:53
                    Ty to chyba jestes "karmiony" takim polskim Der Stürmer....big_grinbig_grinsmirk
                    www.google.de/search?q=der+st%C3%BCrmer&hl=de&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=J5CzUPTiGY_Hswb594GwAg&ved=0CEQQsAQ&biw=1024&bih=573
                    --
                  • loczek62 Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 18:13
                    Jak już wkleiłeś takie "opracowanie" to może dobrze jest podać źródło?
                    --
                    short4u.pl/DwZLT
                    • polaczek.3 Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 18:26
                      Google i stukać jak dzięcioł. W 'Żydzi masakrują Polaków' :- ) oj, niewiarygodne. GW TVN wiarygodne przepraszam smile
                      loczek62 napisał:

> Jak już wkleiłeś takie "opracowanie" to może dobrze jest podać źródło?
                      • loczek62 Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 18:33
                        Szukam i znalazłem np. to:
                        www.fzp.net.pl/zydzi-i-komunizm/zydowskie-ofiary-zbrodni-katynskiej
                        --
                        short4u.pl/DwZLT
                        • polaczek.3 Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 18:42
                          W czasie II wojny, zamordowanych ,często w bestialski sposób zostało kilka milionów Żydów. Oskarżasz o to Polaków loczku ? polskie obozy zagłady. Podpisujesz się ?
                          loczek62 napisał:

> Szukam i znalazłem np. to:
                          > www.fzp.net.pl/zydzi-i-komunizm/zydowskie-ofiary-zbrodni-katynskiej
                          • loczek62 Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 18:51
                            polaczek.3 napisał(a):

> W czasie II wojny, zamordowanych ,często w bestialski sposób zostało kilka mili
                            > onów Żydów. Oskarżasz o to Polaków loczku ? polskie obozy zagłady. Podpisujesz
                            > się ?

A skąd takie dziwne wnioski? Masz jakąś fobię w tej materii?

--
                            short4u.pl/DwZLT
                            • polaczek.3 Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 19:09
                              Nie loczku, Ty masz fobie smile masz kompleksy które starasz się ukryć ale zbyt nieudolnie to robisz. Kipisz anty polskością smile jesteś bardzo czytelny.
                              loczek62 napisał:

> polaczek.3 napisał(a):
                              >
                              > > W czasie II wojny, zamordowanych ,często w bestialski sposób zostało kilk
                              > a mili
                              > > onów Żydów. Oskarżasz o to Polaków loczku ? polskie obozy zagłady. Podpi
                              > sujesz
                              > > się ?
                              >
                              > A skąd takie dziwne wnioski? Masz jakąś fobię w tej materii?
                              >
                      • loczek62 Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 18:40
                        Te "mądrości" to "Biblia białego człowieka" Ci podpowiada?
                        --
                        short4u.pl/DwZLT
                      • jedzoslaw Re: "Pokłosie"... 27.11.12, 19:43
                        polaczek.3 napisał(a):

> Google i stukać jak dzięcioł. W 'Żydzi masakrują Polaków' :- ) oj, niewiarygodn
                        > e. GW TVN wiarygodne przepraszam smile
                        > loczek62 napisał:
                        >
                        > > Jak już wkleiłeś takie "opracowanie" to może dobrze jest podać źródło?

Czarek- bo już nie będę udawał, że nie wiem, kim jesteś- co Ty znowu za dym tutaj odwalasz? Jeśli już rozmawiamy to OK, ale błagam, nie bierz artykułów z rynsztoka. Retoryka "żydowskich enkawudzistów" jest tak prymitywna, że nie licz na to, iż ktoś tutaj będzie chciał dyskutować na takim poziomie. Prawdą jest, że wielu UBowców było Żydami, bolszewików też, ale jakie to ma znaczenie? Czy ci ludzi mordowali z pobudek etnicznych? Nie! Jedni chcieli mścić się na Niemcach i szmalcownikach, inni po "wyzwoleniu" dołączyli do zwycięzców, bo tylko wtedy mogli mieć pewność, że jakoś przetrwają. Wiesz ilu Żydów miało firmy, banki? Zwyczajnie obawiali się, że jako kapitaliści trafią po prostu pod ścianę. Więc oddali komunistom majątki i dogadali się z nową władzą. Ale było też i wielu takich, którzy stracili wszystko tylko z tego powodu, że byli burżujami. Nawet w mojej okolicy znany jest przypadek pewnego bogatego żydowskiego fabrykanta. Był to świetny biznesmen, ale i wielki filantrop, przez wszystkich ceniony. Po przyjściu komuny jego rodzina straciła wszystko, a nowa władza zrobiła wszystko, by jego żona i córka żyły w nędzy. Podobno popełnił samobójstwo jeszcze w czasie okupacji (ukrywał się), jego polska żona i córka przeżyły, ale nic nie pomogły im przedwojenne układy.
                        Wielu Żydów, którzy przetrwali musiało znosić szykany nowej władzy, bo byli "krwiopijcami". Jedni chcieli pomsty na Niemcach (patrz: Berman i jego obóz Zgoda) inni się po prostu ugięli i kupili sobie święty spokój za współpracę z komuną. To samo było z Polakami, którzy albo wierzyli w ideały komuny, albo dla świętego spokoju się podłączali do niej (choćby dawni endecy i konserwatyści, którzy za komuny tworzyli PAX czy PRON). Postawy były różne, ale zarówno Żydzi, jak i Polacy działali ze zbliżonych pobudek. Wytykanie tylko Żydom związków z komunistami jest zwyczajnie nieobiektywne.

--
                        Smells like 90s

To boldly go, where no man has gone before
                        • polaczek.3 Re: "Pokłosie"... 27.11.12, 20:03
                          Gdybyś z takim samym zacięciem bronił Polaków. Bo tylko Polaków zacięcie atakujesz a Żydów bronisz. Owszem, zaznaczasz że UB ale z podkreśleniem na zbrodnie przeciwko Żydom to Polacy. I to mnie wkurza. No bo gdzie hitlerowcy w tym i holocaust ? nie ma. Polacy zabijali Żydów a Niemcy płacili Im odszkodowania. Taki jest przekaz na świat. Przykre i smutne.
                          • jedzoslaw Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 04:13
                            polaczek.3 napisał(a):

> Gdybyś z takim samym zacięciem bronił Polaków. Bo tylko Polaków zacięcie atakuj
                            > esz a Żydów bronisz. Owszem, zaznaczasz że UB ale z podkreśleniem na zbrodnie p
                            > rzeciwko Żydom to Polacy. I to mnie wkurza. No bo gdzie hitlerowcy w tym i holo
                            > caust ? nie ma. Polacy zabijali Żydów a Niemcy płacili Im odszkodowania. Taki j
                            > est przekaz na świat. Przykre i smutne.

Bronię Polaków, gdy jest taka potrzeba, co więcej, krytykując antysemityzm także bronię Polaków, bowiem przez taką właśnie pisaninę troglodytów, jaką zacytowałeś Polacy mają obelżywą etykietkę żydożerców. Stajemy na głowie walcząc z "polskimi obozami", protestujemy przeciwko niejakiej Debbie Schussel i innym, którzy obciążają nas odpowiedzialnością za Holokaust, a tu jacyś kliniczni debile z watą zamiast mózgu wypisują brednie o żydowskich oprawcach w Katyniu oraz atakują Macieja Stuhra za to, że zagrał w filmie rewidującym nasze wyobrażenia o postawie Polaków podczas wojny. Ci debile po prostu psują całą naszą pracę nad prostowaniem obrazu historii i psują mi opinię. Mnie, jako Polaka.
                            Natomiast nigdzie nie podkreślałem polskiego udziału w zbrodniach, chyba wkładasz mi w usta słowa Loczka. Otóż, przekaz jest taki, że to Niemcy zabijali, ale coraz częściej pisze się o jakichś "nazistach", co może być pewnego rodzaju rozmywaniem odpowiedzialności. I z tym trzeba walczyć. Ale podkreślając fakty, trzeba też umieć uderzyć się w pierś. Niestety, w sytuacjach wojennych z każdego człowieka wychodzi zwierzę. Nie każdy miał szlachetność i odwagę Ireny Sendlerowej. Jeśli będziemy protestować przeciwko przypominaniu o tych nielicznych, ale mających miejsce ciemnych sprawkach to tym samym podważamy też i naszą linię obrony, bo pokazujemy, że jesteśmy wybiórczy. Filmu "Pokłosie" nie widziałem, pewnie zobaczę kiedyś, ale jest jeszcze inny film, o którym się jakby zapomniało, choć też jest uznawany za "antypolski"- "Obława". Porusza on problem zbliżony: jak w warunkach ciągłego zagrożenia zabijanie staje się rutyną, a wszyscy- egzekutor i zabijany przez niego zdrajca są moralnie po równo umoczeni. Łatwo się ocenia postawę bohaterów w obydwu filmach, kiedy żyje się w pokoju. Ja bym powiedział, że obydwa filmy nie są antypolskie- one są antyludzkie. To po prostu filmy piętnujące ludzką naturę skłonną tak bardzo do bestialstwa. Wystarczy osadzić człowieka w obozie czy okupowanym kraju lub przyłożyć mu do głowy pistolet. Od razu zamienia się w okrutną małpę, która będzie zabijać innych by samemu przeżyć.

--
                            Smells like 90s

• loczek62 Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 08:53
                              Pięknie to napisałeś, piękna jest Twoja postawa, ale czy Cezary to przeczyta? Czy przeczyta ze zrozumieniem? Wątpię...
                              --
                              short4u.pl/DwZLT
                              • polaczek.3 Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 11:44
                                Przeczytał i zgadza się w całej rozciągłości, z tym co napisał Jedzosław. Z jednym zastrzeżeniem - brak symetrii bo tylko na Polakach w 'mediach' wiesza się psy. Tu będę bezlitosny a nawet uczę swoje dzieci tego - że Żydzi tez mordowali Polaków o czym w gadzinówkach ani me ani be. Całe szczęście że jest internet. Zorro !! Polakożerco, tu coś dla Ciebie :
                                wiadomosci.onet.pl/kraj/ue-chce-zakazac-wjazdu-na-teren-wspolnoty-agresywn,1,5317088,wiadomosc.html
                                Merkel i cała Zachodnia to faszyści ? no jak już to jedź po całości smile

loczek62 napisał:

> Pięknie to napisałeś, piękna jest Twoja postawa, ale czy Cezary to przeczyta? C
                                > zy przeczyta ze zrozumieniem? Wątpię...
                            • 1zorro-bis Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 10:43
                              super napisane! Gratulacje!
                              .....
                              ......Bronię Polaków, gdy jest taka potrzeba, co więcej, krytykując antysemityzm także bronię Polaków, bowiem przez taką właśnie pisaninę troglodytów, jaką zacytowałeś Polacy mają obelżywą etykietkę żydożerców......
                              --
                            • skiela1 Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 13:55
                              "Bronię Polaków, gdy jest taka potrzeba, co więcej, krytykując antysemityzm także bronię Polaków, bowiem "

Jestes za a nawet przeciw .....jakos tak mi sie skojarzylosmile

Stajemy na głowie walcząc z "pol
                              > skimi obozami", protestujemy przeciwko niejakiej Debbie Schussel i innym, którz
                              > y obciążają nas odpowiedzialnością za Holokaust , a tu jacyś kliniczni debile z
                              > watą zamiast mózgu wypisują brednie

No wlasnie...mnie juz przestalo dziwic,ze z taka lekkoscia do takich pomylek dochodzi,oburzamy sie ,ze ktos ignorant historii nie zna..a z drugiej strony robi sie prowokacyjne,przejaskrawione filmy,ktore oprocz wrogosci nic nie wnosza.

--
                              [O!]
                              • loczek62 Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 14:07
                                A przypadkiem tej "wrogości" nie wnoszą ci którzy bez obejrzenia filmu komentują go przedstawiając film w takim świetle by tą wrogość wzbudzić? Nie ważne są odczucia tych co widzieli, ale opinię robią głośno krzyczący przeciwnicy z dumnie obnoszonym hasłem "To wrogi film, podsyca nienawiść!"
                                --
                                short4u.pl/DwZLT
                                  • loczek62 Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 14:19
                                    skiela1 napisała:

> tak tak loczku pogadaj sobie..big_grin

Dziękuję za ważki, acz znaczący głos w dyskusji...

--
                                    short4u.pl/DwZLT
                                      • loczek62 Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 14:32
                                        skiela1 napisała:

> tak tak loczku pogadaj sobie..

Tylko nie wiem co zrobić z Twoim protekcjonalnym tonem....
                                        --
                                        short4u.pl/DwZLT
                                        • skiela1 Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 14:51
                                          loczek62 napisał:

> skiela1 napisała:
                                          >
                                          > > tak tak loczku pogadaj sobie..
                                          >
                                          > Tylko nie wiem co zrobić z Twoim protekcjonalnym tonem....

Najlepiej przejrzyj sie w lustrze to bedziesz wiedzialbig_grin

Manipulujesz ,na koncu zdania jest emotka ktorej nie przekopiowales smile to jedno...
                                          a drugie to nie wiem czy pamietasz, ja kiedys powiedzialam,ze zaprzestaje dyskusji z Toba .MOja wypowiedz odnosi sie do Jedzoslawa, nie do Ciebie, a to ,ze moj glos jest malo wazki w dyskusji z Toba to malo istotne bo jak napisalam powyzej nie dyskutuje z Toba.

--
                                          [O!]
                              • 1zorro-bis Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 14:17
                                prowokacyjne, przejaskrawione filmy, ktore nic nie wnosza?!smirk
                                No, to musialabys zobaczyc jakie przejaskrawione i prowokacyjne filmy Niemcy o swoich zbrodniach - nie tyklko na Zydach - robia.
                                I te filmy wnosza, duzo wnosza. Ale to tylko chyba u tych paskudnych Niemcow.smirk

--
                                • loczek62 Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 14:25
                                  1zorro-bis napisał:

> prowokacyjne, przejaskrawione filmy, ktore nic nie wnosza?!smirk

A produkcje USA np. "Ofiary wojny", "Pluton" to też produkcje prowokacyjne mające wzbudzać złe emocje?

--
                                  short4u.pl/DwZLT
                                  • polaczek.3 Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 15:03
                                    A gdzie polskie produkcje, o żydowskich mordach /m.in sądowych/ na Polakach ? tacy jak zorro i loczek nie zająkną się na ten temat. Skielo mylisz się co do mnie. Nie jestem wrogo usposobionym do żadnej narodowości. Tylko do tych, którzy plują mi w twarz i oskarżają o rzeczy których się nie dopuściłem i których nie dopuścili się moi Rodzice. Niech każdy odpowiada za siebie Żydzi także bo wiele mają za uszami.
                                    loczek62 napisał:

> 1zorro-bis napisał:
                                    >
                                    > > prowokacyjne, przejaskrawione filmy, ktore nic nie wnosza?!smirk
                                    >
                                    > A produkcje USA np. "Ofiary wojny", "Pluton" to też produkcje prowokacyjne mają
                                    > ce wzbudzać złe emocje?
                                    >
                                    >
                                    >
                                      • loczek62 Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 15:17
                                        Miałem się nie odzywać pod Twoimi wpisami, ale skoro mnie przywołujeszwink
                                        skiela1 napisała:
                                        > ale tak naprawde jestescie w tej zacieklosci identyczni jak bliznicy smile

Jest znacząca różnica. Ja tyle nie piję...

--
                                        short4u.pl/DwZLT
                                        • 1zorro-bis Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 15:21
                                          piekne....big_grin
                                          loczek62 napisał:

> Miałem się nie odzywać pod Twoimi wpisami, ale skoro mnie przywołujeszwink
                                          > skiela1 napisała:
                                          > > ale tak naprawde jestescie w tej zacieklosci identyczni jak bliznicy smile
                                          >
                                          > Jest znacząca różnica. Ja tyle nie piję...
                                          >

--
                                      • polaczek.3 Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 15:22
                                        Wypraszam sobie !! przyrównywania mnie do tego gościa smile Ty jesteś spoko, wyważona w opiniach itd ale ja nie mam bliźniaka ci imputujesz smile zwłaszcza politycznego a przede wszystkim loczka. Łeeeeee.
                                        skiela1 napisała:

> Wiesz co..Ty i loczek macie skrajnie odmienne poglady (to pewnie przez te zrodl
                                        > a)ale tak naprawde jestescie w tej zacieklosci identyczni jak bliznicy smile
                                      • polaczek.3 Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 15:28
                                        A co Ty tak na okrętkę o Żydach ? tak bardzo są Tobie bliscy ? smile wygarnij to z siebie, wypłacz się. Och Narodzie wybrany, jak ta Polska wciąż gnębi Ciebie i talarów nie oddaje za nasze kamienice big_grin
                                        1zorro-bis napisał:

> tak, tak Czarek....smirk
                                        > Gdyny nie Zydzi to by I-wszej i II-giej wojny swiatowej nie bylo.
                                        > Juz to gdzies slyszalem.....smirk
                                        >
                                    • jedzoslaw Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 21:11
                                      polaczek.3 napisał(a):

> A gdzie polskie produkcje, o żydowskich mordach /m.in sądowych/ na Polakach ?

No i tu jest problem: mieszasz porządek etniczny z politycznym. To nie Żydzi jako nacja zabijali Polaków tylko komuniści. To nie była zgraja pejsatych chasydów ani Izraelczycy- żadna grupa etniczna, która programowo nienawidziła Polaków. To byli po prostu wynaturzeńcy, którzy mordowali. W poprzednim poście wyjaśniłem, na jakiej zasadzie mordowali. Mordowali nie ze względu na nację swoich ofiar lecz ze względu na politykę. Mogli być nawet i Albańczykami czy Norwegami, ale ich narodowość nie miała znaczenia. Tak samo, jak w przypadku polskich szmalcowników nie miało znaczenia, że ofiary były Żydami. Szmalcownicy wydawali przecież nawet i Polaków, którzy ukrywali Żydów! Chodziło wyłącznie o korzyści, a nie o wyżywanie się na jakiejś nacji.
                                      --
                                      Smells like 90s

• jedzoslaw Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 21:00
                                skiela1 napisała:

> "Bronię Polaków, gdy jest taka potrzeba, co więcej, krytykując antysemityzm tak
                                > że bronię Polaków, bowiem "
                                >
                                > Jestes za a nawet przeciw .....jakos tak mi sie skojarzylosmile
                                >

Wyrwałaś z kontekstu, więc Ci się kojarzy smile

> No wlasnie...mnie juz przestalo dziwic,ze z taka lekkoscia do takich pomylek do
                                > chodzi,oburzamy sie ,ze ktos ignorant historii nie zna..a z drugiej strony robi
                                > sie prowokacyjne,przejaskrawione filmy,ktore oprocz wrogosci nic nie wnosza.
                                >

Nie widziałem tego filmu. Czy naprawdę jest tak przejaskrawiony?

--
                                Smells like 90s

• skiela1 Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 21:10
                                  jedzoslaw napisał:

> skiela1 napisała:
                                  >
                                  > > "Bronię Polaków, gdy jest taka potrzeba, co więcej, krytykując antysemity
                                  > zm tak
                                  > > że bronię Polaków, bowiem "
                                  > >
                                  > > Jestes za a nawet przeciw .....jakos tak mi sie skojarzylosmile
                                  > >
                                  >
                                  > Wyrwałaś z kontekstu, więc Ci się kojarzy smile

Dokladniesmile
                                  i bez negatywnych intencjismile

> Nie widziałem tego filmu. Czy naprawdę jest tak przejaskrawiony?
                                  >
                                  Sam Persak tak okreslil ten film wiec ...ja mu wierze.Zrodlo jak nabardziej prawdziwesmile

--
                                  [O!]
                          • 1zorro-bis Re: "Pokłosie"... 28.11.12, 06:54
                            Czarek-Polaczek......Twoj antysemityzm jest tak prymitywny ze az szkoda czasu na dyskusje z Toba.smirk
                            polaczek.3 napisał(a):

> Gdybyś z takim samym zacięciem bronił Polaków. Bo tylko Polaków zacięcie atakuj
                            > esz a Żydów bronisz. Owszem, zaznaczasz że UB ale z podkreśleniem na zbrodnie p
                            > rzeciwko Żydom to Polacy. I to mnie wkurza. No bo gdzie hitlerowcy w tym i holo
                            > caust ? nie ma. Polacy zabijali Żydów a Niemcy płacili Im odszkodowania. Taki j
                            > est przekaz na świat. Przykre i smutne.

--
                  • loczek62 Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 18:42
                    A tych mądrości z tej strony już nie zamieścisz?
                    tworca.org/cytaty.html
                    --
                    short4u.pl/DwZLT
          • 1zorro-bis Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 16:50
            ..jeden z wielu polskich szmalcownikow.smirk
            pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Kobyla%C5%84ski

polaczek.3 napisał(a):

> www.sww.w.szu.pl/postacie/post_alianci/beria.html
            > pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski
            > Żydzi polakożercy. Jedno z wielu.

--
        • marcin_rz Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 17:07
          > Długo kazałeś czekać na swój komentarz, ale muszę przyznać że się nie zawiodłem

jak ja się ciesze, że cię nie zawiodłem smile smile

Ale wiesz czym się różnimy?
          Że ja przyjmuję do wiadomości, że po stronie Polskiej zdarzały się patologie, jak te z "Pokłosia"
          Ale ty nie przyjmujesz tego, że żydzi też mają sporo brudu za uszami w kwestii holocaustu i stosunków z polakami przed i w trakcie wojny.

--
          "Władca powinien zachowywać pozory łaskawości, prawości, człowieczeństwa, a siłę i terror powinien łączyć z podstępem i zdradą. Pożądane jest, by poddani szanowali i kochali swojego władcę, a przynajmniej – by wywoływał on lęk"
      • 1zorro-bis Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 16:48
        wyobraz sobie madralo, ze w niejednym filmie pokazywali brutalnosc zydowskiej policji. No, ale tak to jest jak sie tylko Radyja Maryja slucha i TV TRWAM karmi....smirk
        marcin_rz napisał:

> Szkoda, że nie powstanie nigdy film o tym jak Żydzi swoich mordowali i wydawali
        > Niemcom podczas 2-giej wojny światowej?
        >
        > Niemedialne?

--
        • marcin_rz Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 16:56
          to pokaż mi je (te filmy) palcem
          --
            • marcin_rz Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 17:18
              wolałbym, abyś się podzielił swoją wiedzą smile

--
              • polaczek.3 Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 17:27
                Nie podzieli się i z prostego powodu, nie ma takich filmów smile owszem, epizody ,Getto ale tylko to. Gdzie filmy gdzie Żydzi szturmem wstępują do NKWD UB i mordują Polaków ? nie ma takich filmów.
                Ps. Jednym z kapusi, przez którego gestapo aresztowało Grota był Żyd. Zawsze deptali nam piętach i wciąż depczą.
                • 1zorro-bis Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 18:53
                  Polaczku....mysle, ze Tobie to by sie dobry psychiatra przydal.smirkbig_grinsmirk
                  polaczek.3 napisał(a):

> Nie podzieli się i z prostego powodu, nie ma takich filmów smile owszem, epizody
                  > ,Getto ale tylko to. Gdzie filmy gdzie Żydzi szturmem wstępują do NKWD UB i mor
                  > dują Polaków ? nie ma takich filmów.
                  > Ps. Jednym z kapusi, przez którego gestapo aresztowało Grota był Żyd. Zawsze de
                  > ptali nam piętach i wciąż depczą.

--
                • marcin_rz Re: "Pokłosie"... 26.11.12, 23:12
                  ze mnie leniuszek, a z Ciebie kłamczuszek
                  --
                  • 1zorro-bis Re: "Pokłosie"... 27.11.12, 06:46
                    nie moge prowadzic dyskusji z kims kto wychowany na TRWAM i Radyju Maryja jest.....big_grin
                    marcin_rz napisał:

> ze mnie leniuszek, a z Ciebie kłamczuszek

--