Dodaj do ulubionych

Ostatnie podrygi aporterów

01.06.20, 16:50
Zdaniem polskiej projektantki mody Elżbiety Piorun, Agata Duda ma dobre wyczucie i gust. Informacja taka padła we wczorajszym wydaniu Wiadomości TVP. Nic dziwnego, skoro wygłosiła ją ta sama projektantka, która sprzedaje Agacie Dudzie swoje produkty.


Dziecinną ustawkę wypatrzyli internauci. Próbowali nawet zainteresować nią dziennikarzy Wiadomości TVP. Jak dotąd bezskutecznie.
Obserwuj wątek
       • wscieklyuklad Re: Ostatnie podrygi aporterów 02.06.20, 17:34
        Jest nowy postulat Dudy. "Chciałbym, żeby przy każdym domu było oczko wodne"
        Adam Nowiński 02 czerwca 2020, 16:16

        Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Sulejówku zaskoczył zebranych nowym programem "Moja woda". Zakłada on budowę oczek wodnych przy gospodarstwach domowych, które w większości mają być dofinansowywane z budżetu państwa.

        Chciałbym, żeby przy każdym domu takie oczko wodne było. Nie tylko jednorodzinnym, ale także domach wielorodzinnych, żeby jak najwięcej takich zbiorników powstawało. Program "Moja woda" to jest program dofinansowania tego typu inwestycji, w tym programie będzie dofinansowanie 85 proc. kosztów, ale nie więcej niż 5 tys. zł – mówił prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Sulejówku.
        Prezydent chciałby w ten sposób rozwiązać problem suszy, której widmo od wiosny wisi nad Polską. Oby jednak jego realizacja nie okazała się takim blamażem jak bon turystyczny 1000 plus, który obiecała rodakom minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Rząd cały czas milczy na temat jego realizacji, a wakacje już za pasem.
        Powodem tego stanu rzeczy ma być fakt, iż Emilewicz publicznie rzuciła ten pomysł bez konsultacji z resztą rządu i bez świadomości, że w budżecie państwa brakuje pieniędzy. Serwis InnPoland.pl donosił w Dzień Dziecka, iż jeden z najnowszych pomysłów rządzących zakłada, że bon turystyczny trafi do ograniczonej grupy Polaków w postaci 500 zł dodatku do świadczenia z programu Rodzina 500+.

        NaTemat

        A Tworki czekają!
            • dunajec1 Re: Ostatnie podrygi aporterów 02.06.20, 22:04
             Tak sie mi nieszczesliwie sklada ze pracuje prawie na dwie zmiany i nie mam czasu aby posluchac telewizorni co sie dzieje, wiem ze i u mnie tez byly demonstracje (bo kolo mojego domu jechali , huku krzyku i strzalow bylo ze hej, ale czytaj tez ze do tych demonstracji trzeba dolozyc rabunek sklepow i niszczenia samochodow.
             A co do wyborow w kraju ,powiadasz ze juz wydrukowane?
             Hmmm, tu bym przypomnial slowa jednego co to dzis pisior ze hej,
             "..glosowali jak chcieli a wybrali kogo trzeba.."
              • wscieklyuklad Re: Ostatnie podrygi aporterów 03.06.20, 16:58
               Wydatki Kancelarii Prezydenta w ciągu pięciu lat urosły o astronomiczną kwotę 100 milionów, a Andrzej Duda i jego otoczenie posiadło umiejętności, dotąd w Kancelarii Prezydenta niespotykane, wydawania publicznych pieniędzy bez żadnego trybu.
               Mechanizm, jaki stosowała Kancelaria Prezydenta Dudy był identyczny jak ten znany w Służbie Więziennej nadzorowanej przez Patryka Jakiego. Przypomnijmy, że po kontroli w Ministerstwie Sprawiedliwości NIK skierowała w tej sprawie 16 zawiadomień do prokuratury.
               O co chodzi? Otóż Kancelaria Prezydenta Dudy nadzwyczaj często i chętnie wydawała grube miliony podatników omijając ustawę o zamówieniach publicznych. Wykorzystywała do tego Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta, któremu mogła zlecać określone zadania inwestycyjno - remontowe bez stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych. Przekręt polegał na tym, że Centrum nie miało potencjału, żeby te zadania wykonać, więc zlecało je podwykonawcom, oczywiście z pominięciem prawa zamówień publicznych. NIK kontrolując wydatki Kancelarii Prezydenta Dudy odnotowywała jedynie fakt płatności na rzecz Centrum Obsługi, ale nie kontrolowała już prawidłowości zamówień udzielanych przez Centrum.
               Jakie były efekty tej „wolnej amerykanki” zastosowanej przez Kancelarię Andrzeja Dudy? Na przykład klimatyzacja. Po wygranych w 2015 r. wyborach Prezydent Duda i jego ekipa z Minister Sadurską na czele utyskiwali, że kasa Kancelarii jest pusta i dlatego muszą unieważnić przetarg na remont klimatyzacji. Uznali, że „nie leży on w interesie publicznym”. Zaoszczędzone w ten sposób środki wydano, jak rozumiem, zgodnie z interesem publicznym na zakup najdroższej wersji Volkswagena Passata Limousine za 0,5 miliona zł. na wyłączne potrzeby nowej Szefowej Kancelarii M. Sadurskiej. Jej poprzednik jeździł 10-letnią Škodą, ale kogo to obchodzi?
               Z tej podobno pustej kasy na koniec roku, zanim Pani Sadurska została prezesem PZU (na pewno też w interesie publicznym) Prezydent Duda za cztery miesiące pracy wypłacił pracownikom kancelarii sowite nagrody. Na pewno im się należały, szczególnie za opluwanie w mediach „publicznych” Prezydenta Komorowskiego.
               W 2016 roku okazało się, że remont klimatyzacji leży jednak w interesie publicznym i wykonano go z pominięciem prawa zamówień publicznych, wykorzystując Centrum Obsługi KPRP. „Interes publiczny” w ciągu tych kilku miesięcy okazał się dużo droższy: w 2015 roku można było wykonać ten remont za 1,3 mln zł, bo tyle wynosiła najtańsza oferta w przetargu ogłoszonym przez Kancelarię Prezydenta Komorowskiego, ale w 2016, już za czasów Dudy, to samo zadanie inwestycyjne kosztowało polskiego podatnika 3,6 mln zł.
               Rezygnacja ze stosowania prawa zamówień publicznych dotyczyła też szeregu innych zakupów, jak choćby monitora za 0,5 mln zł na potrzeby BBN, choć był przecież mniejszy i zdawał egzamin, czy dziesięciu limuzyn za 1,5 mln zł, podobno na potrzeby dwudniowego Szczytu NATO w Warszawie w 2016 r. Takich „kwiatków” w Kancelarii Prezydenta Dudy było więcej, wystarczy porównać wydatki z raportów NIK z ogłaszanymi, a raczej nieogłaszanymi przez Kancelarię Prezydenta przetargami.
               Mam nadzieję, że następca Prezydenta Dudy przeprowadzi audyt otwarcia, bo w przeciwnym razie trupy inwestycyjne z pałacowych szaf mogą wypadać jeszcze długo.
               Póki co Prezydent Duda postanowił pożegnać się z Pałacem z przytupem. Zaplanował wydać 15 mln zł na „Polską Wystawę Gospodarczą” na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. Termin wystawy przesunięto, nie wiadomo na kiedy, ale 5 mln zł wydano i szukaj wiatru w polu.
               Jak to było? „Ojczyznę dojną....

               NaTemat

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka