Dodaj do ulubionych

Atlantyda szampanem oblana

13.12.19, 15:10
Platon się mylił.
Archeolodzy pobłądzili.
Historykom przyjdzie pisać świata dzieje od podstaw.

Atlantydy nie trzeba szukać na Pacyfiku.
Nie zatonęła tez między Słupami Herkulesa.
Nie unicestwił jej wybuch wulkanu na Santorini, ani też (jak twierdził Edgar Case) doświadczenia z energetycznym kryształem, które wymknąwszy się spod kontroli przyniosły kres potężne cywilizacji

Atlantyda istnieje po dzień dzisiejszy i leży w części Atlantyku zwanej Morzem Północnym.
A ponieważ historia lubi się powtarzać - stajemy oto w obliczu kolejnej cywilizacyjnej zagłady.
Ekonomia przeplata się oto ze stosunkami społecznymi i tak jak gorszy pieniądz wypiera lepszy, tak debile wyparłszy rozsądek postawili na klauna, który w ostatnich dniach pojawiał się gęsto/często w telewizyjnych audycjach demonstrując umiejętność pichcenia ciasta. Jedno z ostatnich prezentowało się nawet okazale (ciekła mi ślinka) co nie gwarantuje wszak ani równie doskonałego smaku, ani wolności od zakalca na niewidocznym spodzie.

Ciemniactwo chłodzi (lub już odkorkowuje) szampany wśród potoku gratulacji od równych jak oni kretynów.

Sondaże wskazują na przewagę ilościową... przeciwników Brexitu!
Fakty dowodzą, iż to nie decyzja o Brexicie kierowała wyborcami. Partia Farage'a (Partia Brexitu) dostała WIELKIEGO KOPA W DURNOWATE DUPSKO NIE ZDOBYWAJĄC NAWET JEDNEGO MANDATU W NOWYM PAR LAMENCIE.
Co zatem - poza naturalnie wlewania w muzgi Ciemnej Masy (ta przecież nie zna pojęcia granic i jest powszechna nie tylko w Wolsce ale i na Wyspach) inspirowanego przez rosyjskie sużby (pisownia obowiązująca) hejtu, który miał uzmysłowić głuptasom, iż dopiero w chwili wystąpienia z Unii Bryty odzyskają tożsamość i wstaną z kucek (pozycja na kolanach jest zarezerwowana dla katolickiej Wolski) doprowadziło do takiego właśnie wyniku parlamentarnego?
Zupełny brak wyobraźni, co do skutków wynikających z tej decyzji.
Idiotom zdało się bowiem, iż wystarczy nie dokładać do unijnej kasy faktycznie wysokich składek, by wszystkim stopa życiowa urosła natychmiast do rozmiaru co najmniej 60 według numeracji szewskiej.

W Szkocji druzgocącą przewagę zyskała lokalna partia - będzie mieć kilkadziesiąt głosów więcej. Liderzy tejże już zapowiadają ogłoszenie nowego referendum niepodległościowego a dowodem na pełnoprawność tej decyzji ma wynikać właśnie z wyborczego sukcesu.

Co wydarzy się na granicy z Irlandią czas pokaże, lecz efekt wcale nie musi być adekwatny do życzenia nowego/starego premiera.

Śmiało zatem można rzec, iż to nie zwolennicy Brexitu odnieśli niebywały suckcess lecz ZMOTYWOWANI DO GŁOSOWANIA NACJONALIŚCI!
Większość - jak wspomniałem nie chce Brexitu!
Ale wygrany - akurat zwolennik opuszczenia Unii - do Brexitu doprowadzi - nie jest istotne czy w styczniu na zasadach przejściowych, czy też bez umowy (twardy Brexit).

Co na to Europa?
Nasi przedsięborcy (zwłaszcza rolnicy) dostaną kopa w skali mega - Brytania jest bowiem głównym partnerem handlowym Polski gdy chodzi o produkty żywnościowe. Jeśli poziom zostanie utrzymany, to koszty obsługi eksportu wielokrotnie wzrosną. Transportowcy już trzęsą porami na samą myśl o tysiącu dokumencików jakie przyjdzie im zyskać by zachować prawo przewozowe - niekończące się kolejki na granicy (odprawa celna, kontrola jakości towaru) doprowadzą do dramatu - nietrudno wyobrazić sobie jak po kilkudziesięciu godzinach postoju na granicy będą prezentować się choćby warzywa/owoce, których nie można przewozić w chłodni.

Niemcy staną się poważnym oponentem gdy będzie chodziło o wymianę handlową - rynek brytyjski to np. największy odbiorca "samochodu dla Ciemnego Ludu" - nowe stawki celne mogą doprowadzić do wywalenia na bruk tysięcy robotników i to nie tylko w Volksburgu.

Holendrzy trzęsą portkami wobec wizji krachu transportu morskiego - źródła dochodu znacznej liczby mieszkańców całego Bene Luxu (raczej NieBene).

Los kilkuset tysięcy brytyjskich pracowników na kontynencie jest niepewny.
Los większości z milionowej Polonii stoi pod znakiem zapytania (mimo obietnic władz lokalnych)

trampek - idiota umysłowy, lecz genialny strateg ekonomiczny już obcałował dupsko sukcesora, obiecując podpisanie nowych umów handlowych i zacieśnienie współpracy na "innych od unijnych zasadach" - pozostaje jedynie (dla dobra samych Brytyjczyków) mieć nadzieje, iż rząd nie da się nabrać na propozycje cwaniaczka, który nas już wielokrotnie wyDUD-kAł.

Konsekwencje?

Narastające ze zwielokrotnioną siłą w stosunku do teraźniejszych - wrogie nastroje społeczne (oczywiście poza Wolską bo tu kretyny już dały dowód, że liczy się pińćset plus, a dupsko zaboli dopiero po Nowym Roczku i z upływem dalszych tygodniu, stąd mafia galopem demoluje resztki demokracji dążąc do absolutnej władzy sądowniczej, by trzymać społeczeństwo ( nie tylko ratlerka) na krótkiej smyczy bez szansy na opór a wiec i utratę władzy z karnym tego faktu konsekwencjami) doprowadzą do wewnątrzkrajowych zamieszek.
Francuskie nawalanki są wobec przyszłych zamieszek niewinną igraszką - kamizelki zbrukane toczoną krwią utracą swój żółty kolor.
W kolejnych wyborach wygra faszystka.
We Włoszech faszyści jeszcze wyżej podniosą głowy.
W Austrii kanclerz będzie musiał sobie przypomnieć (a właściwie odświeżyć) idee pewnego faceta sprzed lat stu.
Anielcię też zastąpi jakiś "twardziel" o populistycznych poglądach i bezwzględnym stosunku do demokracji i prawa.

Europa kroczy ku zagładzie.
Wyspiarze do czasu będą żyć w słodkim przekonaniu, ze im się upiekło.
Ale krach światowy zawsze ma charakter uniwersalny.
Faktycznie zajebistym jest wyborczy suckcess s... Syna Janka.

Otwieracie tam na Wyspach szampany? Odbija się wam bąbelkami?

Zamknijcie na chwilę oczy i wyciszcie nośniki dźwięku.
Być może wtedy dotrze do was rechot niosący się spod kopuł Soboru Wasyla Błażennowo.

To rechot Szanownego Pana Prezydenta Dablju Dablju Putina, który czci wraz z rzeszą internetowych hejterów wkroczenie Europy na równię pochyłą.

Funciak rośnie na potęgę?
Z im wyższego spadnie poziomu tym durne dupsko was bardziej zaboli.
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: Atlantyda szampanem oblana 13.12.19, 20:17
   Wyspiarski przygłup niestety nie rozumie czytanej treści - nie komentuj bido czegoś, czego nie kumasz ni w ząbeczek w protezie.
   Farage nie startowało w wyborach. Partia Brexit nie zdobyła w wyborach ani jednego głosu.
   Społeczeństwo nie jest więc za brexitem, lecz za potęgowaniem nastrojów nacjonalistycznych.
   Gdzie tu jest napaść na Farage'a debilątko ty moje?
   Skumało?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka